Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2013., 20:27   #1
Interstellar [2014]


Žanr: Sci-fi.
Imdb Link:http://www.imdb.com/title/tt0816692/
Režija: Christopher Nolan.
Scenarij: Jonathan Nolan, Christopher Nolan.
Datum: 7. studeni 2014.
Studio: Warner Bros.- Paramount.

Evo Time Travel fanovi, dugo očekivani sci-fi projekt Jonathana Nolana "Interstellar" je napokon dobio zeleno svijetlo i novog redatelja, te točan datum izlaska u kino dvorane, točnije 7. studeni 2014. u IMAX i ostalim kinima.

Još se od završetka snimanja zadnjeg naslova o "Batmanu“ nagađalo koji će biti slijedeći film Christophera Nolana. Bilo je tu šuškanja o mogućem režiranju nove avanture "Jamesa Bonda", te o novom biopicu o Howard Hughes-u od kojeg je na kraju ipak odustao, te se odlučio vratiti u Sci-fi vode u koje je krenuo sa svježim "Inceptionom“. Početkom godine se su se pojavile informacije da bi Nolan ipak mogao preuzeti projekt mlađeg brata koji se od 2006. vrtio po studijima i odgađao, a kojeg se prvotno prihvatio Steven Spielberg, no tokom prošlog tjedna postalo je i službeno, Nolan je pristao režirati "Interstellar".


Film će se bitno razlikovati od prvotne Spielbergovske verzije, ali će premisa ostati ista.
"Tokom godina se nakupilo dosta svježih ideja"- rekao je Nolan mlađi, a i stariji brat ima nekoliko svojih ideja, tako da obojca nadograđuju i prepravljaju prvotni scenarij.

Zasada samo znamo da radnja prati skupinu istraživača koja prolazi kroz crvotočinu i uključuje međuzvjezdano putovanje kroz vrijeme i alternativne dimenzije.
Quote:
The story is inspired by the work of physicist Kip Thorne and involves a group of explorers traveling through a wormhole, where they encounter time travel and alternate dimensions.
Film je opisan kao herojsko međuzvjezdano putovanje do krajnjih granica našeg znanstvenog shvaćanja.

Glumačka postava još nije poznata, ali ne sumnjam da će tu biti 2-3 standardna člana Noalnovih filmova.

Na filmu će kao izvršni producent i tehnički savjetnik surađivati i jedan od vodećih svjetskih eksperta teorijske fizike i astrofizike Kip Thorne sa Caltech-a(California Institute of Technology), na čijim je teorijama i knizi “Black Holes and Time Warps: Einstein’s Outrageous Legacy” i nastala ideja za film.

Nadam se da će film ispasti bolji od "Inceptiona" na kojem sam imao dojam da se Nolan dvoumio između Sc-fi/trilera s elementima drame i velebnog blockbustera, nadam se da će kod ovog naslova više naginjati ka prvoj soluciji.

In Nolan we trust!

Zadnje uređivanje Corvus : 11.03.2013. at 20:32.
Corvus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 20:43   #2
Ja svaki Nolanov film zeljno iscekujem pa tako i ovaj. A inace volim putovanja kroz vreme pa eto nakon Loopera stize nam ovo.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 20:54   #3
Čini se zanimljivo, ali i kao vrlo zahtjevan film gdje se redatelj može dobrano uvaliti, kako bi se reklo. Međutim, Nolan ima uspjeha s teškim scenarijima i mislim da ga može izvuć, a ako ga izvuće bit će vrlo lijepo.
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 20:57   #4
Ovo će biti prva liga.
__________________
Were you about to call me an asshole?!
Swagger is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 21:00   #5
da pogodim, na kraju filma će bit twist da si mi mislimo jel neko poginul il nije
poštopoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 21:05   #6
I ako bude takav tvist, a film bude barem vrlo dobar neću imati ništa protiv.
__________________
Neću se bojati. Strah pobjeđuje um. Suočit ću se sa svojim strahom. Pustit ću ga da prođe kroz mene i preko mene.
I have a competition in me.
I drink your milkshake! I drink it up!
Niska rasta man is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 21:10   #7
Quote:
Niska rasta man kaže: Pogledaj post
I ako bude takav tvist, a film bude barem vrlo dobar neću imati ništa protiv.
ma ne smeta ni meni to samo po sebi, htio sam reći da čim je Nolan u pitanju, podrazumijeva se da će kraj bit dvoznačan, budući da to radi u svakom svom filmu. Čini mi se da je to samo sebi svrha, bez obzira koji film snima, tak da to više nije nikakvo iznenađenje
poštopoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 21:24   #8
ovo su dobre vijesti

jeli se šuška išta o glumačkoj postavi?

zašto je Spielberg uopce odustao od filma?


..nekako mislim da će ovo imati dosta sličnih poveznica sa Zemeckisovim Contactom



...šteta šta nitko neće da se naknadno uhvati Rendezvous With Rama nakon šta su Fincher i Freeman odustali od projekta
Paskaneman is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 21:31   #9
Quote:
Jacob J. Harper kaže: Pogledaj post
Ja svaki Nolanov film zeljno iscekujem pa tako i ovaj. A inace volim putovanja kroz vreme pa eto nakon Loopera stize nam ovo.
Potpis
El Nino9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 21:37   #10
Quote:
poštopoto kaže: Pogledaj post
ma ne smeta ni meni to samo po sebi, htio sam reći da čim je Nolan u pitanju, podrazumijeva se da će kraj bit dvoznačan, budući da to radi u svakom svom filmu. Čini mi se da je to samo sebi svrha, bez obzira koji film snima, tak da to više nije nikakvo iznenađenje
Ma Nolan će uvijek tako završavati svoje filmove. To mu je valjda fetiš.

No, mene muči nešto drugo. Muči me bojazan da bi Nolan mogao napraviti prosječan ili nedaj Bože loš film. Toga me strah.


@Paskaneman: Spielberg je odustao jer se prihvatio rada na Tintinu i na War horseu. Bar je on tako rekao.
__________________
Neću se bojati. Strah pobjeđuje um. Suočit ću se sa svojim strahom. Pustit ću ga da prođe kroz mene i preko mene.
I have a competition in me.
I drink your milkshake! I drink it up!
Niska rasta man is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 21:37   #11
To, time travel i paralelne stvarnosti!
Ono što najviše volim u SF-u!

Bogu hvala da je prestao s Batmanima.
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 21:41   #12
Quote:
Paskaneman kaže: Pogledaj post
jeli se šuška išta o glumačkoj postavi?

zašto je Spielberg uopce odustao od filma?
Odmah možeš staviti My Cocainea+netko od Inception/Batman ekipe.

Spielberg je odgađao projekt jer je prvo odlučio napraviti Indianu Jonesa, pa Tintina, War Horse, Lincolna, te sad na kraju Robopocalypse.
Corvus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 22:41   #13
Napokon je počela era nekih poštenih SF filmova. Još kad bi Oblivion i onaj sa Damonom ispunio očekivanja, 2013-2014 bi mogla biti i zabavna
__________________
--- WIKI IS YOUR FRIEND ---
mako is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 23:47   #14
Još je rano govoriti.. ali Nolan je Nolan, kakva očekivanja mogu uopšte biti u vezi ovoga sem... vrlo visoka?
Juden is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 00:00   #15
Jbt koje interesovanje za film je zavladalo a tek je otvorena tema.

SF, putovanje kroz vreme, Nolan i wolla opsta ludnica

Po meni ima da nadmasi Loopera garant.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 11:09   #16
Kakve veze looper ima sa ovim?
__________________
Ne davaju perme vise. I'm out :W
Capt Midnight is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 11:50   #17
Quote:
Jacob J. Harper kaže: Pogledaj post
Po meni ima da nadmasi Loopera garant.
A teško tu dosadu nadmašit
poštopoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 13:10   #18
Ja sam jednom poželio na temi "Koji bi film voljeli da bude snimljen?" da Nolan snimi SF koji bi se bavio putovanjem kroz vrijeme i izgleda da će mi se želja ispuniti.
c0bra is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 13:20   #19
Quote:
Niska rasta man kaže: Pogledaj post
Ma Nolan će uvijek tako završavati svoje filmove. To mu je valjda fetiš.

No, mene muči nešto drugo. Muči me bojazan da bi Nolan mogao napraviti prosječan ili nedaj Bože loš film. Toga me strah.
ja mislim da se ne moraš brinuti. svaki njegov film koji sam do sada gledao mi je bio genijalan. počevši od batman trilogije preko inceptiona itd.. bude to dobro..

can't wait..

ali može mi netko reći zašto on svaki svoj film završava na način da gledatelju ostavi odluku ''da ili ne'', ''san ili java''?
__________________
prestani lagat ovaj napaćeni narod...
krimtim33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 15:14   #20
Mislim da u mementu nema toga, ako se dobro sijećam Samo otkriješ sudbinu nesretnog tipa dok ni on sam kroz cijeli film ne zna šta ga je snašlo
__________________
--- WIKI IS YOUR FRIEND ---
mako is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:37.