Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2018., 08:12   #2561
Quote:
toni1588 kaže: Pogledaj post
jel treba vadit vizu za kubu?
ne da mi se vraćati na postove, hvala na razumijevanju.
Putujem direktno iz Toronta.
Mislim da su ljudi tu po forumu pisali da u Air Canadi daju vize besplatno u avionu...ali treba provjeriti...
Ergeg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 11:02   #2562
Pozdrav,
zanimaju me iskustva s Viazul busevima. Kako rezervirati ili kupiti kartu unaprijed, koliko je to pouzdano?
almyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 11:49   #2563
Quote:
almyra kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
zanimaju me iskustva s Viazul busevima. Kako rezervirati ili kupiti kartu unaprijed, koliko je to pouzdano?
Odličan način kretanja po Kubi (ugodniji od taxi colectivo)! Ja sam kupila kartu preko interneta za Havana-Vinales. Moraš doći sat vremena ranije na kolodvor na check in, inače sve ok.
Kad je vrh sezone, teško je doći do karata i dva dana unaprijed. To se nama dogodilo u Varaderu.
Ergeg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 14:56   #2564
Quote:
almyra kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
zanimaju me iskustva s Viazul busevima. Kako rezervirati ili kupiti kartu unaprijed, koliko je to pouzdano?
mi smo karte kupili online, check in sat vremena/pola sata prije s isprintanim potvrdama - sve prošlo bez problema. iako mislim da je na kraćim relacijama, do par sati, bolje putovati taksijem, pogotovo ako vas je četvero.

Quote:
luce m@ra kaže: Pogledaj post
Jel mi možete otprilike reći vi koji ste nedavno bili na Kubi u vlastitom aranžmanu koliko vas je na kraju izašlo novaca (smještaj, prijevoz, hrana, izleti)? Važem da li da idemo sami ili preko Jungle Tribe-a.
nešto manje od 700 eura za smještaj, prijevoz, hranu, suvenire, izlete na kubi, vizu, zdravstveno + posebno avionska karta

14 dana
__________________
She is watching the detectives..
I am not a number, I am a free man..
VaVaVoom is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 20:34   #2565
Quote:
susannah kaže: Pogledaj post
cca 1700€, 12 dana, svi troskovi
Ovih 1700 eura je li to što ste potrošili na Kubi (bez avio karte) za dvije osobe?

Ili

1700 eura po osobi s avio kartom

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
__________________
Das Leben ist zu kurz, um schlechten Wein zu trinken

Život je prekratak da bi pio loše vino
marioxp is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 11:56   #2566
Mi smo potrošili cca 5000€ za 14 dana, nas dvoje, sve uračunato (karte cca 850€ za nas 2 iz Venecije, do tamo smo išli svojim autom). Mogli smo puno jeftinije proći, no stvarno nismo štedili. Odsjedali smo po casama svugdje osim tri noćenja u all inclusive resortu.

Nismo rentali auto već smo se svugdje vozili taksijem i on nas je ukupno koštao 470cuc (uključujući i aerodrom-Havana i nazad).
Prvo smo bili u Havani, zatim taksi do Varadera. Onda smo nastavili dalje prema Santi Clari i tamo nas je vozio neki jako simpa Kubanac koji je imao A4 star 7-8 godina i pitali smo ga hoće li nas voziti dalje po Kubi. Dogovorili smo se za cijenu i datume i on nas je ostavio u Santi Clari, pa pokupio i vozio dalje za Trinidad, nakon tri dana došao po nas i vozio za Bay of Pigs, pa Vinales.
Mi smo u konačnici bili jako sretni jer nas je koštalo puno manje nego da smo rentali auto sami, a bili smo bez brige i pameti.

Evo par mjesta gdje smo bili i par restorana gdje smo jeli:

U Havani u La Guarida - fensi restoran, ceh oko 80 cuc za nas 2, nije loše, ali ne bih rekla da vrijedi te love. Ako idete preporučam rezervirati stol na terasi.
Notre dame de bijoux je bilo fino, kao i Bar monseratte blizu Capitolia, a znatno povoljnije.

Santa Clara: vidjeli Tren blindado monument, išli u tvornicu cigara. Tamo smo u trgovini kupili frendovima cigare po 1.3 cuc koje smo iste kasnije u Trinidadu vidjeli za 3cuc, a u Vinalesu po 2.5 cuc.
Jeli smo u casa del gobernador, jako fino.

U Trinidadu smo prvi put jeli u casi i to je bila najbezveznija klopa koju samo pojela uopće na Kubi. Prodala nam je bocu vode koja je bila otvorena, a u koju je točila vodu iz aparata u kuhinji, to smo naknadno skužili
Uzeli smo onaj izlet vlakom iz Trinidada, u stvarnosti zvuči zanimljivo, u praksi je živa glupost. Ide se do tornja u Iznagi, onda u bivšu tvornicu gdje se prerađivala šećerna trska i tamo se nalazi tzv. muzej koji se obiđe u ravno 5 minuta.

Išli smo u Cienaga de zapata, ručali krokodila u restoranu. Zatim Playa Giron i Bay of Pigs - muzej je nažalost bio samo na španjolskom.

U Vinalesu smo išli na jahanje i plantaže duhana, tamo su nam pokušavali uvaliti "najbolje cigare" po 3cuc, a koje su bile prazne okusom. Meni se Vinales jako dopao, svidio mi se taj mir i spokoj čim se malo udaljite od centra.
bejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 16:41   #2567
[QUOTE
nešto manje od 700 eura za smještaj, prijevoz, hranu, suvenire, izlete na kubi, vizu, zdravstveno + posebno avionska karta

14 dana[/QUOTE]
Svaka cast, svidja mi se
Tako i ja planiram, otprilike.

Znaci, za bus Viazul svakako online kupiti karte, ne tamo? Jer bas i ne pravimo plan, pogotovo ne neki detaljan..
Gin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 20:31   #2568
Quote:
marioxp kaže: Pogledaj post
Ovih 1700 eura je li to što ste potrošili na Kubi (bez avio karte) za dvije osobe?

Ili

1700 eura po osobi s avio kartom

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
ovo drugo, jedna osoba, sa avio kartom
__________________
...but all the clocks in the city began to whirr and chime: o let not Time deceive you, you cannot conquer Time...
susannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 10:55   #2569
Quote:
Gin kaže: Pogledaj post
Znaci, za bus Viazul svakako online kupiti karte, ne tamo? Jer bas i ne pravimo plan, pogotovo ne neki detaljan..

pa čini mi se da ne bi bilo na odmet ako planirate putovati s njima, nama je svaki put bus bio pun do zadnjeg mjesta
__________________
She is watching the detectives..
I am not a number, I am a free man..
VaVaVoom is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 10:28   #2570
Quote:
VaVaVoom kaže: Pogledaj post
pa čini mi se da ne bi bilo na odmet ako planirate putovati s njima, nama je svaki put bus bio pun do zadnjeg mjesta
Da, budem onda sve online rezervirala, da ne bi bilo kasnije - nismo znali.. hvala
Gin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 15:07   #2571
Ekipa kratko pitanje sve je gotovo do vize (renta car, rezervacije casa,...), čitam forum (nisam sve pročitao, stigao do 108.), putujemo iz Splita do Munich-a Croatiom a potom na kartama piše Air Canada do Toranta pa Havana, da li treba viza ili dobivamo istu kod Air Canade, za jedan dan u Šibeniku izvadimo kod kluba putnika vizu te ima još vremena do 06.02., al ako ne treba bolje popit koji koktel više, hvala
Kiborder is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 15:35   #2572
ako je vezan let treba viza, ne ćeš se moći ukrcati na prvi let bez nje
vjerujem da bi stigla ako ju naručiš i preko cuba visas
__________________
She is watching the detectives..
I am not a number, I am a free man..
VaVaVoom is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 15:38   #2573
Quote:
VaVaVoom kaže: Pogledaj post
ako je vezan let treba viza, ne ćeš se moći ukrcati na prvi let bez nje
vjerujem da bi stigla ako ju naručiš i preko cuba visas
Prvi let je iz Splita, ne znam jedino vezano za let iz Munich-a da li je problem? a let je air Canada, kao i iz Toronta za Havanu:
Kiborder is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 14:22   #2574
ČVize rijesene preko sta (povoljniji od kluba putnika ako je rok kratak), jedna info za sve one koji planliraju rentacar, rješili sve preko aventour-a 7 dana, auto klase kia rio što će biti vidjet ćemo, zbog malih promjena poželili smo dodatni dan tj. 8 dana i zamolili za račun da platimo ali ne ide, mada kada na istu stranicu se ukucaju datumi koje planiramo, 8 dana, ima slobodnih auta po istim cjenama, ne znam što reći, džaba Njemačka ako je razmišljanje i nacin ostao isti, daješ im pare a njima je to izgleda komplicirano, pa da znate prije rezevacije.
Pitanje da ne nosimo sve stvari sa nama 7 dana rentacarom, a ne bi ni bilo mjesta u autu, da li postoji mogućnost negdje na kolodvoru ili slično zakupiti ormarić?
Hvala svima koji su pisali svoja iskustva u velikom su nam pomogla u planiranju, po povratku daćemo svoj doprinos.
Kiborder is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 08:19   #2575
Quote:
Kiborder kaže: Pogledaj post
Pitanje da ne nosimo sve stvari sa nama 7 dana rentacarom, a ne bi ni bilo mjesta u autu, da li postoji mogućnost negdje na kolodvoru ili slično zakupiti ormarić?
Ako ćete se vraćati u isti grad, možete probati ostaviti stvari u casi gdje ste odsjeli, dogovoriti se s domaćinama.
Ergeg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 15:44   #2576
Quote:
Ergeg kaže: Pogledaj post
Ako ćete se vraćati u isti grad, možete probati ostaviti stvari u casi gdje ste odsjeli, dogovoriti se s domaćinama.
To smo i mislili, vidjet ćemo, hvala
Druga bitna obavijest danas smo doznali da nam treba Electronic Travel Authorization od Cande, mada smo samo u tranzitu, putujemo sa air Canadom i da slučajno nismo doznali niko nam za isto nije ni riječ rekao, piše jedino da nam je dovoljna osobna iskaznica (državljane EU) za ulaz u Canadu
Kiborder is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 13:33   #2577
Trebas se sam informirati za vize. Tko bi ti rekao?

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 22:46   #2578
Quote:
Kiborder kaže: Pogledaj post
To smo i mislili, vidjet ćemo, hvala
Druga bitna obavijest danas smo doznali da nam treba Electronic Travel Authorization od Cande, mada smo samo u tranzitu, putujemo sa air Canadom i da slučajno nismo doznali niko nam za isto nije ni riječ rekao, piše jedino da nam je dovoljna osobna iskaznica (državljane EU) za ulaz u Canadu
Nije baš tako teško saznati informacije:
http://www.mvep.hr/hr/konzularne-inf...anada,123.html
bejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 09:38   #2579
Quote:
toni1588 kaže: Pogledaj post
jel treba vadit vizu za kubu?
ne da mi se vraćati na postove, hvala na razumijevanju.
Putujem direktno iz Toronta.
Najbolje provjeriti kod Air Canade (ako se s putuje preko nje), koliko znam da oni u zrakoplovu daju besplatno turističku kartu, ali još jednom obavezno provjeriti!
Kiborder is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 15:01   #2580
Vize stigle! U ned ih dala izdraditi na webu i danas stigle!
Gin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:33.