Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2016., 00:21   #61
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Skandal ! Pretpostavljam da je ovo istina. Pa ako je istina ova je audiosnimka sramota za Kaufland.

http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatsk...e-audio-824623

Pa dobro koja je budala zaposlila ovu nezrelu seljačinu sa audio snimke koja nema autoritet i ne zna sa ljudima pa im prijeti da će četkicama ribati podove u Kauflandu ? Kaj ne prođe neki tečaj kako sa ljudima? Koliko ima godina ovaj tip ?
Kako se dopušta da jedan takav liječi svoju nespsobnost u poziciji autoriteta tako što će svoje frustracije izbacivati na zaposlene i podplaćene ljude ? Sa glupim i ponižavajućim prijetnjama kao da su ljudi u zatvoru? Fuj baš fuj.

Kome on dokazuje išta osim što ponižava ljude ? Da nema kućni odgoj i da je balavac ?
To je negdje u Slavoniji možda ali nema veze. Sramota za firmu. Bilo koju.

Tko je ovoga bezveznjaka zaposlio ?
Kaj ne prođu ti šefići od 20 i pol godina neke psiho testove, kaj im se ne može objasniti kako komunicirati sa zaposlenicima za efektivan rad ?
Što je ovo ?
Mene Kaufland više ne bu vidio. Kada zapošljavaju ovakve nekakve budaletine za poslovođe i šefove, onda nemam kaj tamo tražiti.Nadam se nadam da nemaju ovakve "šefiće četkice " i u Konzumu.
Četkicom za zube ? Kaj fakat mulac jedan balavi zubnom će četkicom prati paz vamo njegov ured i njega velkog, velkog šefa će poštovati ?
Veliki šef = velika muha.
Tako se uvodi autoritet ? Gdje ? U Zanzibaru ? Bi ja njemu gurnula četkicu gdje sunce ne sije da ga čujem kako tako prijeti nekoj umornoj blagajnici koja mu može biti mama. Zato kaj je nesposoban i histeričan.
Pa se čudi da ga ne poštuju ? Tko bi poštovao ovakve ego budaletine koje lupaju šakama i prijete ?
Ima takvih još u Kauflandu ?

Joooj nek' mi još netko počne pričati loše o socijalizmu tadašnje Juge, o radnicima i tzv. teroru.. samo nek' ga čujem.

Uf kaj me ljuti taj truli, izrabljivački kapitalizam i šefići balavci koji nisu za vođenje stada koza a kamoli kaj više od toga ili za rad sa ljudima. Ovaj bi gospon Četkica Zubić dobio otkaz da ga ja čujem da tako misli da treba stvarati autoritet. Ruši ugled firme.

Dajte za te nekompetentne šefiće u svim našim dućanima, jednom mjesečno organizirajte psiho savjetovalište kako se komunicira sa radnicima i da ljudi bolje rade uz pohvale i nagrade nego uz vrijeđanje, prijetnje i šikaniranje.
Pozivam sve da snimaju ovakve ili slične "rukovoditelje " i slobodno to šalju u javnost. Da se vidi kaj je truli kapitalizam. Ovakvo nešto bi trebalo kazniti izbjegavanje odlaska u dućane gdje se ne poštuju prava radnika, gdje ima mobinga, maltretiranja te ponižavanja zaposlenih.
Inače, spomenuti voditelj je nedugo nagrađen za svoj rad i promaknut u regionalnog voditelja. Čisto da se zna
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 22:27   #62
vidim da pozitivax očito nije slušao istu snimku kao i ja...
čovjek je očito vidio nerad u firmi a kaufland je prilično velika firma sa najosjetljivijim asortimanom- prehranom i kad se tu navuče inspekcija teško da ih se može riješit.

ovo je kapitalizam. vlasnik /gazda ima pravo i odgovornost prema samom sebi birat ljude koji će radit i bez ikakvog objašnjenja otpuštat radnike koji mu nisu dovoljno sposobni.
dakle ili će voditelj poslovnice imat sposobne ljude i rentabilno poslovat ili će on tražit otpuštanje neradnika ili će gazda/viši reg. voditelj otpustit njega...

a s obzirom da i ja radim u sličnoj trgovini i oko sebe imam hrpu neradnika koji se švercaju i samo čekaju da netko drugi napravi njihov posao.
ako to ne vidi voditelj onda je red da njega smijeni njegov nadređeni.
ako nekome od radnika ne paše način rukovođenja slobodan je da ode u drugu firmu ili van (kao što je danas trend) pa da vidi jel se tamo vani radnika moli da obavi zadatak zbog kojeg je dobio posao.
k-kekec is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 22:32   #63
Quote:
brzi gonzales kaže: Pogledaj post
Evo zadnje, u katalogu bili putni kovčezi na akciji. Od ponedjeljka. Bila sam prvi dan akcije, u poslijepodnevnim satima i više nisu imali nijedan, a ni sljedećih dana.
Ako već nemaju dovoljno artikala za sve centre onda neka ni ne stavljaju akciju u njima na maltene 2 artikla.
to je inače lidlova politika (ono, imaju 1-2 komada pa ko dođe u 8.05 taj ih ima prilike kupiti) ...ne znam kako stoje stvari u HR zakonu ali time samo odbijaju kupce...ako je trajanje akcije, a ne zaliha, do odr. datuma morali bi te aktikle imat cijelo vrijeme.
k-kekec is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 00:03   #64
Quote:
k-kekec kaže: Pogledaj post
to je inače lidlova politika (ono, imaju 1-2 komada pa ko dođe u 8.05 taj ih ima prilike kupiti) ...ne znam kako stoje stvari u HR zakonu ali time samo odbijaju kupce...ako je trajanje akcije, a ne zaliha, do odr. datuma morali bi te aktikle imat cijelo vrijeme.
u kanadi ak nema aritkla, dobiš kupon i kad dođe dobiš ga BESPLATNO! ak ga nema to se zove lažno reklamiranje
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2016., 22:37   #65
eh, al nismo mi kanada...tj. bićemo slični tek nakon 300tinjak godina...
k-kekec is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 18:05   #66
Quote:
k-kekec kaže: Pogledaj post
ako nekome od radnika ne paše način rukovođenja slobodan je da ode u drugu firmu ili van (kao što je danas trend) pa da vidi jel se tamo vani radnika moli da obavi zadatak zbog kojeg je dobio posao.
Ja mislim da bi navedenom voditelju bilo puno korisnije da ga se tamo pošalje, pa da vidimo je l bi bez i jednog dana staža uopće bio primljen kao voditelj poslovnica veličina kao što su Kauflandove, a i baš me zanima kolko bi dugo ostao da poslu da se tako razgovarao s radnicima u istoj firmi - ali npr u Njemačkoj.
Ne lupetaj gluposti... njemu bi bilo puno jebenije "tamo vani", nego bilo kojem od tih radnika.
Ili preciznije - ne bi ga ni bilo.


I vidimo, Kaufland opet truje svoje kupce:
http://www.vecernji.hr/hrvatska/pono...infuzi-1129256
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 19:56   #67
Kaufland na branimirovoj.

Kupovalo se vino i alkohol za oko 1000 kn.

Na blagajni tražili 2 šteke sigareta.

Ne prodajemo cigarete na šteke.

?!??!?

Zašto?

Ne znam, takve imamo upute.

Ok, stornirajte ovo sve, doviđenja.

Jedan drugi trgovački lanac je uprihodio promet od 1500 kn
a Kaufland je izgubio vrlo dobrog kupca.
forumnickxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 20:36   #68
Dvije šteke ili 20kutija, koja je razlika?
evilche is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 20:45   #69
Pitaj njih.

Nije ponudila kupnju na kutije.

A razlika je u praktičnosti/transportu/skladištenju.
forumnickxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 21:16   #70
Jednom sam bio u Kauflandu oko 9 navečer, ispred mene blagajnica se smije a druga djelatnica vozi kolica puna cigareta. Žena ispred mene je kupila 20! šteka cigareta. Neka strankinja pa joj je valjda tu jeftino. Tako da ako je ona mogla kupiti 20, ne vidim razloga zašto ti nisi mogao kupiti 2
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 23:26   #71
Quote:
forumnickxy kaže: Pogledaj post
Kaufland na branimirovoj.

Kupovalo se vino i alkohol za oko 1000 kn.

Na blagajni tražili 2 šteke sigareta.

Ne prodajemo cigarete na šteke.

?!??!?

Zašto?

Ne znam, takve imamo upute.

Ok, stornirajte ovo sve, doviđenja.

Jedan drugi trgovački lanac je uprihodio promet od 1500 kn
a Kaufland je izgubio vrlo dobrog kupca.
Ja bi ih prijavila za to

Tako su znali metnuti Maraskine sokove na akciju po 5 kuna, imali smo feštu i uzmem ja toga, dođem na blagajnu, a veli žena "znate, ne možete kupiti više od paketa (10 kom)". Ja onako . A ona meni objašnjava da su dobili takvu uputu, ženi neugodno i kao bude mi naplatila.. rek'o - ne treba, hvala.
Onda sam im poslala jedan krasan mail, pa sam dobila odgovor da su te cijene namijenjene za obiteljske nabavke.
Odgovorila sam joj da, osim što taj limit nisu istaknuli pokraj artikla, otkud ona ili itko drugi u Kauflandu znaju kolko nas ima doma i koje su moje obiteljske potrebe, te da ću slijedeći put to prijaviti.
Nije više bilo takvih problema
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 23:35   #72
U Kauflandu se bez problema može kupiti šteka cigareta. Ako nećeš 10 ili 20 komada u vrećicu donesu ti dvije šteke (ili više).
__________________
u zalivu malom tom
sara100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 09:32   #73
Quote:
sara100 kaže: Pogledaj post
U Kauflandu se bez problema može kupiti šteka cigareta. Ako nećeš 10 ili 20 komada u vrećicu donesu ti dvije šteke (ili više).
A kako da ja to znam i što bih trebao napraviti ako blagajnica kaže
ne može? Štrajkati glađu?

Btw..na izlasku smo svratili do info pulta da pitamo ali nije bilo nikoga
a nismo imali baš viška vremena za čekanje pa smo otišli.
forumnickxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 10:19   #74
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Ja bi ih prijavila za to
kud političare ne dovodite tako u red kao npr. blagajnike, ha?

Ako je neki proser u trgovini, a osoblje je uz to još i nestručno/nekooperativno ostaviš stvari i otiđeš u drugu trgovinu.

kakvi mailovi, prijave
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 10:25   #75
Quote:
forumnickxy kaže: Pogledaj post
A kako da ja to znam i što bih trebao napraviti ako blagajnica kaže
ne može? Štrajkati glađu?

Btw..na izlasku smo svratili do info pulta da pitamo ali nije bilo nikoga
a nismo imali baš viška vremena za čekanje pa smo otišli.
Al ste imali vremena otic do druge trgovine i ponoviti 2x isti postupak umjesto u jednu posebnu vrećku ubacit 20 kutija cigara i bok.
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 10:59   #76
Quote:
Moment torzije kaže: Pogledaj post
Al ste imali vremena otic do druge trgovine i ponoviti 2x isti postupak umjesto u jednu posebnu vrećku ubacit 20 kutija cigara i bok.
Ja ne znam kakav život ti živiš.

Ti ne znaš kakav ja.

Ako imam neki termin za nešto pa si recimo mislim obaviti kupovinu prije toga, to je moja stvar.

U ovom slučaju kupovinu obavio nisam.

Otišao tamo gdje sam morao biti, obavio, a nakon toga otišao u istu kupovinu ali na drugo mjesto.

Ajde sada se još malo valjaj od smijeha.

Ja imam neke svoje stavove i principe i živim svoj život kako ja želim.

Da li ti imaš nešto slično ili nemaš, nije me briga.
forumnickxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 11:17   #77
Quote:
forumnickxy kaže: Pogledaj post
Ja ne znam kakav život ti živiš.

Ti ne znaš kakav ja.
Croatian lifestyle, kad te hoće guziti, a ti im "pokažeš" tako što se nauljiš
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 11:38   #78
Quote:
forumnickxy kaže: Pogledaj post
Ja ne znam kakav život ti živiš.

Ti ne znaš kakav ja.

Ako imam neki termin za nešto pa si recimo mislim obaviti kupovinu prije toga, to je moja stvar.

U ovom slučaju kupovinu obavio nisam.

Otišao tamo gdje sam morao biti, obavio, a nakon toga otišao u istu kupovinu ali na drugo mjesto.

Ajde sada se još malo valjaj od smijeha.

Ja imam neke svoje stavove i principe i živim svoj život kako ja želim.

Da li ti imaš nešto slično ili nemaš, nije me briga.
Pa okej, štima, al furati principe na svoju štetu na takvim debilnim situacijama je nonsens.
Em si si nabio još veći trošak, izgubio si vrijeme, a zašto? Da napakostiš blagajnici pa sad kao mora stornirati par boca jer si uvrijeđen jer Kaufland ne prodaje šteke? :klap:

Kul bro.
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 20:00   #79
Evo, na temi o billi raspravljamo o "tiskarskim greškama" i akcijama kojih nema U kauflandu, opet, na akciji proizvodi kojih nema u katalogu. Banane 7,99
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 22:42   #80
Kupujem u vise trg lanaca i svi imaju snizene proizvode koji nisu u katalogu. Valjda imaju viska ponekad ili nedovoljno za oglasavanje.
jane is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:45.