Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet

Nogomet O loptanju nogom u širem smislu.
Podforumi: Navijači

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2018., 16:23   #741
Pa operi dres frende, nije od papira jbt Koliko piše na onoj markici unutra, 40°? Mlakom vodom, malo deterdženta i udri na ruke Perilice su smrt za dresove
Wiplash is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 10:28   #742
Quote:
totti10 kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje u vezi pranja dresova. Naime, frend me slučajno/namjerno tko će ga znati jelte, zalio pivom. U pitanju je super rijedak dres Rome kojeg nikako ne želim oštetiti te ga dati majci u ruke jer znam da je gotov. Mrlja je nekih 10-ak cm već se osušila čak se jako ni ne vidi fleka. Pa me zanima, koja je metoda najučnikovitija, da dres ne pusti boju ili nešto slično ne daj bože. Dres je sive boje.
Tražio sam ga 5 godina po ebayu, bilo bi mi žao da ga sad uništim ako već nije uništen.

Hvala.
malo tople vode, malo Čarlija, na ruke, osušit i bok... (kak' je dečko gore napisao)

5 min posla
__________________
1244 otoka :)
skwhat is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 10:30   #743
Quote:
Wiplash kaže: Pogledaj post
Perilice su smrt za dresove
Potpis.
__________________
1244 otoka :)
skwhat is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 16:34   #744
Pitanje za ekipu koja se kuži u ove malo više retro i vintage dresove - zanima me jedan dres Sjeverne Irske iz 1982., riječ je o ovome: http://www.footballshirtculture.com/...way-shirt.html, samo što je dres koji bih uzeo replika tj. nema broj na leđima.
Meni su ti stari Adidas dresovi iz 1980-ih legendarni, što se dizajna tiče, a zanima me vrijedi li replika 300 kn? Tražio sam po internetu, ali nisam naletio na nijedan koji se prodaje.
kastrol_trol is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 19:18   #745
A čija je replika? Adidas, Score Draw, Toffs...?
Wiplash is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 19:35   #746
Quote:
Wiplash kaže: Pogledaj post
A čija je replika? Adidas, Score Draw, Toffs...?
Dres je original Adidas, proizveden u Engleskoj i gotovo sigurno je iz 1982. Dakle, nije Toffs i sl.

Ne znam baš najbolje hrvatsku terminologiju i termin "replika" upotrijebio sam da naglasim da nije riječ o dresu kao što je ovaj sa slike koju sam priložio, koji je nošen na utakmici. Zapravo, svi ovi dresovi koji se masovno prodaju po trgovinama i sl. su zapravo replike, bez obzira na to imaju li broj, ime i broj, ili su bez ičega na leđima.

Zadnje uređivanje kastrol_trol : 28.01.2018. at 19:43. Reason: brain freeze
kastrol_trol is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 20:26   #747
aaa tako reci, znači to je orginal Adidas iz '82? Pa 300 kuna je onda ništa za dres star 36 godina ako je u dobrom stanju... Ja skupljam dresove Liverpoola, i takvi orginal stari dresovi iz osamdesetih su oko 800-1000 kuna na ebay-u...
Wiplash is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 20:30   #748
Quote:
Wiplash kaže: Pogledaj post
aaa tako reci, znači to je orginal Adidas iz '82? Pa 300 kuna je onda ništa za dres star 36 godina ako je u dobrom stanju... Ja skupljam dresove Liverpoola, i takvi orginal stari dresovi iz osamdesetih su oko 800-1000 kuna na ebay-u...
Slažem se, ako je original 300 kn je ništa. Ja kad tražim Romine dresove, dresova po 300 kn nema. Ovi stariji su svi od 500 kn pa nadalje. Od 1995-1996, pa do 2005-2006.
Ovi stariji su još skuplji
totti10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 20:59   #749
Zakon, hvala na komentarima, rezervirao sam ga odmah. Tip ili ne zna što prodaje, ili je nešto sumnjivo. Najbliže što sam našao pretražujući internet su slični Adidas dresovi iz sredine 80-ih za koje ljudi traže 100-200 funti, eura, dolara i slično.

Usput, što mislite o ovome, isplati li se: https://www.njuskalo.hr/nogometni-dr...oglas-24525859

Imam frenda koji poznaje Tudora, tako da do autograma dođem bez problema, a onda je to sigurno već duplo vrijednije. Idem kod čovjeka sutra pa kad sam već tamo, da i malo zaradim.
kastrol_trol is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 20:57   #750
Samo da javim rasplet, kad ste mi već dali savjete: kupio sam dres Sjeverne Irske za koji sam pitao i jedini problem je što je to dres iz one ere dok su ljudi bili sitnije građeni nego danas. Riječ je o veličini L i dok suvremene dresove veličine L nosim bez problema, ovaj mi je ozbiljno uzak. Svejedno, genijalno izgleda, super je investicija i nosit će ga sin za koju godinu.

Za ovog Tudora me i dalje jako zanima što mislite, vidio sam i taj dres uživo i bio na rubu da ga također uzmem.
kastrol_trol is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 08:56   #751
Quote:
kastrol_trol kaže: Pogledaj post
Samo da javim rasplet, kad ste mi već dali savjete: kupio sam dres Sjeverne Irske za koji sam pitao i jedini problem je što je to dres iz one ere dok su ljudi bili sitnije građeni nego danas. Riječ je o veličini L i dok suvremene dresove veličine L nosim bez problema, ovaj mi je ozbiljno uzak. Svejedno, genijalno izgleda, super je investicija i nosit će ga sin za koju godinu.
Šta već je stigao?
__________________
"I have no special talents. I am only passionately curious"
ddrock1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 10:39   #752
Quote:
kastrol_trol kaže: Pogledaj post
Samo da javim rasplet, kad ste mi već dali savjete: kupio sam dres Sjeverne Irske za koji sam pitao i jedini problem je što je to dres iz one ere dok su ljudi bili sitnije građeni nego danas. Riječ je o veličini L i dok suvremene dresove veličine L nosim bez problema, ovaj mi je ozbiljno uzak. Svejedno, genijalno izgleda, super je investicija i nosit će ga sin za koju godinu.

Za ovog Tudora me i dalje jako zanima što mislite, vidio sam i taj dres uživo i bio na rubu da ga također uzmem.
Gle, opet po ebayu i po jednoj facebook stranici iz italije gdje se prodaju uglavnom matchworn dresovi, ova cijena od 200e je neka normalna. Kažem normalna jer je veliki dio dresova u tom rangu s cijenama, govorim o matchworn dresu. Dres je vidim u odličnom stanju, pripada nekim kultnim vremenima i iako je možda malo skup za naše prilike mislim da je cijena uredu.
Ako uzmeš u obzir da danas ova plastična sranja u trgovinama dođu 600kn, onda za dres koji je kvalitetniji nego ovaj i kojeg je osobno nosio Tudor ovo nije toliko strašno.
totti10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 17:43   #753
Quote:
ddrock1 kaže: Pogledaj post
Šta već je stigao?
Prodavač je iz Zagreba, kao i ja, tako da sam otišao osobno čim sam stigao i dobio OK s foruma.

Inače, frajer živi doslovno na pljuvomet od Maksimira, a prodaje Tudorov dres. Za takvo što se nekad ginulo.
kastrol_trol is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 17:56   #754
Quote:
totti10 kaže: Pogledaj post
Gle, opet po ebayu i po jednoj facebook stranici iz italije gdje se prodaju uglavnom matchworn dresovi, ova cijena od 200e je neka normalna. Kažem normalna jer je veliki dio dresova u tom rangu s cijenama, govorim o matchworn dresu. Dres je vidim u odličnom stanju, pripada nekim kultnim vremenima i iako je možda malo skup za naše prilike mislim da je cijena uredu.
Ako uzmeš u obzir da danas ova plastična sranja u trgovinama dođu 600kn, onda za dres koji je kvalitetniji nego ovaj i kojeg je osobno nosio Tudor ovo nije toliko strašno.
OK, provjerit ću s frendom može li doći do Tudora i zamoliti za autogram pa ga vjerojatno uzmem i prodam preko ebaya za OK profit nekim nabrijanim Turcima kad Tudor opet bude trenirao neki njihov klub. Da sam na ovo naletio prije koji mjesec kad ga je obožavalo par desetaka milijuna ljudi, obogatio bih se. Ili barem otplatio par rata kredita.

BTW, taj Juventusov dres je isto poliester, ali baš kao i ovaj Adidasov koji sam uzeo (koji je neka mješavina 60 posto pamuka i najlona) na osjećaj je malo drukčiji od ovih suvremenih "glatkih", nekako humaniji.

Drugi BTW - koja je to točno Facebook stranica?

I hvala za komentare!
kastrol_trol is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 18:21   #755
Pa mogao si staviti koju sliku tog dresa od Irske, da vidimo...
I po čemu znaš da je taj dres Tudora dres sa utakmice a ne replika sa imenom i oznakama?
Wiplash is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 23:53   #756
Quote:
Wiplash kaže: Pogledaj post
Pa mogao si staviti koju sliku tog dresa od Irske, da vidimo...
I po čemu znaš da je taj dres Tudora dres sa utakmice a ne replika sa imenom i oznakama?
Ispričavam se, nisam mislio da ikoga zanima.

Evo ih ispod. Dres Sjeverne Irske ima neki srebrnkasti sjaj koji mi je genijalan, nadam se da sam to uhvatio na posljednjoj fotografiji. Definitivno bagatela za 300 kn.

Ispod toga je i par fotki mojeg omiljenog dresa. Jest da je suvremena replika, ali nema veze, volim taj čisti retro dizajn i kombinaciju zelene i bijele.

A za Tudora da je MW... Pa, razmislio sam malo i zapravo je dosta razloga. Čini mi se da ima logike da je MW, sve i ako zanemarim što mi je tip ispričao - navodno je taj dres Tudora kupio prije deset godina od nekog tipa iz Italije specijaliziranog za Juventusove MW dresove koji mu je dokazao da su dresovi koje prodaje MW, nudio mi je i mail prepisku na uvid, ali nisam pogledao.

Dakle, to na stranu i samo logika - prvo, riječ je o 1998., kada je industrija dresova (replika) za navijače bila tek u povojima (tek koju godinu prije su počeli stavljati imena na dresove, što je vremenom potaklo masovniju prodaju, sve do današnjih bolesnih granica) + igrači tada nisu imali na raspolaganju, kao što je danas standard, dva ili više dresova po utakmici + Tudor je tada bio tek u prvoj sezoni u Juventusu, sumnjam da je njegov dres uopće bio u prodaji + dres je dugih rukava, što je dodatna rijetkost, posebno za Italiju gdje u sezoni nema više od 5-6 utakmica za duge rukave pa čisto sumnjam da je Juventus u toj sezoni igrao više od 2-3 utakmice u točno toj domaćinskoj garnituri s dugim rukavima (imali su različite sponzore na dresovima za ligu, kup, Ligu prvaka...), a još manje sumnjam da je prodavana replika dugih rukava skroz novog igrača koji je rezerva (na dresu je broj 19, tek je poslije zaslužio "svoj" broj 5) + dres ima tu oznaku Serie A koju spominješ i napravljen je u Italiji + ovo možda nije argument jer nisam sto posto siguran, ali mislim da oznake sponzora u to doba nisu bile na replikama, to je relativno nova stvar i većinom su se prodavali čisti dresovi, bez oznaka sponzora.

Uglavnom, tehnički jest moguće da je netko našao originalni (u to da je original nema ni najmanje sumnje) "goli" dres Juventusa dugih rukava iz sezone 1998/1999 pa na njega našio oznake i savršeno kvalitetno zalijepio Tudor i broj 19 i nekom super tehnikom stavio oznaku sponzora, ali čini mi se daleko daleko previše zafrkancije da bi neki Talijan za stotinjak eura (koliko je vjerojatno plaćen prije deset godina) išao krivotvoriti jedan, budimo objektivni, opskuran dres, kad bi i sama originalna replika bez imena i broja vjerojatno čak i prije deset godina vrijedila tek neznatno manje.
Zapravo, najvažniji argument mi je što sam držao taj dres u ruci i jednostavno se osjeti kvaliteta i prostruji ti kroz mozak da je taj dres dirao Ronalda.


http://i65.tinypic.com/2w2is28.jpg
http://i64.tinypic.com/24e5hrp.jpg
http://i65.tinypic.com/2mrz4sk.jpg
http://i65.tinypic.com/abl5bs.jpg
http://i63.tinypic.com/2ds0r2p.jpg
http://i64.tinypic.com/34486fb.jpg

Zadnje uređivanje nero : 01.02.2018. at 10:29. Reason: preveilke slike
kastrol_trol is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 09:38   #757
300 kn za ovakav dres? stari, ovo si ubo' sad i više nikad...

Going on up to the spirit in the sky
That’s where i’m gonna go when i die
When i die and they lay me to rest
I’m gonna go on the piss with Georgie Best...
__________________
1244 otoka :)
skwhat is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 11:25   #758
Da li je to grb od irske (saveza, jel) zalijepljen ili usiven????
__________________
Success is never final. Failure is never fatal. It’s courage that counts
Ndreca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 13:13   #759
Quote:
Wiplash kaže: Pogledaj post
Pa operi dres frende, nije od papira jbt Koliko piše na onoj markici unutra, 40°? Mlakom vodom, malo deterdženta i udri na ruke Perilice su smrt za dresove

Juventusov dres kupljen 1996 , proizvođač Kappa , opran neznam koliko stotina puta u perilici , eno ga stoji na zidu kao novi .

Kontam da mislis na novije koji su smece od kvalitete , kao i danasnji nogomet.
audio1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 14:00   #760
Quote:
Ndreca kaže: Pogledaj post
Da li je to grb od irske (saveza, jel) zalijepljen ili usiven????
i ja sam si postavio isto pitanje... kao, ako nije ušiven, sigurno je fake...

ali onda sam malo prosurfao i grb i logo su... hm... ušiveni ne, zalijepljeni ne, više su nekako ''upeglani'' u tkaninu...

tako da... dres je original (adidas+savez) 99,9% i iz navedene je godine ali je li baš mw - tko zna...
__________________
1244 otoka :)
skwhat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:57.