Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2016., 09:51   #641
Quote:
hrd kaže: Pogledaj post
Ja sam se preporodio sa tušem za zube. Mrak stvar.
Koji tuš koristiš?
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 09:55   #642
https://www.waterpik.com/oral-health...losser/WP-450/
hrd is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 10:57   #643
Moj prvi upis na ovoj temi jer se eto od prije tjedan dana i moja obitelj počinje "mučiti" sa fiksnim aparaticem.Radi se o mom sinu, 11 godina i budući da spada pod jednu od onih 14 ako se ne varam anomalija imao je pravo preko HZZO.Prošli tjedan je dobio prvo gornji a kroz mjesec dva bi trebai i donji.On je to nosenje podnio dosta dobro iz početka( upozoravali su nas da bi moglo biti bolova, ranica i slično) no dogodilo se je to da su se u prvih znači tjedan dana već tri kopčice odljepile.Dvije sad "šetaju" po žici a jedna je bila na kraju pa smo ju samo izvukli sa žice.
Prije nego neko ustvrdi da se radi o našoj nepažnji i neodgovarajućem pranju ili sl ,apsolutno nije točno. Zubi su prani izrazito pažljivo i prema uputi koju smo dobili kod postavljanja , kupljena je ona mini četkica a i ta odljepljivanja se nidu dogodila prilikom pranje nego tokom dana, kad se je dijete igralo i sl.Zvala je supruga doktorica cim se je prvi odlijepio no međutim rekli su da tako ostane do prve kontrole koja je na kraju 9. mj.
I naravno da je komentar bio da smo mi krivi što se je to dogodilo.
Moje pitanje je jel je netko imao taj slučaj da su se bravice odljepljivale sa zubi i naravno jesu li morali to naknadno plaćati ponovno ljepljenje.
Jer ako se to posebno naplaćuje onda se ne mogu oteti dojmu da je to odličan cash mashine za ortodonte, zaljepe tako da im moraš dodatno plaćati
kit-samoubojica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 16:09   #644
Quote:
mimi5 kaže: Pogledaj post
Ne znam, meni su rekli da mi je trebalo širiti čeljust, umjesto vaditi zube. Jedna od ortodontica mi je rekla da su oni prije vadili zube kao kompromisno rješenje, ali očito postoje slučajeve kada to se mora. Pokazala mi je zube jednog momka koji je imao baš isto tako malo prostora i proširili su mu čeljust i stvarno je rezultat wow. Ja bih samo dobro provjerila prije nego što bih dala nekome da mi vadi, ali ako si se raspitala ok. Nemam pojma, meni je rezultat s vađenjem četvorki baš da mi je poružnilo lice, ali evo sad mi opet neće stavljati implantante, već će ih nekako povući naprijed, ne znam kako.
Ortodont je spominjao širenje čeljusti, ali mislim da to neće biti dovoljno, ja zbilja imam ogroman razmak između gornjih i donjih zubi. Istina je da mi se nimalo ne sviđa ideja vađenja dva zdrava zuba i da me strah rezultata, ali kažem da sam bila kod tri (preporučena i hvaljena) ortodonta u svom gradu i svi su se složili oko toga da će ta dva zuba trabat vadit. Zapravo ovaj kod kojeg i jesam je čak i rekao da ćemo vidjet kako će terapija ići, ali da misli da će morat van. A sad, ne da mi se baš bit toliko sumnjičava i ići u Zagreb npr. da čujem još koje mišljenje. Nadam se da ipak ortodonti znaju svoj posao.
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 12:39   #645
Quote:
Ereshkigal kaže: Pogledaj post
Kako to mislite suvremena ortodoncija ne vadi zube? Ja imam aparatić sa tim damon sustavom i vadit će mi dvije gornje četvorke. Bila sam kod 3 ortodonta i svi su rekli da će se ta dva zuba morat vadit. Jel me svi lažu? Sad se bojim da ću onda izgledat nakaradno. Ali meni su gornji zubi toliko na van da ja jednostavno (ovako laički) zbilja ne vidim način kako bi se to ispravilo bez vađenja zubi.
Ovdje je dosta njih spominjalo da je vadilo zube pa mi sad nije jasno. Vade se ili ne vade?
Ja sam bio kod 6 ( šest ) ortodonta u ZG, svi 6 su mi htjeli vaditi četvorke, nisam pirstao na tu opciju. Sva sreća prvi pregledi su bili besplatni pa nisam ni kune potrošio na preglede.
Otišao sam u polikliniku Šlaj-Anič, prof. dr. Šlaj me je pregledao i rekao da kod mene se četvorke ne moraju vaditi i jako se začudio kako su mi prijašnji ortodonti predlagali vađenje četvorki da je to suludo u mom slučaju.
Na kraju iako zahvalan dr. Šlaju nisam izabrao njegovu polikliniku za daljnje ortidontsko liječenje, lutao sam dalje po ordinacijama dok nisam našao jednako mišljenje u drugoj ortodontskoj poliklinici da se meni ne moraju vaditi četvorke.
Rezlutat moje ortodontske terapije je više nego odličan i ispravna je bila odluka da ne vadim četvorke, predlažem svima da se malo strpe i zatraže još jedno mišljenje ( ako treba i pet ) o vađenju zuba prije terapije.
Nercjeger is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 14:54   #646
Ne živimo svi u Zagrebu, niti smo u financijskoj mogućnosti obilaziti zagrebačke ortodonte i tamo provoditi liječenje.
Šta onda nama preostaje nego vjerovati svom ortodontu (ili se bar nadati da zna svoj posao)?
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.

Zadnje uređivanje Ereshkigal : 29.08.2016. at 15:08.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 20:25   #647
Da li se moze slikati zub dok imamo fiksni metalni aparatic? I da li je netko vadio zub pod aparaticem?
purgerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 20:38   #648
Cry for help!
Skinula sam aparatić još prošle godine u 11 mjesecu i od tada imam onaj plastični retainer i sve je bilo super do danas. Nisu se zubi pomaknuli, bar ne previše, nosim retainer redovito. Perem ga četkicom i pastom, ali mama nije znala da se ne smije drugačije prati i oprala ga je u perilici za suđe i sad se skupio. Pokušavamo ga nekako raširiti toplom vodom, ali nisam sigurna ima li sad više uopće smisla nositi ga? Nemam pojma što da radim
hatebraces is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 12:49   #649
Quote:
hatebraces kaže: Pogledaj post
Cry for help!
Skinula sam aparatić još prošle godine u 11 mjesecu i od tada imam onaj plastični retainer i sve je bilo super do danas. Nisu se zubi pomaknuli, bar ne previše, nosim retainer redovito. Perem ga četkicom i pastom, ali mama nije znala da se ne smije drugačije prati i oprala ga je u perilici za suđe i sad se skupio. Pokušavamo ga nekako raširiti toplom vodom, ali nisam sigurna ima li sad više uopće smisla nositi ga? Nemam pojma što da radim
Najbolje bi bilo da otiđeš kod ortodonta kod kojeg si bila u terapiji da ti izradi novi, jer ako se ovaj deformirao, nikad ga nećeš vratiti u prvobitni položaj. Otkud joj ideja da ga opere u perilici

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
deda27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 15:15   #650
Quote:
kit-samoubojica kaže: Pogledaj post
Moj prvi upis na ovoj temi jer se eto od prije tjedan dana i moja obitelj počinje "mučiti" sa fiksnim aparaticem.Radi se o mom sinu, 11 godina i budući da spada pod jednu od onih 14 ako se ne varam anomalija imao je pravo preko HZZO.Prošli tjedan je dobio prvo gornji a kroz mjesec dva bi trebai i donji.On je to nosenje podnio dosta dobro iz početka( upozoravali su nas da bi moglo biti bolova, ranica i slično) no dogodilo se je to da su se u prvih znači tjedan dana već tri kopčice odljepile.Dvije sad "šetaju" po žici a jedna je bila na kraju pa smo ju samo izvukli sa žice.
Prije nego neko ustvrdi da se radi o našoj nepažnji i neodgovarajućem pranju ili sl ,apsolutno nije točno. Zubi su prani izrazito pažljivo i prema uputi koju smo dobili kod postavljanja , kupljena je ona mini četkica a i ta odljepljivanja se nidu dogodila prilikom pranje nego tokom dana, kad se je dijete igralo i sl.Zvala je supruga doktorica cim se je prvi odlijepio no međutim rekli su da tako ostane do prve kontrole koja je na kraju 9. mj.
I naravno da je komentar bio da smo mi krivi što se je to dogodilo.
Moje pitanje je jel je netko imao taj slučaj da su se bravice odljepljivale sa zubi i naravno jesu li morali to naknadno plaćati ponovno ljepljenje.
Jer ako se to posebno naplaćuje onda se ne mogu oteti dojmu da je to odličan cash mashine za ortodonte, zaljepe tako da im moraš dodatno plaćati
Nije svugdje tako. Ja sam npr. nosila apratić skoro tri godine i kroz te dvije i pol, tri godine, odlijepila mi se jedna jedina bravica. Sve to ovisi o kvaliteti kojom odrade posao. Njihovo okrivljavanje i bezobrazluk su opet druga stvar jer ti ljudi nemaju apsolutno ništa razumijevanja. Doživjela sam da putujem po tri sata na pregled jer nisam iz Zagreba i dođem da bi mi oni 'ladno rekli da mogu kući jer nema doktorice, a to se čak nije dogodilo samo jednom. Nažalost ako se ne planirate suprotstaviti, često ćete vi biti krivi zbog nečega. Što se bravica tiče, ja sam imala ja mislim dvije ili četiri besplatne, ostale bih morala plaćati, mislim 50 kn po bravici.
hatebraces is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 08:16   #651
Bila sam jučer na prvoj kontroli nakon stavljanja gornjeg aparatića i umjesto da čovjek to samo iskontrolira on odluči stavit mi odmah i donji.
Sve bi to bilo super, ali je meni ručak bio nakon kontrole. Totalno me zeznuo
Još mi je dodao i bravicu na gornje sedmice, gdje ih do sad nije bilo i stegnuo žicu. Tako da no food for me, ne kuži čovjek da je kasno za dobru liniju, prošlo je ljeto
Simbalija is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 13:51   #652
Evo samo da se malo izjadam.

Dobila sam jučer na lijevoj strani gumice za zagriz koje idu cik-cak (gore-dolje) sve do trojke. Na sredini imam gumicu koja ide od gornje trojke preko donja 4 zuba pa opet do druge gornje trojke... i s desne strane imam gumicu koja ide od donje sedmice, preko gornje šestice, petice i četvorke pa sve do donje trojke. Uz to, dobila sam i powerchain na obje čeljusti.
Malo je reći da umirem od bolova.
A da ne spominjem da su zbog ovih gumica moje čeljusti toliko čvrsto zatvorene da ne mogu doslovno niti pola milimetra otvoriti usta. Govorim doslovno kroz zube. Ne mogu ni kašljati ni kihnuti.
Ne znam dokle ovako, ali nadam se ne previše jer mi je fakat too much.
PinkMatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 16:02   #653
Quote:
PinkMatter kaže: Pogledaj post
Evo samo da se malo izjadam.

Dobila sam jučer na lijevoj strani gumice za zagriz koje idu cik-cak (gore-dolje) sve do trojke. Na sredini imam gumicu koja ide od gornje trojke preko donja 4 zuba pa opet do druge gornje trojke... i s desne strane imam gumicu koja ide od donje sedmice, preko gornje šestice, petice i četvorke pa sve do donje trojke. Uz to, dobila sam i powerchain na obje čeljusti.
Malo je reći da umirem od bolova.
A da ne spominjem da su zbog ovih gumica moje čeljusti toliko čvrsto zatvorene da ne mogu doslovno niti pola milimetra otvoriti usta. Govorim doslovno kroz zube. Ne mogu ni kašljati ni kihnuti.
Ne znam dokle ovako, ali nadam se ne previše jer mi je fakat too much.
Pink nakon koliko dugo vremena si dobila gumice? I kakav ti je zagriz da si dobila čitavu paukovu mrežu? Pitam jer osobno imam katastrofalan zagriz, duboki overbite i overjet a radim s djecom i odraslima i stalno sam po sastancima...eh morat ću naučiti sporazumijevanje rukama, nogama, ušima
Simbalija is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 23:42   #654
Quote:
Simbalija kaže: Pogledaj post
Pink nakon koliko dugo vremena si dobila gumice? I kakav ti je zagriz da si dobila čitavu paukovu mrežu? Pitam jer osobno imam katastrofalan zagriz, duboki overbite i overjet a radim s djecom i odraslima i stalno sam po sastancima...eh morat ću naučiti sporazumijevanje rukama, nogama, ušima
Počela sam nositi Class II (za overbite) gumice s jedne strane nakon 6-7 mj od početka terapije i nosila sam ih 4 mj., a sada sam dobila ovu divnu konfiguraciju . Te prve gumice nisu bile strašne. Bolile su prvih par dana, ali sam se navikla na njih toliko da bih i zaboravila da ih imam.I jela sam s njima najnormalnije.

Zagriz mi nije bio kriminalan. Na desnoj strani je bio dobar, samo na lijevo je bio malo zbrčkan, zato sam nosila samo s jedne strane gumice.

Ovo sada, ako sam ja dobro shvatila, služi tome da mi zagriz sredi horizontalno, a ne vertikalno, odnosno da mi spoji zube kak treba pošto se ne dodiruju na jednoj strani kak bi trebali. Zubi su u ok poziciji vertikalno, ali ne i horizontalno.
Ovo na prednjim zubima i s desne strane nosim samo po noći, a s lijeve nosim 24h na dan, osim kad jedem jer je nemoguće s tim i pričat, a kamoli jest.
Ali bez obzira na to što je dvoje od toga samo preko noći, pričat normalno je nemoguće jer to što ti s jedne strane tak stisne je dovoljno da ne možeš otvorit usta uopće.
Javim ti ako se situacija poboljša. Trenutno živim na neofenima. Bez njih se više-manje želim samoubit. Svašta su mi već radili po ustima u posljednjih godinu dana, ali ovo je fakat najgore do sada. Zapravo, toliko je loše da sam u napasti da joj kažem da mi ga samo skine jer da nemrem više.
PinkMatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2016., 06:51   #655
Quote:
PinkMatter kaže: Pogledaj post
Počela sam nositi Class II (za overbite) gumice s jedne strane nakon 6-7 mj od početka terapije i nosila sam ih 4 mj., a sada sam dobila ovu divnu konfiguraciju . Te prve gumice nisu bile strašne. Bolile su prvih par dana, ali sam se navikla na njih toliko da bih i zaboravila da ih imam.I jela sam s njima najnormalnije.

Zagriz mi nije bio kriminalan. Na desnoj strani je bio dobar, samo na lijevo je bio malo zbrčkan, zato sam nosila samo s jedne strane gumice.

Ovo sada, ako sam ja dobro shvatila, služi tome da mi zagriz sredi horizontalno, a ne vertikalno, odnosno da mi spoji zube kak treba pošto se ne dodiruju na jednoj strani kak bi trebali. Zubi su u ok poziciji vertikalno, ali ne i horizontalno.
Ovo na prednjim zubima i s desne strane nosim samo po noći, a s lijeve nosim 24h na dan, osim kad jedem jer je nemoguće s tim i pričat, a kamoli jest.
Ali bez obzira na to što je dvoje od toga samo preko noći, pričat normalno je nemoguće jer to što ti s jedne strane tak stisne je dovoljno da ne možeš otvorit usta uopće.
Javim ti ako se situacija poboljša. Trenutno živim na neofenima. Bez njih se više-manje želim samoubit. Svašta su mi već radili po ustima u posljednjih godinu dana, ali ovo je fakat najgore do sada. Zapravo, toliko je loše da sam u napasti da joj kažem da mi ga samo skine jer da nemrem više.
Ok ovih gumica se bojim ko vraga..oni separatori su me bolili kao da mi je upaljen glavni živac u čeljusti tako da se ovoga stvarno bojim kao dođe vrijeme?? Stvarno tako boli ...
mandrijo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2016., 15:49   #656
Quote:
PinkMatter kaže: Pogledaj post
Počela sam nositi Class II (za overbite) gumice s jedne strane nakon 6-7 mj od početka terapije i nosila sam ih 4 mj., a sada sam dobila ovu divnu konfiguraciju . Te prve gumice nisu bile strašne. Bolile su prvih par dana, ali sam se navikla na njih toliko da bih i zaboravila da ih imam.I jela sam s njima najnormalnije.

Zagriz mi nije bio kriminalan. Na desnoj strani je bio dobar, samo na lijevo je bio malo zbrčkan, zato sam nosila samo s jedne strane gumice.

Ovo sada, ako sam ja dobro shvatila, služi tome da mi zagriz sredi horizontalno, a ne vertikalno, odnosno da mi spoji zube kak treba pošto se ne dodiruju na jednoj strani kak bi trebali. Zubi su u ok poziciji vertikalno, ali ne i horizontalno.
Ovo na prednjim zubima i s desne strane nosim samo po noći, a s lijeve nosim 24h na dan, osim kad jedem jer je nemoguće s tim i pričat, a kamoli jest.
Ali bez obzira na to što je dvoje od toga samo preko noći, pričat normalno je nemoguće jer to što ti s jedne strane tak stisne je dovoljno da ne možeš otvorit usta uopće.
Javim ti ako se situacija poboljša. Trenutno živim na neofenima. Bez njih se više-manje želim samoubit. Svašta su mi već radili po ustima u posljednjih godinu dana, ali ovo je fakat najgore do sada. Zapravo, toliko je loše da sam u napasti da joj kažem da mi ga samo skine jer da nemrem više.
Uh! Imam još dva mjeseca do kontrole da se pripremim na taj teror
Moji zubići su svi spojeni nemam s tim problema, ali mi je loš zagriz i svašta nešto tu treba ići nazad-gore i to će biti zajebano. Iako ortodont nije tu vidio big deal pa možda ne bude baš jako strašno.. ajme u nadi je spas
Simbalija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2016., 23:27   #657
Quote:
purgerica kaže: Pogledaj post
Da li se moze slikati zub dok imamo fiksni metalni aparatic? I da li je netko vadio zub pod aparaticem?
ja vadila zubiće pod aparatom, samo ti ortodontica odlijepi bravicu.. dr koji vadi zub mora biti pažljiv i to je to!
može se slikati, da..
ki-ka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 09:44   #658
Quote:
kit-samoubojica kaže: Pogledaj post
Moj prvi upis na ovoj temi jer se eto od prije tjedan dana i moja obitelj počinje "mučiti" sa fiksnim aparaticem.Radi se o mom sinu, 11 godina i budući da spada pod jednu od onih 14 ako se ne varam anomalija imao je pravo preko HZZO.Prošli tjedan je dobio prvo gornji a kroz mjesec dva bi trebai i donji.On je to nosenje podnio dosta dobro iz početka( upozoravali su nas da bi moglo biti bolova, ranica i slično) no dogodilo se je to da su se u prvih znači tjedan dana već tri kopčice odljepile.Dvije sad "šetaju" po žici a jedna je bila na kraju pa smo ju samo izvukli sa žice.
Prije nego neko ustvrdi da se radi o našoj nepažnji i neodgovarajućem pranju ili sl ,apsolutno nije točno. Zubi su prani izrazito pažljivo i prema uputi koju smo dobili kod postavljanja , kupljena je ona mini četkica a i ta odljepljivanja se nidu dogodila prilikom pranje nego tokom dana, kad se je dijete igralo i sl.Zvala je supruga doktorica cim se je prvi odlijepio no međutim rekli su da tako ostane do prve kontrole koja je na kraju 9. mj.
I naravno da je komentar bio da smo mi krivi što se je to dogodilo.
Moje pitanje je jel je netko imao taj slučaj da su se bravice odljepljivale sa zubi i naravno jesu li morali to naknadno plaćati ponovno ljepljenje.
Jer ako se to posebno naplaćuje onda se ne mogu oteti dojmu da je to odličan cash mashine za ortodonte, zaljepe tako da im moraš dodatno plaćati
u normalnim okolnostima, takve stvari se trebaju rješavati u kratkom roku, jer kad se odlijepe dvije-tri bravice, upitna je funkcionalnost aparatića, te može doći do daljnjih komplikacija, žica se osloboditi, itd... problem je što su ortodonti pretrpani s poslom, i zato se događa da morate čekati mjesec i više dana do kontrole.
deda27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 11:23   #659
Preporučite mi nekog ortodotna iz Zagreba, koji radi po Damon metodi. Čini mi se da je to najbrži način za ispravljanje zuba.
GregoryHouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 17:45   #660
Da li i prstenovi pomiču zube tj šestice ?
mandrijo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:20.