Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2018., 11:22   #1621
Quote:
Ivie kaže: Pogledaj post
Baš neobično. Jesi možda u manjem gradu?
Ja u Splitu bez problema kupim u ljekarni, uzimala sam sebi i prijateljici.
Ali i ortodontica mi je dala, u nje uvijek mogu uzet samo mi se nekad lakše zaletit do prve ljekarne nego preko pola grada.

Ako ti treba, javi se pa ti kupim ja u ljekarni zalihu i pošaljem.

Meni u početku nije uopće trebao vosak. Onda nakon više od godinu dana odjednom žulja lijevo, pa žulja desno... Imala sam baš dvije duboke rane. Vosak me spasio.

Ja sam u Mostaru, nije toliko mal grad ali nazalost nema barem za sada.. Hvala ti na podnudi ako ne nadjem u Sarajevu pisem ti obavezno da se dogovorimo. 😊
Aylinnlala is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 13:53   #1622
Quote:
Aylinnlala kaže: Pogledaj post
Ja sam u Mostaru, nije toliko mal grad ali nazalost nema barem za sada.. Hvala ti na podnudi ako ne nadjem u Sarajevu pisem ti obavezno da se dogovorimo. 😊
Internet...ebay ili slično
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 14:14   #1623
Molim vas, gdje ima za kupiti onih četkica kao snopići (ja ih zovem singlice ), a da nisu Curaprox? Koristim njihovu, ali zna mi biti pregruba za zubno meso, a opet umnjake i džepove koji su mi se napravili najbolje očistim s njom. Probala bih TePe. Inače kupim njihove interdentalne u Mulleru, ali singlice nisam viđala. Hvala.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 21:24   #1624
apdejt :P eto danas dobila one ''predivne'' gumice ... stvarno se pitam kak cu danas spavat
dve stavljam, sa lijevih trojki na desne jedinice, i obrnuto sa desnih trojki na lijeve jedinice...ja se nadam da ce ta bol popustit donekle uskoro
Braceface is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 09:43   #1625
Ljudi, jel moguce da mi se vec nakon 2 tjedna nosenja mijenja zagriz?

Imam osjecaj da su mi se zubi pomaknuli i da mi je zagriz totalno poremecen tako da imam problema kod zvakanja..zubi mi lupaju jedni od druge, a hranu promase...tesko za objasniti, ali me zivcira
zločesta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 09:53   #1626
Quote:
zločesta kaže: Pogledaj post
Ljudi, jel moguce da mi se vec nakon 2 tjedna nosenja mijenja zagriz?

Imam osjecaj da su mi se zubi pomaknuli i da mi je zagriz totalno poremecen tako da imam problema kod zvakanja..zubi mi lupaju jedni od druge, a hranu promase...tesko za objasniti, ali me zivcira
Jep meni je ista stvar bila od samog pocetka :P ko da mi se svaka tri tjedna drugi zubi dodiruju :P poceli su se dodirivat neki zubi koji nikad nisu i to mi je bio onak vaaau tak da, non stop se nekaj pomiče, al odma na pocetku u prvih mjesec i pol se sve zivo meni isponaknulo
Braceface is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 10:48   #1627
Quote:
Braceface kaže: Pogledaj post
Jep meni je ista stvar bila od samog pocetka :P ko da mi se svaka tri tjedna drugi zubi dodiruju :P poceli su se dodirivat neki zubi koji nikad nisu i to mi je bio onak vaaau tak da, non stop se nekaj pomiče, al odma na pocetku u prvih mjesec i pol se sve zivo meni isponaknulo
Isto. Pogotovo nakon mijenjanja žice. Prvih dana se baš intenzivno osjeti da se gornji i donji zubi diraju narazličitim mjestima, a onda sjednu kako treba.
__________________
I gotta pretty little mouth underneath all the foaming...
pljuc123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 13:28   #1628
Quote:
zločesta kaže: Pogledaj post
Ljudi, jel moguce da mi se vec nakon 2 tjedna nosenja mijenja zagriz?

Imam osjecaj da su mi se zubi pomaknuli i da mi je zagriz totalno poremecen tako da imam problema kod zvakanja..zubi mi lupaju jedni od druge, a hranu promase...tesko za objasniti, ali me zivcira
Meni se ovo dogodilo sa gumicama za zagriz.
Bila sam izbezumljena i potpuno nesvjesno bih krivila vilicu dok sam žvakala, vraćala sam je u prvotni položaj jer nisam znala drugačije sažvakati zalogaj.
Još se navikavam na to. Samo mi je s vremenom postalo smiješno.
Ivie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 15:31   #1629
Quote:
pljuc123 kaže: Pogledaj post
Isto. Pogotovo nakon mijenjanja žice. Prvih dana se baš intenzivno osjeti da se gornji i donji zubi diraju narazličitim mjestima, a onda sjednu kako treba.
Da da, uzasno se osjeti..ono bas mi je znalo bit ono "ajme pa nije to tak bilo, daj ne xD" .. al bas me znalo smetat xD evo sad je proso jedan dan sa gumicama za zatvaranje zagriza i vec sad vidim pomaka i onak ocitih...zapravo je to sve onak poprilicno zanimljivo :klap:
Braceface is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 20:56   #1630
Joj ja ne znam kako cu izdrzat godinu, dvije..Jedem ko pticica spast cu na 5 kila...Danas kontam ajde nakon 10 dana da krenem malo opustenije jesti..

I jela sam sedvic s tim da sam rezala na male komade i makla gornji sloj kruha...I ajde de pojela ja nekako to...Sad jedem pohanu ribu i onaj pohani dio je malo tvrdji i ako ga slucajno malo jace zagrizem sva se stresem da mi je otpao aparatic...Ne znam hocu se ikad rijesiti tog straha. A sta cu kad mi ortodont nije u blizini i ne nam sta bi napravila da se nesto dogodi
Da ne spominjem spinat kako mi se lijepo zavukao u sve moguce predjele aparatica i trebalo mi je 2 sata da ga ocistim

Daj mi recite jel vi odgrizate bas sendvice il ih trgate rukama? Ako sam dobro skuzila odgrizati se ne bi smjelo, ili sam ja preparanoicna?
zločesta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 22:40   #1631
Quote:
zločesta kaže: Pogledaj post
Daj mi recite jel vi odgrizate bas sendvice il ih trgate rukama? Ako sam dobro skuzila odgrizati se ne bi smjelo, ili sam ja preparanoicna?
ja sam s aparatićem već skoro 16 mjeseci i ništa ne odgrizam, režem na manje komade, sendviče također (ili otkidam ako sam negdje na putu).
Aparatić nije toliko osjetljiv koliko ti se čini, ja sam uspjela skršiti zadnju bravicu lani u 12 mjesecu jer sam pojela komad tvrdog torronea, ali uz normalnu, svakodnevnu hranu stvarno nemaš brige.
Pokušaj žvakati više na stražnje zube, manje je bolno.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 08:29   #1632
Ovako, hitno me zanima dali itko zna..imam nekakvu situaciju sa poslodavcem..zanima me dali je moguce otvorit bolovanje radi nosenja gumica za zagriz????
Braceface is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 10:57   #1633
Quote:
Braceface kaže: Pogledaj post
Ovako, hitno me zanima dali itko zna..imam nekakvu situaciju sa poslodavcem..zanima me dali je moguce otvorit bolovanje radi nosenja gumica za zagriz????
Ako baš nemaš temperaturu, popij nešto protiv boli, npr brufen 400, i trebala bi bol popustiti. Može i brufen 600 ako ti doktorica napiše recept.
Mene su donji zubi užasno bolili i tablete su spasile stvar. Kljukala sam se 2-3 dana dok nije malo popustilo.

A od hrane jedi juhe, zobenu kašu. Ja sam jela i čokolino tih prvih 10 dana.
Ivie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 11:13   #1634
Quote:
Ivie kaže: Pogledaj post
Ako baš nemaš temperaturu, popij nešto protiv boli, npr brufen 400, i trebala bi bol popustiti. Može i brufen 600 ako ti doktorica napiše recept.
Mene su donji zubi užasno bolili i tablete su spasile stvar. Kljukala sam se 2-3 dana dok nije malo popustilo.

A od hrane jedi juhe, zobenu kašu. Ja sam jela i čokolino tih prvih 10 dana.
Ne ne nijeako nikakva stvar u bolovima ni ista takvo..nego situacija da poslodavac to ne odobrava pod jako lijepim komentarima na izgled toga..

Naravno ea bi moralo to bit odobreno bolovanje radi bolova ne a ne radi tog jer se nekom ne svida to mi je jasno hahahah
Braceface is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 16:35   #1635
Quote:
zločesta kaže: Pogledaj post
Daj mi recite jel vi odgrizate bas sendvice il ih trgate rukama? Ako sam dobro skuzila odgrizati se ne bi smjelo, ili sam ja preparanoicna?
Ovisi o sendviču. Ako su tipa oni iz pekare (Dubravica, Mlinar) s tvrdom korom, ne da ne odgrizam nego ih uopće ne kupujem. Ko će to trgat. Ali ako si sama doma pravim onako sa šnitama, onda odgrizam jer ne može ispasti bravica od toga mekanog krušnog dijela.
Nekad i tvrđi tostirani kruh odgrizam, ali to je posebna vještina jer ne odgrizam prednjim zubima i ne radim duboki zagriz, nego sa stražnjim zubima malo zagriznem i onda trgam kruh
Uglavnom, s vremenom dobiješ osjećaj za odgrizanje pa procijeniš smiješ li odgrizat i kojom metodom
__________________
"Crno je, u teškom vremenu živimo, a živimo jadno i sramotno. Utjeha je samo što će oni koji budu poslije nas živjeli, preturiti preko glave još teža vremena, i pominjati naše dane kao sretne."
Alice_05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 09:12   #1636
Peciva sam kidala na komadiće, vremenom sam počela odgrizat.
Ja u biti lažem ljudima da nešto ne smijem samo zato što mi se u tom trenutku to ne jede.
smalto is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 13:23   #1637
Quote:
smalto kaže: Pogledaj post
Ja u biti lažem ljudima da nešto ne smijem samo zato što mi se u tom trenutku to ne jede.
Odlično!
__________________
I gotta pretty little mouth underneath all the foaming...
pljuc123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 19:18   #1638
Ekipa kupila bih waterpik. U Bipi je sad super popust, a u ponudi imaju WP-70 i WP-450. Savjeti, iskustva? Hvalaaa
__________________
<3
Piccola bambina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 19:20   #1639
Quote:
smalto kaže: Pogledaj post
Peciva sam kidala na komadiće, vremenom sam počela odgrizat.
Ja u biti lažem ljudima da nešto ne smijem samo zato što mi se u tom trenutku to ne jede.
Nećeš morati puno lagati kad dobiješ udlagu koju ćeš nositi 0/24.
Gnjavaža je otići u kupaonicu, skinuti udlagu pa se vratiti za stol, onda opet u kupaonicu staviti udlagu. Tad ćeš odbijati i sokove i kavu.
Liberata is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 19:25   #1640
Quote:
Piccola bambina kaže: Pogledaj post
Ekipa kupila bih waterpik. U Bipi je sad super popust, a u ponudi imaju WP-70 i WP-450. Savjeti, iskustva? Hvalaaa
Imam oba. Onaj manji, bežični, ima osjetno slabiji mlaz i spremnik mu je premali pa ga moram puniti 4 ili 5 puta da bih prošla cijele zube iznutra i izvana.

Ja doma koristim isključivo onaj veći, on mi je super.
Bežični nosim na put.
Ivie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:04.