Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2016., 17:09   #1
Hruštevi u stanu

Nikako da se riješim hrušteva u stanu. Ne govorim o jednom ili dva, nego o 5-10 njih koje nađem ama baš svaki dan u stanu na 3. katu. Hruštevi su crvenkaste boje, nalazim ih u letu ili puno češće prevrnute ali žive na podu. Imam zatvorene balkone po ovim vrućinama, nikakvih rupa u zidu ili podu nigdje nema, u teglicama s cvijećem isto nisam našla ništa, smeće redovito bacam i kanta je čista. Otkud dolaze, što sam previdjela, kako da ih se riješim jednom zauvijek? Ne rade mi nikakvu štetu, ali već me zbilja sram pozvati bilo koga u stan, ne živim na selu, ne smijem ni provjetravati stan od straha da ih ne bude još više, a stalno ih ima. Očajna sam. Na tavanu iznad mene ima golubova, bilo je i miševa, ima puno muha i komaraca zbog svih njih, je li u tavanu opet problem?
JadziaDax is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2016., 17:45   #2
Ocito provode neku kvantnu pizdariju, dok ulaze u zatvorene prostore ...

Hrust, iliti majska buba, ocito malo kasni ove godine... Iako je kod Amerikanaca Junebug ...

Uskoro ce se opet povuci u Had na tri godine, tako da se ne moras previse sekirati....

Nadam se da nemas ovakve hrusteve?

__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2016., 21:30   #3
Ja imam smrdljive martine.
Cijele godine (i po zimi) nalazim 1-2 mjesečno u boravku.
Kak uđu mi je fakat misterija.
Kao da imaju neku kraljicu martinu koja ih regularno trese iz pi#**.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2016., 12:59   #4
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Ocito provode neku kvantnu pizdariju, dok ulaze u zatvorene prostore ...

Hrust, iliti majska buba, ocito malo kasni ove godine... Iako je kod Amerikanaca Junebug ...

Uskoro ce se opet povuci u Had na tri godine, tako da se ne moras previse sekirati....

Nadam se da nemas ovakve hrusteve?

Budem uslikala jednog prvom prilikom. Evo, danas sam išla kuhat kavu u kuhinju i našla ih opet dva. Ali većinom, kao i ovi, su polumrtvi, leže na podu i lako mi ih je ukloniti. Tek dok padne mrak počnu letjeti prema svijetlu. Nije mi jasno otkud dolaze, renovirala sam kompletni stan prije cca 5 godina, sve imam novo. U kupaoni i spavaćoj sobi ih još dosad nisam našla. Moraju se stvarati u kuhinji. Najradije bih postavila kameru da vidim otkud se spuknu.
JadziaDax is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2016., 13:08   #5
Quote:
SmartFart kaže: Pogledaj post
Ja imam smrdljive martine.
Cijele godine (i po zimi) nalazim 1-2 mjesečno u boravku.
Kak uđu mi je fakat misterija.
Kao da imaju neku kraljicu martinu koja ih regularno trese iz pi#**.
I s njima sam imala problema, ali srećom više ih nema. Imam opsesivno kompulzivnu potrebu da dezinficiram sve od poda do stropa dok vidim takvo nešto, i onda ponavljam. Izgleda da je pomoglo kod njih.
Imala sam i miševe na balkonu. To je riješila pur pjena oko cijevi za kišnicu.
Imala sam i ose. Protjerali smo ih s vatrom.
I komarce. Sad ih ima puno manje otkad sam otkrila kako im smeta miris limuna.
I moljce. Ali kupila sam plastične kutije za sve ''prahe'' poput brašna i slično, više ih nema.
Muhe. Ima ih milijun ako otvorim vrata balkona u dnevnoj sobi, pa su vječito otvorena na kip.
I golubove. Njih volim, ali nisam više mogla imati više njih na balkonu zbog nereda i vlastite alergije na perje. Napravili mi tri legla na gredicama cvijeća. Pukao mi film, prefarbali smo ogradu. Oni ne podnose novi miris pa su mirno preselili na tavan. E, tu su muke počele. Sve ovo prije se stvorilo naknadno za njima jer su doveli prijatelje, njih 30-tak.
JadziaDax is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2016., 13:47   #6
Quote:
JadziaDax kaže: Pogledaj post
Budem uslikala jednog prvom prilikom. Evo, danas sam išla kuhat kavu u kuhinju i našla ih opet dva. Ali većinom, kao i ovi, su polumrtvi, leže na podu i lako mi ih je ukloniti. Tek dok padne mrak počnu letjeti prema svijetlu. Nije mi jasno otkud dolaze, renovirala sam kompletni stan prije cca 5 godina, sve imam novo. U kupaoni i spavaćoj sobi ih još dosad nisam našla. Moraju se stvarati u kuhinji. Najradije bih postavila kameru da vidim otkud se spuknu.
Ili hruštevi uletavaju korz prozor jer ih privlači svjetlo ili imaš nekakvu teglu napunjenu domaćim kompostom u koju si posadila biljku.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2016., 16:56   #7
Nadam se da nemas ovakve hrusteve?

[/QUOTE]

Ne, moji su ovi:

https://docs.google.com/drawings/d/1...it?usp=sharing
JadziaDax is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2016., 17:42   #8
Da li je u tvojoj blizini drvo kruške?
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2016., 19:52   #9
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Da li je u tvojoj blizini drvo kruške?
Nikakve kruške nema, samo breza i crnogorica, i nekakva voćka na više od 50 metara, ali ta je samo jedna. Tu su oko moje zgrade mali parkići i livadice iza svake zgrade, ali sve su breze, hrast, javor, kesten i borići i jele.
JadziaDax is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2016., 20:05   #10
Krusaka nema ni kod mene, ali su se neki dan rojili oko svih stabala u okolici... Bas ih je bilo dosta, a meni su nekako dragi.... Jedino, u kucu mi se nisu uspjeli teleportirati.....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2016., 23:34   #11
Quote:
JadziaDax kaže: Pogledaj post
Iskreno, ovo mi ne liči na hrušta.
Ova buba je tamna, skoro crna i mislim da ima neugodan miris dok hrušt ne ispušta mirise.
Pogledaj sliku na http://www.vecernji.hr/hrust-nije-buba-hitler-822798
On je kratak, okruglog tijela, smeđe boje... i prženi zadci ženke hrušta imaju okus kao kikiriki
Tako piše u literaturi za preživljavanje u ratnim uvjetima
Ideja što s njima !
meliri is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2016., 13:22   #12
Quote:
meliri kaže: Pogledaj post
Iskreno, ovo mi ne liči na hrušta.
Ova buba je tamna, skoro crna i mislim da ima neugodan miris dok hrušt ne ispušta mirise.
Pogledaj sliku na http://www.vecernji.hr/hrust-nije-buba-hitler-822798
On je kratak, okruglog tijela, smeđe boje... i prženi zadci ženke hrušta imaju okus kao kikiriki
Tako piše u literaturi za preživljavanje u ratnim uvjetima
Ideja što s njima !
Znam da se na slici dosta slabo vidi, ali sada sam sigurna da su majski hruštevi. Imaju ta krila koja dođu po sredini leđa kao oklop, nemaju dlačica, imaju kratka ticala smještena na glavi koja je isto ispod neke vrste ''oklopa'' i kratke nogice, a što se boje tiče variraju od crvenih preko smeđih do crnih.

Danas sam našla samo jednog, i to u sudoperu. Moguće da mi dolaze iz nape koja nema mrežicu iznad i svako malo čujem neki kamenčić ili slično da mi pada unutra s tavana, a ne usuđujem se ''pehnuti'' cijev da provjerim ima li na njoj kakva rupa iza da si ne unesem u stan čitavo Međuzemlje s orcima, kerberom, jahačima apokalipse i jehovinim svjedocima.

E, da, i nemaju nikakav miris.

Zadnje uređivanje JadziaDax : 15.06.2016. at 13:24. Reason: dopuna
JadziaDax is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2016., 14:48   #13
@JadziaDax, hruštevi mogu dolaziti jedino kroz prozor.
Ne razmnožavaju se u stanu već u zemlji. Zato sam pitao da nemaš kakvu teglu u stanu.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2016., 15:21   #14
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
@JadziaDax, hruštevi mogu dolaziti jedino kroz prozor.
Ne razmnožavaju se u stanu već u zemlji. Zato sam pitao da nemaš kakvu teglu u stanu.
Tegli imam milijun. Imam tri balkona koja imaju cvijeće gdje god sam mogla staviti, plus svaka prostorija mi ima cca desetak teglica. U samoj kuhinji imam dva puzavca, dvije difenbahije, božićni kaktus, i jedan lucky bamboo. Jedino mi božićni kaktus izgleda sve lošije, ali koliko sam vidjela, nema ničeg u zemlji. Imala sam i dvije tegle s nekom velikom biljkom koja mi je bila na prezimljavanju do nedavno, sad je na balkonu s kontra strane. Tamo ne primjećujem ništa, ima samo uobičajenih muha. Prozori i vrata su mi zatvoreni 0-24 u kuhinji otkad imam te kukce samo da im spriječim taj put.
JadziaDax is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2016., 17:46   #15
Quote:
JadziaDax kaže: Pogledaj post
Tegli imam milijun. Imam tri balkona koja imaju cvijeće gdje god sam mogla staviti, plus svaka prostorija mi ima cca desetak teglica. U samoj kuhinji imam dva puzavca, dvije difenbahije, božićni kaktus, i jedan lucky bamboo. Jedino mi božićni kaktus izgleda sve lošije, ali koliko sam vidjela, nema ničeg u zemlji. Imala sam i dvije tegle s nekom velikom biljkom koja mi je bila na prezimljavanju do nedavno, sad je na balkonu s kontra strane. Tamo ne primjećujem ništa, ima samo uobičajenih muha. Prozori i vrata su mi zatvoreni 0-24 u kuhinji otkad imam te kukce samo da im spriječim taj put.
Možeš malo bolje poslikati tu napast?
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2016., 17:50   #16
Quote:
JadziaDax kaže: Pogledaj post
Tegli imam milijun. Imam tri balkona koja imaju cvijeće gdje god sam mogla staviti, plus svaka prostorija mi ima cca desetak teglica. U samoj kuhinji imam dva puzavca, dvije difenbahije, božićni kaktus, i jedan lucky bamboo. Jedino mi božićni kaktus izgleda sve lošije, ali koliko sam vidjela, nema ničeg u zemlji. Imala sam i dvije tegle s nekom velikom biljkom koja mi je bila na prezimljavanju do nedavno, sad je na balkonu s kontra strane. Tamo ne primjećujem ništa, ima samo uobičajenih muha. Prozori i vrata su mi zatvoreni 0-24 u kuhinji otkad imam te kukce samo da im spriječim taj put.
Fotka ti je losa, ali vjerojatno je stvarno hrust... Malo su mi ipak preveliki za kvantne pizdarije, tako da su se zbilja vjerojatno izvukli iz zemlje u teglama... Zenka zaleze 20-ak jaja koja, uz preobrazbe, ostanu 3 ili 4 godine u zemlji... Ali, kao sto rekoh, no sikiriki, sad ce oni prestat....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2018., 22:02   #17
Što odbija hrušteve?

U gradu gdje živim poslije 19 sati ne ići van

Dakle, grad je prepun ogavnih hrušteva koji se zabijaju u glavu. Kako se ja, malo je reći, bojim buba baš svih, osim muha i komaraca, čime da se nasprejam i tako ih odbijem od sebe? Ako to ne nađem, neću izlaziti iz stana jer me pomalo sramota koliko vrištim po ulici. jel bi pomogao jungle sprej?
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2018., 22:43   #18
Ne, ali mozes probati s burkom.
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2018., 17:10   #19
još ja i nekako, ali dijete mi?

ajmo dalje, jel bi ih citron miris odbio?
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2018., 17:55   #20
Ne znam, znam da na mene ne idu kad se naklopam cesnjaka .

Mozda ga zdrobit pa se namazat
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:33.