Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike

Za napredne korisnike Hardcore geeks here
Podforumi: Linux, Programiranje, Networking

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2016., 11:24   #1
Molim pomoć, logiranje na .php preko Xampp-a

Pozdrav, dumav sam za programske jezike bla bla.

No u Prestashopu si radi web shop i odlično ide, no radi problema sa promjenom domene na hostingu, morao sam sve pobrisati i ponovno ga instalirati na server.

Prije brisanja napravio sam backup sa servera itd.

I sad da ne moram ručno pisati hrpetinu gluposti, otvorio bih si taj index.php od backupa na računalu doma.
Instalirao sam XAMPP da uopće bih mogao php otvoriti.

Uključio sam sve servise u XAMPP-u, prebacio si backup u htdocs folder, i kad upišem si adresu do shopa, dobijem ovu poruku:

Link to database cannot be established: SQLSTATE[HY000] [1045] Access denied for user 'xxx_root'@'localhost' (using password: YES)

Gdje se mjenja taj password "YES"?

Pretpostavljam da moram negdje ubaciti svoj login sa kojim sam se spajao na server na svoju stranicu.

Eto molim pomoć, probao sam google, ubacio u par .ini fileova pass, no i dalje on spominje password YES.
Jel moram preko phpMyAdmin možda kreirati database za stranicu ili?
Geralt is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2016., 00:17   #2
Pokreneš xampp, odeš na localhost i tamo će ti se otvoriti web stranica iz koje moš pristupiti phpmyadminu. Kada otvoriš phpmyadmin imaš pristup sekciji za upravljanje korisnicima, odatle možeš editirati korisnike i što ti treba.
__________________
Ako krades, kradi pomalo i sigurno.
Ministar obrane Seva, 2012
logit is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 21:21   #3
Hvala ti, riješio sam donekle, dao sve privilegije za localhost, dao šifru, učitao tablice u database, no sad kad upišel /localhost/shopbackup/xxx.index - meni automatski ode na pravu web stranicu dučana, a ne ovu na računalu.
Geralt is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:08.