Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2017., 19:37   #1
Nakon rastave..

Pozdrav, svima..odlučila sam se javiti jer bi voljela da mi se jave oni koji prolaze slično kao i ja...znači ovako 10 godina veze, 3 godine braka, on je taj koji je otišao..razvedeni već dva mjeseca, bez djece, trudim se ispuniti si vrijeme prijateljima, hobijima, izlaziti..međutim, kako vrijeme prolazi čini mi se da sve više tonem..ljudi kako se vi nosite s tim svim?
crazy26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 23:23   #2
Quote:
crazy26 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, svima..odlučila sam se javiti jer bi voljela da mi se jave oni koji prolaze slično kao i ja...znači ovako 10 godina veze, 3 godine braka, on je taj koji je otišao..razvedeni već dva mjeseca, bez djece, trudim se ispuniti si vrijeme prijateljima, hobijima, izlaziti..međutim, kako vrijeme prolazi čini mi se da sve više tonem..ljudi kako se vi nosite s tim svim?
Vjerojatno si bila u kolotecini jednoj za vrijeme braka i sad te drugaciji nacin zivota dobrano uzdrmao.
Pogotovo ako postoje jos kakvi osjecaji onda nije ni cudo.

Ja sam jos u fazi rastave koja traje vec 8 mj, jednostavno zena pobjegla sa nekim u nepoznato, nema joj traga, problem kod mene je sta imamo dvoje djece koja su naravno ostala samnom, oni to najteze prozivljavaju, ja sam vrlo brzo uspio bivsu zenu preboljet valjda zbog nacina na koji je to napravila.
I naravno raspolozenja su mi svakojaka, malo tuge, malo neke lagane depresije, pa neka mala dozica srece i tako ukrug.

Uglavnom tebi je to isto sve frisko i jednostavno treba proci vrijeme da se oporavis, procitaj si malo na netu faze nakon rastave braka, svi jih imaju, nekoga vise pogode, nekoga manje.
salevart is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 08:20   #3
Kako smo sazdani tako ćemo podnositi i razvod. Kako smo si sazdali vezu, i to će nas sustići. Primjera je bezbroj, ja sam bio mrav, , zgrčem za desetoro valjda, ona cvrčak. Cvrčku je lakše, jer i svoju nevjeru gleda poetski, racionalistima je teže, pogotovo kad dignu periskop iz mora u kojem su potonuli, to je kod mene karijera.
Nisam pročitao o tim fazama, ali grozno je i bez saznanja o njima Vakuum koji se stvorio ne propušta nikog, mada je i ovo bolje nego mrcvarenje pred kraj veze. Sitni sentimenti ubadaju bolno i u grčevima. Hobi, prijatelji i izlasci spadaju u sentimente, ne? Idealno riješenje bi bilo otputovati egzotično s nekim i nekamo, no taj dašak aristokracije teško je sastaviti u ova šugava vremena....pa kad se vratiš da ti sve izgleda polupoznato... novi prijatelji preko skajpa i preko bare.... i sjećanje na mjesto gdje si prvi put počeo misliti o nečem drugom.
bardana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 07:55   #4
Quote:
crazy26 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, svima..odlučila sam se javiti jer bi voljela da mi se jave oni koji prolaze slično kao i ja...znači ovako 10 godina veze, 3 godine braka, on je taj koji je otišao..razvedeni već dva mjeseca, bez djece, trudim se ispuniti si vrijeme prijateljima, hobijima, izlaziti..međutim, kako vrijeme prolazi čini mi se da sve više tonem..ljudi kako se vi nosite s tim svim?
Već dva mjeseca? Ma nije to već dva mjeseca...nego tek dva mjeseca .
Daj si vremena. Jedno vrijeme sam puno ovdje visio i sa dosta se osoba dopisivao. Bilo mi to gust...proucavati ljude . Ocito je zenama dosta teze nakon rastave braka nego muskarcima. Muskarci to brze i lakse prebole. Ovaku u nazad gledajuc...cini mi se da sam mi je nakon 6 mjeseci bilo puno lakse. Naravno ovisi kako ste zivjeli za vrijeme braka. Sigurno si vec dosta puta od svojih prijatelja cula...treba vremena. I je tako. Nekome vise...nekome manje. Uglavnom...proslo ti je tek 2 mjeseca i sve dalje ce ti biti sve lakse. Pronađi si nesto sto ce te okupirati...nesto onako za sebe uz svakodnevne obaveze. Nemoj gledati u nazad...gledaj samo naprijed. Eto meni je dosta pomoglo sto sam citao i pisao po forumu. Procitas svasta i vidis kako je ljudima zapravo puno teze i kako je tvoj problem zapravo majusan .
suhi13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 23:12   #5
Treba vremena. Bit će obrih i loših dana. S vremenom će period između loših dana biti duži a loši dani će trajati kraće..
Ono što sam naučila je da se ne treba opirati lošem, okupirati se koječime jer se sve to nekako vrati još jače. Sve je to dio procesa i kad sam prihvatila to postalo je lakše.

Dobri i loši dani imaju nešto zajedničko....proći će

Ja još uvijek imam loših dana, iako sam ja ta koja je otišla iz braka (uskoro će biti godina dana kako smo se razišli)...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 13:02   #6
nadjes drugog jebaca da zaboravis ovog zadnjeg i onda ajmo ispocetka
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 11:35   #7
Quote:
vhrkac kaže: Pogledaj post
nadjes drugog jebaca da zaboravis ovog zadnjeg i onda ajmo ispocetka
Tako je majstore, ali to nije bilo zbog fakera...
__________________
Bacio sam sat i kupio kompas...
W Mirotvorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 12:49   #8
Unhappy

Tebi je lakša situacija jer nemate djece. Ja sam se rastao prije 6 mjeseci, odnosno odselio u drugi stan, nismo se još sudski.
Mene još peru žešće depre. Hvala bogu, sada samo povremeno.
Ali nekih par tjedana nakon što sam odselio počele su me prati užasne depresije i držale dobra 2 mjeseca.
To nebi poželio ni najgorem čovjeku na svijetu.
Viđam djete često, ali užasno mi je teško to sve palo.
I još mi je gore što sam ja taj koji je bio glavni krivac, ja sam prevario ženu. Doduše, oboje smo krivi što smo se emotivno udaljili i nismo se trudili poraditi na poboljšanju odnosa.
Odmah me je uhvatila u preljubu, i ja sam se idiot još i zaljubio u drugu.
Strašno, baš imam grižnju savjesti, pokušao sam se pomiriti i molio ju da mi oprosti i da se vratim, ali ona ne želi ni čuti.
__________________
mozda i nisam neki biser ali sam barem svoj reziser...
profesor okultis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 12:54   #9
Quote:
profesor okultis kaže: Pogledaj post
Strašno, baš imam grižnju savjesti, pokušao sam se pomiriti i molio ju da mi oprosti i da se vratim, ali ona ne želi ni čuti.
Bravo, tako treba! To moljakanje svima uvijek upali, osim ovog puta kod tebe. Ko bi ga znao sto je poslo krivo..
Zak McKracken is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 13:14   #10
Quote:
Zak McKracken kaže: Pogledaj post
Bravo, tako treba! To moljakanje svima uvijek upali, osim ovog puta kod tebe. Ko bi ga znao sto je poslo krivo..
Jel ti to mene malo kuriš? Ili misliš ozbiljno?
__________________
mozda i nisam neki biser ali sam barem svoj reziser...
profesor okultis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 13:34   #11
A zakaj imaš grižnju savjesti poradi toga kaj si se zaljubio u drugu osobu?

Nije te nitko natjerao pod prisilom, kaj ne?

Ak ste se doma udaljili, udaljili ste se. Nema tu kvalitetnog "porađivanja" na poboljšanjima odnosa. Trpna stanja nisu neka kvalitetna riješenja za međuljudske odnose. Ili ide ili nejde.

Nebu svijet propao a niti stao, ko ni vaši životi, zato kaj vam je brak okončan.

Ma, može sve stati, ali samo ako mi tak očemo. A onda je to bedastoća. Onda ni ne započinješ sa promjenama.


Jedina glupost , nije sad tak kardinalna, je to kaj si netrezvene glave jeuckao sastrane prije nek si riješio stvari sam sa sobom i sa majkom djeteta ti.

Nismo si više dobro, nismo. Ok, nebumo se više mučili i patili. Gotovo.

IDemo dalje.

I ne kumi da se vratiš. Kaj se imaš vraćati tam di ti nije valjalo. Malo s ise samo splašili promjene, novog starta.

A takve stvari nas najčešće i pojedu, to kaj su ljudi , najčešće, robovi navika. Pa se zagube sami sa sobom i sami među drugima. Jer misle da je i loše nekaj, pa eto....bum ostal tam di je loše. JEr je red. Jer kaj bu okolina rekla. I tak to.......
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 14:25   #12
Quote:
profesor okultis kaže: Pogledaj post
Jel ti to mene malo kuriš? Ili misliš ozbiljno?
Ha? Ne.. ja.. nikad..


Prvo, ljubavnice imas radi seksa, a ne radi razglabanja o vremenu na Sejselima jucer.
Drugo, kad vec jebes sastrane, na tebi je da zastitis vlastitu zenu od tog tvojeg svijeta.
I trece, kad si vec odlucio da ti zena - uskoro bivsa, nije vise prva u tvom svijetu - jerbo volis drugu, ti se vracas placuci njoj?! Mislim.. zeni. Ovaj.. bivsoj. Uskoro.

Pa mislim ovo je kao ptica trkacica i kojot. Zabava za malu djecu..



Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Jedina glupost , nije sad tak kardinalna, je to kaj si netrezvene glave jeuckao sastrane prije nek si riješio stvari sam sa sobom i sa majkom djeteta ti.
Krivo. Jedina glupost, a koja se cisto tice njega i njegove glave, je slijedece:

Quote:
profesor okultis kaže: Pogledaj post
Odmah me je uhvatila u preljubu, i ja sam se idiot još i zaljubio u drugu.
Samo time, sa slagom moljakanja na torti je zapecatio svoje izlete u drugu rupu. Jerbo, zene oprastaju - no ne zaboravljaju fizicke preljube, ali ne oprastaju emotivne prevare. Naravno, ne radi prevare. Ona je nevazna.

Emotivnom prevarom sa slagom je sam odrezao svoju glavu obitelji, a gle cuda to je bila njegova vlastita.
Zak McKracken is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 00:11   #13
Quote:
profesor okultis kaže: Pogledaj post
zaljubio u drugu.
da se vratim,
Ne kontam.
Zaljubiš se u drugu, a onda bi nazad ženi ?
Zašto?
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 02:41   #14
Quote:
skorpionka87 kaže: Pogledaj post
Ne kontam.
Zaljubiš se u drugu, a onda bi nazad ženi ?
Zašto?
Ljudi ne vole promjene, svima nam one teško padaju.
Vjerujem da je autoru teško palo u isto vrijeme preseljenje iz poznate sredine u novi stan i odvajanje od obitelj, tj.djeteta.

Recimo, prošla veza, bila je katastrofa, pogotovo na kraju, bila sam psihički zlostavljana, prevarila sam ga, saznao je, zaljubila sam se u drugoga, odselila sam od bivšeg, i u isto vrijeme mi se na poslu desila promjena odjela i svega mi je bilo previše i neko vrijeme sam se željela vratiti bivšem.
Hvala Bogu, pomračenje uma je trajalo neko kratko vrijeme.
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 03:50   #15
Nakon rastave, ja zelim rasti, razumjeti samu sebe, zasto mi se desilo sto mi se desilo. Nakon rastave ja sam se jako razboljela..
Pomogle su mi odlasci u crkvu, citanje, slusanje motivacijskih videa.. nova okolina.. promjena stana, novi posao.. i to sto sam sa bivsim muzem ostala u jako dobrim odnosima.
__________________
One day it will happen, without noticing it,
Something will change. Something will calm in us
Something will touch us and there will be nothing to fear from. And it will come. Confident in itself.
EmiliaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 11:13   #16
Quote:
profesor okultis kaže: Pogledaj post
Tebi je lakša situacija jer nemate djece. Ja sam se rastao prije 6 mjeseci, odnosno odselio u drugi stan, nismo se još sudski.
Mene još peru žešće depre. Hvala bogu, sada samo povremeno.
Ali nekih par tjedana nakon što sam odselio počele su me prati užasne depresije i držale dobra 2 mjeseca.
To nebi poželio ni najgorem čovjeku na svijetu.
Viđam djete često, ali užasno mi je teško to sve palo.
I još mi je gore što sam ja taj koji je bio glavni krivac, ja sam prevario ženu. Doduše, oboje smo krivi što smo se emotivno udaljili i nismo se trudili poraditi na poboljšanju odnosa.
Odmah me je uhvatila u preljubu, i ja sam se idiot još i zaljubio u drugu.
Strašno, baš imam grižnju savjesti, pokušao sam se pomiriti i molio ju da mi oprosti i da se vratim, ali ona ne želi ni čuti.
Hm..
Prevario s kolegicom s kojom radis?


Poslano sa mog Lenovo A1000 koristeći Tapatalk
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 15:04   #17
Ma nije to onaj od HM....
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 12:12   #18
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Ma nije to onaj od HM....
Slicna situacija bas asocira..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 07:50   #19
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Slicna situacija bas asocira..
Definitivno, a i HM je rekla da je bivsi sve to citao na forumu.
salevart is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 00:10   #20
Sve se preživi. Najvažnije je osposobiti se prestati nalaziti ispunjenje u nekom drugom.
kosmata is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:25.