Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.12.2016., 14:20   #21
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
A kada propadne drzava? A u tom smjeru mi idemo galopirajucim korakom. Ili ako treba brzo do gotovine a problemi sa bankama kao u Grckoj? Malo love doma drzat nije lose.
uvijek možeš lovu držat u nekoj stranoj banci..

jedno je držat malo love, drugo sve...

uostalom, nikad nije dobro držat svu lovu na istom mjestu ma koje god to mjesto bilo
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 14:25   #22
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Pa jel ti netko kaze da drzis doma 100-200 tisuca EUR-a?
I jel ti netko kaze da ih drzis na vidljivom mjestu?

Stavi operativu od 500-600-1000 EUR na neko relativno dostupno mjesto i tebi ali opet sakriveno. A ako imas nesto vece sakrij na nacin da je i tebi tlaka i muka otic po to.
Pa kada lopov nadje operativu misliti ce da je to to i otici. A operativu koristis ako ides u Graz u shopping, neki poklon i takva sranja.
pitanje je bilo gdje držat lovu.. netko tko ima par tisuća kuna, neće pisat opcije kao što su fondovi, obveznice i slično.. i par tisuća kuna nije zanimljivo lopovima (osim sitnima) koji će provalit/ukrast bilo koji sef.

500, 600, 1000€ nije nikakav problem držat ni u nekom kućnom sefu pa da je vidljiv i sa ulaza u stan/kuću, pogotovo ako imaš protuprovalna vrata. Sitni lopovi neće znati ni uči u takav stan, a kamoli obit sef. Oni drugi, koji provaljuju zbog veće love (za koju redovno imaju saznanja) neće zaustaviti ni protuprovalna vrata ni najbolji sef makar ga sakrio ne znam gdje (u stanu).

TO kaj ti zoveš operativa, nije nekaj kaj će zanimat ove druge.. Oni prvi ionako nisu problem ako imaš puno novaca (znatno više od tih 1000€)
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 14:25   #23
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
uvijek možeš lovu držat u nekoj stranoj banci..

jedno je držat malo love, drugo sve...

uostalom, nikad nije dobro držat svu lovu na istom mjestu ma koje god to mjesto bilo
A mi znamo koliko oni planiraju drzati love tih 6 mjeseci? Mozda se radi o svega par tisuca EUR. Ja bih se recim osjecao jako nelagodno da imam doma 100-200 tisuca EUR-a "u madracu".
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 14:28   #24
Quote:
Lucky kaže: Pogledaj post
Zanima me koje opcije koristite/su moguće za kratkoročno parkiranje gotovine (između dva posla)

Pri tome želimo:

- izbjeći banke zbog opće nesigurnosti i bail in legislative
- čuvanje gotovine u čarapi
- ulaganje u bilo kakve dionice/fondove/nekretnine/obveznice

Koje opcije Vi koristite za parkiranje novaca na kraće vrijeme cca 6 mjeseci da bude potpuno siguran (ukoliko želimo izbjeći gore navedene koje ujedno predstavljaju svojevrsni rizik)
Ja radije držim u banci 5-6000 eura, a ako se nešto zaradi ekstra, onda će to ići u nekretnine.
Trenutačno mislim zasaditi 3 parcele površine 2000m2 sa maslinama.
Nije mi toliko stalo do maslina, ali mi je stalo da će ono što je sada šikara više će vrijediti kao maslinik.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 14:29   #25
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
A mi znamo koliko oni planiraju drzati love tih 6 mjeseci? Mozda se radi o svega par tisuca EUR. Ja bih se recim osjecao jako nelagodno da imam doma 100-200 tisuca EUR-a "u madracu".
pa, ak imaju svega par tisuća €, onda je definitivno najbolja opcija banka. Prvo, ne trebaš uložiti ništa u sef/ugradnju sefa (nije dovoljno kupiti samo sef). Drugo,, teško da će država propasti za 6 mjeseci pa ti država garantira za uloženo (ako kojim slučajem propadne banka, a ove vodeće zasigurno neće propasti u 6 mjeseci). Treće, dobit ćeš nešto kamata (istina, sitno, ali ipak više nego da novce držiš u čarapi)..

Vidiš, ni ja se ne bi osjećao ugodno da doma držim 100-200 k€.
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 14:30   #26
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
...Oni drugi, koji provaljuju zbog veće love (za koju redovno imaju saznanja) neće zaustaviti ni protuprovalna vrata ni najbolji sef makar ga sakrio ne znam gdje (u stanu)...
Ja bi ih mogao zaustaviti Ljudi griješe jer stavljaju tipizirane alarme i misle da su time sve riješili.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 14:30   #27
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
500, 600, 1000€ nije nikakav problem držat ni u nekom kućnom sefu pa da je vidljiv i sa ulaza u stan/kuću, pogotovo ako imaš protuprovalna vrata. Sitni lopovi neće znati ni uči u takav stan, a kamoli obit sef.
Protuprovalna vrata stite samo stanove na visljim katovima zgrada. Kuce bas i ne; imas hrpu prozora kroz koje lopov moze uci.

Quote:
Oni drugi, koji provaljuju zbog veće love (za koju redovno imaju saznanja) neće zaustaviti ni protuprovalna vrata ni najbolji sef makar ga sakrio ne znam gdje (u stanu).
I onda citamo u novinama kako je lopov provalio kod djedice u kucu i uzeo mu 100 tisuca EUR-a ustedjevine koju je zaradio dok je radio na bausteli u njemackoj cijeli zivot. a taj djedica cesto ako je udovac nadje neku mladju za intimna druzenja, pa ona sazna, njen poznanik zdimi lovu i ona zdimi s njim. klasika. imas po crnoj kronici hrpu tih prica.

Velika lova se drzi u banci odnosno bankama, investicijama i slicno.

Pa sto nije bila i neka organizirana pljacka u Europatrade-u u Sesvetama gdje su uzeli hrpetinu para?

http://www.jutarnji.hr/vijesti/crna-...-vrata/897448/

Isto sve iz dosluha/informacije.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 14:33   #28
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Ja bi ih mogao zaustaviti Ljudi griješe jer stavljaju tipizirane alarme i misle da su time sve riješili.
Problem su i nasi zakoni. Netko te krade a ti mu ne mozes nista. Covjece samljeo bi ga u hrenovku. Ali onda odes u zatvor.

Niti elektro ogradu ne smijes imati; vise niti siljke na ogradi dvorista a kamoli bodljikavu zicu.

Vatreno oruzje isto jako tesko mozes imati a jos gore ako ga i upotrijebis.

Apsolutno svi su zakoni da te sprijece da si osiguras zivot i imovinu.

Ocito to nekom pase...

Naravno drzava kada cuva svoje moze sve.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 14:34   #29
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Ja bi ih mogao zaustaviti Ljudi griješe jer stavljaju tipizirane alarme i misle da su time sve riješili.
ma, nema tog alarma, protuprovalnih vrata i sefa koji će spriječiti "profesionalce".
Ak doma držiš par milijuna €, vrlo vjerojatno će se to saznati, a onda ništa neće spriječiti neke (vrlo vjerojatno strane) "profesionalce" da dođu do te love.. Vrata se razvale dinamitom (a mogu se i provalit, čak i protuprovalna vrata, max. pola sata), kuća/stan se kompletno pročešljaju, sef se obije ili ukrade pa se onda negdje u miru traži način da se dođe do onoga što je u njemu. TO kaj bi bili bučni, takvima niš ne smeta jer sigurno u krađu ne idu samo sa šarafcigerom.
No, takvi ne idu u random provale, oni dobro znaju koga treba opljačkat.
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 14:36   #30
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Problem su i nasi zakoni. Netko te krade a ti mu ne mozes nista. Covjece samljeo bi ga u hrenovku. Ali onda odes u zatvor.

Niti elektro ogradu ne smijes imati; vise niti siljke na ogradi dvorista a kamoli bodljikavu zicu.

Vatreno oruzje isto jako tesko mozes imati a jos gore ako ga i upotrijebis.

Apsolutno svi su zakoni da te sprijece da si osiguras zivot i imovinu.

Ocito to nekom pase...
Da istina. Iako ja se ni nebi gnjavio sa tim, išao bi na murju i rekao evo tu i tu je moj ukradeni laptop mogu vam pokazati i sliku pljačkaša.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 14:36   #31
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
ma, nema tog alarma, protuprovalnih vrata i sefa koji će spriječiti "profesionalce".
Ak doma držiš par milijuna €, vrlo vjerojatno će se to saznati, a onda ništa neće spriječiti neke (vrlo vjerojatno strane) "profesionalce"

TO kaj bi bili bučni, takvima niš ne smeta jer sigurno u krađu ne idu samo sa šarafcigerom.
No, takvi ne idu u random provale, oni dobro znaju koga treba opljačkat.
A i budimo realni; opcija je da te zatoce, muce dok sam ne otvoris ili otmu nekog tvog (zena, djeca) i onda ti prijete pa te opet opljackaju.

Nije bez veze Luka Rajic ekspresno prodao Dukat i zdimio u Svicu. Nakon pretnje otmicom sina - bye bye Hrvatska. I pametno mu bilo.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 14:38   #32
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Da istina. Iako ja se ni nebi gnjavio sa tim, išao bi na murju i rekao evo tu i tu je moj ukradeni laptop mogu vam pokazati i sliku pljačkaša.
Jedan poznanik je imao istu stvar; cak i softwer da upali kameru. znaci GPS lokaciju, sliku sa kamere a frajer je i prodavao laptop na njuskalu - otisao na policiju sa svim tim podatcim a oni kazu da nista tu ne mogu jer to nisu bas pravi legalni dokazi. I kraj price...
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 14:41   #33
Zna se da Mamic drzi doma gotovinu - ali nece svoj svojega pljackati. Jer bi bilo kuku lele...

Pa i kada su onom Pavakovic Viskovicu odvjetniku ukrali auto, pa su ga odmah vratili.

Eh

http://www.vecernji.hr/crna-kronika/...i-bmw-x6-27040


Iako je posljednja pljačka odvjetnika očito bila pomno planirana, te da su lopovi vrlo dobro znali komu automobil kradu, iz nekog razloga odlučili su odvjetniku vratiti ukradeni automobil. Moguće je da su se poslije provale prestrašili i predomislili. Nije isključena ni mogućnost da ih je kontaktirao netko više pozicioniran na hijerarhijskoj ljestvici zagrebačkog podzemlja objasnivši im da im izbor utjecajne žrtve i nije baš najpametniji.

Inače, ne pamtimo da je netko poznat ili anoniman bio dva puta žrtva krađe a da su mu ukradeni predmeti oba puta vraćeni.

Nogometašu Mihaelu Mikiću prije nekoliko godina na zagrebačkoji Knežiji ukraden je BMW X5 vrijedan 367.000 kuna. Međutim, Mikić je, rekao je policiji, pronašao automobil u ulici na području Novog Zagreba! Čudna priča, ali sretnog završetka, jer je Mikić ekspresno vratio svog limenog ljubimca.

– Da, sve je riješeno, automobil je opet kod mene – rekao nam je tada Mikić.

Pokušali smo saznati i kako ga je uspio vratiti.

– To ne želim komentirati! – rezolutno je odgovorio.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 14:41   #34
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Protuprovalna vrata stite samo stanove na visljim katovima zgrada. Kuce bas i ne; imas hrpu prozora kroz koje lopov moze uci.



I onda citamo u novinama kako je lopov provalio kod djedice u kucu i uzeo mu 100 tisuca EUR-a ustedjevine koju je zaradio dok je radio na bausteli u njemackoj cijeli zivot. a taj djedica cesto ako je udovac nadje neku mladju za intimna druzenja, pa ona sazna, njen poznanik zdimi lovu i ona zdimi s njim. klasika. imas po crnoj kronici hrpu tih prica.

Velika lova se drzi u banci odnosno bankama, investicijama i slicno.

Pa sto nije bila i neka organizirana pljacka u Europatrade-u u Sesvetama gdje su uzeli hrpetinu para?

http://www.jutarnji.hr/vijesti/crna-...-vrata/897448/

Isto sve iz dosluha/informacije.
ma, protuprovalna vrata štite od sitnih lopova.. u takvim slučajevima je, uglavnom, dovoljno imat bilo kakvu zaštitu samo da je bolja od susjedove.

ovo drugo.. to je upravo to o čemu pričam.. doma držat veliku lovu.. ne bi nikad.. al tko voli, nek izvoli
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 14:42   #35
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Problem su i nasi zakoni. Netko te krade a ti mu ne mozes nista. Covjece samljeo bi ga u hrenovku. Ali onda odes u zatvor.

Niti elektro ogradu ne smijes imati; vise niti siljke na ogradi dvorista a kamoli bodljikavu zicu.

Vatreno oruzje isto jako tesko mozes imati a jos gore ako ga i upotrijebis.

Apsolutno svi su zakoni da te sprijece da si osiguras zivot i imovinu.

Ocito to nekom pase...

Naravno drzava kada cuva svoje moze sve.
istina...
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 14:42   #36
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
ma, nema tog alarma, protuprovalnih vrata i sefa koji će spriječiti "profesionalce".
Ak doma držiš par milijuna €, vrlo vjerojatno će se to saznati, a onda ništa neće spriječiti neke (vrlo vjerojatno strane) "profesionalce" da dođu do te love.. Vrata se razvale dinamitom (a mogu se i provalit, čak i protuprovalna vrata, max. pola sata), kuća/stan se kompletno pročešljaju, sef se obije ili ukrade pa se onda negdje u miru traži način da se dođe do onoga što je u njemu. TO kaj bi bili bučni, takvima niš ne smeta jer sigurno u krađu ne idu samo sa šarafcigerom.
No, takvi ne idu u random provale, oni dobro znaju koga treba opljačkat.
Kakav dinamit i protuprovalna vrata, ja bi vrata ostavio otključana i zabavljao se gledajući na kameri kako ih hapse
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 14:43   #37
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Kakav dinamit i protuprovalna vrata, ja bi vrata ostavio otključana i zabavljao se gledajući na kameri kako ih hapse
je.. to bi funkcioniralo kad bi u pljačku išli sitni kriminalci..
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 14:45   #38
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
je.. to bi funkcioniralo kad bi u pljačku išli sitni kriminalci..
Želiš reći da bi bili naoružani i obranili se ili?
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 14:46   #39
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
A i budimo realni; opcija je da te zatoce, muce dok sam ne otvoris ili otmu nekog tvog (zena, djeca) i onda ti prijete pa te opet opljackaju.

Nije bez veze Luka Rajic ekspresno prodao Dukat i zdimio u Svicu. Nakon pretnje otmicom sina - bye bye Hrvatska. I pametno mu bilo.
vidiš, tu opciju sam zaboravio.. još jedan način kako doći do novaca iz sefa.. zapravo i iz banke.. al u takvim slučajevima nema nikakve zaštite
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 14:47   #40
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Zna se da Mamic drzi doma gotovinu - ali nece svoj svojega pljackati. Jer bi bilo kuku lele...

Pa i kada su onom Pavakovic Viskovicu odvjetniku ukrali auto, pa su ga odmah vratili.

Eh

http://www.vecernji.hr/crna-kronika/...i-bmw-x6-27040


Iako je posljednja pljačka odvjetnika očito bila pomno planirana, te da su lopovi vrlo dobro znali komu automobil kradu, iz nekog razloga odlučili su odvjetniku vratiti ukradeni automobil. Moguće je da su se poslije provale prestrašili i predomislili. Nije isključena ni mogućnost da ih je kontaktirao netko više pozicioniran na hijerarhijskoj ljestvici zagrebačkog podzemlja objasnivši im da im izbor utjecajne žrtve i nije baš najpametniji.

Inače, ne pamtimo da je netko poznat ili anoniman bio dva puta žrtva krađe a da su mu ukradeni predmeti oba puta vraćeni.

Nogometašu Mihaelu Mikiću prije nekoliko godina na zagrebačkoji Knežiji ukraden je BMW X5 vrijedan 367.000 kuna. Međutim, Mikić je, rekao je policiji, pronašao automobil u ulici na području Novog Zagreba! Čudna priča, ali sretnog završetka, jer je Mikić ekspresno vratio svog limenog ljubimca.

– Da, sve je riješeno, automobil je opet kod mene – rekao nam je tada Mikić.

Pokušali smo saznati i kako ga je uspio vratiti.

– To ne želim komentirati! – rezolutno je odgovorio.
platio je "otkupninu".. klasika
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:48.