Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2017., 17:01   #1
Question Razlike između doo i jdoo

Dakle sa 1.1.2017. - razlike između doo i jdoo.
Propisi se stalno mijenjaju i na netu imamo šumu pogrešnih (starih) informacija. Ja otvaram firmu, ali stalno nešto novo iskopam i jedan dan ispada da je jdoo bolji, pa uskoro da je doo ... ja se gubim u svemu tome. Jedna kriva odluka i tisuće kuna odu samo tako. Jel to ja onda trebam 500 (dokapitalizacija)+500 (revizija) kod jdoo ako želim kasnije postati doo?

Koje su sada trenutno razlike? Vidim da komori sada svi daju 42kn, a mislim da sam čuo i da nema više poreza na ime. Doprinosi i porezi su isti ... međutim evo razlika koje sam našao:

1. čitam da jdoo kod bilježnika košta oko 100 eura, a doo 500 eura - jel to istina?

2. što je sa likvidacijom ili gašenjem firme - troškovima? Negdje sam opet pročitao da jdoo ima manje troškove zatvaranja.

3. što je sa onih 25% kod jdoo koji se moraju izdvajati u zakonske rezerve? Jel se sa tim novcima može raspolagati ikada više i da li se ta uplata u zakonske rezerve radi automatski ili kako (nigdje nisam pročitao kako se to radi i dal i tu poste neki troškovi).

4. dobio sam informaciju da se unutar 2 godine MORA temeljni kapital povisiti povisiti na 20000kn kod jdoo i da to košta oko 500 eura? To me totalno zbunilo, jer znam da treba oko 500 eura za prelazak iz jdoo u doo - ali se teoretski nikada ne mora to napraviti.


Svaki savjet je dobro došao. Moj posao će biti jako jednostavan i jdoo je savrsen za to, ali opet jako brzo ću napuniti zakonske rezerve sa 20000kn, pa dal je onda ipak doo povoljniji?

Zadnje uređivanje abusaef : 09.01.2017. at 17:16.
abusaef is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:04.