Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2008., 16:36   #41
Golf 4 sdi ide 170km/h isprobano par puta kad sam ja bio u autu. i ni trunke više ali ubrzanja su koma ali troši zato jako malo taj u kojem se ja znam vozit ima oko 200tkm i koliko ja znam nije imao nikakvih problema.
to sam ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 16:55   #42
trosi vise ..ja bi reko isto ko i tdi
Sex-machine is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 19:14   #43
ja na caddy-u(64ks 1.9sdi) naguram oko 160-165 ali kad je zrak OK, a kad je zrak težak ili je ljetna sparina onda mi od 120 do 130 treba pola minute
marq.fcb is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 22:32   #44
Quote:
Sex-machine kaže: Pogledaj post
trosi vise ..ja bi reko isto ko i tdi
Meni je moj trošio oko 7 litara gradske vožnje, a tolko mi troši i golf TDI sada, čak i manje ponekad.
schimek1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 22:54   #45
predpostavljam da ta alfa ima isto konja kao SDI ha?
RENT-A-IDIJOT is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 09:18   #46
evo citao sam malo vasa iskustva bas zato sto svi spominjete taj SDI(SAUG-DIESEL-INJECTION)!!!!ovako,stari mi ga je imao(kupio novoga kod auto kuce novosel) i dosta sam se vozio s njim tako da mogu rec da ga poznam vrlo dobro.to je bio polo sdi 2002 god,bez klime,i originalnih dimenzija guma.auto je prodan za 5 god sa 120,000 km-a.jedini kvar je bio da je se "razletila"remenica alternatora(oko 100.ooo km-a).ako neznate ,to je neka specijalna remenica koja kosta 700 kuna i moras imat poseban alat da je skines i stegnes.to je bio jedini kvar na tom autu,a ovo kako citam tipa:trosi ulje,dimi,neide,i ostalo....ja se pitam:cekaj jel onda moj opce bio sdi ili sam ja malo glup?!ha?zapamtite,blok motora od sdi-a (1896 ccm3)je potpuno isti kao i kod tdi 90,110 i mislim 130 ks-a!i sada mi neko kaze to ti nevalja,to neide i ostalao,a sta mislite jel jednako opterecen sdi ili tdi od 90 ili 110 ks-a a imaju isti blok(mislim da je razlika u klipu)?!pa u dobrim rukama sdi traje najmanje 100,000 vise od bilo kojeg tdi-a,u to sam uvjeren.a getribe?!neznam za vas,al taj mjenjac je tako fino ugladen u pola da ga je milina saltat i nikakvih zvukova nema iz nje(na 100,000 kad sam ispustio ulje ,nikakve spene ili necega nije bilo)pa mi to nije jasno kako vi kazete da odlaze getribe?!a nakon 120.00 km-a motor,ni getriba nije nigdje pokazao znakove ulja ili antifriza,odnosno suh ko barut i nije dimo .a za brzinu,jebiga taj auto ima 64 konja,kaj bi nrko htio da ide bolje?!170 imas kad hoces sa tim autom,istina nema momenta ko tdi al ide solidno.a potrosnja????ha ha ha,smijesna,ispod 5 lit kad ga je stari vozio.toliko je motor jak na malim okretajima da ga ne trebas dizat preko 2000 ok,sto znaci -okretaji gore -potrosnja gore!!jel tako?i kako ,kaze tema golf 4 sdi,u 4 je taj isti motor samo sa 68 ks-a i sasvim dovoljno za normalnu upotrebu i naravno normalnog sofera,pa murija ih ima!!!!kaj mislite kako se oni ponasaju o autu?kolko ti auti imaju rada na leru kad je zima?!ha?!jbg,neda mi se vise pisat ,nadam se da sam uspio kaj pojasniti.opet kazem ,ko zeli normalan auto ,diesel ,ne zeli bit frajer na ceste a opet imat nesto "vjecno" i pouzdano,a ima sumnje prema sdi motoru.........neka ga slobodno kupi i nadam se da nece pozaliti.iz osobnog iskustva znam.pozzzzzzzzzzzzzzzz
marko0908 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 09:27   #47
e da!umalo zaboravih rec da je bio i kvar kad se upali grijac u voznji,al to je samo stop-salter koji kosta oko 80 kuna (oko 50,000 km se desilo)
marko0908 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 22:33   #48
Quote:
Sex-machine kaže: Pogledaj post
hm..neznam.to sam prije skoro 4 god vozio.u autoskoli.auto je bio relativno nov..recimo oko 2-3god star... kaze on da ga je 160 na autocesti vozio..vjerojatno nije ni mogo vise..a cesta je ova bila ravna..ja na njoj sad s alfom 190 bez problema.
A jel i ta tvoja alfa ima 65 ks????
schimek1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 23:46   #49
tvornički podaci golfa sdi

Obujam [ccm] 1896
Snaga [kW/KS] 50/68
Pri o/min 4200
Maks. okr. moment [Nm] 133
Pri o/min 2200

Brzina
Max.brzina [km/h] 160
Ubrzanje 0-100 [s] 17,2

I to sam pošteno razvlaćio na ravnici i s vjetrom straga i neide ni kilimetra više od 160 ,a ubrzanje mi se ćini da je još sporije od tih navedenih 17s.Svi se hvale da troši 5l,ali kad sam ga ja vozio jedno vrijeme potrošnja mi se kretala 7l .Po meni loš auto.
cserer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 00:15   #50
ja znam jednog sta je otiso na traku s polom SDI i na traci je pisalo: 54,41 kW pri 4400 okr/min, a crveno podrucje na okretomjeru je na 4500 okr/min vjerovali ili ne. motor je bio 1.9 SDI i 2005. godiste sa 60 tkm, te nista nije chipirano, niti mjenjano, sve je tvornicki. covjek se kunio da auto bolje vuce od njegovog prijasnjeg pola 1.4 benzinca iz 1998.g. te da mu je brzina oko 175 km/h. zapanjujuce u odnosu na ono sto je pisalo u knjizici vozila: motor 47 kW pri 4000 okr/min, max. brzina 155 kmh...
tako da ja vjerujem da su se VW inzenjeri malo 'igrali' sa sdi motorima da vide koliko mogu snage izvuc, ali nije im se dalo za 'nekoliko konja' odma mjenjati statisticke podatke i ta sr...
e da i polo je imao max okr moment od 125 Nm na svega 1400 okr/min ako se ne varam...
tako da je svasta moguce...
BB87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 07:53   #51
Evo ja sam ga imao cca 6 godina i nikakvih problema nisam imao.Potrošnja mu je bila od 4.6 l na otvorenoj cesti - 5.8 gradska i samo jednom po autoputu 6,0 l i to na dužoj relaciji (inozemstvo). Dakle šta se tiče potrošnje sve najbolje, ali to je auto za skroz penzionersku vožnju. Par puta sam s njim uletio u škare kod preticanja i onda kad ti treba još malo snage da se izvučeš on izduši. Jednostavno svako preticanje s njim sam se trebao dobro zaletiti i onda moliti boga da mi se neko ne pojavi iz suprotnog smjera. Tako da sam ga se riješio i sad vozim turbo diesela od neke druge firme i to je razlika nebo i zemlja, jednostavno taj SDi me je toliko zamarao da za mene nije bio za voziti.
iommy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 15:12   #52
Moj stari ima sdi i istina je da se kod svakog preticnja moras dobro zaletit, ali ima taj auto svoje prednosti prosao je 170000 km i apsolutno nikakvih problema nije bilo. Ubrzanja ga malo jebu ali kad se zalaufa onda dobro poteze. Ja ga vozio malo prek 180 i nije tak neka prevelika buka.
berni2402 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 16:29   #53
policijski sdi

meni dosta kad vidim koliko već egzistiraju ti auti u rukama tko zna kakovih ljudi i tko zna u kakovim uvjetima...vidio jednu potjeru policije i to mi je samo jedan od primjera!
ne...znalica! is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 02:04   #54
Talking ipak

vozim golfa IV 1,9 SDI 2004g sa 170000 prijedenih km vec dvije godine. Ja taj motor nebih mjenjao ni za sto. niste mi jasni ljudi kako mislite da nemoze da povuce. Vozio sam ga 200km/h i isao je perfektno: malo glasniji motor jeste ali naspram TDI motora je preglasan. TDI motor je samo za one koji se voje pokjazivati ja sam ja. Cak sam sa svojim golfom pobijedio jednog golfa IV u street race-u. SDI-a bih svima preporucio.
likara17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 02:13   #55
Quote:
likara17 kaže: Pogledaj post
Vozio sam ga 200km/h i isao je perfektno: malo glasniji motor jeste ali ...Cak sam sa svojim golfom pobijedio jednog golfa IV u street race-u. SDI-a bih svima preporucio.
haha, e ili si clan hdz-a pa tak lazes ili si opet jeo drogetine....kazes pobjedio si gnoja IV na SR-u, i jurio 200 na sat....pa to ni sa SCUD-om ne ide 2 glave. ja sam najvise s tim motorom jurio 160 km/h. uzbrdo od zadra nisam mogao navuci 140. ma totalni dreck od mashine. i jos nesto...kad ga stisnes (a ne ide) i ukljucis klimu, pojede 9 l/100 km....uzasnoooooo
trooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 07:56   #56
Quote:
trooly kaže: Pogledaj post
haha, e ili si clan hdz-a pa tak lazes ili si opet jeo drogetine....kazes pobjedio si gnoja IV na SR-u, i jurio 200 na sat....pa to ni sa SCUD-om ne ide 2 glave. ja sam najvise s tim motorom jurio 160 km/h. uzbrdo od zadra nisam mogao navuci 140. ma totalni dreck od mashine. i jos nesto...kad ga stisnes (a ne ide) i ukljucis klimu, pojede 9 l/100 km....uzasnoooooo
Moj 1.9 tdi u 200kg težem autu ne ide preko 170km/h , no neki s sd-ijima idu po streetraceovima, a čuj netko zna vozit, ja ne znam, priznajem
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 13:33   #57
Quote:
likara17 kaže: Pogledaj post
vozim golfa IV 1,9 SDI 2004g sa 170000 prijedenih km vec dvije godine. Ja taj motor nebih mjenjao ni za sto. niste mi jasni ljudi kako mislite da nemoze da povuce. Vozio sam ga 200km/h i isao je perfektno: malo glasniji motor jeste ali naspram TDI motora je preglasan. TDI motor je samo za one koji se voje pokjazivati ja sam ja. Cak sam sa svojim golfom pobijedio jednog golfa IV u street race-u. SDI-a bih svima preporucio.
200kmh?kako si to uspio?ja sa svojom starom vectrom 1.6 16v 100konja jedva nizbrdo 200 ide(u knjizici max brzina pise 188kmh),a vozio sdi polo 2002 godiste,ko puz naspram vectre..street race?hmm.neznam stvarno,cestitam ako si to stvarno uspio iako nema ni teoretske sanse. sad gledam max brzine,passat tdi 130konja 206 max brzina.
vozio sdi u skodi fabiji 2001 god,to je za taj motore prava mjera,ko za golfa tdi 66kw
jasmin16v is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 16:27   #58
Pa šta vas toliko pali max brzina?! Odi iz Rijeke auto cestom za ZG i kram aće ić 200 po cageru na nizbrdici s vjetrom u leđa. Auto ide onoliko koliko piše da ide, a to kaj se svi držite ko pijani plota cagera je vaš problem. Išao sam ja i s yugom 180, dal ide 180, NE IDE!!!
__________________
All generalizations are false, including this one.
-dominic- is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 18:52   #59
Quote:
johny5 kaže: Pogledaj post
Moj 1.9 tdi u 200kg težem autu ne ide preko 170km/h , no neki s sd-ijima idu po streetraceovima, a čuj netko zna vozit, ja ne znam, priznajem
ajd bas budem pokusao pronaci 10.10.09 na sr u organizaciji ak slavonija sdi stroj daj nemojte biti smijesni. budem postavio link na hraweb forumu i ak slavonija forumu. u biti vec je bila sprdancija na ovaj forum (mislim da ste bili predmet ismijavanja na hrawebu). i to bas na temi diesel motora

Zadnje uređivanje trooly : 28.08.2009. at 19:46.
trooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 19:25   #60
Ponekad vozim Pola SDI-a (96.god) i to čudo neide s mjesta. Da ga jebeš, neide pa neide. Nemreš traktor preticat kolko je lijen. Kramp da većeg nema Punto s 55 ks ga dere uzbrijeg, nizbrijeg i po ravnom. Rastepe ga ko beba zvečku. SDI je za ljude koji ne voze više od 90 km/h i kojima nije važno ubrzanje ni niš. Bitno da se kotrlja.
charly2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:08.