Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2009., 11:58   #1
Samo pozadinski zvukovi

Prije dvije godine kupio sam DVD recorder koji je za moje potrebe na "staroj" televiziji radio odlično. Kada sam ga prije par mjeseci spojio na novi LCD televizor, prilikom reprodukcije DVD-ova ne čujem govor glumaca nego samo pozadinske tonove (muzika, lomljava i sl.).
Kako dobiti komplet zvuk, da li je u pitanju kabel, postavke ili nešto treće?
bili2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 12:12   #2
Zbog načina spajanja, postavki samog uređaja, ili kombinacije, dobio si samo Front Left i Front Right kanale sa multikanalne, vjerojatno 5.1 snimke... Dialog je na centralnom kanalu koji ti nije spojen...

Moraš uređaj postavit da 5.1 premixa u stereo, i spojit sve kako triba, ako hoćeš slušat priko stereo uređaja...

Kako, to ćeš morat sam saznat, RTFM...

DoomsdayST is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 13:00   #3
Hm, doznat sam.
Pokušao sam prije otvaranja teme čeprkat po postavkama pa nisam uspio. Mislio sam da nije neka baza sa kabelom (recimo kao onaj RGB i sl.) ili neka jednostavna caka ali...
Opet sam ga spoio na stari TV i sve odlično, na LCD-u i dalje samo pozadina.
U svakom slučaju hvala ti.
bili2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 13:03   #4
OK, negdi je zajeb, da vidimo di...

Jeli spajaš i stari i LCD sa istim kabelom, i kojim...?

Pa ćemo polako dalje...

DoomsdayST is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 00:51   #5
Ma baš ti hvala!
Je spajam sa istim, običnim scartom. Doduše dva su scarta jer je i na stari TV spojen drugi DVD. Da otklonim mogućnost neispravnosti scarta pokušao sam spojiti sa istim scartom, ali stari TV i DVD čista petica, sa tim istim scartom na LCD-u opisani problemi.
bili2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 01:23   #6
Otiđi u audio menu na LCD-u i pronađi negdje gdje se narihtava reprodukcija zvuka "stereo / A / B" i stavi na "stereo". Ja sam imao taj slučaj na svom SONY-u.
Nikadino is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 01:28   #7
Uf, majkumu, to nema smisla..
Aj, napiši točno koji model LCD-a...
Ovako, naslipo, reka bi da je problem u postavkama LCD-a, ka da ima digitalni procesor zvuka, nešto tipa Dolby Pro Logic, i da očekuje kako ima još zvučnika prikačenih na sebe, tipa centralni, surround...
Ali, ako DVD šalje priko scart-a stereo signal, ka i šta je sla starom TV-u, onda taj LCD stvarno ima dobar neki zvučni procesor kad tako efikasno 'skine' dijalog iz prednjih kanala...
Sve skupa i nema baš smisla...
Aj, kaži koji je LCD, pa da provamo vidit šta bi moglo bit...
DoomsdayST is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 10:12   #8
ja bih upravo rekao da DVD plejer ima Dolby Digital dekoder i da je u plejeru naštelano da šalje analogiju na 6 odvojenih kanala, ergo, treba u plejeru uključit stereo ili surrpound (prolologic) downmix...

@bili, daj nam napiši koje sve opcije imaš za audio u plejeru i kako je sada namješteno?...

aha na drugom TV-u radi...da, stvarno nema smisla...
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 18:01   #9
Nisam doma pa ću sutra kad dođem probat ovo s postavkama, a
marke pomalo krijem jer nisu top, ali sad šta je tu je

TV LCD quadro TFT-32-KL21
DVD VIVAX DV-RHD-100

stari TV na kojem je sve 5 je Gold Star
bili2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 18:43   #10
aha, vivax, tu smo dakle ...promijeni DVD plejer i sve će raditi
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 22:23   #11
E moj Byte teško.
Volija bi ja imat puno toga ali...
Usput, u sobi mi je player marke Ronin. Nikad čuo? Ni ja dok ga nism kupio ima 5-6 godina (tada 460kn). Dan danas radi bez greške, a čita sve šta je ubačeno u njega. Kum ima Panasonic i samo originali...
Ovaj VIVAX je kupljen samo zato šta je recorder, ali sad je ostao u dnevnom boravku s LCD-om i voilja bi s njega pogledati pokoji film. Tlaka mi je uvik ić u sobu radi toga. Solucija je i zamjena VIVAX u sobu na stari TV, a Ronin u boravak. Ali ako nije nešto komplicirano za dobit sve tonove volija bi u boravku imat ovu kombinaciju recorder+LCD.
bili2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 22:30   #12
a šta da ti kažem, Vivax rekorder od stare počeo se smrzavati tek tako na HDD-u, da bi uskoro potpuno prestao čitat i DVD diskove uključujući originale (stavljeno u njega ravno 3 diska otkad je kupljen)...i drugi kupci imaju isti takav problem koji se pojavio taman kad je garancija istekla...a nije niti nešto posebno jeftin, dodaš par sto kuna i imaš dobar Samsung rekorder...isčupao sam mu hard da ga koristim kao externi disk pa sad nek se slika...
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2009., 01:02   #13
Ovaj tvoj problem je stvarno ispižđujući...

Znači, ti stojiš iza toga da sa istim SCART kabelom, istim postavkama, na starom TV-u sa istog DVD diska imaš OK zvuk, a na LCD-u nemaš...?

Pazi, dobro pročitaj, isti SCART kabel, iste postavke, isti DVD disk...

Ako je tako, logika nalaže, my dear Watson, da je problem na neki način u LCD-u...

Kako bi bija skroz siguran da je tako, isti test napravi i sa tim drugimm DVD playerom...

Jer, moj dragi Watsone, kad se eliminiraju sve mogućnosti, ono što preostane, ma koliko nevjerojatno bilo, je istina...

DoomsdayST is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:30.