Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2015., 08:15   #3021
Moji su tu, pa sam dosla zbog poroda ranije da sam blizu
lucy-split is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 13:57   #3022
Quote:
Fly away kaže: Pogledaj post
Je li se mora nužno imati ta uputnica za rodilište?prave li neku frku ako nemaš? mislim može svakoga uhvatiti ranije....meni je još nisu izdali a termin je idući tjedan....

I je li muž kad ga pozovu(kad bude vrijeme) tek tada donosi vašu boršu za u sobu? ja ovu kesicu za predrađaonu mislim odma nosit, a glupo mi da i cilu boršu odma na prijem donosimo.

Hvala i puse
ja sam imala uputnicu, dobila sam je 20-ak dana prije termina, ali ne virujem da prave frku ako je nemaš. ne razumim - poslali bi te da odeš rodit na parkiralište ako nemaš uputnicu?

kad su pozvali mog muža on je sve moje stvari donija u boks. i kufer, i torbu i kesu - aposlutno sve šta smo stavili u auto. nisu radili problem.

Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Znači, kad se dođem porodit iz Makarske, ne smin imat ništa sa sobom??
Kako izgleda predrađona, šta je to uopće?
iz istog smo grada. naravno da smiš nosit nešto sa sobom ... ja sam nosila malu torbu sa mobitelom, nalazima, novčanikom, neseserom, vodom, slatkišima i još nekim sitnicama, a ostale stvari su bile kod muža. ionako vjerojatno nećeš doć u rodilište sama, stvari koje ti tribaju za kasnije jednostavno ostavi kod muža, momka, matere, prijateljice - ko god bude s tobom. predrađaona ti je ka nekakva vrsta čekaonice za boks tj. za rađaonicu. tamo te pripremaju - uzmu sve podatke, naprave pregled, rade klistir, briju (po potrebi), tuširaš se ... u svakom slučaju, obavljaš pripreme i čekaš da dođe vrime za boks.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 21:09   #3023
Quote:
lucy-split kaže: Pogledaj post
Moji su tu, pa sam dosla zbog poroda ranije da sam blizu

Pitaj bi li i mene primili koji dan oko 1.9.

Ja nemam nikoga u ST, to mi je bas zajeb.
Quote:
kavopija-14 kaže: Pogledaj post
iz istog smo grada. naravno da smiš nosit nešto sa sobom ... ja sam nosila malu torbu sa mobitelom, nalazima, novčanikom, neseserom, vodom, slatkišima i još nekim sitnicama, a ostale stvari su bile kod muža. ionako vjerojatno nećeš doć u rodilište sama, stvari koje ti tribaju za kasnije jednostavno ostavi kod muža, momka, matere, prijateljice - ko god bude s tobom. predrađaona ti je ka nekakva vrsta čekaonice za boks tj. za rađaonicu. tamo te pripremaju - uzmu sve podatke, naprave pregled, rade klistir, briju (po potrebi), tuširaš se ... u svakom slučaju, obavljaš pripreme i čekaš da dođe vrime za boks.
Sugrađanko, fala na odgovoru, pomoglo je
Vrlo vjerojatno ce me otac vodit jer muz ima nezgodno radno vrime bez slobodnog dana.

A šta ako žena dođe tako izdaleka s trudovima (možda i lažnim, neman iskustva pa nagađan), ali porod ipak ne kreće, je li se onda smješta u sobu ili kako to ide?
Ako slučajno znaš.
Vjerojatno onda induciraju porod.

Jedva čekan da rodin i da sve prođe
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 21:31   #3024
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
A šta ako žena dođe tako izdaleka s trudovima (možda i lažnim, neman iskustva pa nagađan), ali porod ipak ne kreće, je li se onda smješta u sobu ili kako to ide?
Ako slučajno znaš.
Vjerojatno onda induciraju porod.

Jedva čekan da rodin i da sve prođe
ne virujem da bi ti inducirali porod nego bi te vjerojatno vratili nazad. takav sam dojam stekla. ja sam došla sa trudovima za koje nisam bila sigurna da su trudovi, skupa sa mužem sam se vrtila po čekaonici dok nije došla neka sestra i pitala nas šta tribamo. ja joj rekla da mi je termin za 10-ak dana i da osjećam neke čudne bolove, ali da nisam sigurna da su to trudovi, a ona meni "ma, da su to trudovi ne bi se vi tako smijali. vratite se kad budete imali prave trudove.". onda sam joj ja rekla da smo došli iz makarske i da bi tila da me barem neko prigleda. rekla je da pričekam dežurnog doktora, ali da će me sigurno vratit doma. da skratim, poslali su me u rađaonu jer sam bila otvorena 4 cm, ali ne virujem da bi me zadržali da nisam bila spremna za porod. mislim da zadržavaju samo ako postoji nekakav rizik. ne virujem da će ti dat krevet samo zato jer si došla iz makarske, ionako nemaju dovoljno mista. ali, kukaj - možda ti upali.

i, moram te "razočarat", ali jedino šta završava sa porodom je trudnoća ... i tek onda kreće pravi tulum.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2015., 20:59   #3025
Cure jel treba sto za pupak nosit u rodilište? Sta se sad uopće preporuča, ja sam prvi put samo octeniseptom cistila
lucy-split is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2015., 22:09   #3026
Quote:
kavopija-14 kaže: Pogledaj post
ne virujem da bi ti inducirali porod nego bi te vjerojatno vratili nazad. takav sam dojam stekla. ja sam došla sa trudovima za koje nisam bila sigurna da su trudovi, skupa sa mužem sam se vrtila po čekaonici dok nije došla neka sestra i pitala nas šta tribamo. ja joj rekla da mi je termin za 10-ak dana i da osjećam neke čudne bolove, ali da nisam sigurna da su to trudovi, a ona meni "ma, da su to trudovi ne bi se vi tako smijali. vratite se kad budete imali prave trudove.". onda sam joj ja rekla da smo došli iz makarske i da bi tila da me barem neko prigleda. rekla je da pričekam dežurnog doktora, ali da će me sigurno vratit doma. da skratim, poslali su me u rađaonu jer sam bila otvorena 4 cm, ali ne virujem da bi me zadržali da nisam bila spremna za porod. mislim da zadržavaju samo ako postoji nekakav rizik. ne virujem da će ti dat krevet samo zato jer si došla iz makarske, ionako nemaju dovoljno mista. ali, kukaj - možda ti upali.

i, moram te "razočarat", ali jedino šta završava sa porodom je trudnoća ... i tek onda kreće pravi tulum.
Ja sam mislila kad si vec tu da te i ostave
Ako je vec tako, onda cu radije kod svog gin.prvo na provjeru, samo da ne bude vikend

O ovom zadnjem šta si napisala ne želin još ni razmišljat,pogotovo kad čujen superherojke oko mene koje su se u 10 dana vratile u normalu.
Ubijaju me vrućine i loš imunitet, zato sam napisala da jedva čekan rodit jer san poluluda. Tijelo puno energije a nema kapaciteta za potrošit je.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2015., 22:33   #3027
Quote:
lucy-split kaže: Pogledaj post
Cure jel treba sto za pupak nosit u rodilište? Sta se sad uopće preporuča, ja sam prvi put samo octeniseptom cistila
ma, kakvi. osim toga, preporuke su da se pupak ne tretira s ničim nego samo omota sterilnom gazom. octenisept se koristi jedino ako se inficira. ne moraš ga nosit u rodilište, ali dobro ga je imat doma.

Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Ja sam mislila kad si vec tu da te i ostave
Ako je vec tako, onda cu radije kod svog gin.prvo na provjeru, samo da ne bude vikend

O ovom zadnjem šta si napisala ne želin još ni razmišljat,pogotovo kad čujen superherojke oko mene koje su se u 10 dana vratile u normalu.
Ubijaju me vrućine i loš imunitet, zato sam napisala da jedva čekan rodit jer san poluluda. Tijelo puno energije a nema kapaciteta za potrošit je.
ja sam se posli 10 dana vratila u normalnu - naizgled. ko god me vidija nije moga virovat da sam rodila, a kod mene totalni raspad sistema. o imunitetu da ne govorim.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2015., 22:56   #3028
Quote:
kavopija-14 kaže: Pogledaj post
ja sam se posli 10 dana vratila u normalnu - naizgled. ko god me vidija nije moga virovat da sam rodila, a kod mene totalni raspad sistema. o imunitetu da ne govorim.
Kako to? Tj.sta je bilo? Ili da ne pitam
Virujen da je ogromna promjena, ali triba se to nekako prigrmit, ufff
Nespavanje učini svoje, tako da se divin ženama koje to ap cap odrade.
Ja san mimoza
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2015., 23:21   #3029
ja sam cilu trudnoću govorila da jedva čekam rodit, pa mi se valjda obilo o glavu. najveći problem je bilo to šta me ozbiljno pukla postporođajna depresija, a osim toga je beba prva dva miseca plakala od 10 navečer do otprilike 5 ujutro, pa sam u to vrime spavala po 3 sata dnevno. više od misec dana nisam mogla normalno odat i sidit zbog šavova i hemoroida, svaki podoj me bolija ka da mi neko iglom bode mozak, imala sam mastitis 2-3 puta u misec dana, spala na 42 kila, oslabija mi imunitet, dobila trbušnu virozu, 3 gadne upale grla ... uz sve to je beba imala jaki refluks, pa smo je vodili na razne pretrage. ima toga još, ali da ne nabrajam baš sve ... srića, pa sam dosta toga već i zaboravila.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2015., 23:32   #3030
Ajoooj
Ža mi je šta si to sve morala prolazit, teško mi je ovo i čitat, a kamoli razmišljat kakve ću sriće ja bit.
Nadam se da si imala podršku i razumijevanje svojih. Eto ja mislin da bi prestala dojit da mi se tako dogodi, bar jednu stvar da sebi olakšan.
Ali šta je najgore, na kraju se sve preživi. E, al ko bi se toga sitio kad te strefi sa svih strana...
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2015., 23:43   #3031
e, to je to, sve me strefilo sa svih strana. imala sam podršku, najviše od muža i mame, ali niko nije moga "odradit" depresiju umisto mene ili preuzet moje hemoroide da napokon mogu sist ka čovik. ali, maloprije sam zaboravila napisat najbitnije - to nikako ne znači da će tebi, ili bilo kome drugome, bit tako. dapače, ja sam jedna od ritkih koja govori da joj je porod bija ka malo bolnija menga, a razdoblje iza poroda totalni raspad sistema. najbitnije je da ste ti i beba zdravi, ovo drugo će se sve s vrimenom posložit samo od sebe, nekome posli 2-3 tjedna, nekome posli 2-3 miseca. meni su prva 2 miseca bila za ubit se, treći misec je već bija nešto lakši, četvrti još više, a onda sam uvatila neki red i sad sam ok. još se moram malo bolje organizirat da bi stigla sve šta želim, ali zadovoljna sam i ovako. ali, kad vidim svoju bebolinu - za nju bi sve to ponovila. ne bi jedva čekala, ali bi definitivno ponovila - koliko god puta triba.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 13:35   #3032
Evo drage moje da se javim . Prije par dana rodila sam svoju princezicu, par dana prije termina. Sluzni čep ispao mi je popodne tog dana, a vodenjak pukao nakon nekoliko sati. Kako je prvo dite bila sam cila u panici, curilo je iz mene ka ludo. Iako su mi svi govorili stoj kući do samog kraja, ja u onakvoj panici niti sam znala jesu li to trudovi ili ne, nije me puno bolilo. Odma smo otišli u rodilište, i zadržali su me, bila sam 4 cm otvorena. Klistir uopće nisu obavili . Tata je bio prisutan na porodu i dali su nam da i torbu i moju vrećicu odmah ponesemo gore. Rađala sam pola dana , sestre i doktori me obišli jednom do dvaput kroz sat vremena, ono samo bi provirili. Nakon 9 sati trudova otvorila sam se na samo 6 cm, iako sam koliko me bolilo mislila da sam otvorena već 10 garant. I onda su me spojili na drip puna 4 sata, toliko sam vrištala gore to je bilo ajme. Plodna voda je cilo to vrime curila ka iz kabla, satima sam ležala u mokrome. Ka neki zbor smo bili samo se čulo vrištanje i zapomaganje iz rađaona blizu moje . Prominile se dvije smjene i sestara i doktora, tek su me dok sam bila na dripu počeli provjeravati malo češće. Muž je jako pomogao bio je sa mnom gore stalno, hladio me, masirao, tješio. iskreno jako mi je pomoglo što je bio sa mnom, jer bi se osjećala jako usamljeno .
I na kraju, napokon je došlo vrijeme da mrvica iziđe. Skroz sam ispucala, šivali su me. Ali isplatilo se sve radi male mrvice. Iako kažu da se bolovi odma zaborave, bome ih ja neću tako lako zaboraviti jer su me baš izmučili. Najgore mi je sada radi konaca, jedva se krećem po kući od bolova...
Soba u koju su me odveli je bila ok, nisu nam dali palit klimu bilo je vruće i nama i bebama ajme. Ja sam uvik bila mokra do kože kad sam dojila. Mi bi je kriomice upalili da ne znaju . Bebe pokrivaju jorganima, ma pretjerano. Sestre su kako koja, 90% ih je mrzovoljno, ne smiš ih ništa pitat . Evo mi smo sad doma i oblačim je po savjetu patronažne u body kratkih rukava i samo laganim lancunom po golim nogicama i obavezno čarapice. I tako se nekad uspuše od vrućine. Iznila sam je u body benkici dugih rukava, laganoj pamučnoj, gegice lagane i čarapice. Nikakva kapa. Pokrila je tetra pelenom.

I na kraju ne nosite previše stvari ovo vam je najpotrebnije(barem meni bilo:
-jako puno paketa VIR 80 uložaka,meni je muž donosio svaki dan...
-dva paketa jednokratnih mrežastih gaćica
-gazice za bljuckanje i koja tetra pelena za bebu
-pelene nisu potrebne, one ih čest mjenjaju..tj ništa za bebu ne treba
-osobna higijena
-vlažne maramice za dezinfekciju, antibakt.gel za ruke
-puuuno vode, grickalica, voća i sl.za snagu
-toalet papir za svaki slučaj iako ga nije falilo
-podloge za wc školjku
-ručnici;mali i veliki
-OBAVEZNO: svoje barem dvije spavaćice. Njihove su koma-prevelike i prevruće.Meni su sise satlno ispadale iz njih. Nitko ti ništa ne govori, dapače njima je još draže da ih ponesete.
-grudnjak za dojenje
-jastučiće nisam koristila
-lepezu za hlađenje -dobro mi došla
i dodatno: meni je izdajalica trebala odmah drugi dan(nisam je kupovala do tada, muž je donio naknadno) i šeširići za izvlačenje bradavica su mi trebali ali i to je naknadno kupljeno. Znači ne kupujte sve to dok ne vidite hoće vam trebati. Skoro nijedna beba odmah ne zna sisati pa se svima stvore ranice. Šeširići pomognu, a izdajalica spasi ako ne doji dobro a vi se morate izdojiti da ne dobijete upalu...

Eto nadam se da sam pomogla

Zadnje uređivanje Fly away : 17.07.2015. at 13:39. Reason: dopuna teksta
Fly away is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 14:48   #3033
Meni si puno pomogla

Sad mi je baš ža' šta muž neće moć bit sa mnom kad vidin kako se tebi to odužilo

Kako funkcionira to s pratnjom na porodu?
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2015., 01:58   #3034
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Meni si puno pomogla

Sad mi je baš ža' šta muž neće moć bit sa mnom kad vidin kako se tebi to odužilo

Kako funkcionira to s pratnjom na porodu?
Muž ode platiti tih 400 kn na dr kat rodilišta kod tajnice, dobijete potvrdu koju on nosi sa sobom kad te dovede u rodilište. Onda kada te odvedu u predrađaonu on čeka vani dok ti sve preglede ne obave. I kad te dovedu u rađaonu budeš jedno vrijeme sama ako se sporo otvaraš i onda ti kažu da ga možeš pozvati. On sa sobom donosi tvoju torbu. Mog su pozvali naon tri ure šta sam gore bila sama jer je sporo išlo...e sad kako je bilo drugima ne znam možda netko stoji od početka...
Fly away is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2015., 09:50   #3035
Fly, cestitan, pogotovo jer si rađala na ovin milijunskin stupnjevima. Vidis lepeze se ne bi sitila. Super na ovin vrucinama.
Evo ja mogu usporedit prvi porod sa uru vrimena dripa (isto san mislila da su moji puno jaki, na dripu sam tek spoznala milu majku, sricon trajalo je uru vrimena, ali san se morala i manje otvarat) i drugi porod di su mi trudovi bili moji pravilni i jaki ali ni upola bolni ka prvi put. Popij lekadol za bol. Ja san ih pocela pit tek neki 7-10 dan kad su me poceli bolit
__________________
20.06.2009.... jedna duša u dva tila
lipanjskamlada is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 21:01   #3036
Opet sam zbunjena.
Kaže mi cura koja je rodila prije 8 mj.da u boks ponesen cilu torbu koju spremin za rodilište

I sad se opet ponavljan ko tuka, šta se smije/mora ponit u boks?
Mob,voda,čokoladica,labelo..to mi je dosad preporučeno, pa me ova zbunila.
Triba li uzet gaćice i uloške sa sobom?

I još nešto, iznosi li se beba u AS ili paketini?
Stavljaju li sestre bebu u AS?
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 23:13   #3037
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Opet sam zbunjena.
Kaže mi cura koja je rodila prije 8 mj.da u boks ponesen cilu torbu koju spremin za rodilište

I sad se opet ponavljan ko tuka, šta se smije/mora ponit u boks?
Mob,voda,čokoladica,labelo..to mi je dosad preporučeno, pa me ova zbunila.
Triba li uzet gaćice i uloške sa sobom?

I još nešto, iznosi li se beba u AS ili paketini?


Stavljaju li sestre bebu u AS?
Ja sam svog iznijela u košari.
Da sam i donijela AS sto mi ona može reći. .. da mi ne da dijete
A što se tiče boksa. .. sve sam ponijela u vrećici. ... pa nitko ti je ne pregledajte ali NISTA nisam koristila osim MP 3 u početku za opuštanje ... poslije sam sve bacila i vrištala 13 sati....
Hoću ti reći, ponesi sto misliš da ti treba ...pa ne robuju s tobom ali zbilja zamisli da si doma u krevetu i da imaš bolove ...ležiš u krevetu i nemaš potrebu mazati usne labelom
Npr..Ja sam ga ponijela. ... ..nisam se mazala ... usne su mi bile suhe kao pepeo. .nisam se sjetila a i da jesam mislim da bi ga bacila u zid od muke...
Jednostavno ...nije ti di ničega. .. eventualno ako smiješ malo vode...sve ostalo ponesi ali vidit ćeš
lina1li is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 00:20   #3038
Bolje manja borsa, rusak ili kesa za boks. To se digne na neki mali stolic tako da ne moze sad kufer stat.
__________________
20.06.2009.... jedna duša u dva tila
lipanjskamlada is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 12:03   #3039
Cure, fala na odgovorima
Nisam ni mislila da zaviruju u sadržaj kese/torbe, ali prijateljica koja je rodila 2012.mi je rekla "ne smiš ništa", a ova nekidan da je nosila torbu.

Lako za labelo i ta sranja, zapravo me zanima moramo li odmah uza se imat uloške i gaćice ili se stoji samo u spavaćici? Koliko se uopce stoji u boksu nakon poroda?
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 15:27   #3040
Da, odma ponesi gacice i uloske, tribat ce ti u sobi, ponesi da imas do posjete. Ako su 2012. gledali u torbu, to sad ne rade, bar meni nisu, sad su tolerantniji.
__________________
20.06.2009.... jedna duša u dva tila
lipanjskamlada is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:23.