Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2009., 04:18   #21
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Štoviše, većinom je tako.
Kao što su mnogi stručnjaci za španjolski otkad se vrte meksičke sapunice.
a joj, onda sam ja u stvari i stručnjak, jer stvarno znam neki qurac i izustit tog španjolskog. da, gledao sam sapunice davno ko klinac. jbg, mama nije dala da gledam crtiće

Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
To upisivanje stupnjeva jezika u radnu knjižicu je hrvatski izum i jedna od većih besmislica...

Jedina valjana potvrda o znanju jezika je ona koju izdaje neovisno certifikacijsko tijelo.
Vojki, stvarno me nekad steraš u bed

@Lastane: ovo mi je prvi glas. Uvijek sam bio zagovornik da se ne laže u životopisu, ne bi volio biti osramoćen pred nekoliko ljudi i tako. Ne znam, nekako to nisam ja. Ali vidim da ljudi imaju u radnim knjižicama kao neko znanje engleskog, a ne znaju ga beknut. Ok, ja znam beknut, ali samo beketat i znam No daj mi računalo, nema tog šta neću moći prevesti i razumjeti. Čak za razumijevanje mi ni ne treba dodatno pomagalo.

Mislim da će mi prvi korak biti dovoljan da ispišem što više nepoznatih riječi koje se koriste u IT (doduše, dosta ih znam i koristim), i sve ih prevedem preko neta. Sreća, cura mi zna engleski i gramatiku. Budem i nju malo uposlio. Hoću krenut sa time, ne zato da mogu nekom reći da ga znam, nego da ga stvarno naučim, jer mi je mnogo puta trebao, a nisam sa njime raspolagao...

Znači, nema te certifikacijske akademije tu u brodu koja bi nudila neki dokaz koji ide u radnu knjižicu?

Hvala svima na odgovoru koje nisam spomenuo
__________________
Ljubav je psihičko stanje poremećenosti ljudskog uma.
GoGs is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 05:54   #22
Quote:
GoGs kaže: Pogledaj post
Znači, nema te certifikacijske akademije tu u brodu koja bi nudila neki dokaz koji ide u radnu knjižicu?
Otkud da ja to znam?
Raspitaj se u školama stranih jezika u Brodu pa vidi što ti kažu. Meni je tamošnja situacija otprilike jednako poznata kao i ona u Pičkovcu na Mlavi – otprilike bih mogao pitati “a imate li vi tamo škole stranih jezika?”

Inače, pravi certifikati veze nemaju s radnom knjižicom. Dobiješ certifikat kojim možeš mahati okolo ili priložiti fotokopiju životopisu.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 20:05   #23
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post

trebo si pogledat 867 epizode santa barbare
tako sam ja naučila engleski -ali doslovno! (i mislim da je bilo više epizoda )

a njemački mi je bio prvi strani jezik, kad sam u srednoj počela učiti engleski samo sam primjenila znanje iz santa barbare i bila najbolja u razredu

danas mi je engleski kao maternji, dobro nije baš kao maternji ali razmišljam na engleskom i u poslu se služim više nego hrvatskim i u poslovnom svijetu gdje nitko ne priča pravilnim engleskim baš slovim kao ekspert
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 20:08   #24
Quote:
Blue kaže: Pogledaj post
Spakiraj kofere i zapali u Englesku na par mjeseci. Nađi neki posao da financiraš hranu i spavanje. Avantura života, nakon toga ti je engleski ok. Ak niš drugo, znaš ga pričat i snalaziš se s ljudima u životnim situacijama. To je maksimum što ti treba. Zajebi tečajeve, certifikate, testiranja.
dobar savjet

i moj savjet sa stranim jezicima je SAMO HRABRO

ako znaš osnove imaš sve predispozicije da uz malo truda propričaš ko englez
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 20:27   #25
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Štoviše, većinom je tako.
Kao što su mnogi stručnjaci za španjolski otkad se vrte meksičke sapunice.
Ajoj... da istina je. Takvih samoprozvanih stručnjaka ima na svakom koraku.
__________________
Leben lässt sich nur rückwärts verstehen, muss aber vorwärts gelebt werden...S.A. Kierkegaard
Engelchen00012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 22:56   #26
Moj savjet ti je uzmi repeticije, tj.poduku, iz engleskog. Ja sam jednoj ženi držala njem. koja je tila nešto za sebe napraviti, pa se odlučila za učenje njem. Mi smo 2 puta tjedno radile po sat i po. Bila je apsolutni početnik. Nakon 2 godine upisala je u školi stranih jezika. S obzirom da ti ipak imaš kakve takve osnove, možda kod tebe ne bi toliko dugo trajalo. Pretpostavljam da je tebe strah govoriti engleski jer se bojiš gramatičkih i drugih pogrešaka. Zaboravi na to. nitko od naših poslodavaca nije native speaker, a stranci cijene tvoj trud.
zamantana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 07:32   #27
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Ma koliko se Vodnikova dičila certificiranošću za europske razine znanja jezika (A1 – C2), zapravo je užasno loša škola, po onome što sam vidio.
Vodnikova je shit. Osim toga, ne možeš ti kvalitetno naučiti nešto kad vas ima 15 i više u grupi, nas je bilo 22 A ja sam inače i takav, da kad mi više osoba ne paše, iz onih ili ovih razloga, odmah gubim motivaciju. A svakako je lakše s 5 ljudi, nego s 22. Tako da sam, kad se sve skupa zbroji, samo bacio novce u koš.

Što se tiče ovih putovanja, razmišljao sam o tome, možda si jednom i priuštim nešto takvo. Iako, malo me trta. Ovo sam ljeto stvarno praktično mogao vidjeti koliko je zapravo loše moje (ne)znanje engleskog. Došao je na vikendicu frend iz Britanije, od moje nećakinje. Ona naravno super priča engleski i kuži se s njim, a ja bokte, u zemlju htio propast
ad®ian is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:06.