Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2011., 20:29   #1
Dermazin

Ima li itko iskustva s ovim lijekom??
Imam na dlanu opeklinu vjerovatno drugog stupnja pošto imam mjehur. Nisam išo kod lječnika već sam se poslužio kremom dermazin. Eh, sad. Jeli normalno da osjecam da mi je dlan vise topao nego ovaj drugi di nemam kremu i da me onak lagano pecka??? Jer kao nuspojava pise peckanje.
đžumbus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 11:13   #2
Normalno je da te pecka, samo maži s tim krema je odlična, brže prolazi i ne ostaje ožiljak.
sanjuška67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 14:53   #3
hvala lijepa. koliko treba da mjehur pukne jer imam osjećaj da nece tak skoro, a desna ruka mi to "primarna"
đžumbus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 14:56   #4
i da. još jedno pitanje. piše mazati svaka 24 sata. jel stvarno toliko trebam čekati???
đžumbus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 18:38   #5
Ne znam kakva ti je opekotina , odnosno mjehur, samo nemoj ništa dirati i bušiti nek samo pukne. Dovoljno je mazati jednom dnevno
sanjuška67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 19:02   #6
na dlanu desne ruke mi je. ispod kažiprsta i srednjeg prsta. znaci otprilike 3cm dugi i pola cm široki. Ma necu ga busit. Jel trebam omotat zavojem ili kakvom gazom dok namazem kremom? Jer sad nisam. Ili mozda dok mjehur pukne?
đžumbus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 20:12   #7
Quote:
đžumbus kaže: Pogledaj post
na dlanu desne ruke mi je. ispod kažiprsta i srednjeg prsta. znaci otprilike 3cm dugi i pola cm široki. Ma necu ga busit. Jel trebam omotat zavojem ili kakvom gazom dok namazem kremom? Jer sad nisam. Ili mozda dok mjehur pukne?
Ja sam imala gadnu opeklinu na nozi od kipuće vode. Ne znam kojeg stupnja, ali odmah mi je doslovce otpao poveći komad kože. Mjehuri mi se nisu niti stvarali, već je koža jednostavno otpadala. Nešto prestrašno.
Imala sam samo jedan mjehur, kojeg mi je med. sestra probušila.
Išla sam na prematanja svaka 2 dana - mazali su mi nogu debelim slojem dermazina (svaki puta su potrošili jednu cijelu tubu kreme) i stavili preko toga zavoj.
Moraš namazati u debelom sloju i zamotati, ali ne prečvrsto.
Osnovna svrha dermazina je da se spriječi infekcija, zbog koje najčešće i dođe do većih ožiljaka.
Ja sam kasnije nogu mazala Bepanthen kremom i dosta brzo mi se oporavila koža - ali to tek kasnije, kad se već stvori novi sloj kože.
Nemam ožiljaka, barem ne u smislu "zgužvane kože", ali se vidi razlika u pigmentaciji.
Hobby is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 20:41   #8
da, ali ako si budem zamatao onda cu samo vrsit pritisak na mjehur, a i nebi imalo smisla da zamatam jer je fakat tesko zamotat kad me mjehur steze i nemogu skroz ta dva prsta istegnut. kad mjehur pukne onda ce bit bolje. citao sam da nije uopće pametno te mjehure istiskat. ionak imaju svoju svrhu
đžumbus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 22:56   #9
Quote:
đžumbus kaže: Pogledaj post
da, ali ako si budem zamatao onda cu samo vrsit pritisak na mjehur, a i nebi imalo smisla da zamatam jer je fakat tesko zamotat kad me mjehur steze i nemogu skroz ta dva prsta istegnut.
Svrha zamatanja je, kao i mazanje dermazinom, sprečavanje infekcije - znači, da ti ne dolazi prljavština na to.
Kod jačih opeklina je infekcija jedina opasnost da se nešto zakomplicira.
E sad - ne znam koliko je gadna ta tvoja opeklina, ali možeš staviti zavoj preko cijele ruke, ako treba. Glavno da ti se na to ne lijepi sve i svašta, pogotovo ako namažeš dermazinom. Ne moraš uopće stegnuti zavoj - zapravo, niti ne smije se stegnuti.

Quote:
kad mjehur pukne onda ce bit bolje. citao sam da nije uopće pametno te mjehure istiskat. ionak imaju svoju svrhu
Nemoj ga sam bušiti. Meni ga je med. sestra probušila sterilnom iglom, ali svi kažu da je bolje ne bušiti sam te mjehure.
Hobby is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 23:59   #10
da. prijatelj mi radi u staračkome domu pa je reko da će on sredit. jer me živcira to da sad praktički desnom šakom ne mogu ništa raditi. kad me steže. jel si dugo hodala na previjanja?
đžumbus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 08:07   #11
Quote:
đžumbus kaže: Pogledaj post
jel si dugo hodala na previjanja?
Dosta dugo, jedno 2-3 tjedna. Ali, ja sam se stvarno gadno opekla - doslovce na cijeloj potkoljenici skoro nisam imala kože. Znam da se doktorica jako bojala da mi se ne inficira.
Nasreću, koža mi se oporavila i nemam većih ožiljaka.
Hobby is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:10.