Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2007., 02:39   #221
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Nemoj, zaboga! Ogadit ćeš djeci film za sve vijeke vjekova!
Zar je tako loš? Moram priznati da nisam ništa čula o njemu.
Nema veze, ako ga ikako mogu iskoristiti za nadopunu svojih odgojno-obrazovnih metoda , vodim ih.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 02:44   #222
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
Nema veze, ako ga ikako mogu iskoristiti za nadopunu svojih odgojno-obrazovnih metoda , vodim ih.
Možeš. Možeš ih kazniti grupnim odlaskom. I ostatak njihovog školovanja imati savršenu što-će-biti-ako-ne-budete-dobri prijetnju.
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 02:46   #223
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
Nije mi bila namjera govoriti o svojim nastavnim metodama (koje su, budite uvjereni, genijalne ), govorila sam u okviru rasprave "profesori kao književni agenti".
Da...Možda mi je promakao ovaj dio s profesorima književnim agentima - šta ima i takva tema? Ja sam mislila da se traži samo malo kreacije od strane profa, kad stigosmo do agenture. Trebala si me svojom pravopisnom preciznošću upozoriti na to, kad već vidiš da ne pratim na satu.
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 02:48   #224
Quote:
Vera Pavladoljska kaže: Pogledaj post
Da...Možda mi je promakao ovaj dio s profesorima književnim agentima - šta ima i takva tema? Ja sam mislila da se traži samo malo kreacije od strane profa, kad stigosmo do agenture. Trebala si me svojom pravopisnom preciznošću upozoriti na to, kad već vidiš da ne pratim na satu.
Ma nekoliko sam puta pročitala pritužbu kako profa nije prepoznala ove klince kao buduće pisce i kako ih nije znala usmjeriti.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 02:50   #225
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
Ma nekoliko sam puta pročitala kako profa nije prepoznala ove klince kao buduće pisce i kako ih nije znala usmjeriti.
Ma znam, zajebavam.
Ali mislim da to ne trebaš tako ozbiljno shvaćati. Samo ih uputiš u razred na 10 godina - pa da vidiš književnih agenata. Na psihijatriji.
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 02:54   #226
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Možeš. Možeš ih kazniti grupnim odlaskom. I ostatak njihovog školovanja imati savršenu što-će-biti-ako-ne-budete-dobri prijetnju.
Ma ne. To će njima biti dolazak u raj. Kao kad otpušteni zatvorenik izađe van, a vrijeme nije baš sunčano, nego pomalo oblačno.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 03:07   #227
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
Ma ne. To će njima biti dolazak u raj. Kao kad otpušteni zatvorenik izađe van, a vrijeme nije baš sunčano, nego pomalo oblačno.
Upsss...si sigurna da se današnjoj dečici tak baš ide u raj? Kak kaže onaj grafit "u raju je dobro al u paklu je ekipa"...
lund is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 23:11   #228
Mislim da pi se od pabiraka srednjoškolskih lektira moglo mogla sklopiti ozbiljnija zbirka priča od Rebeke kojoj kokoši trče po glavi.
Leprechaun is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 17:38   #229
mislim da je ovo sve prenapuhano.
decki niti su nepismeni, glupi ili nesposobni, niti su kreativni genijalci.
iz nekog razloga odlucili su iz skolske zadace napraviti parodiju.
nacin na koji su pisali apsolutno ne znaci da oni te stvari zbilja misle; jednostavno su se odlucili zajebavati.
ne opravdavam ih niti mislim da su sastavci posebno kreativni ili dobri, ali moram priznati da su vrlo zabavni i da su me neki dijelovi nasmijali do suza. k tome treba i odredjena kolicina hrabrosti-ludosti da se odlucis na takav potez.
Upravo zbog toga, meni su takve rasprave o tome jesu li decki pismeni ili ne morska glupost.
goodie2shoes is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 20:53   #230
"Još jedan stih je riješen ali činjenica je da stvari sada postaju gadne zbog toga što su preostala dva stiha stvarno ružna."

majke ti-koja stvaralacka svjezina!mali je pre prezabavan
__________________
Ambitious, but rubbish
Grimhild is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 12:21   #231
MLADA I NEUKUSNA

Bila sam jos mlada i neukusna. Pastiri su gonili stada ovaca medju kojima sam bila i ja. Od jedanput meni mi nesto zaigra ispod nogama. Svi popadasmo od stra na travi u meni mi srce sidje u petama. Malo posle iza toga kad se vrati smo u svest od straka neko upita sta to bi, ja si reko u sebi, pa to smo ucili u skolu na zemljopisu i reko decama: "to su arhitektonski potresi duboko ispod zemljinom povrsinom."

LJUBIMAC PREDMETA

Posoj sam da se upisem za u Uciteljsku skolu preko prijamnog ispita pretkodno. Uso sam u autobus koji je bio upaljen. Autobusom putujuci tako pogledjivao sam okolinu oko sebe. Posle pola sata truckajuci se na sedistu autobus je prispeo na zeleznickoj stanici. Tu sam uvideo jos svoji drugovi koji ce s upisu za u Uciteljsku. Svi smo se penjali u voz udjemo u prvi kupej kada tamo sedi jedan covek sa dzakom od prtenu konoplju i jednoga maloga zecica. Ne obracajuci paznju na nasoj galami mazi zecic poce skakuce po kupeju i vikati mi smo se smejali. Ovu skolu koju sad pogadjam dosta je lepsa i poukrasenija od onu sto sam tamo pogadjao. Ja marljivo ucim i postao sam ljubimac svih predmeta. Pre neki dan saznao sam da mi je drugar bolestan i pristao daga posetim. Iako sam bio zuazet poljskog rada, ipak sam pristao po odluci. Putujuci tako pored puta vrabci su cvrkutali, a ptice su pevali na zelenim grancicama pod sjajnim suncevim zracima tako iduci mome drugu.

KRALJEVIC MARKO BOMBAS

U Narodno oslobodilackoj Borbi prolivali su svoju jarko crvenu i skupocenu tecnost koju mozemo da nazovemo drugacije krv, protiv nemaca fasista idomacim izdajicam, pa cak i poginuli dajuci svoj zivot Sava Kovacevic, Ivo Lola ribar, Marija na prkosim, Karadjordje zvani Petrovic, Uca Gvozden, Marko Kraljevic i drugi nasi sinovi, koji su branili i koji ce braniti svoju zemlju dokle god je zivota u njima.

O BOZANSKOJ KOMEDIJI

Ovu komediju napisao je najveci pisac Danta Alegorija. Ona se zove ili nosi naziv Bozanstvena zato sto Dant moro da dobije bozansko nadaknuce da bi mogo da prodje kroz pakao da ne izgori ili padne u neki kazan sa vrelu vodu pa da se ispari pa da ga posle neprime u raj gde ga tamo ceka njegova devojka koju je on strasno mnogo volo pa mozda nece da joj se zasvidja koja se zvala Beatrica, ako ima rane na licu i na rukama koje je on nju voleo pa i ona njega pa sto sada da mu se ljubav pokvari. Ova knjiga se zove jos i komedija zato sto je to sto pisac pise izmisljeno i sto mi to neverujemo pase smejemo kada citamo sto tu pise. Da napise ovu komediju nagovorijo ga je njegov prijatelj Virgilia, on je pisao sonete Lauri i ne boli joj samo dusu kao Daneta vic i oci i kosu i vidi je kako se vozi u camac pa se plasi da se ne prevrne. Vodi ga na onaj sveti i tamo nadju papu kako visi na glavacke na dole koji je tada ziveo u Rimu na Tibar, reku zelenu i pljackao seljake koji nisu imali sta da jedu posto im je sve uzimao ovaj pata i drugi burzujci. Odavde mi moze da izvedemo zakljucak kako je Alegorija bio napredan i mrzeo sve gazde tiranine i razne druge kapitaliste kao sto ih i mi isto tako mrzimo i mrzecemo ih i nece se ugledamo na njima vec cemo marljivo ucimo i izgradjivati zemlju i drugi svesni objekti.

betty_blu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 00:54   #232
Super zabavno zato što je svježe. Ali ne zaboravite, svježina brzo nestaje.
lala is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:50.