Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2011., 21:20   #321
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Cijena sadnica je 40 kuna komad. Sad, ako kupi na veliko vjerojatno će dobiti popust, no sumnjam da će kvalitetne sadnice naći po 10 kuna.
Naravno da se višak može preraditi ali...
Ne bi želio ulaziti u polemiku oko cijene sadnica, ali navest ću svoj primjer. Prije nepune 3 god. nabavio sam deklarirani sadni materijal (govorim za kupine sorti Boysen i Thornfree) direktno od proizvođača iz okolice Zagreba (koji btw opskrbljuje rasadnike i voćarske centre zagrebačkog prstena) i to 200-tinjak komada po cijeni od 7 kn (tada su iste u rasadnicima bile po 15-18 kn). Jesu li dovoljno kvalitetne govori činjenica da ih se svega 5-6 nije primilo.
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 23:20   #322
40 kn je za one koji kupuju u onom centru za građevinare i koji imaju vrtni centar sa strane. Ja sam svoje nabavio po 3,5 kn, i od 575 nije ih se primilo 40.
Malo više istraživanja i da se pronaći po povoljnim cijenama.a te sam nadomjestio sa vlastitim reznicama.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 09:25   #323
diabolica ovo je sve ok ali maline su u pitanju. one su još osjetljivije od kupina, osobito kod berbe, transporta i skladištenja....
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 14:34   #324
Svaka čast, mislim da se topic zove proizvodnja kupina. Maline su nešto drugo, i mislim da imaju bolju prođu na tržištu.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 16:14   #325
I kako reče Rosso "idem zasadit pa kud puklo da puklo"
orcka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 22:46   #326
Pa neka mu je sa srećom
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 19:03   #327
Bok svima,vidim da sam potaknuo temu i to m ije drago,poslije ovih tekstova malo drugačije razmišljam,mislim da ću posaditi jedno 200 kom,bolje da se ne zaletavam,sve u svemu puno hvala svima,javim se koji puta za savjet od vas
Pozzz
ROSSSO is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 07:32   #328
Pozdrav,
zanima me da li bi mi mogli odgovorit na sljedeća pitanja polazeći od pretpostavke da ja imam svoju firmu u Zadru koja se bavi sadnjom i branjem kupina:
1.) Kolika mi je konkurencija? Dali uopće imam konkurenciju u RH? Naglasak na to da se ja bavim ekološkim uzgojom.
2.) Koje su slabosti i prijetnje u biznisu?
3.) Jeli znate neke zanimljivosti, legende, interesantne priče vezane za kupine?

Unaprijed hvala!
Rita Q. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 07:54   #329
1, Mala, zapravo uopće je nemaš u RH, osim onog u Slavoniji koji ima 10 hektara kupina zasađenih, i posjeduje najsuvremeniji stroj za branje kupina.Te onog Marcijuša, koji ima pored Ivanića cca 5 hektara kupina. Dakle nemaš konkurencije.Orcka ti nije konkurencija, jer nije ni blizu mora, a on proizvodi samo 25000 litara EKO kupin na sezonu, a ja sa svojih 50 litara kupinovog vina nemogu biti konkurencija Orcki i ostalima
2, Nemožeš se kupati na moru svaki dan od jutra do sutra, jer je sezona branja i prodaje kupina.
3, Bila jednom davno jedna mala princeza, koja se ubola na divlju kupinu i onda je postala zla vještica, koja sve zna , i nitko joj ništa nemože jer ona sve zna. Ali u susjednom kraljevstvu je živio siromašan mladić, koji je znao tajnu liječenja od uboda divljih kupina, koju mu je prenio djed od mame kupinke, koja je sa mamom od tatine svekrve heklala jastučnice po zimi za majku od vještičine bake. ..................i tako dalje
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 20:24   #330
Ha, ha, ha ova ti je dobra
orcka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 20:47   #331
Moj savjet svima koji se misle upustiti u biznis sa kupinama je da dobro razmisle .
Moj otac ih drži već par godina i muka je to . Bere ih ručno svaki dan po dva puta , tj ujutro i kasno navečer .
Bez potrebne mehanizacije tzv stroja za branje , ja vam se ne bi upuštala u to .
Ja sam jednom ušla u nasad sa kupinama i nikad više ...
Izgledala sam kao da me sto mačaka napalo , te bodlje do krvi deru .
U nasad jedino sa oklopom i kacigom na glavi
A posla ima svaki dan , jer ono što poberete danas , više ne možete prodavati sutra , osim u vino ...
Anabella08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 17:06   #332
Diabolica hvala na prvom odgovoru. Ne namjeravam se baviti kupinama već izrađujem seminar.
Mogla si bez onog "mala" i ne odgovorit na ostala 2 pitanja. Svejedno, hvala.
Rita Q. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 17:24   #333
Ako ti radiš seminar onda ga nemoj pisati. Jer. Tvoje prvo pitanje: Kolika mi je konkurencija ? Odgovor: Mala, pa ide zarez, pa se nastavlja dio odgovora na drugo pitanje.
Osim toga na netu postoji najmanje 3 članka o kupinama, u kojima je baš sve objašnjeno i gdje skoro pa sve piše o uzgoju kupina. Ako je tvoj prvi izbor bio ovaj forum, onda sorry, probaj skrolat dolje ispod 20 stranice na google i naći ćeš dosta informacija o kupinama.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 09:14   #334
Quote:
Anabella08 kaže: Pogledaj post
Moj savjet svima koji se misle upustiti u biznis sa kupinama je da dobro razmisle .
Moj otac ih drži već par godina i muka je to . Bere ih ručno svaki dan po dva puta , tj ujutro i kasno navečer .
Točno, bez muke nema nauke.

Quote:
Ja sam jednom ušla u nasad sa kupinama i nikad više ...
Izgledala sam kao da me sto mačaka napalo , te bodlje do krvi deru .
U nasad jedino sa oklopom i kacigom na glavi
A jesi li čula za kupine bez bodlji? (btw svi na ovom forumu upravo takve uzgajaju).
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 09:39   #335
Thornfree -thorn - bodlja - free - nema - slobodni prijevod by me
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 17:52   #336
Alo, ima li koga?
orcka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 18:07   #337
Kaj hoćeš?
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 14:25   #338
Quote:
orcka kaže: Pogledaj post
Alo, ima li koga?
Ima, spavamo zimski san . Kaj velite na nadolazeću hladnoću za vikend (-14°C a dnevna ne bu prelazila -9°C) i tak cijeli idući tjedan. Mogle bi nam kupinice nadrapat .
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 16:04   #339
Ma mogu one to, ja sam imao -14 i sve je bilo ok
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 16:17   #340
Pazi prošlogodišnje temp za veljaču, zagreb pleso:
http://i39.tinypic.com/14b2utj.jpg
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:15.