Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2016., 23:57   #21
Evo ja cu,

zato sto je vecina hrvata glupa kao balvan i ne gleda dalje od svoje guzice/posjeda/posla.
zato sto je vecina pametnih hrvata odavno shvatila da ne mozes protiv glupe mase i napustila ovu rapsodiju zauvijek.

Dok se ne desi potpuni kolaps nema dalje, dok ljudi nisu gladni ili ih se ne zareze u osnovna prava nista se nece promjeniti. Idiotizam par excellence.

I autorice, daj se odluci, nam ide sve bolje i bolje ili sve gore i gore? sama sebe ubijas nekonzistencijom.
__________________
Never underestimate the power of human stupidity.
Pile4444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2016., 00:08   #22
Dok se ljudi ne bune, uvijek je dobro.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2016., 13:36   #23
Zato sto je vecini ljudi u biti dobro ili podnosljivo. Hrvatska je na 22 mjestu kvalitete zivota u svijetu. Ispred Italije, Belgije i jos nekih zemalja. Druga stvar vecini odgovara trenutni status jer bi za promjene bilo potrebno nekoliko godina zivjeti losije.
To da se Hrvati ne bune nije istina evo primjerice ljudi sa kreditom u franku nije bas da se nisu bunil.i Vecina ostalih bi zivjela losije nakon bunta.
A sto se tice odredjenih zakona koji su navedeni u prvom postu ne utjecu nesto na zivot pojedinca.
Zanimljivo vise se je pricalo o zabrani pusenja u kaficima i promjeni sa 0,5 na 00 promila u voznji nego o povecanju PDV-a.
romkius is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2016., 14:18   #24
Quote:
romkius kaže: Pogledaj post
Zato sto je vecini ljudi u biti dobro ili podnosljivo. Hrvatska je na 22 mjestu kvalitete zivota u svijetu. Ispred Italije, Belgije i jos nekih zemalja. Druga stvar vecini odgovara trenutni status jer bi za promjene bilo potrebno nekoliko godina zivjeti losije.
A evo i zašto:

U tvrtkama i institucijama kojima je vlasnik država u Hrvatskoj radi 40 posto zaposlenika i njihova je prosječna plaća od 6100 kuna za četvrtinu veća od prosječne plaće zaposlenih kod privatnika, koja iznosi 4854 kune.
NotSure is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2016., 14:22   #25
Quote:
NotSure kaže: Pogledaj post
A evo i zašto:

U tvrtkama i institucijama kojima je vlasnik država u Hrvatskoj radi 40 posto zaposlenika i njihova je prosječna plaća od 6100 kuna za četvrtinu veća od prosječne plaće zaposlenih kod privatnika, koja iznosi 4854 kune.
da, to je mokri san 90% Rvata - uhljebit se.

Imaš pravo, ovima je super - malo rade, 30+ dana godišnjeg, ne moraju napredovati sa znanjima, mogu izaći s posla na plac časkom, sigurnost do penzije, pa nisu ludi da se bune!
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2016., 15:03   #26
Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post
da, to je mokri san 90% Rvata - uhljebit se.
I mnogim rvatskim "poduzetnicima"

http://izbori.jutarnji.hr/privatnici...ivo-s-drzavom/

Top lista d.o.o. uhljeba:

- FORSET d.o.o
prihodi 15,2 milijuna kuna, kompletno iz državnog proračuna

- INDOSAM d.o.o
prihodi 5,7 milijuna, kompletno iz državnog proračuna

- LATOR d.o.o
prihod 455 tisuća kn, od toga iz proračuna 441 tisuća kuna odnosno 96 posto

- GEO OPREMA CIGLENEČKI
prihodi 4,1 milijuna kuna, od toga iz proračuna 3,7 milijuna kuna odnosno 90 posto

- ODJEĆA d.o.o Zagreb
prihodi 11,2 milijuna, iz proračuna 8,9 milijuna odnosno 79 posto

- CETINA d.d (građevinarstvo), prihod 98 milijuna kuna, iz proračuna 73,2 milijuna odnosno 75 posto

- KAP-KO d.o.o (tekstilna proizvodnja kappa), prihodi 7,2 milijuna, od toga iz proračuna 5,4 milijuna odnosno 75 posto

- ALTE GRADNJA, prihodi 12,3 milijuna,od toga iz proračuna 8,6 milijuna odnosno 69 posto

- MRAK USLUGE d.o.o – prihodi 991 tisuća kuna od čega 677 iz državnog proračuna, odnosno 68,3 poto.

- ZAVOD ZA FOTOGRAMETRIJU, prihodi 13,9 milijuna, iz proračuna 9,5 mil odnosno 68 posto

- MEDITRONIK d.o.o, registrirani za savjetovanje za računala, prihodi 3,7 milijuna kuna, od toga iz proračuna 2,5 milijuna, znači 67 posto

- DELTA AIR, tvrtka za usluge iz zrakoplovstva kao što je nabavka simulatora, servisi, nabavka aviona, prihod im je iznosio 3,9 milijuna kuna, a
iz proračuna 2,5 milijuna odnosno 65 posto. Prema podacima iz riznice, tvrtka je u ovoj godini sklopila posao s državom vrijedan 6 milijuna kuna.

- MCS d.o.o, registrirani za informatiku I usluge, prihodi 5,2 milijuna, a
iz proračuna 3,4 milijuna odnosno 65 posto
NotSure is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2016., 15:44   #27
Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post
da, to je mokri san 90% Rvata - uhljebit se.

Imaš pravo, ovima je super - malo rade, 30+ dana godišnjeg, ne moraju napredovati sa znanjima, mogu izaći s posla na plac časkom, sigurnost do penzije, pa nisu ludi da se bune!
Kao i privatnim firmama koji seru po državi i narodu, a mokri san im je "poslovanje" čitaj: mužnja državne sise. Za ništa drugo nego za posrati im se po glavi licemjernoj.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2016., 16:20   #28
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Dok se ljudi ne bune, uvijek je dobro.
bune se

Ali preko interneta haha.

Ima u psihologiji fenomen "naučena bespomoćnost". Što problem duže postoji i što ga duže ignoriraš i ne možeš ništa, to si ti više paraliziran i demotiviran da išta probaš.
Aspie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2016., 16:22   #29
Ajde jedno pitanje, najvise me zanima sto ce cajna reci.
Protiv cega i koga bi se tocno trebali buniti te koje bi bilo alternativno rjesenje.
Mi na svaki pokusaj promjene skocimo na sve cetiri. Cijelo vrijeme se prica da nesto ne valja a onda kada se to pokusa mijenjati se prica o oduzimanju prava.
Govori se kako je u Kanadi raj pa evo imasmo kanadskog premijera koji je poceo pricati o reformi tj da bi pojedinac vise placao svoje troskove ljecenja te time priblizio nase zdravstvo kanadskom pa se bas nesto i nije previse svidjelo narodu.
Najveci problem ovog naroda sto se ekonije i drustvenog uredjenja tice je sto mi postizemo vrlo lako kvalitetu zivota. Ako se pogledaju neke druge tablice primjerice stupanj korupcije ili kvaliteta skolstva mi smo oko 100-tog mjesta, a vrlo visoko po kvaliteti zivota te stoga u principu vecini odgovara ovaj nacin zivota.
romkius is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2016., 16:51   #30
Quote:
Aspie kaže: Pogledaj post
bune se

Ali preko interneta haha.

Ima u psihologiji fenomen "naučena bespomoćnost". Što problem duže postoji i što ga duže ignoriraš i ne možeš ništa, to si ti više paraliziran i demotiviran da išta probaš.
To se ukratko definira, "ne bune se". Da je stvarno teško, bili bi neredi po ulicama. Nije niti približno toliko loše. Glad ruši sve barijere, a gladi nema, stoga sve te fore oko internetskih pobuna i onih jadnih uličnih okupljanja su najobičniji trash. I takvim ga i političari, također smatraju.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2016., 17:02   #31
Sa gay osobama ne mislim prosvjedovati jer su dno dna licemjerstva i zatucanosti..
Sa seljacima ne mislim prosvjedovati jer su dno dna licemjerstva i indoktrinirane mase..
Sa braniteljima ne mislim prosvjedovati jer su dno dna licemjerstva i poluga jedne stranke..
Sa studentima ne mislim prosvjedovati jer su dno dna licemjerstva i poluga druge stranke..
Sa kadrovima u drzavnim sluzbama ne mislim prosvjedovati jer su dno dna licemjerstva i sindrom propadanja jedne drzave..

Nastavi niz i javi mi za koga bi trebao izaci na ulicu
__________________
“Oprošteno jest griešnima: Zulumčaru, ubojici,
Oprošteno svima, svima – Samo nije izdajici”.
feenian is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2016., 17:12   #32
Ja bi izasao za tebe ne ulicu ali ti si licemjeran i mislis da si bolji od svih a isti si drek ko i svi mi ostali koji nista ne poduzimamo.
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2016., 17:15   #33
Quote:
Moment torzije kaže: Pogledaj post
Ja bi izasao za tebe ne ulicu ali ti si licemjeran i mislis da si bolji od svih a isti si drek ko i svi mi ostalo koji nista ne poduzimaju.

Cak ne mislim da sam bolji,a stoji da sam sve vise licemjer..Iako sam izlazio na ulicu i sudjelovao u prosvjedima..Sada bi zbog samo jos jedne stvari izasao na ulicu i nema neke veze sa gospodarskom situacijom u drzavi..Konacno ne krivi mene za moje frustracije,ja trebam marsirati uz bok vecini koja sustinski ne zeli promijene
__________________
“Oprošteno jest griešnima: Zulumčaru, ubojici,
Oprošteno svima, svima – Samo nije izdajici”.
feenian is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2016., 18:45   #34
Ja ne pratim dnevnopoliticka zbivanja zato jer su predvidljiva. Pratite malo geopolitiku, zastrasujuce odurne taktike no ima jedna tuzna istina: geopolitika za dugorocno dobro cini kratkorocne poteze koji uredno mogu bit protumaceni kao horror film, onda se to rasprsava skroz sve do lokalne politike butterfly efektom.
S druge strane, kad god je "narod" pobjedio jer mu je prekipilo , ta nacija je postala zrtva diktatorskog rezima kojeg su sami stavili na vlast.

Kaj se Hrvatske tice,ja vidim blagi izlaz tek tam negdje za 50ak godina, kad se etablira par generacija stvarno bogatih ljudi koji znaju bit bogati(iliti "old money") i stvarno pocnu vodit ovu drzavu iz cistog altruizma.
Za sad to jos nemamo, prva generacija tajkuna je jos debelo ziva i zdrava, druga je odrasla no to su mahom boemi i ljudi koji love samo neke osobne uzitke. Njihovi unuci bi mogli bit prva generacija stvarno zdravih politicara(ako krenu tim putem). Samo gledajte stare demokracije, tu vam lezi odgovor zast se zapravo ne isplati hodat ko idiot po gradu s nekakvim letkom, sam ce vam bacit Najbolji Hitovi:ustase,hadji,partizani,cetnici ,po obicaju raja ce se posvadit i ajmo dalje.

Ja sam prekrizio ovu drzavu jer Sanader nije sudjen za veleizdaju drzave:doslovno zbog njegove sice(sta je ukro) svaki Hrvat,pa sve nasih praunuka ce imat 100ak kn manju placu.
A on je samo jedan za kojeg se zna.
Subabuse is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2016., 19:04   #35
Ne znam dal trebam pojasnit ovi s Sanaderom.
Najme,kolko su nesposobni politicari ,jos su nesposobniji lopovi, lako za tih njegovih 20 mila eura kaj je popalio, u tom procesu je napravio 1000 puta vecu stetu.
Ko dira u strateska dobra tipa:nafta,plin,banke,voda,energija,vojska i vojna oprema,telekomunikacije, farmaceutika,transport,edukacija, cak deplasiranje hrvatskog poljoprivrednika bi se trebalo sudit na vojnom sudu pod optuzbom veleizdaje te ga/ju se smatrat kao operativnog aktivnog neprijateljskog borca na podrucju RH. I makar sam apsolutni protivnik smrtne kazne u takvim slucajevima bi napravio iznimku.
Ako 1 osoba utjece toliko negativno ,toliko dugo na
4 500 000 osoba, ta osoba je neprijatelj tog naroda, to nema veze nit s mito i korupcija,nit poslovne malverzacije.
Subabuse is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2016., 19:07   #36
Puno veci problem Sanadera po meni nisu njegove kradje.
Jednostavno narod ne moze dozvoliti da netko na takav nacin otidje. ( bez objasnjenja niti davanja razloga )
Bilo bi zanimljivo da se je to desilo u nekoj sredjenoj drzavi, isto bih naveo pod zanimljivost da se niti mediji nisu pretjerano bavili razlogom njegovog odlaska.
Cak nije niti oporba krenula u rusenje vlasti sto bi bilo gdje drugdje bilo za ocekivati. Takodjer su me razocarali teoreticari zavjera jer bi to bilo izuzeno plodno tlo za njih.
romkius is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2016., 20:47   #37
Koliko ja znam, Hrvatska nema pojam "veleizdaja" niti kaznu za to. Zapitajte se zašto.
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 22:13   #38
Quote:
aljehin kaže: Pogledaj post
Curo, jesi li ti previdjela Grčku?

Izlazak na ulice će donijeti nekog Pernara, klinca koji je primao plaću a nije se pojavljivao u vijeću četvrti osim da se posvađa.
Ili neku Palfi-Pernara, ljude koji nisu okusili pravi posao u svom mladom životu.

Skuži da je apatija posljedica šest godina recesije i prokrastiniranja na gospodarskom planu. + 20 godina pljačke domoljublja (kockastih glava)

Šteta da nismo dublje zaglibili, kvalitetniji bi bio oporavak.

Trebamo se vratiti u globalne tokove a mislim da nekako to shvaćamo.
Socijalna politika nas je dovela skoro do dna.
Koji poticaji države ili Eu, treba sam stvoriti konkuretnost i produktivnost.
odličan post
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 22:45   #39
Quote:
romkius kaže: Pogledaj post
Puno veci problem Sanadera po meni nisu njegove kradje.
Jednostavno narod ne moze dozvoliti da netko na takav nacin otidje. ( bez objasnjenja niti davanja razloga )
Bilo bi zanimljivo da se je to desilo u nekoj sredjenoj drzavi, isto bih naveo pod zanimljivost da se niti mediji nisu pretjerano bavili razlogom njegovog odlaska.
Cak nije niti oporba krenula u rusenje vlasti sto bi bilo gdje drugdje bilo za ocekivati. Takodjer su me razocarali teoreticari zavjera jer bi to bilo izuzeno plodno tlo za njih.
Još bi bilo bolje da narod nije dopustio Sanaderu (i njemu sličnima) da uopće dođu na vlast i da stvore problem.

Pravi problem je u vladajućim elitama, kao i nesvjesnosti prosječnog građanina koliko takve elite - koje zlorabe svoj položaj radi vlastitog materijalnog interesa - mogu nanijeti štete državi i građanima dugoročno.

Vratimo se na Sanadera. Nije on sam sebe postavio na vlast, izabran je, imao je dobru priču koja je većini tada itekeko pasala ('Hrvatsko ekonomsko čudo'). Za njega nikada nema krize ('koja kriza?'), način vođenja države pomoću trošenja sve većeg duga značio je trenutno blagostanje ali i dugoročnu propast (svi su to vidjeli, ali rijetki su kritično progovarali). A mnogi to niti danas ne mogu shvatiti i prihvatiti te jednostavne činjenice. Da, on je (vjerovatno) krao 'ali je i nama dao'.
Posljedica takvog mentaliteta današnje je stanje u državi.
Dokinuti takve odnose značilo bi da će netko morati ponovno krenuti raditi (iz mirovine koju je 'stekao' sa 35 godina satrosti i 10 godina staža), a taman se ponadao da je stekao 'neotuđivo pravo'.
Dokinuti takve odonse znači početi dijeliti umirovljenicima nekakvu pomoć, uravnilovku za golo preživljavanje, samo da ne ostanu gladni i da se ne smrznu (bez obzira na godine radnog staža i plaće jer sredstva iz mirovinskog fonda su daleko nedostatna za trenutnu razinu isplata).
Dokinuti odnose značilo bi trenutno ukidanje beneficija bivšim saborskim zastupnicima i političkim elitama (tek reda radi, pa da konačno počnu dijeliti sudbinu naroda kojeg su doveli u ovu situaciju).
Sve skupa dokinuti postojeće odnose znači još puno drugih odricanja za sve slojeve građana ove države. Da li su građani na to spremni, da bi možda tek za desetljeće nekim drugim generacijama bilo bolje? S obzirom na iskazanu sebičnost do sada - ne vjerujem u dobru volju najširih masa. Opet će svi rađe birati ekipu sa lijepom pričom (koja vjerovatno ne drži vodu) nego nekakvu alternativu koja će iskreno reći da obećavaju samo krv, suze i znoj.
__________________
Песков: «Смена власти в Киеве не является целью спецоперации»
Правильно. Цель - смена власти в Москве.
Deere is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 22:50   #40
Quote:
NotSure kaže: Pogledaj post
A evo i zašto:

U tvrtkama i institucijama kojima je vlasnik država u Hrvatskoj radi 40 posto zaposlenika i njihova je prosječna plaća od 6100 kuna za četvrtinu veća od prosječne plaće zaposlenih kod privatnika, koja iznosi 4854 kune.
To su 'samo' plaće. Da dobijemo pravu sliku o odnosima pogledajmo kolike su otpremnine u tvrtkama i institucijama u kojima je vlasnik RH, a kolike su otpremnine u tvrtkama gdje je privatni vlasnik.
__________________
Песков: «Смена власти в Киеве не является целью спецоперации»
Правильно. Цель - смена власти в Москве.
Deere is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:25.