Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2016., 20:47   #2201
Quote:
Dol kaže: Pogledaj post
Jeste li možda ikad pogledali kako izgledaju košare u Lidlu?
Odvratno
Kao i u svim ostalim centrima
janick gers is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 04:11   #2202
Quote:
zacky kaže: Pogledaj post
Ne moraju ih mjenjat,jer to plate kupci,

ali da ih ne mogu popravit ili još gore oprat sa vremena na vrijeme je glupost totalna.

U tome i je igra,da netko zarađuje na prodaji košara i kolica,sve naravno na uštrb kupaca.

Godinama imati razvaljenu opremu,tako da se ima opravdanja mijenat cijeli inventar.


O cemu ti pricas? Pa nisu to drzavne firme da bi nekome namjestale poslove s kolicima/kosarama..
Kod privatnika ce one itekako odraditi predvideni ciklus..
Zasto ih ne peru? Vjerojatno zato jer onih 3-4 radnika po smjeni nema to kad napraviti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Zekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 14:20   #2203
Jedino mjesto u kojem sam vidio da peru košarice i kolica je bila, surprise surprise, BIH (Orašje)...
__________________
"Though I fly through the valley of the shadow of death, I shall fear no evil, for I am at 80000 Feet above and climbing..."
home edition is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 19:24   #2204
Ima na Marinićima išta od stvari na popustu u veličini S?
zhabica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 21:45   #2205
jel netko zna kaj im znače one oznake na ladicama blagajnama (jedna ženska i dvije muške figure, ispod piše "više ne" i odma do toga jedna muška i jedna ženska, kao da to može) (ak sam dobro upamtila).
Noise is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 22:22   #2206
ja sam to sebi protumacila tako da ako ima vise od troje ljudi na blagajni u redu da zovu za otvaranje nove, to sam i u kauflandu vidila
__________________
Seventh son of a seventh son
angel_w is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 22:42   #2207
paaaa, za lidl mi to baš i ne stoji, jer novu blagajnu otvaraju tak kad se stvori fina gužvica; pod time ne mislim troje, već barem 5,6 ljudi u redu koji nisu stavili stvari na traku; na već otvorenim blagajnama.
Noise is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 17:27   #2208
Evo upravo vidjeh jednu takvu naljepnicu ali sa tekstom

Znači ide ovako:

Na kasi jedan ( slika jednog čovjeka )
Na traci dva ( slika dva čovjeka )

I sad je slika čovjeka kako dolazi sa kolicima na traku i ispod te
piše:

"Pravodobno pritisnite dugme."

Što bi vjv značilo kada dolazi taj četvrti da se krene sa otvaranjem
još jedne kase.

Ali toga se ne pridržavaju...otvore novu kasu tek kada red izađe
iz prostora trake.

Barem je tako u lidlu u koji ja idem.
forumnickxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 19:21   #2209
Pa kad ih je jako malo i ako znaju da je taj 'netko' zauzet nečim vrli bitnim i da će uskoro doći, tek će onda i stisnuti.
Dyma is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 07:33   #2210
Svaki put kad uđem u Lidla-a se iznerviram. Jedina trgovina koja drži po 2 kase, uvik su redovi, čeka se unedogled radi par stvari. Često sam po ostalim trgovinama i nigdje nije tako loša organizacija kao tamo, zato ih i izbjegajem. U zadnje vrijeme se stalno reklamiraju p tv-u, pa nek umjesto plaćanja reklame platu još radnika za kasu. To bi im bila najbolja investicija.
Splicanka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 10:38   #2211
Quote:
forumnickxy kaže: Pogledaj post
Evo upravo vidjeh jednu takvu naljepnicu ali sa tekstom

Znači ide ovako:

Na kasi jedan ( slika jednog čovjeka )
Na traci dva ( slika dva čovjeka )

I sad je slika čovjeka kako dolazi sa kolicima na traku i ispod te
piše:

"Pravodobno pritisnite dugme."

Što bi vjv značilo kada dolazi taj četvrti da se krene sa otvaranjem
još jedne kase.

Ali toga se ne pridržavaju...otvore novu kasu tek kada red izađe
iz prostora trake.

Barem je tako u lidlu u koji ja idem.
To je nekada prije funkcioniralo, danas više ne.

Prilagodili se državi u kojoj rade zakone i pravilnike imamo međutim poštujemo ih selektivno (valjda kad im uleti neki "manager").
A vjerojatno i "manageri" to znaju ali se prave blesavi jer extra radnik je extra trošak, a onda "pati profitabilnost".

tako u krug.....
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 12:18   #2212
Jel neko zna kako su uspjeli srediti da nema prodavača na kruhu nego je i tamo samoposluga?
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 19:37   #2213
pa rade u Hrvatskoj gdje sanitarne inspekcije selektivno rade svoj posao tj. ne rade
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 21:56   #2214
neka to, ali Lidl je jedini koji nema prodavača na kruhu... po trgovini se tako uštedi jedna plaća, godišnje je to dosta
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2016., 06:07   #2215
Jedna plaća? Po tebi bi ta jedna osoba radila cijeli dan svaki dan.
Ajd bar dvije plaće 😊

Sent from my SM-G903F using Tapatalk
__________________
Subbacultcha
fugazi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2016., 09:52   #2216
neki dan i u onom novom Konzumu na svoje oči vidio baba popipala sva peciva i onda ni jedno nije uzela!
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2016., 10:53   #2217
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
neki dan i u onom novom Konzumu na svoje oči vidio baba popipala sva peciva i onda ni jedno nije uzela!
Nisam bio, kaj je isto "open space" tip?

btw.
uvijek mi je drago vidjeti da je forum.hr neiscrpno vrelo za nounare

http://www.poslovni.hr/hrvatska/znat...gajnama-319068

Mogli su ih priupitati i za pekaru... ili je to nezgodno...
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2016., 10:58   #2218
Quote:
lee_chan kaže: Pogledaj post
Nisam bio, kaj je isto "open space" tip?
da
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2016., 21:42   #2219
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
Jel neko zna kako su uspjeli srediti da nema prodavača na kruhu nego je i tamo samoposluga?
Kako nema, pa radnik ako je na blagajni ili puni police kad začuje ono "Svježe pečeno iz naše pekare" napušta položaj i juri u pekaru navlačeći usput rukavice i stavljajući pregaču ne bi li izvadio kruh iz pećnice i istresao u košare u vitrinama To je multipraktik radnik

Šalu na stranu, pa otkad je Lidl u HR nemaju prodavača na kruhu. Bio je drugi tip samoposluge s onim vratašcima koji mi se osobno puno više sviđao jer ovo s tim vitrinama je previše izloženo elementima (čitaj: pipkavcima koji zmazanim rukama isprobavaju koji kruh je topliji i koje je pecivo mekše)

I da, taj manjak radnika postaje jako loša politika, ja ih u Lidlu u koji idem vidim 2-3 da su u smjeni. Na cijelu trgovinu. Kad su otvorili pred 10 godina imali su ih barem 6 u smjeni i to je onda funkcioniralo kako spada.

Ovako su gužve na blagajnama, stvari i palete s robom ostavljene nasred prolaza, prepečen kruh, jednostavno premalo ih je da bi sve stigli, samo trče sumanuto po tom dućanu kao da su navinuti
p555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2016., 21:56   #2220
To s pipkanjem kruha i sveg ziovg ima u svakoj samoposluzi i trznici nekad mi bude pun k... kad jos vidim da im nije dovoljno ono sto stoji po gajbama nego moraju spustati gornje gajbe nebi li dosli do donjih u kojima je "netaknuto" voce i povrce-po njihovom jos bolje od ovoga koje je izlozeno..... Nijedan zaposlenik ne mari za to nego ih pustaju da rade sta ih je volja, joj kad dodju blagdani pa kad pocne uzimanje u ruke bakalara ,pa mirianje,pa opipavanje bljak a Lidl zaobilazim iz drugh razloga-djeluje mi kao vašar s sumnjivom robom za balkansko trziste.
Otvorenomore is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:55.