Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2016., 21:22   #4301
e sad

Jel dozvoljeno imati skladište preko excella?? To mi najjednostavnije, pošto znam u njemu raditi sa formulama itd
Geralt is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 23:25   #4302
Moram još samo u Tetradin program fiskalne staviti certifikat.

Kako se stavlja, ne vidim nigdje u opcijama? Mislim nisam još niti tražio od Fine certifikat, ali da znam unaprijed!
Geralt is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 19:48   #4303
Zaboravio sam. Mislim da se automatski instalira.
Gledam ove slasticarne na moru i vidim da se oni time ne zamaraju. Za sad 15 sladoleda pojeo i ni jedan racun nisam dobio
Hdnst is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 08:10   #4304
da, automatski se instalira, tj čim se certifikat instalira preko FINA sučelja, program prepozna certifikat.
Geralt is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 13:05   #4305
Quote:
Hdnst kaže: Pogledaj post
Zaboravio sam. Mislim da se automatski instalira.
Gledam ove slasticarne na moru i vidim da se oni time ne zamaraju. Za sad 15 sladoleda pojeo i ni jedan racun nisam dobio
Knin, proslava oluje, nigdje fiskala i računa.
Hamburger 25kn(hladna lepinja, 5 čevapa, malo ajvara i kapule). Pivo 20 kn.
Ou yea, živjela dvostruka mjerila!
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2016., 23:08   #4306
Quote:
Geralt kaže: Pogledaj post
e sad

Jel dozvoljeno imati skladište preko excella?? To mi najjednostavnije, pošto znam u njemu raditi sa formulama itd
Ja od početka fiskalizacije vodim skladište na excellu, mislim da u mojoj verziji postoje svi relevantni podaci za poreznu kontrolu, ulaz artikala(robe) po danima, izlaz artikala po danima, normativ artikla (ukoliko je potrebno), prosječna cijena ulaza, ukupna vrijednost ulaza....itd.... ma mislim da ima i viška podataka nego što oni trebaju kod eventualnih kontrola.
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 08:52   #4307
Imam obrt, štand koji prodaj karte za izlate. Jel moram u fiskalnoj imati radno vrijeme i jel mogu kao vlasnik obrta raditi 24H?
Anesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 20:22   #4308
Quote:
Anesa kaže: Pogledaj post
Imam obrt, štand koji prodaj karte za izlate. Jel moram u fiskalnoj imati radno vrijeme i jel mogu kao vlasnik obrta raditi 24H?
1.
U fiskalnoj bi tribalo pisat radno vrijeme. Kad upišeš radno vrijeme, mislim da bi trebao to moć poslat na poreznu preko fiskalne aplikacije, jer preko tog sistema šalješ i druge obavijesti: Npr. o kolektivnom godišnjem, ako ćeš bit zatvoren 6 mjeseci...itd.

2. Mislim da nema ograničenja vezano za radno vrijeme osim ako ne postoji jasna odluka grada (mjesta) o ograničenju radnog vremena za tvoju vrst posla, ono, zbog buke...itd.

pozz
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 08:10   #4309
Za doo postoji ogranicenje i skoro sam platio kaznu jer sam radio previse. Tako je bilo prije par godina.
Hdnst is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 14:59   #4310
Bok svima!

Možete li mi molim vas reći što je sve potrebno za vođenje skladišta, odnosno koji sve podaci?

Kolega gore je napisao "ulaz artikala(robe) po danima, izlaz artikala po danima, normativ artikla (ukoliko je potrebno), prosječna cijena ulaza, ukupna vrijednost ulaza", ima li toga još?
__________________
"Though I fly through the valley of the shadow of death, I shall fear no evil, for I am at 80000 Feet above and climbing..."
home edition is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 13:56   #4311
Quote:
Hdnst kaže: Pogledaj post
Za doo postoji ogranicenje i skoro sam platio kaznu jer sam radio previse. Tako je bilo prije par godina.
Ovo sa radnim vremenom je jedna od vecih gluposti koje provodi drzava. Ako radis u svojoj firmi i imas snage raditi 24 sata, za sav posao zelis drzavi platiti porez. Drzava kaze: "ne moze". Sa druge strane ta ista drzava nas svaki dan sve vise zaduzuje. Drzava bez logike.
zulualpha is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 15:32   #4312
Ekipa, bok!

Isprike ako je bilo pitanje ali pokušavam pronaći odgovor ali search na ovom forumu ne radi već podosta dugo...

Zanima me da li je WebShop obveznik fiskalizacije? Odnosno, obveznik fiskalizacije je svatko tko radi s gotovinom, a WebShop bi radio preko kartica, uplata na račun i paypala, ALI bi ti bilo i plaćanja pouzećem... To plaćanje pouzećem mi je malo nedefinirano, jer fizički ne uzimam ja novce nego kurirska služba koja mi ih kasnije uplaćuje na račun...?

Unaprijed hvala!
__________________
"Though I fly through the valley of the shadow of death, I shall fear no evil, for I am at 80000 Feet above and climbing..."
home edition is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 15:43   #4313
Plaćanje pouzećem se smatra prodajom proizvoda ili usluga u poštanskom prometu i izuzeto je od fiskalizacije prema čl. 5 t.5. Zakona o fiskalizaciji.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 21:33   #4314
Placanje karticama spada pod fiskalizaciju.
U praksi manji web trgovci naknadno fiskaliziraju prodano u roku od 48 sati.
Neki imaju softverski rijeseno pa se automatski odmah fiskalizira.
Naravno ima i diskriminacije. Kod HT kad kupite bon na web shopu i platite karticom dobijete nefiskalizirani racun, a za isto kod Tele2 dobijete fiskalizirani racun.
abelard is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 16:16   #4315
Fiskalizacija u ugostiteljstvu

Molio bi za pomoc. Imao sam izdani racun za karticno placanje na dan 20.09. I sad jedan zaposlenik(neznam kako) je taj racun 29.09. stornirao i prebacio na placanje gotovinom. Sad me zanima kako da postupim dali da navedeni racun evidentiram i 20.09 i 29.09. ili da ga evidentiram u knjizi IR samo 29.09.2016. Naime polog je za 29.09 napravljen sa navedenim racunom i izvrsena je uplata od karticara po navedenom racunu.
Nadam se da sam bio jasan i da mi netko moze pomoci. HVALA!!
lkrivicic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 22:03   #4316
Nisam sigurna da sam ulovila...
Za isti racun je ucinjen polog gotovinskog utrska i primljeno je placanje od karticara?
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 18:20   #4317
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
Nisam sigurna da sam ulovila...
Za isti racun je ucinjen polog gotovinskog utrska i primljeno je placanje od karticara?
Da, primljeno je placanje od karticara i nakon toga je taj racun storniran i evidentiran sa 29.09. kao da je placen u gotovini. Sad neznam sto mi je ciniti? Dali da isti racun 2 puta evidentiran i onda prikazem veci promet i pdv od stvarnog?
lkrivicic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 22:56   #4318
Pa nije da imas puno opcija

Ne znam o kojem se iznosu radi. Najlakse je napraviti 2 racuna jer je 2 puta paceno.
To ili neka djelatnik napise izjavu kako se i sto desilo i neka objasni zasto je netko vec placn racun jos jednom platio, te mu taj novac refundirati.
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2016., 10:00   #4319
Ima li fiskalizacije i štimanja blagajni kod cijena 10.99kn. Naravno da nema. Udri po sirotinji.
tallishmann is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 12:44   #4320
Ekipa,

Jeli mogu ovaj novi certifikat od porezne instalirat odma ili pak moram čekat 11.11., odnosno dan isteka starog certifikata ?

Jbga, svugdje piše da certifikat ističe 11.11., ali nigdje ne piše može li se novi certifikat instalirat i prije spomenutog datuma.

hvala
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:01.