Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2016., 11:38   #6221
Quote:
sick.am kaže: Pogledaj post
Ako staviš upitnik na kraj rečenice, svaku glupost je dozvoljeno napisati:
http://www.jutarnji.hr/biznis/financ...posto/4722209/

KUUUUPPPPUUUUUJJJJJJ!!!!!
Ovo je stvarno brilijantna analiza... ako demografska i ekonomska situacija nastavi biti loša onda će cijene stagnirati i padati, a ako se popravi onda će cijene rasti. I još na kraju mudro zaključe "Koji će od tri scenarija prevladati, sada je teško reći.". Pa to je praktički za Nobelovu nagradu iz ekonomije.
clouseau is offline  
Old 24.09.2016., 20:00   #6222
Quote:
clouseau kaže: Pogledaj post
Ovo je stvarno brilijantna analiza... ako demografska i ekonomska situacija nastavi biti loša onda će cijene stagnirati i padati, a ako se popravi onda će cijene rasti. I još na kraju mudro zaključe "Koji će od tri scenarija prevladati, sada je teško reći.". Pa to je praktički za Nobelovu nagradu iz ekonomije.
Ljudi, mogu na papiru,a tko ce to platit, jos se ljudi od Svicaraca nisu oporavili
Svicar is online now  
Old 25.09.2016., 02:14   #6223
Meni je famozno kod tih debilnih kvazianaliza kako uvijek stoji neki vrlo precizan broj kako bi se prikazalo kvazianalizu kakti znanstvenom i ozbiljnom
Tako su se prevdiđanja rasta cijena nekretnina redovno bila neki decimalan broj, tipa 20,7%. Po istoj logici je sad 2027. godina kao godina do koje će rasti cijene, a jednako je smisleno i opravdano kao vremenska prognoza danas za istu godinu.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Old 25.09.2016., 03:02   #6224
Quote:
clouseau kaže: Pogledaj post
Ovo je stvarno brilijantna analiza... ako demografska i ekonomska situacija nastavi biti loša onda će cijene stagnirati i padati, a ako se popravi onda će cijene rasti. I još na kraju mudro zaključe "Koji će od tri scenarija prevladati, sada je teško reći.". Pa to je praktički za Nobelovu nagradu iz ekonomije.
Meni je zanimljivo kako je ovo što su oni nazvali realistički scenarij, da se daju nazivi po mojem to bi bio optimističan scenarij, dok bi pesimističan scenarij ja nazvao realističkim.
Jack Van Ras is offline  
Old 25.09.2016., 19:50   #6225
Banke sve formiraju i tako će dalje biti.

Ovih dana daju kredite šakom i kapom.
Primjer od prije par dana kad je banka odobrila mojem bivšem radnom kolegi kredit od 5.5mil. kuna za kupnju nekretnine tj. poslovne hale koja se prodavala zadnjih 5god.
Dali su mu kredit na osnovu ugovora koji je sklopio sa poznatom njemačkom firmom, pa su procjenili da će imati posla sljedećih nekoliko godina...
A već je jednu firmu protrajbao i bio na sudu jer ga je bivša njemačka firma tužila za malverzacije i sl.
homosapiens is offline  
Old 26.09.2016., 19:55   #6226
Quote:
dsvbo kaže: Pogledaj post
U tom ce slucaju vecini gradjana koji su namjeravali kreditom rijesiti svoje stambeno pitanje nekretnina u vlasnistvu postati samo nedostizan san.
Narasti ce potraznje za stanovima u najmu cime bi se zbog povecane potraznje stanova u najmu taj isti najam povecavao,

Upravo zbog navedenog, osobno mi je potpuno kretenski da se po defaultu nebi mogla ovrsiti prva nekretnina.
A jos mi je kretenski da bi se moglo desiti da, zbog neke manjine koja zbog individualnih razloga nije izvrsavala obaveze koje je uredno ugovorno potpisivala, mnogi savjesni i odgovornim gradjani nece vise imati priliku kreditom rijesiti svoje stambeno pitanje.
Točno tako.
Ako ti banka ne može uzeti nekretninu kao zalog onda ni nećeš moći dobiti kredit, simple as that.
Jedino će oni koji već imaju jednu (ili dvije) od prije moći dizati kredit.
U konačnici - bogatima bolje sirotinji gore
Scaras is offline  
Old 26.09.2016., 20:04   #6227
Quote:
clouseau kaže: Pogledaj post
Ovo je stvarno brilijantna analiza... ako demografska i ekonomska situacija nastavi biti loša onda će cijene stagnirati i padati, a ako se popravi onda će cijene rasti. I još na kraju mudro zaključe "Koji će od tri scenarija prevladati, sada je teško reći.". Pa to je praktički za Nobelovu nagradu iz ekonomije.

Ja sam se isto smijao ko budala kad sam to pročitao.

To je kao da Vakula kaže sutra može biti sunčano, može biti oblačno a može i padati kiša
NITKO ne može predvidjeti budućnost, pogotove ne što će biti u sljedećih 9 godina...
Scaras is offline  
Old 28.09.2016., 10:43   #6228
http://www.poslovni.hr/hrvatska/fina...na-duga-318412

"U dosadašnjem postupku naplate dugova od Teniskog centra Ive Majoli izvršena je procjena vrijednosti nekretina dužnika prema kojoj stanovi Ive Majoli u centru Zagreba od oko 154 i 79 kvadrata vrijede nešto više od 8 milijuna kuna"

To jest netko (sudski vještak!!) je procjenio te stanove na preko 4500 eura/m2. Baš me zanima kakvi su to stanovi i tko je to procjenio.
clouseau is offline  
Old 28.09.2016., 15:46   #6229
evo rizika u stanogradnji zbog kojih je cijena i veća nego što bi trebala biti:

Uporabna dozvola je dobivena u ožujku 2010. godine. „Sve je bilo spremno za primopredaju objekata investitoru i konačno početak useljenja 45 kupaca koji su to s nestrpljenjem očekivali i koji su stanove kupili tijekom gradnje vjerujući u investitora. A onda, kako to biva u mnogim lijepim pričama, slijedi jedno mučno – ali. Izvođač radova odbija predati objekte zahtijevajući, dakle sedam mjeseci nakon završetka radova i plaćenih svih računa prema ugovoru, dodatnih 400 tisuća eura. Čak pokušava blokirati imovinu i novčana sredstva investitora

Koren kaže kako mu ni danas, kad se proces konačno okončao, nije jasno u čemu je izvođač radova pronašao prostor za nova potraživanja. No, krenuo ih je namiriti sudskim putem. Zbog tužbe na sudu u Varaždinu na svim etažnim jedinicama, stanovima, poslovnim prostorima, garažama u zemljišnim knjigama je upisana zabilježba spora, što je sprečavalo kupce da kupuju stanove kreditima banaka jer banke ne odobravaju kredite ako vlasnički papiri nisu 'čisti'.

Potom se sudski proces, nakon žalbe, preselio na Visoki trgovački sud u Zagrebu.

„A tu je i početak značajnog preispitivanja mog povjerenja prema upuštanju u nove hrvatske investicije“, kaže Koren. „Na čak deset požurnica našeg odvjetničkog ureda u više od tri godine koliko je predmet bio na Višem trgovačkom sudu, dobivali smo odgovor – predmet nije prioritet.

http://www.jutarnji.hr/biznis/gdje-s...li.../4735931/
__________________

Kupujem kad je skupo, a dajem zabadaf
jelko is offline  
Old 30.09.2016., 14:23   #6230
pozdrav,

zanima me dali mi netko moze rec odprilike koja je cijena stana (m2) na jarunu, starogradnja (´83.-´88.) oko 50m2-60m2, 1.-2. kat?

jer vidio sam nekoliko puta stan za nekih 1300-1400 EUR/m2 sto mi se cinilo povoljno, ali receno mi je od nekih (koji se bas i ne kuze toliko u to) da je to preskupo.
ok, stan se mora renovirati, nije nis novo, al svejedno kad sam gledao po oglasima, svi su skuplji bili. pa evo ako vi meni mozete rec koja je odprilike nekakva cijena za jarun?
Cydia is offline  
Old 30.09.2016., 17:53   #6231
Brace Domany, neboder, 5 ili 6kat 60 i nekaj m2 kupljen prije mjesec dana za 1000eura m2.

Dakle nije bas Jarun ali cisto za usporedbu.

Stan je uredan i odrzavan, zamjenjen dio vanjske stolarije, sve drugo original ali jako uscuvano, zivjela sama starija gospoda u stanu.
The unforgiven is offline  
Old 30.09.2016., 22:29   #6232
Quote:
The unforgiven kaže: Pogledaj post
Brace Domany, neboder, 5 ili 6kat 60 i nekaj m2 kupljen prije mjesec dana za 1000eura m2.

Dakle nije bas Jarun ali cisto za usporedbu.

Stan je uredan i odrzavan, zamjenjen dio vanjske stolarije, sve drugo original ali jako uscuvano, zivjela sama starija gospoda u stanu.
Nedavno sam gledala stan na Kneziji i ponudila 1360 eura/m2 za stan u 30 godina staroj zgradi. Vlasnik me sprašio i našao se uvrijeđenim. Ako je sudit po oglasima, cijene manjih stanova su otišle gore za barem 20 %.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
__________________
život je paradižot
zamantana is offline  
Old 30.09.2016., 23:23   #6233
Naravno.

Znas koliko ja znam da se stanova prodaje oko mene vec preko godine dana?

Barem 15.

Znas koliko se prodalo ove godine od tih 15?

Dva.

I oba su otisla onda kad su prodavatelji pokunjene glave prihvatili ponude od 1000 eura po m2.

Trazena je bila od 1200 pa nadalje.
I da, isto je prica isla ne dam za manje, radje cu ga zapalit i slicne fore ali kad je stisnulo, stan je otisao.

Dakle samo moras pogoditi pravi trenutak.

Ovaj stan u brace Domany je otisao onda kad je zena nasla manji stan sebi i kad je bila panika da ce joj se taj manji prodati, isto je trazena cijena bila mislim 1150eura u startu i nije bila spremna ni centa spustiti, pitanje je koliko je kupaca i odbila mozda cak i za nesto visu cijenu.
The unforgiven is offline  
Old 30.09.2016., 23:47   #6234
Quote:
Cydia kaže: Pogledaj post
pozdrav,

zanima me dali mi netko moze rec odprilike koja je cijena stana (m2) na jarunu, starogradnja (´83.-´88.) oko 50m2-60m2, 1.-2. kat?

jer vidio sam nekoliko puta stan za nekih 1300-1400 EUR/m2 sto mi se cinilo povoljno, ali receno mi je od nekih (koji se bas i ne kuze toliko u to) da je to preskupo.
ok, stan se mora renovirati, nije nis novo, al svejedno kad sam gledao po oglasima, svi su skuplji bili. pa evo ako vi meni mozete rec koja je odprilike nekakva cijena za jarun?
Objektivno to ti nitko ne moze sa sigurnoscu reci...
a pogotovo ne neki pametnjakovici,koji u zuvotu nisu trzili nista vise od bicikla...
prema tome,

pogledaj prosjek...

pogledaj novogradnju..pa od iste oduzmi cca 30tak%
to je genrealno,

onda ide detaljno...
dio jaruna,raspored stana,polozaj stana/zgrade,kat,sadrzaj,
pa sama uredjenost stana...
ovaj detaljni dio ti moze bit varijabla od cca 1/3cijene..etc
uglavnom to kaj trazis,na prvom ili drugom katu,moras platit mislim po toj cijeni koju si spomenuo i jos naravno ok je racunat na "pregovaranje" od kakvih cca 5-10% off,na to..
mislim da je to onda "realna cijena"

suma sumarum oduzmi od 1400 kakvih 100-150€...dakle 1250-1300€ je po meni realna cijena za ok,starogradnju u ok,zgradi,ok dijela jaruna..na nizim katovma..
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Old 01.10.2016., 07:24   #6235
Quote:
Cydia kaže: Pogledaj post
pozdrav,

zanima me dali mi netko moze rec odprilike koja je cijena stana (m2) na jarunu, starogradnja (´83.-´88.) oko 50m2-60m2, 1.-2. kat?

jer vidio sam nekoliko puta stan za nekih 1300-1400 EUR/m2 sto mi se cinilo povoljno, ali receno mi je od nekih (koji se bas i ne kuze toliko u to) da je to preskupo.
ok, stan se mora renovirati, nije nis novo, al svejedno kad sam gledao po oglasima, svi su skuplji bili. pa evo ako vi meni mozete rec koja je odprilike nekakva cijena za jarun?
Ovako. Ako je 3/4 kat bez lifta, 56-65m2 i za renovaciju (zgrade iz 80-ih) ide najnajnize 1100 i takav ode u tjedan-dva (bio je nedavno jedan treci kat potkrovlje, 60m2, za potpunu renovaciju, kad je cijena pala na 65k nesto je u roku tjedan dana). Ako su nizi katovi i isto za renovaciju racunaj od 75k na vise. Uredjeni - 85k na vise. Novogradnje su jos skuplje.

To je kretanje cijena na njuskalu za tu kvadraturu. Sve ostalo su necije filozofije i teoritiziranja. Ako vidis ispod toga, ode jako brzo (tjedan-dva max).
proab is offline  
Old 02.10.2016., 18:29   #6236
Quote:
Jack Van Ras kaže: Pogledaj post
Meni je zanimljivo kako je ovo što su oni nazvali realistički scenarij, da se daju nazivi po mojem to bi bio optimističan scenarij, dok bi pesimističan scenarij ja nazvao realističkim.
ja po defaultu (sebi) radim jos i Varufakis scenarij
Marica Carica is offline  
Old 02.10.2016., 18:51   #6237
Quote:
Scaras kaže: Pogledaj post
NITKO ne može predvidjeti budućnost, pogotove ne što će biti u sljedećih 9 godina...
Ah oni su sigurno bacili oko na Crobexov graf. Tehnicari bi rekli da je ovo bulla tek pocetak (right shoulder just showing), te da slijede godine i godine meda i mlijeka potpomognuto politikama centralnih (easing na easing na easing dok god se ne dosegne momentum dovoljan da sam iz sebe generira inflaciju) i lokalnih (dostupnost kredita) banaka.

Oni koji izvornik traze u fundamentalnoj analizi uglavnom daju manje euforicne prognoze.

Do 2027.? Majketi, gdje ste to procitali? Do 2027. ko ziv ko mrtav!

Statisticki gledano omjer bulla i beara je dosta losiji za crobex u odnosu na poznatije indexe. Ne znam otkud im taj vremenski period?

Ono sto zaboravljaju, a sto je bitno za nekretnine: nema tko dizati kredite jer raja u najproduktivnijim godinama masovno odlazi van. Tako da dzaba pozitivan trend, demografija ce ublaziti krivulju.
Marica Carica is offline  
Old 02.10.2016., 19:12   #6238
Quote:
zamantana kaže: Pogledaj post
Nedavno sam gledala stan na Kneziji i ponudila 1360 eura/m2 za stan u 30 godina staroj zgradi. Vlasnik me sprašio i našao se uvrijeđenim. Ako je sudit po oglasima, cijene manjih stanova su otišle gore za barem 20 %
Ono što sam ja primjetio da se u zadnjih mjesec-dva ukupan broj oglašenih stanova smanjio za 20-ak%. U nekim kvartovima gotovo da nema stana u rasponu 40-60 m2. Cijene su iste.

Kad se pojavi iole normalan stan ode za par dana. A to se desi možda jednom u dva tjedna
NotSure is offline  
Old 02.10.2016., 20:09   #6239
Quote:
NotSure kaže: Pogledaj post
Ono što sam ja primjetio da se u zadnjih mjesec-dva ukupan broj oglašenih stanova smanjio za 20-ak%. U nekim kvartovima gotovo da nema stana u rasponu 40-60 m2. Cijene su iste.

Kad se pojavi iole normalan stan ode za par dana. A to se desi možda jednom u dva tjedna
mislim da njuškalo povremeno napravi veliko čišćenje oglasa.
također je sad sezona studenata, možda, možda neki roditelji kupe stan u zg, posebno ak imaju 2 studenta, dođe im rata skoro isto kao da plaćaju 2 rentanja- al ovo je čisto moje bulažnjenje.
yamunche is offline  
Old 02.10.2016., 23:14   #6240
Quote:
zamantana kaže: Pogledaj post
Nedavno sam gledala stan na Kneziji i ponudila 1360 eura/m2 za stan u 30 godina staroj zgradi. Vlasnik me sprašio i našao se uvrijeđenim. Ako je sudit po oglasima, cijene manjih stanova su otišle gore za barem 20 %.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
Samo 30g? Iskreno taj cijeli kvart bi trebalo poravnati i napraviti novo one limenke su katastrofa drže cijenu ko da su novogradnja kao dobra lokacija blizu je sve OK ali zgrade su pred raspadom
Prosjek stanara je penzija popravaka bude sve više znači pričuva RASTE
Sve zajedno jedno veliko sranje
Davorček is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:14.