Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2006., 19:36   #121
Quote:
geza kaže:
Nije tako kako gti kažeš već je tako kako se ponašaju valovi na moru, atmosferi li tvom tijelu.Tu valovi stalo konstruktivno i destruktivno interferiraju ( MEĐUDJELUJU ), pa eto naš neuki narod zna za " val " TROJAK koji nastaje poništavanjem valova što se inače stručno naziva " destruktivna valna interferencija ". Ti bi izgleda trebao malo ploviti s neukim ribarima da bi naučio što je konstruktivna a što destruktivna valna interferencija. Fizikalne knjige izgleda nisu dovoljne!

Ne pričaj koještarije Svako pretvaranje mase u energiju je ANHILACIJA mase ( čestice ), a fuzija i fisija su upravo fizikalni procesi kada se dio mase pretvara - iščezava ( anhilira ) u energiju!

Tvoje poznavanje broja nuklearnih bombi na Zemlji je relativno točno, no nije točno da nisu dovoljne za totalnu destrukciju Zemlje. Tebi izgleda nije poznato zašto su zabranjene nuklearne eksplozije u morima?
ribari(a to znam iz osobnog iskustva, jer djed mi je jedan od njih, a i ja san djelomicno) pojma nemaju o interferencijama valova. znam ja jako dobro kako izgledaju morski valovi i sto je to interferencija i međudjelovanje istih.
vidis, to sto pises o anihilaciji mase, jednostavno nije istina. kod nuklearnih reakcija nema nikakve anihilacije mase ni cestica. energija koja se oslobađa posljedica je tzv. defekta mase, a to ti nema veze anihilacijom.
i dalje mislim da nuklearne glave nisu dovoljne. detonacija u morima je zabranjena kao i na kopnu, zato jer su eksplozije vrlo razorne(i to na duze vrijeme).
P.S. sta si odjedanput tako hiperaktivan? raspisa si se ko printer na speedu
crazyGauss is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 20:09   #122
Quote:
nego, ima li tko SETI@home već neko dulje vrijeme i može li malo prokomentirati prelazak na BOINC sustav?

osobno, BOINC mi se nimalo ne sviđa i stara verzija je bila puno bolja. i izgledom i funkcionalnoću. BOINC stalno nešto kenja, stalno se želi spajati, a ne kao stara verzija koja je radila, dovršila, spojila se, primila novi paket itd.
pa mozes naredit da trazi spajanje na net svakih 10 dana, tada i dobijes vise WU-a, otprilike onoliko koliko mozes obradit u tom vremenu
IsusBog is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 21:10   #123
Quote:
Galileo kaže:
Eto, da upoznam nekoga tko se prije 50 GODINA BAVIO ELEKTRONIKOM, pa mi pamet prodaje o biočipovima. A što se mog mozga tiče, baš mi je dobro i bez biočipa. Ne znam za tebe, možda skleroza.....

Ne znam što bi bio SAYBER PROSTOR I SAYBER KOMUNICIRANJE, ali CYBER PROSTOR mi je već malo bliži pojam, kao i CYBER KOMUNICIRANJE...
Jebiga, težak taj engleski po Vuku

Je.. mi se za PREDVORJA hologramskih komunikacija, ja sam samo ustvrdio da je N. Armstrong sa Mjeseca komunicirao sa Houstonom FM tehnologijom putem uskosnopne antene, i ništa više.
I da, takvi prosvijećeni kao ti znaju da se piše "ćorava" a ne "čorava"...

Sve skupa, ti govoriš gluposti, samo nisi svjestan. Možda ti pomogne onaj biočip, al s obzirom na tvoju dob...
Točno si takav kako pišeš, naduiti pametnjaković koji uči druge neznanju. Zastrašujuće je koliko učitelja poput tebe ima na ovom forumu!? Puca mi " prsluk " za tvoje školsko znanje o radio kumunikacijama, jer ja o tome ne govorim. Ovo je " moja tema " u kojoj sam izložio svoje gledište da zemaljska " halo - halo " komunikacija nije u svemiru moguća radi komunikacijske zagušenosti. Ono će biti moguće tek kada se ostvari autonomno makrosvenmirsko biće sada likom čovječanstva.
A što se tiče gluposti već sam odavno napisao da je glup onaj tko drugom kaže da je glup, pa za dokaz takvom mom gledištu evo citata koji govori da ti pišeš gluposti, a ne ja:
" Tako su Ascept i njegove kolege mogli isključiti svaku mogućnost da fotoni međusobno komuniciraju bilo kojim poznatim fizičkim procesom. Aspekt i njegov tim otkrili su da je , kao što je kvantna teorija predvidjela, svaki foton još uvijek svoj kut polarizacije mogao uskladiti s onim svog blizanca. To je značilo da je Einsteinova zabrana komunikacije brže od svjetlosti prekršena ili da su dva fotona povezani nelokalno. " - M. Talbot: HOLOHGRAMSKI SVEMIR.
Hvala Bogu da pametni ljudi rade na bio čipovima koji će konačno isključiti ljude koji sebe i druge čine glupanima.
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 22:22   #124
Quote:
geza kaže:
Točno si takav kako pišeš, naduiti pametnjaković koji uči druge neznanju. Zastrašujuće je koliko učitelja poput tebe ima na ovom forumu!? Puca mi " prsluk " za tvoje školsko znanje o radio kumunikacijama, jer ja o tome ne govorim. Ovo je " moja tema " u kojoj sam izložio svoje gledište da zemaljska " halo - halo " komunikacija nije u svemiru moguća radi komunikacijske zagušenosti. Ono će biti moguće tek kada se ostvari autonomno makrosvenmirsko biće sada likom čovječanstva.
A što se tiče gluposti već sam odavno napisao da je glup onaj tko drugom kaže da je glup, pa za dokaz takvom mom gledištu evo citata koji govori da ti pišeš gluposti, a ne ja:
" Tako su Ascept i njegove kolege mogli isključiti svaku mogućnost da fotoni međusobno komuniciraju bilo kojim poznatim fizičkim procesom. Aspekt i njegov tim otkrili su da je , kao što je kvantna teorija predvidjela, svaki foton još uvijek svoj kut polarizacije mogao uskladiti s onim svog blizanca. To je značilo da je Einsteinova zabrana komunikacije brže od svjetlosti prekršena ili da su dva fotona povezani nelokalno. " - M. Talbot: HOLOHGRAMSKI SVEMIR.
Hvala Bogu da pametni ljudi rade na bio čipovima koji će konačno isključiti ljude koji sebe i druge čine glupanima.
Geza, nisi u Matrixu! I, što si toliko osjetljiv, ti mene pecneš, ja vratim, a ti sav u plamenu!!!
Prika, svaka spika o komunikaciji bržoj od svjetlosti je tlapnja! Jednako toliko koliko i kojekakvi hologramski svemiri.
Otkad je citat dokaz? Ili da citiram kapetana Kirka s "Scotty, beam me up!" i tako dokažem da je teleportacija (pogrešnog li izraza!) moguća?
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2006., 10:00   #125
Quote:
Godine 1969. nije bilo procesora
Prvi prototipovi integriranih krugova su razvijeni u fairchildu 1958.
Prvi modem je razvijen 1958.
'Procesor' (CPU) se razvio pocetkom 70-ih, iako on sam po sebi nije nuzan za digitalnu radio-komunikaciju.


U doba appola digitalna tehnika jos nije bila dovoljno razvijena za digitalni prijenos zvuka i slike na toj razini. Koristen je S-band FM.

http://ntrs.nasa.gov/archive/nasa/ca...1965010806.pdf
Firkragg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2006., 12:31   #126
Quote:
raliSHA kaže:
civilizacija dovoljno napredna da stigne do nas nebi imala nikakve želje da komunicira s nižim bićima poput nas na ijednoj razini višoj od te da nas nekoliko pokupe i stave u zološki vrt
možda su oni zapravo slabije razvijen od nas....možda kao civilizacija imaju razvijene te svemirske brodiće i ta čuda, ali su glupi ko postol?
Lintu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2006., 13:03   #127
Quote:
Firkragg kaže:
Prvi prototipovi integriranih krugova su razvijeni u fairchildu 1958.
Prvi modem je razvijen 1958.
'Procesor' (CPU) se razvio pocetkom 70-ih, iako on sam po sebi nije nuzan za digitalnu radio-komunikaciju.


U doba appola digitalna tehnika jos nije bila dovoljno razvijena za digitalni prijenos zvuka i slike na toj razini. Koristen je S-band FM.

http://ntrs.nasa.gov/archive/nasa/ca...1965010806.pdf
Thnx. Naime, u doba Apolla, da se dobije digitalni zvuk, trebalo bi još najmanje 2 rakete Saturn V, da ponese tehniku potrebnu za to...
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2006., 17:45   #128
jedno zamječivanje ne previše vezano za temu;

geza ti zagovaraš svemirsku komunikaciju koju bi mi ljudi kao inteligenta i ne nasilna vrsta trebali ostvarit a tvoja granica strpljenja graniči s 5 minuta po lokalnom vremenu - brijem da smo (ste) u real life vodili ovaku rapravu da bi ti maznio toljagom nekog po glavi samo da dokažeš svoje - to tako neide u današnje doba,....


bez uvrede naravno
__________________
kad se sjetim ja satova tjelesnog, starih prijatelja iz osnovne, kako je nekad bilo sve najbolje, sada je sve drugačije, sad nas budučnost vodi kroz ratove, sve je nakako napetije, samo su uspomene ostale, kad se sjetim ja prve simpatije, djevojke su bile najljepše, to su bili dani akcije,..ŠTA BI DAO DA SMO OPET SKUPA SVI, DA SE KAO NEKAD OPET NAZDRAVI,....
Attack is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2006., 18:02   #129
dok sam se ja bavio setijem bio sma 100% uvjeren da su nam se vanzemaljci ajvili, onda je meni ejdan ahker hakirao nasinu stranicu i dao acces da si sma rpocitam zasto ej seti program zaustavljen, to ej bilo pre 7 godina, od onda nsiam vise trazio te podatke prek seti programa.

E sad seti program u globalu je rpestao zato ejr su oni ansli zvukove, samo to su bili echoi od onog sto su oni slali u svemir, jer hitler je vec za vrijeme svjetskog rata slao radijske signale u svemir.
Zbgo toga se rpestalo proucavat jer nema smisla slusat sve glupsoti koje su u 100 godina psolane u svemir i od tih 100 godina izabrat vanzemlajski signal, nema smisla zato ej SETI postao od programa jedna obicna igrica,LOL
__________________
Biti ili zbiti je pitanje sad.
Moj blog: Moj blog na blog.hr
dada-as is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2006., 20:32   #130
Da ne bi nasjedali tranzistorsko tiristorskim tiradama prenosim neka gledišta iz svijeta o sadašnjem statusu i trendu razvitka komunikacije u svemiru.

Nova laserska komunikacija za Mars u 2009 - toj godini.

Sadašnji brzina prenosa je oko 128.000 tisuća bita u sekundi. No nova laserska komunikacija je između jednog miliona i 30 miliona bita u sekundi ovisno o položaju Marsa u odnosu na Zemlju.
Dakle, mi govorimo o transformaciji Internet/ telefonskoj halo - halo video transmisiji između Zemlje i Marsa koristeći laserski kanal za dvostruko komuniciranje. Tako ćemo imati realno vrijeme koje nam ne osigurava tradicionalni radiovalni prijenos informacija.
Laserski prijenos informacija radi na valnoj dužini od 1,06 mikrona što je tisuće puta kraće od radiovalova koji su postali potpuno nepodobni za prijenos informacija u među svemirskom komuniciranju radi velikog broja prijenosa informacija u sekundi.
Budući da se svjetlo kreće istom brzinom u svemiru to je i logično da kraće valne dužine prenose više informacija u isto vrijeme.
Znanstvenici su već napravili antene za svjetlo što će biti dovoljno za komuniciranje na kraćim svemirskim distancama, no za veće distance morat će se pronaći nešto drugo. Svjetlosna informacija koja prelazi svjetlosne sate i godine pragmatički je nekorisna jer daje informaciju o onome što više kao takvo ne postoji.
Kako god se nadilazi elektromagnetska komunikacija radiovalova laserskim svjetlom, isto je tako je nužno da se nadiđe lasersko komuniciranje brzinom koje je veće od brzina svjetla kako bi se nadvladala komunikacijsko kašnjenje u prijenosu informacija i komunikacijska zagušenost radi velikog broja prijenosa komunikacijskih sadržaja koji se javljaju u svemiru. Čini se da samo VIŠA KOMUNIKLACIJSKA JEDINICA može prevladati tu barijeru. Tako mislim i ja i to je težište i poanta moje teze!
Eto o tome se piše u svijetu, o tome pišem i ja, a ne o bedastoćama koja se ovdje pokušavaju nametnuti kao " meritrorno znanstveno mišljenje ". Meritorna mišljenja u načelu nemaju pojma o onome što se nalazi ispred " meritornog mišljenja " i zato meritorni znanstvenici imaju velikih problema sa novo pridošlim znanstvenicima koji previše ne mare o njihovim znanjima i mišljenjima. Ta okolnost naročito smeta ponekim nadobudnim " znanstvenicima " koji sve znaju što se zna, ali nemaju pojma o onome što govori čovjek koji govori o stvarima i pojavama koja tek dolaze - ulaze u znanost i filozofiju. Jedna od takvi spoznaja je i spoznaja o nemogućnosti osobne međuljudske komunikacije u svemiru između civilizacija poput zemaljske sve dok se takva civilizacija ne uobliči u autonomno svemirsko makrobiće. Bilo bi potpuno smiješno i neprhvatljivo da postoji mogućnost komuniciranja nekog zemaljskog Gelileja s nekim " zelenim " Galilejom u sazviježđu Orion?
Zato za kraj rečenica koju upravo dobih od jednog naročito pametnog čovjeka u Zagrebu:
" BOLJE JE UPALITI I NAJMANJU SVIJEĆU NEGO PROKLINJATI TAMU, ILI ŽIVJETI U TAMI . "
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2006., 01:10   #131
Quote:
Sadašnji brzina prenosa je oko 128.000 tisuća bita u sekundi. No nova laserska komunikacija je između jednog miliona i 30 miliona bita u sekundi ovisno o položaju Marsa u odnosu na Zemlju.Dakle, mi govorimo o transformaciji Internet/ telefonskoj halo - halo video transmisiji između Zemlje i Marsa koristeći laserski kanal za dvostruko komuniciranje. Tako ćemo imati realno vrijeme koje nam ne osigurava tradicionalni radiovalni prijenos informacija.
Laserski prijenos informacija radi na valnoj dužini od 1,06 mikrona što je tisuće puta kraće od radiovalova koji su postali potpuno nepodobni za prijenos informacija u među svemirskom komuniciranju radi velikog broja prijenosa informacija u sekundi.
Budući da se svjetlo kreće istom brzinom u svemiru to je i logično da kraće valne dužine prenose više informacija u isto vrijeme.

128 000 tisuca bps (cudan broj) tj. 128 000 000 bpp = 128 mbps, malo brze od moje mrezne kartice.
Quote:
No nova laserska komunikacija je između jednog miliona i 30 miliona
Sad je palo na 1, pa poraslo na 30Mbps, los signal

mm, link?


Kad komunikacije opcenito) naidju na brzinske 'probleme' jednostavno se povecava sirina pojasa ('broj frekvencija'). (i ti problemi su uglavnom sam odasiljac i prijemnik a ne 'koliko moze stati' u valnu duljinu.

tj. broj razlicitih frekvencija.
Tako se moze slati ogromna kolicina podataka paralelno. Uz samo malo truda moze se postici brzina koju nam srce zazeli, bez ikakve star-trek tehnologije.


Za ovo s laserom ili nisam cuo ili pricas nesto sto nitko nemoze skuziti (da nekazem gluposti), daj molimte pojasni se malo ili daj linkove.


Quote:
Znanstvenici su već napravili antene za svjetlo što će biti dovoljno za komuniciranje na kraćim svemirskim distancama, no za veće distance morat će se pronaći nešto drugo.

Valjda mislis na rectenne za IR kje su razvijane na bazi mikrovalne rectenne (schottky dioda na dipolu) ali na nanometarskoj razini, na vaferu.

Nisu bas nesto efikasne ni uspjesne, iako postoji mogucnost da u buducnosti mozda zamjene fotovoltaike.

Detekcija kod laserskih komunikacija se moze izvesti puno jednostavnije.
Firkragg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2006., 13:34   #132
Quote:
geza kaže:
.... Čini se da samo VIŠA KOMUNIKLACIJSKA JEDINICA može prevladati tu barijeru. Tako mislim i ja i to je težište i poanta moje teze!
Eto o tome se piše u svijetu, o tome pišem i ja, a ne o bedastoćama koja se ovdje pokušavaju nametnuti kao " meritrorno znanstveno mišljenje ". Meritorna mišljenja u načelu nemaju pojma o onome što se nalazi ispred " meritornog mišljenja " i zato meritorni znanstvenici imaju velikih problema sa novo pridošlim znanstvenicima koji previše ne mare o njihovim znanjima i mišljenjima. Ta okolnost naročito smeta ponekim nadobudnim " znanstvenicima " koji sve znaju što se zna, ali nemaju pojma o onome što govori čovjek koji govori o stvarima i pojavama koja tek dolaze - ulaze u znanost i filozofiju. Jedna od takvi spoznaja je i spoznaja o nemogućnosti osobne međuljudske komunikacije u svemiru između civilizacija poput zemaljske sve dok se takva civilizacija ne uobliči u autonomno svemirsko makrobiće. Bilo bi potpuno smiješno i neprhvatljivo da postoji mogućnost komuniciranja nekog zemaljskog Gelileja s nekim " zelenim " Galilejom u sazviježđu Orion?
Zato za kraj rečenica koju upravo dobih od jednog naročito pametnog čovjeka u Zagrebu:
" BOLJE JE UPALITI I NAJMANJU SVIJEĆU NEGO PROKLINJATI TAMU, ILI ŽIVJETI U TAMI . "
Što se tiče "Više komunikacijske jedinice tiče", teza ti je OK, međutim, treba možda tražiti "viši komunikacijski kanal" (iako je poanta ista, tj. komunikacija brža od svjetlosti), no to očigledno nećemo naći u ovom svemiru.... (barem prema današnjim spoznajama)
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2006., 21:42   #133
Quote:
Galileo kaže:
Hologram je u osnovi sačinjen od fotona. Fotoni su ograničeni brzinom svjetlosti. Vrijeme je dimenzija koja postoji u našem svemiru. Sve u našem svemiru povinjava se njegovim dimenzijama i ograničenjima.
Dakle, VRIJEME SE ODNOSI NA SVE ŠTO POSTOJI U NAŠEM SVEMIRU!!! U NAŠEM SVEMIRU NIŠTA SE NE MOŽE KRETATI BRŽE OD SVJETLOSTI!!!
Ovo sve ostalo o simultanom komuniciranju i sl. je obična glupost za ljude s nižom inteligencijom koji puše senzacionalizam i fatalizam...
Pišeš neistine. Ovdje bije riječ o nikakvoj hologramskoj slici - fotografiji, već o hologtramskom fenomenu svemira i čovjeka. Onaj tko nije upoznat o teori Pribrama i Bhoma, kao i drugim " hologramkistima " jednostavno nema što govoriti o holografskom fenomenu.
Konačno imamo knjigu Talbota " HOLOGRAMSKI SVWEMIR " tako da je moje promoviranje " hologramske svijestui " u kontkstu te knjige suvišno. Preporučujem tu knjigu svakom mlađem umniku ili umnici jer je njihova budućnost izvjesno holografska.
Bez holografskog fenomena svaki razgovor na " rubu znanosti " je po mom mišljenju samo " čakula " ili tlapnja.
Znači Alan Aspect i na stotine drugih fizičara, psihologa i elektroničara su obične budale a samo je galileo taj koji zna da osim fotona nerma ničerga bržeg u svemiru??
Makar šta?
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2006., 22:57   #134
Quote:
VANZEMALJSKE CIVILIZACIJE - ZAŠTO ( NE ) - KOMUNICIRAMO ?
Evo da malo povezemo dva topica. Vidim da ste vi malko otišli od teme, no nema veze. Htio sam reći da sam ja na ovo pitanje pokušao odgovoriti u ovom postu https://www.forum.hr/showpost.php?p=5628838&postcount=61 na temi o prvim žitnim krugovima u Hrvatskoj.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 16:34   #135
Quote:
geza kaže:
Pišeš neistine. Ovdje bije riječ o nikakvoj hologramskoj slici - fotografiji, već o hologtramskom fenomenu svemira i čovjeka. Onaj tko nije upoznat o teori Pribrama i Bhoma, kao i drugim " hologramkistima " jednostavno nema što govoriti o holografskom fenomenu.
Konačno imamo knjigu Talbota " HOLOGRAMSKI SVWEMIR " tako da je moje promoviranje " hologramske svijestui " u kontkstu te knjige suvišno. Preporučujem tu knjigu svakom mlađem umniku ili umnici jer je njihova budućnost izvjesno holografska.
Bez holografskog fenomena svaki razgovor na " rubu znanosti " je po mom mišljenju samo " čakula " ili tlapnja.
Znači Alan Aspect i na stotine drugih fizičara, psihologa i elektroničara su obične budale a samo je galileo taj koji zna da osim fotona nerma ničerga bržeg u svemiru??
Makar šta?
Nema ničeg bržeg od fotona. Jednako su brzi još neki leptoni: elektroni, neutrini..... I nisam ja jedini koji to zna. Pitaj Alberta E. u sljedećoj inkarnaciji....
Nadalje, kakve veze imaju psiholozi s leptonima i brzinom svjetlosti... A i elektroničari nisu baš previše vezani....
A ti se odluči jel HOLOGRAMSKI ili HOLOGRAFSKI svemir.
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2006., 09:11   #136
Meni je jednostavno nepojmljivo da od svih sranja o alienima ali bas svih (vjerovatno tone knjiga) je sve apsolutno netocono i dio neke teorije zavjere.

Znam da znanost nikada ne gleda kolicinu necega nego istinitost i dokazivost, ali zaista puno toga ima da bi sve bila laz i prevara.
__________________
Just look them out there all those little figures dissolving in light. Rather like fairy land, except for smell of gasoline and burning flesh.
Hmmm is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2006., 21:22   #137
Quote:
Galileo kaže:
Nema ničeg bržeg od fotona. Jednako su brzi još neki leptoni: elektroni, neutrini..... I nisam ja jedini koji to zna. Pitaj Alberta E. u sljedećoj inkarnaciji....
Nadalje, kakve veze imaju psiholozi s leptonima i brzinom svjetlosti... A i elektroničari nisu baš previše vezani....
A ti se odluči jel HOLOGRAMSKI ili HOLOGRAFSKI svemir.
Kako ti kažeš bilo je tako do " jučer ". No nakon Pribramovog i Bhomovog uvoeđnja holografskog fenomena u fiziku i psihologiju, te nakon Talbotove knjige HOLOGRAMSKI SVEMIR to više nije tako. Svjetlo više nije najbrži " entitet " svemira, jer postoji i nešto brže od svjetla!!
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2006., 22:51   #138
Quote:
jer postoji i nešto brže od svjetla!
Pa što bi ti bilo to 'brže od svijetla' ?
Firkragg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2006., 23:19   #139
Quote:
Firkragg kaže:
Pa što bi ti bilo to 'brže od svijetla' ?
Pa sve više ima znanstvenih dokaza da Misao posjeduje energetski potencijal.
I evo, upravo kad pročitaš ovo: SAD - moja je Određena misao stigla na Quaoar.
A sad izračunaj za koje vrijeme bi ta Određena misao stigla na Quaoar putem brzine svjetlosti.
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2006., 08:36   #140
Quote:
Firkragg kaže:
Pa što bi ti bilo to 'brže od svijetla' ?
Stalno moram ponavljati jedne te iste stvari? Pronalasci Alana Aspekta i njegovog tima o simultanoj interaklciji između elektrona i pozitrona ma koliko bili međusobno udaljeni govore o " nečemu " što je brže od svjetla. Nadalje u svim holografskim teorijama kaže se da su " holografski elementi " i interakcije simultani, dakle da su bezvremenski i bezprostorni.
Meni je jako žao što ti i poneki drugi o tome nemate informacije, vjerojatno stoga što Vas o tome nisu učili vaši profesori, već su vam izgleda punili mozak samo s tvrdnjom da je brzina svjetla krajnja istanca brzine u svemiru.
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:26.