Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2003., 23:50   #1
A smeta li vama hidzab

e u zadnje vrijeme se puno govori o nosenju mahrame (ili marame, ili samije, ili pokrivala za glavu), i opcenito o propisnom nosenju muslimanke, i mene zanima sta vi mislite o tome.. da li vam to smeta? ako smeta, zasto vam smeta? da li vam je prijatno u drustvu pokrivene zene sa kojom eto morate dijeliti radni prostor ili ici s njom na predavanja...
__________________
Bil'in, my love...
heureka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2003., 05:54   #2
Ne smeta mi.
Ovi sto govore kako je zena ugrozena sto nosi maramu ili sta vec, oni zaboravljaju da su njihove bake nosile marame i suknje do stopala. I sada otidji po mnogim srpskim i hrvatskim selima u bosni i hrvatskoj i vidjeces zene kako nose marame.
zagor is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2003., 08:14   #3
Sigurno manje od napuderisane usminkane glupace u minjaku
Ne vidim sto bi nekog moglo smetat necije pokrivanje (za razliku od otkrivanja ) Bez obzira na njegove vlastite stavove.
Sto je strasno u marami sim zbog muslimanskog stiha sto trenutno bas nije "u modi"? Cak se to ne moze smatrat vjerskim simbolom poput kriza nego vise dijelom nekih obicaja i moralnih odredbi u religiji i zato mi nemaju smisla zabrane marame. Mogo bi se neko sjetit donjet zakon o nosenju iskljucivo kratkih rukava i kratkih hlaca/minica, e da se ne bi nesto vjersko mozda podvuklo
Paranoici.
__________________
BHAJA GOVINDAM BHAJA MUDHA MATE
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2003., 08:23   #4
Meni ne smeta...kao što kaže, usudio bih se reći kolega, ravana čudno je da nekima smeta nošenje marame a u isto vrijeme im dvanaestogodišnjakinje šeću u prozirnim hlačama i tangama.

Eto što mediji od društva napraviše....
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2003., 08:25   #5
nigdje se na ovomu svijetu moje tjelesne oči
ne posrame požude tijela mojega
nego kada mi se osmijehnu oči u maramu obučene
mirvama is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2003., 11:48   #6
da li bi tebi smetalo da ti se kolega pojavi obucen u krzno i odlozi toljagu iza ormara ?
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2003., 12:41   #7
Quote:
mirvama kaže:
nigdje se na ovomu svijetu moje tjelesne oči
ne posrame požude tijela mojega
nego kada mi se osmijehnu oči u maramu obučene
To mora da je zanimljivo iskustvo.
Inače, ja sam za marame.
jurislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2003., 14:15   #8
Re: A smeta li vama hidzab

Quote:
heureka kaže:
e u zadnje vrijeme se puno govori o nosenju mahrame (ili marame, ili samije, ili pokrivala za glavu), i opcenito o propisnom nosenju muslimanke, i mene zanima sta vi mislite o tome.. da li vam to smeta? ako smeta, zasto vam smeta? da li vam je prijatno u drustvu pokrivene zene sa kojom eto morate dijeliti radni prostor ili ici s njom na predavanja...
Ne smeta mi marama, da paće trebala bi je i sva žena kršćanka nositi.

Što kaže Apostol Pavao: "Svaka pak žena koja se moli ili prorokuje gologlava sramoti glavu svoju. Ta to je isto kao da je obrijana. Jer ako se žena ne pokriva, neka se šiša; ako li je pak ružno ženi šišati se ili brijati, neka se pokrije. A muž ne mora pokrivati glave, ta slika je i slava Božja; a žena je slava muževa." 1. Kor. 11
mores is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2003., 23:33   #9
ZA
 
Odgovori s citatom
Old 02.01.2004., 05:42   #10
Re: A smeta li vama hidzab

Quote:
heureka kaže:
e u zadnje vrijeme se puno govori o nosenju mahrame (ili marame, ili samije, ili pokrivala za glavu), i opcenito o propisnom nosenju muslimanke, i mene zanima sta vi mislite o tome.. da li vam to smeta? ako smeta, zasto vam smeta? da li vam je prijatno u drustvu pokrivene zene sa kojom eto morate dijeliti radni prostor ili ici s njom na predavanja...
Ne smeta mi marama na zeni. Pokrivene zene su ljudska bica kao i nepokrivene i vrijedne su postovanja kao i svako ljudsko bice.

Da li bi se ozenio pokrivenom zenom?

Eh to je drugo pitanje. Iskreno da ti kazem: "Ne bih." Meni je marama izraz andjeoske cednosti, a meni treba elegantna i privlacna zena, a ne andjeo. Ono znam ja, moze se ona otkriti u kuci, ali ja hocu da je vidim i na ulici i da mi pobudi zelju i da ju poljubim i na ulici, i zagrlim, i da zaplesemo na javnom mjestu, a marama pri svemu tome je antiproduktivna.

Svaka cast blazenoj i cednoj zeni, ali nije za moje kuce.

Eto, onako iskreno.

Tvoj jaro

Damir gresnik
Damir is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2004., 08:20   #11
Pih, nudist nijedan
__________________
BHAJA GOVINDAM BHAJA MUDHA MATE
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2004., 12:18   #12
Exclamation

kakva jebena marama? ak tje zima, nosi ju. ak si stara baka, nosi ju. ak si redovnica nosi ju.

a to sto neke zaostale religije propisuju da se nosi marama, to znaci da im je potrebna revolucija, korak na sljedeci nivo, ili - traze da ih se izbace iz svjetovnog. neka im onda bude tako. vidi francusku. pa nismo u srednjem vijeku. kad je ono bila francuska revolucija?
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2004., 12:23   #13
Quote:
jimmy kaže:
kakva jebena marama? ak tje zima, nosi ju. ak si stara baka, nosi ju. ak si redovnica nosi ju.

a to sto neke zaostale religije propisuju da se nosi marama, to znaci da im je potrebna revolucija, korak na sljedeci nivo, ili - traze da ih se izbace iz svjetovnog. neka im onda bude tako. vidi francusku. pa nismo u srednjem vijeku. kad je ono bila francuska revolucija?
Očekuje li se i slijedeći revolucijski korak - hodati goli po cesti.

jimmy religija nije zaostala, već oni koji se odvajaju od iste.
mores is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2004., 12:37   #14
Lightbulb

Quote:
mores kaže:
Očekuje li se i slijedeći revolucijski korak - hodati goli po cesti.

jimmy religija nije zaostala, već oni koji se odvajaju od iste.
yeah dream on.
pazi ovako, islam, kolko god pozitivna religija bila, je strashno nazadna i zaostala, nesto sto je vec davno prevazidjeno na zapadu, koji nije perfektan al gdje zene imaju veca prava neg na jebenom istoku, a cinjenica da je islam f kurcu - pa pogle samo kak se tam vec stoljecima zivi i nikud nikam da se maknu - neda im sestrica islamska crkvica koja ih drzi pokornima, a zenama oduzima prava. ak oces imat islam moras imat plemensko drustvo, sheike, diktatore itd. neznam ni jednu islamsku zemlju de ne vlada diktator i koja je kolko tolko sredjena!?
jako loshe drustvo, ovak, za ljude. pa i sami turci bjeze iz turske u njemacku. al posto im je islam tolko u krvi, uzaludno im je bjezat, jer od njega pobjeci nece. i to u jednoj turskoj koja je sekularizirana-sto se odrzava samo pomocu vojske. jer neee, neda se islam.

znam da je stvarnost okrutna i ljepshe je okretat se diskusijama marama il ne, ovo ono il ne..no dok islam ne dozivi revoluciju, dok ga ne izbace iz svjetnovnog - bit ce samo instrument u tlacenju drugih. ko sto je i krscanstvo bilo u srednjem vijeku. no tu dimenziju vishe nema i nikad nece imati.
a za islamske zemlje predvidjam josh puno previranja i dugotrajnog pacenja. dok se ne izjasne, dok ne pocnu razlikovat dobro od loshega, tolko dugo ce biti autoritativne i diktatorske zemlje. sretna vam nova i stisajte malo te mule.. (mula znaci magarac na hrvatskom)
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2004., 12:47   #15
Quote:
jimmy kaže:
yeah dream on.
pazi ovako, islam, kolko god pozitivna religija bila, je strashno nazadna i zaostala, nesto sto je vec davno prevazidjeno na zapadu, koji nije perfektan al gdje zene imaju veca prava neg na jebenom istoku, a cinjenica da je islam f kurcu - pa pogle samo kak se tam vec stoljecima zivi i nikud nikam da se maknu - neda im sestrica islamska crkvica koja ih drzi pokornima, a zenama oduzima prava.

Islam je daleko napredniji od tog zapada. Želiš činjenicu? Dok Islam drži svoje korijene i čvrsto još uvije stoji, s druge strane Zapad se drži kao stablo bez korijena... i samo će jednog dana pasti i istrunuti do kraja.

Prava ženama, pa tko im brani neka muslimanke ide ka zapadu ako žele. Ali neće niti jedna prava muslimanka da napusti svoj dom jer ne želi. Jer voli svoj narod i svoju vjeru, ona se nimalo ne smatra ugroženom. To ti bez brige budi. Nije to zapad! A ti razmišljaš kao zapad, a o tebe i cijeloga zapada nije i ništa drugo za očekivat nego da "jadnu" muslimanku oslobodite njezine "patnje" i to na silu. Neće vam ići....
mores is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2004., 12:49   #16
Quote:
jimmy kaže:

jako loshe drustvo, ovak, za ljude. pa i sami turci bjeze iz turske u njemacku. al posto im je islam tolko u krvi, uzaludno im je bjezat, jer od njega pobjeci nece. i to u jednoj turskoj koja je sekularizirana-sto se odrzava samo pomocu vojske. jer neee, neda se islam.

Turci gledaju nažalost više na zapad nego na Istok. Što ćeš oslijepilo ih lažno svjetlo trulog zapada.
mores is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2004., 12:56   #17
Exclamation

mores nisi bil tam nemash pojma o cem pricas. nisi videl onu zajednicu, one ljude. isto bi bilo ko da pricas o drustvenom uredjenju pcela! budaletino!
islam je napredniji od zapada? onda kaj tu josh radish, jadnice bozji? ..znash ti kolko je tam siromastvo, exploatacija, krshenje ljudskih prava, i to sve od svoje vlastite - islamske strane. islam je najveci izdajnik i naajveci tlacitelj onih ljudi tam.
zapad onda dojde fino i pokupi vrhnje. a zajebal ih je islam sam. islam je ono kaj ih koci, blago receno, ne odgovara zahtjevima vremena..nije ovo srednji vijek kad je mala elita filozofirala o Bogu a 90% drugih nije imalo nikakva prava. u svijetu nema zaostalijeg nacin izrazavanja religije od islama, koje se bazira na tlacenju drugih. osiromasheni, obespravljeni, vjeciti gubitnici.

Alah je velik, covjek je niko i nista. sva i strashna i jedina istina Islama.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2004., 13:02   #18
Quote:
jimmy kaže:
mores nisi bil tam nemash pojma o cem pricas. nisi videl onu zajednicu, one ljude. isto bi bilo ko da pricas o drustvenom uredjenju pcela! budaletino!
Slušaj zapadnjačko magare jedno. Bil sam tam i znam što pričam. Oni ljudi su zadovonji sa onim što imaju. Ne trebaju njima zapadni tifusari da im donesu kulturu. Jer svjetska kultura je poistekla sa Istoka ako nisi znao. Tu je začetak čovjeka od tuda potječe. A zapad smrdi na izdaju jer je izdao svoje korjene. Kršćani su trebali biti sa ustrojem sličnim Islamu. Ali
mores is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2004., 13:06   #19
Quote:
jimmy kaže:

islam je napredniji od zapada? onda kaj tu josh radish, jadnice bozji? ..znash ti kolko je tam siromastvo, exploatacija, krshenje ljudskih prava, i to sve od svoje vlastite - islamske strane. islam je najveci izdajnik i naajveci tlacitelj onih ljudi tam.
zapad onda dojde fino i pokupi vrhnje. a zajebal ih je islam sam. islam je ono kaj ih koci, blago receno, ne odgovara zahtjevima vremena..nije ovo srednji vijek kad je mala elita filozofirala o Bogu a 90% drugih nije imalo nikakva prava. u svijetu nema zaostalijeg nacin izrazavanja religije od islama, koje se bazira na tlacenju drugih. osiromasheni, obespravljeni, vjeciti gubitnici.

Alah je velik, covjek je niko i nista. sva i strashna i jedina istina Islama.

Vidim da si zapadno tupeglavo do ibera... ne razimiješ je u Islamski ustroj i kulturu - bolje da čkomiš. Samo se sramotiš.


Zapad je posve odbacio duhovne vrijednoti i zaokupljen je totalno materijalizmom i onda o čemu da pričamo.
Dok Islam ponosno stoji.
mores is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2004., 13:11   #20
oni ljudi su zadovoljni? pol Irana bi pobeglo van da more!! kaje tebi.
isto ko propaganda istocng bloka...kod nas su svi zadovoljni..istocna njemacka..samo treba 3 metra veliki zid i niko nesme van, jeeer, svi bi pobegli istog trena!
u iranu je to jos malo gore..muskima je recimo super u saudi arabiji jer kupuju zena kolko ocu i odkud ocu. eto cemo sluzhi marama na istoku
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:38.