Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2011., 15:18   #1
Bežičn tehnologija "Air"

HAKOM je 30.11.2011. dodijelio tvrtki Keter Air d.o.o. iz Zagreba dozvolu za pružanje širokopojasnog bežičnog pristupa na području Istarske, Primorsko-goranske i Ličko-senjske županije na frekvencijskom rasponu između 10 i 10,3 GHz. Koristila bi se bežična tehnologija "Air". Na stranicama firme piše jako malo o tome kakva je to tehnologija. Zna li netko nešto više o tome?
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 18:03   #2
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
HAKOM je 30.11.2011. dodijelio tvrtki Keter Air d.o.o. iz Zagreba dozvolu za pružanje širokopojasnog bežičnog pristupa na području Istarske, Primorsko-goranske i Ličko-senjske županije na frekvencijskom rasponu između 10 i 10,3 GHz. Koristila bi se bežična tehnologija "Air". Na stranicama firme piše jako malo o tome kakva je to tehnologija. Zna li netko nešto više o tome?
Kaj je Air?

Air je patentirana brezžična tehnologija za visokozmogljiv prenos podatkov na velike razdalje, z enako propustnostjo in zmogljivostjo kot jo ponuja kabelsko omrežje.

Tehnologija Air se je v praksi izkazalo za omrežje z najmanjšim številom motenj, izpadov in pritožb.

Druga tehnologija s primerljivimi zmožnostmi ne obstaja.

Evo prevedi sito je sigurno neka Slovenska urota opet
Pollux30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 21:06   #3
NIKAKO ALI NIKAKO TO SMECE UZIMATI.....
EVO JA SAM TO UZEO JER SAM PRELAZIO SA T-COMA NA ISKON...A TREBA MI NET....I SVAKI PUT CIM KISA POCNE MALO JACE PADATI IZGUBI SE SIGNAL,TELEVIZIJA TRZA PA NEMA SIGNALA I TAKO DALJE....
UGLAVNOM NE VRIJEDI TIH PARA NIKAKO...

samo cete se iznervirati kao ja...jer svaki put kad se nekoga od njih zove na njihov 0800 broj onda kazu da je nevrijeme na Ucki....ali koga boli ona stvar sta je nevrijeme....ja to placam i ima da radi...i uopce me ne zanima zasto puca veza....
tako da ako tko ima kakvih pitanja samo se javite slobodno,da vas razuvjerim da ne uzimate to sranje od mreze....
over and out
buttoscum is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 19.09.2012., 21:20   #4
KETER AIR

kao sto naslov govori....KETER AIR...
uglavnom prica krece ovako...ja sam htio prec sa t-coma na iskon,pa su me natezali radi t-mobile koji nisam platio niti necu...a treba mi je internet radi posla i radi mailova...da ne trosim previse para na mobilni internet preko mobitela....i onda ja odem tako u Tower centar u Rijeci i snimim prodajno mjesto...prvo sam mislio da je to neka avio kompanija...ali sam skuzio da imaju televizije unutra i pisalo je internet na vratima....pa reko da udem ja unutra i pitam malo...
i pitao ja sve sta me zanima i dobio sve odgovore,moram pohvalit curu koja gore radi,stvarno je uljudna i sve ce napravit da vam pomogne...
ali moj problem je taj da sta svaki put kad kisa pocne padati malo jace meni pukne veza i ne dize se po pola sata...jednom sam cekao cak 4 sata....pa sam zvao njihov 0800 broj,ali u 21:30 se nije nitko javljao jer taj 0800 broj je preusmjeren na privatni mobitel te cure koja gore radi...tako da nema podrske cijelu noc...nego tko vas hebe,cekajte...
i onda danas dodem doma nakon obavljanja neke papirologije po gradu,i naravno kisa pocne padati i ja ostanem bez neta i bez televizije....
i naravno kao svaki normalni covjek nazovem 0800 i pitam sta se dogada...a cura mi kaze da je nevrijeme na Ucki i da im se srusio sustav...ali ja nisam htio biti bezobrazan prema njoj jer ona jadna nije kriva...
pa si ja mislim kakav je to KETER AIR kad mu padne sustav zbog nevremena???
sta bi bilo da se HRT-u srusi sustav???i da nema backup napajanje i to ne jedno nego dva tri...
znaci oni nemaju nista od toga,zato svaki put kad rokne grom ili nestane struje njima se srusi sustav...
i svaki put kad nazovete njihov 0800 broj dobijete odgovor da su svjeni kvara i da je otklanjanje u tijeku...ustvari oni nikakvo otklanjanje ne rade nego se ceka da se digne sustav...
nebi ja nista rekao da se to pucanje veze dogodi jedno mjesecno...ali brate mili u 5 dana ja to dozivim 8 puta....
znaci nije samo meni,nego svim korisnicima...
kod njih je nemoguce uzeti samo internet,nego morate uzeti internet i televiziju ili sve troje (internet,tv i telefon)
pa mi je bilo drago da nisam uzeo telefon jer bi to bilo strasno...
a uz sve to su i skupi..jer ja sam uzeo internet i televiziju,brzina na internetu je 2 megabita,i to je osnovna brzina...sto je meni za 4 kompa pre pre slabo...ali se drzim i snalazim..
evo dok ovo pisem vidim na modemu da je pukla veza i sad cu morat cekat da objavim ovaj clanak...pa ovo postaje sve vise frustrirajuce....
neznam sta bi jos pisao,jer mi tlak samo skace...
ako tko ima kakvih pitanja samo dajte...
tako da vam je moja TOPLA PREPORUKA da NE UZIMATE TO SRANJE OD KETER AIR-a
over and out
buttoscum is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2012., 14:39   #5
Quote:
svaki put kad kisa pocne padati malo jace meni pukne veza i ne dize se po pola sata...jednom sam cekao cak 4 sata
Glavno da se reklamiraju na radio Rijeci po cijeli dan

Tražite da vam zbog tih pucanja umanje telefonski račun!
ExAuPair is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 20:05   #6
i ja sam si tako nešto mislio

nema te bežične veze koja radi stabilno



da li još netko ima neka iskustva sa keterairom?
chingy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 10:41   #7
Quote:
chingy kaže: Pogledaj post
i ja sam si tako nešto mislio

nema te bežične veze koja radi stabilno



da li još netko ima neka iskustva sa keterairom?
Evo ja sam kod njih već peti mjesec. Kod mene radi sve super. Uzeo sam tv+internet. Nisu baš jeftini (259kn),ali ,poslije pune dvije godine frustracije sa t-com-om nije me briga. Bio sam jako skeptičan , to radi preko satelitske antene i lovi signal sa Učke. Ali, pošto je priključak bio 1 kn i ne potpisuje se nikakav vezani ugovor, riskirao sam. Antena mi je na otvorenom, ali nemam nikakve prekide ili usporenja kod nevremena. Samo jednom, prije par mjeseci, nešto im je otišlo na Učkoj, i bio sam bez interneta sat vremena. Ono što je dobro kod tv-a je da to nije internet TV (preko parice, kao kod t-coma) nego isto kao kad gledam tv preko antene. Kad sam potpisivao narudžbu, garantirali su 2Mbps ali konstantno imam preko 4 i veza je izuzetno stabilna.
Na kraju, moje pohvale i preporuke.
Ipak imam i zamjerke: jedna zamjerka je ...nemaju router nego modem - tako da nemam wireless pa na laprop priključujem se putem kabla( znam da trebam potrošiti 150 kn i kupiti ,ali ...). Druga zamjerka je služba za korisnike koja radi samo kad rade u Tower centru...

Da...ja sam na donjoj drenovi i antena "gleda" učku direktno...
__________________
Posjetite moje stranice: PRODAJNE TAJNE ... stranice o prodaji i još puno toga

Zadnje uređivanje dario71 : 24.02.2013. at 10:42. Reason: dodatak
dario71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 21:26   #8
Bottoscum

Mislim da se kuži da je osoba koja je jedina 2 posta napisala na ovu temu - konkurencija

Tako da.. Ja sam u Rijeci na K3u i sve mi super radi (i mojim frendovima iz okolice isto, nikad ništa), nikad problemi s "nevremenom na Učki" nije bilo

Išla sam ih guglat danas jer vidim da su stavili fejs oglas pa da vidimo malo što se piše, al stvarno mislim da ova dva posta gore nisu za vjerovat
Arlyin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 15:37   #9
Imam pitanje za korisnike...jeli ta K3 antena na krovu radi kakave smetnje ostalim satelitskim i zemaljskim antenama ako su na udaljenosti par metara?
Thnx
Daddy_o7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 13:37   #10
upravo testirao brzinu tijekom grmljavinskog nevremena uz jaku i gustu kišu koja mi je u potpunosti zaklonila Učku. Rezultat: TV radi savršeno, signal je na 100% cijelo vrijeme, Net radi savršeno, testirana brzina u skladu sa onim što i tvrde. Zaključak: čitajući kritike po webu bio sam malo skeptičan prema svemu, no nakon pet dana korištenja iskustvo je izvrsno. Kod t-coma sam imao jako česta pucanja veze, nemoguć U/L fileova većih od 1Mb, ovdje sve radi savršeno i bez greške. Pozicija: Sv. Katarina, direktan pogled na Učku.
NADOPUNA: Kvaliteta slike na TV definitivno bolja nego kod t-com. Ovo je mišljenje i nekolicine ukućana. TV plazma Panasonic.
sky_master is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 16:52   #11
ima li još iskustava.. bio je facebook profil i tamo su se ljudi non stop bunili i sad su ga maknuli
chingy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:44.