Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2005., 22:46   #61
Quote:
Im ja kaže:
ali za njih svjedoci danasnja vjera pa prijasnji profeti isto kazu e po tom a ko jos svedoci za Homera ti
Broj svjedoka nije mjera istinitosti. Ako 6 milijardi ljudi vjeruje u glupost, to će svejedno ostati glupost. -> ovdje mislim na bilo koju misao
__________________
There are no choices. Nothing but a straight line. The illusion comes afterwards when you see the branches like a pruned bonsai tree or a forked lightning. When you start asking questions like "Why me?" and "What if?". If you had done differently, it wouldn't be you. It would be someone else looking back, asking a different set of questions.
Planewalker is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2005., 22:57   #62
Quote:
Im ja kaže:
ali za njih svjedoci danasnja vjera pa prijasnji profeti isto kazu e po tom a ko jos svedoci za Homera ti
He he..pa da...nije vazno STO JE TVRDNJA da bi bilo "istina" vec kolko puta se ponovi.

To je uvijek palilo kod vjerskih i politickih vodja...koji su naime malo pronicljiviji od mase...jer kuze da ukoliko tisucu puta ponove bilo kakvu nebulozu ljudi ce pocet u to vjerovat kao da je objektivna istina.
__________________
http://www.actionaid.org.uk/

Sponsor a Child Today
kaskader is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2005., 22:59   #63
Quote:
Planewalker kaže:
Broj svjedoka nije mjera istinitosti. Ako 6 milijardi ljudi vjeruje u glupost, to će svejedno ostati glupost. -> ovdje mislim na bilo koju misao
ne kazem to, nego ovo, ne radi se o broju ljudi, nego ISUS potvrdjuje, Mojsija, Abrahama, Muhamed njih sve i sve stoji fino zapisano...opet ti logika kiksa a a stalno se pozivas na nju.......
a sta stoji za tvoju nevjeru>>>>>>>>ludost ili lazi, ti ne vjerujes iz zabave U BOGA ali po tome ces biti sudjen.......


pozdrav.
__________________
VELIKI POZDRAV

VOLIMO VAS
Im ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2005., 23:01   #64
Quote:
kaskader kaže:
He he..pa da...nije vazno STO JE TVRDNJA da bi bilo "istina" vec kolko puta se ponovi.

To je uvijek palilo kod vjerskih i politickih vodja...koji su naime malo pronicljiviji od mase...jer kuze da ukoliko tisucu puta ponove bilo kakvu nebulozu ljudi ce pocet u to vjerovat kao da je objektivna istina.

decko ovdje pricamo o vjeri a koliko se sta put ponovi citaj malo


pozdrav
__________________
VELIKI POZDRAV

VOLIMO VAS
Im ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2005., 23:02   #65
Quote:
Im ja kaže:
ne kazem to, nego ovo, ne radi se o broju ljudi, nego ISUS potvrdjuje, Mojsija, Abrahama, Muhamed njih sve i sve stoji fino zapisano...opet ti logika kiksa a a stalno se pozivas na nju.......
a sta stoji za tvoju nevjeru>>>>>>>>ludost ili lazi, ti ne vjerujes iz zabave U BOGA ali po tome ces biti sudjen.......


pozdrav.
A sto ti znas o Isusu i o zapisima o njemu?

Odkud znas da je i jedno slovo ikad napisano o Isusu doista opis onoga sto se desilo ili onoga sto je govorio?

Znas li ti uopce ista o izvornim kodeksima na kojima je baziran Novi Zavjet...na kasnijim ubacivanjima u evandjelja, o procesu kanonizacije, politicko vjerskim spletkama koje su pratile taj proces?

Koja je tvoja logika da vjerujes u bilo sto sto tvrde korumpirani tekstovi poput biblije....i da povucem muslimane...kurana.
__________________
http://www.actionaid.org.uk/

Sponsor a Child Today
kaskader is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2005., 23:04   #66
Da..da..na kraju nije bitno sto znas ili neznas, jer vjerniku to nije ni bitno...njemu je bitno da on vjeruje...znanje nije za njega.

A i logika onda nema frke...jer njemu je logicno da vjeruje ono sto vjeruje bez obzira na znanje.

I bok.


Drugim rijecima fanatizam...

A ateisti i agnostici gube vrijeme....jer raspravu je nemoguce pokrenuti na zajednickim postulatima.
__________________
http://www.actionaid.org.uk/

Sponsor a Child Today
kaskader is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2005., 23:25   #67
Quote:
Im ja kaže:
ne kazem to, nego ovo, ne radi se o broju ljudi, nego ISUS potvrdjuje, Mojsija, Abrahama, Muhamed njih sve i sve stoji fino zapisano...opet ti logika kiksa a a stalno se pozivas na nju.......
a sta stoji za tvoju nevjeru>>>>>>>>ludost ili lazi, ti ne vjerujes iz zabave U BOGA ali po tome ces biti sudjen.......


pozdrav.
Zbilja nisam imao namjeru prepucavati se u ovoj raspravi čiji je rezultat već unaprijed jasan ali kad je već dozvoljeno pisati svakakve pizdarije onda ne vidim razloga da ne odgovorim ovom decerebriranom kretenu koji širi svoje dogmističke laži na ovoj jednoj priličnoj ozbiljnoj domeni foruma kao što je religija.znam da su ovdje većinom svi vjernici, zakleti krščani, ali mi se isto tako čini da bi ovaj forum trebao biti otvoren svim ljudima da iskažu svoje stavove, razmišlanja, kritike,sumnje itd. ali kada se nađe jedan ovakav odgovor kakvih vjerujem ima prilično mnogo na ovom podforumu, nemogu da se ne trgnem i prisilim sebe da uđem u raspravu s ovim velikim ''sudcem'', ''prorokom'',13. apostolom.

u potpunosti se slažem sa Planewlkerom i poštujem njegov vrlo zanimljiv stav koji vjerujem nije rezultat laži ludosti već vlastitog uvjerenja.zato mi se gadi kada slušam šarlatane koju svoju vjeru nazivaju ispravnom istinom koja je jedina moguća a svi ostali će goriti u paklu a pri tom se pozivaju na Abrahama i ostale ''likove'' iz Biblije.Ja poštujem tvoju vjeru I am ali me ljuti kada se ponašaš inferiorno prema ostalima kao da si sa svojim uvjerenjima u najmanju ruku uhvatio Boga za muda ( bez uvrede).Također se to odnosi na onoga koji je pokrenuo ovu temu čiji je naslov najveće šarlatanstvo poslije lika i djela Drage Plečka.

Također bih zamolio moderatora da ne briše ovaj post iako je za nekoga uvredljiv, jer je napisan s dobrom namjerom.Isto tako pozivam sve I am-ove i Maitreye na konstruktivnu i ozbiljnu raspravu koja će biti vrijedna čitanja i komentiranja a neće biti svedena na puko prepucavanje.

Pozdrav.
__________________
Puno je lakše podnijet sranje kad ti je cigara u ustima
.mg. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2005., 23:45   #68
I SAD SU SVI PROFETI BUDALE****A PAR LJUDI KOJI SE NAJELO I NAPILO MISLE DA NIKAD NISTA KRAJA NEMA, VJERUJUCI U NISTA I NIKOM KAZU NAM NEMA BOGA

JA BI SE POSTIDJEO I ISPITAO DA LI SAM JA U REDU......JER U SVIM KULTURAMA UVIJEK I UVIJEK IMA NEKI DUH NEKI BOG ITD KOJI JE POCEO ZIVOT...........


VJERUJES U SVE I SVIMA
PA STO NE I NJIMA
ONI SU ZNALI I DOSTOJINI BILI
DA BI RIJEC BOZIJU NA SEBI OSJETILI
BAJKE NISU VJERUJ PROFETIMA
ONI ZNAJU DA BOG IMA
LAZI NISU VJERUJ PROFETIMA
ONI ZNAJU DA BOG IMA
VJERUJ DJETE ZA SPAS SVOJ
TO BI BIO SAVJET TEBI MOJ


NO POZDRAV TI........UCIM OVE PJESMICE PISATI.......



BOG IMA, BOG JE JEDAN, BOG JE SAVRSEN, NISTA MATERIJALNO NIJE MU NEMOGUCE, SVE JE OD NJEGA POSTALO I NISTA BEZ NJEGA NE MOZE POSTATI, SVE ZNA, BOG JE DUH, NIKADA NIJE IMAO OVAKVO TJELO KAO MI LJUDI, SVE JE LICNO SAMO NJEGOVA KREACIJA,

STA MU JE GLUPO, PITATI SAM SEBE HLJEBA,
NE MOZE OVO, SAM PORED SEBE SJEDITI
AKO BI SE REINKRENIRAO I PROSAO KROZ RODICU I ZAVISIO OD ZENE I NJENOG MLIJEKA NIJE BOG JER KO JE ONDA BOG U TOM MOMENTU KAD JE ON MALI I NEJAK AKO JE NEKO DRUGI DA BI ZNAO SVE PA NIJE REINKRENIRAO

GDJE JE VASO? OVO JE LOGOS OD BOGA! CITAJ VASO I OBORI AKO IMAS CIME?


POZRAV
__________________
VELIKI POZDRAV

VOLIMO VAS
Im ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2005., 23:56   #69
MG DA TE NE CITIRAM ALI ODGOVORENO TI JE BOLJE NJIMA VJEROVATI NEGO TEBI..........

A sto ti znas o Isusu i o zapisima o njemu?

Odkud znas da je i jedno slovo ikad napisano o Isusu doista opis onoga sto se desilo ili onoga sto je govorio?

Znas li ti uopce ista o izvornim kodeksima na kojima je baziran Novi Zavjet...na kasnijim ubacivanjima u evandjelja, o procesu kanonizacije, politicko vjerskim spletkama koje su pratile taj proces?

Koja je tvoja logika da vjerujes u bilo sto sto tvrde korumpirani tekstovi poput biblije....i da povucem muslimane...kurana.


APSOLUTNO ME NIJE BRIGA ZA KODEKSE I MNOGO STA OSTALOG KO TI KAZE KOJE SAM JA RELIGIJE

Quote:
A i logika onda nema frke...jer njemu je logicno da vjeruje ono sto vjeruje bez obzira na znanje.
A TVOJE ZNANJE NA CEMU JE ONO BAZIRANO JESI LI PRICAO SA TESLOM SJEDIO SA ANSTAJNOM NE TI SAMO VJERUJES NJIMA KAO I JA ABRAHAMU I MOJSIJU

POZDRAV
__________________
VELIKI POZDRAV

VOLIMO VAS
Im ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2005., 00:06   #70
Quote:
Im ja kaže:
I SAD SU SVI PROFETI BUDALE****A PAR LJUDI KOJI SE NAJELO I NAPILO MISLE DA NIKAD NISTA KRAJA NEMA, VJERUJUCI U NISTA I NIKOM KAZU NAM NEMA BOGA

JA BI SE POSTIDJEO I ISPITAO DA LI SAM JA U REDU......JER U SVIM KULTURAMA UVIJEK I UVIJEK IMA NEKI DUH NEKI BOG ITD KOJI JE POCEO ZIVOT...........


VJERUJES U SVE I SVIMA
PA STO NE I NJIMA
ONI SU ZNALI I DOSTOJINI BILI
DA BI RIJEC BOZIJU NA SEBI OSJETILI
BAJKE NISU VJERUJ PROFETIMA
ONI ZNAJU DA BOG IMA
LAZI NISU VJERUJ PROFETIMA
ONI ZNAJU DA BOG IMA
VJERUJ DJETE ZA SPAS SVOJ
TO BI BIO SAVJET TEBI MOJ


NO POZDRAV TI........UCIM OVE PJESMICE PISATI.......



BOG IMA, BOG JE JEDAN, BOG JE SAVRSEN, NISTA MATERIJALNO NIJE MU NEMOGUCE, SVE JE OD NJEGA POSTALO I NISTA BEZ NJEGA NE MOZE POSTATI, SVE ZNA, BOG JE DUH, NIKADA NIJE IMAO OVAKVO TJELO KAO MI LJUDI, SVE JE LICNO SAMO NJEGOVA KREACIJA,

STA MU JE GLUPO, PITATI SAM SEBE HLJEBA,
NE MOZE OVO, SAM PORED SEBE SJEDITI
AKO BI SE REINKRENIRAO I PROSAO KROZ RODICU I ZAVISIO OD ZENE I NJENOG MLIJEKA NIJE BOG JER KO JE ONDA BOG U TOM MOMENTU KAD JE ON MALI I NEJAK AKO JE NEKO DRUGI DA BI ZNAO SVE PA NIJE REINKRENIRAO

GDJE JE VASO? OVO JE LOGOS OD BOGA! CITAJ VASO I OBORI AKO IMAS CIME?


POZRAV
Opet isto.Ja sam misli da ćemo ozbiljno razgovarat a on meni prodaje nejasne i nečitljive fraze koje je vjerovatno pokupio sa lošeg sata vjeronauka ili iz kakve očajne literatura koja se bavi Bogom na način na koji bi im i Ignatio Loyola zavidio.Ovakve pizdarije ne namjeravam čitati tako da ako i dalje misliš ići u tom smjeru ili odmah prestani ili ne računaj na mene da ću ih komentirati.Također svoje pjesmice sačuvaj za nekog drugoga.
Što se tiče obaranja tvog ''logosa'' čini mi se nepotrebnim jer se tu naprosto nema šta oboriti iako je pun kontradikcija i paradoksa.
Ovakav oblik rasprave me savršeno ne zanima.

Pozdrav.
__________________
Puno je lakše podnijet sranje kad ti je cigara u ustima
.mg. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2005., 00:13   #71
Quote:
Im ja kaže:
MG DA TE NE CITIRAM ALI ODGOVORENO TI JE BOLJE NJIMA VJEROVATI NEGO TEBI..........

A sto ti znas o Isusu i o zapisima o njemu?

Odkud znas da je i jedno slovo ikad napisano o Isusu doista opis onoga sto se desilo ili onoga sto je govorio?

Znas li ti uopce ista o izvornim kodeksima na kojima je baziran Novi Zavjet...na kasnijim ubacivanjima u evandjelja, o procesu kanonizacije, politicko vjerskim spletkama koje su pratile taj proces?

Koja je tvoja logika da vjerujes u bilo sto sto tvrde korumpirani tekstovi poput biblije....i da povucem muslimane...kurana.


APSOLUTNO ME NIJE BRIGA ZA KODEKSE I MNOGO STA OSTALOG KO TI KAZE KOJE SAM JA RELIGIJE



A TVOJE ZNANJE NA CEMU JE ONO BAZIRANO JESI LI PRICAO SA TESLOM SJEDIO SA ANSTAJNOM NE TI SAMO VJERUJES NJIMA KAO I JA ABRAHAMU I MOJSIJU

POZDRAV
Prvo, nemoj mene pozivati niti na bibliju kao ni na kuran kao što nisam ni ja tebe.Drugo ja ne vjerujem ni bibliji ni kuranu ni novom zavjetu i slicnom i tu ne postoji moja logika mog vjerovanja u to.Treće, nije potrebno da ispitujes moje znanje kao što ni ja ne zelim ispitivati tvoje niti je to ovdje bitno jer kao sto vidim ti si mene pogrešno skužio.Četvrto, a to je ono što me smeta jest to što ti te knjige nazivaš korumpiranima i pri tom ih omalovažavaš a razlog tomu vidiš u pokom pričanju pizdarija o bogu kao bitku kojeg si ti vjerovatno spoznao dok si još bio na meskalinu.ja uopće ne vjerujem Abrahamu i Mojsiju i čini mi se da je tu došlo do nekakvog nesporazuma iako i dalje tvrdim da si najveći glupan s kojim sam imao priliku ovdje razgovarati.

Pozdrav.
__________________
Puno je lakše podnijet sranje kad ti je cigara u ustima
.mg. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2005., 00:16   #72
Quote:
.mg. kaže:
Opet isto.Ja sam misli da ćemo ozbiljno razgovarat a on meni prodaje nejasne i nečitljive fraze koje je vjerovatno pokupio sa lošeg sata vjeronauka ili iz kakve očajne literatura koja se bavi Bogom na način na koji bi im i Ignatio Loyola zavidio.Ovakve pizdarije ne namjeravam čitati tako da ako i dalje misliš ići u tom smjeru ili odmah prestani ili ne računaj na mene da ću ih komentirati.Također svoje pjesmice sačuvaj za nekog drugoga.
Što se tiče obaranja tvog ''logosa'' čini mi se nepotrebnim jer se tu naprosto nema šta oboriti iako je pun kontradikcija i paradoksa.
Ovakav oblik rasprave me savršeno ne zanima.Pozdrav.
KO JE DOSTOJAN VISE DA MU SE VJERUJE? TI ILI ABRAHAM. PA KOME SE MOZE VISE VJEROVATI? TEBI STO PRICAS BEZ VEZE ILI ABRAHAMU, MOJSIJU, ISUSU KOJI ZA BOZIJE IME GLAVU IZGUBI....... DALJE JE BEZ KOMENTARA


NO POZDRAV TI
__________________
VELIKI POZDRAV

VOLIMO VAS
Im ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2005., 00:30   #73
Quote:
.mg. kaže:
1Prvo, nemoj mene pozivati niti na bibliju kao ni na kuran kao što nisam ni ja tebe.

2Drugo ja ne vjerujem ni bibliji ni kuranu ni novom zavjetu i slicnom i tu ne postoji moja logika mog vjerovanja u to.

3Treće, nije potrebno da ispitujes moje znanje kao što ni ja ne zelim ispitivati tvoje niti je to ovdje bitno jer kao sto vidim ti si mene pogrešno skužio.

4Četvrto, a to je ono što me smeta jest to što ti te knjige nazivaš korumpiranima i pri tom ih omalovažavaš a razlog tomu vidiš u pokom pričanju pizdarija o bogu kao bitku kojeg si ti vjerovatno spoznao dok si još bio na meskalinu.

5ja uopće ne vjerujem Abrahamu i Mojsiju i

6čini mi se da je tu došlo do nekakvog nesporazuma iako i dalje tvrdim da si najveći glupan s kojim sam imao priliku ovdje razgovarati.

Pozdrav.
1 STA HOCES DA KAZES DA NE TREBA BITI NIGDJE ZAPISANO DA IMA BOGA ALI DA MI ZNAMO DA IMA BOG

2 VJERA JE NA SLOBODNOJ BAZI KAO I ZENIDBA UDAJA IZ LJUBAVI
PREMA TOME IMAS PRAVO DA BUDES NEVJERAN ALI NARAVNO TI NISI NEVJERAN TI VJERUJES SAMO ONIM OD KOJIH IMAS KORISTI

3 JESTE POSTREBNO NIJE TEBI ALI NEKA SE VIDI

4 I TO ME BRIGA, STO TI NESTO SMETA, STO CITAS ILI SE MIJESAS A NI JEDNU KNJIGU NE OMALOVAZAVAM MORAS POKAZATI TO JE IZVOR VJERE LJUDIMA I DOBRO JE DA IH IMA.

5 IMAS PRAVO DA NE VJERUJES

6 NAMIJERNO

VELIKI TI POZDRAV
__________________
VELIKI POZDRAV

VOLIMO VAS
Im ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2005., 01:00   #74
Quote:
Im ja kaže:
a zasto onda vjerujes recimo poslodavcu,
evo zasto da se vjera u BOGA placa novcem, ti bi vjerovao, ali ja ti kazem ti si kod BOGA vec unaprijed isplacen zato vjerujes poslodavcu da ces dobiti svoju zaradu na kraju mjeseca...


pozdrav
Mislim da samo naivci vjeruju poslodavcu prije nego vide brojke na računu...
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2005., 01:10   #75
Quote:
Im ja kaže:
ne kazem to, nego ovo, ne radi se o broju ljudi, nego ISUS potvrdjuje, Mojsija, Abrahama, Muhamed njih sve i sve stoji fino zapisano...opet ti logika kiksa a a stalno se pozivas na nju.......
a sta stoji za tvoju nevjeru>>>>>>>>ludost ili lazi, ti ne vjerujes iz zabave U BOGA ali po tome ces biti sudjen.......
Svi ti ljudi su mrtvi preko tisuću godina... a knjiga u kojoj je zapisano prepisivana je i "ispravljana" stotinama puta. S toga ne vidim zašto bi trebala biti relevantniji dokaz postojanja Boga nego je zbirka narodnih pripovijesti dokaz poštojanja vila i divova.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2005., 01:15   #76
Quote:
Im ja kaže:
KO JE DOSTOJAN VISE DA MU SE VJERUJE? TI ILI ABRAHAM. PA KOME SE MOZE VISE VJEROVATI? TEBI STO PRICAS BEZ VEZE ILI ABRAHAMU, MOJSIJU, ISUSU KOJI ZA BOZIJE IME GLAVU IZGUBI....... DALJE JE BEZ KOMENTARA


NO POZDRAV TI
Mislim da ne možeš dokazati niti da su ti ljudi postojali, još manje da su rekli ono što se tvrdi da su rekli, a kamo li da je to što su rekli istina...
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2005., 09:19   #77
Quote:
Mislim da samo naivci vjeruju poslodavcu prije nego vide brojke na računu...
dobro, ali ti on prije isplati nego li zaradis? naravno da ne, nego mu vjerujes, da ces dobiti, pa onda vjerujes u sud, jer ako ne dobijes, da mozes ga suditi, pa vjerujes u police, jer ako sud osudi a on ne htjedne, policija mora sprovesti sudsku odluku i imas lanac vjerovanja u zivotu a ne vjerujes lancu vjerovanja u vjeri. sto je naravno glupost i satansko, znaci ako imas koristi vjerujes ako nemas ne treba.........



Quote:
Mislim da ne možeš dokazati niti da su ti ljudi postojali, još manje da su rekli ono što se tvrdi da su rekli, a kamo li da je to što su rekli istina...
fatal eror. zna se gdje je Muhamed pokopan sahranjen a on njih potvrdjuje.
no dobro. nije vazno koliko je istine ili ne, vazno mi je ovo: da oni kazu da BOG ima a pravilla su nesto drugo.



Quote:
Svi ti ljudi su mrtvi preko tisuću godina... a knjiga u kojoj je zapisano prepisivana je i "ispravljana" stotinama puta. S toga ne vidim zašto bi trebala biti relevantniji dokaz postojanja Boga nego je zbirka narodnih pripovijesti dokaz poštojanja vila i divova.
ako neka knjiga ima gresaka i nelogicnosti ona sigurno ne kaze nema BOGA s toga ako se neka pravila ruse recimo oko za oko zub za zub, moli za neprijatelje svoje, znacil to da nema BOGA naravno ne..........

ali pogledajmo ovu cinjenicu, velika vecina ljudi danas bi vise sijedila kod ISUSA i ima vise povjerenja u njega nego mene i tebe.......stoga on zasluzuje da mu se vise vjeruje nego nama.......

eto ti dokaz i to onako kako moze vjerom jer i ti vjerujes svima a ja samo profetima


jer sta se sa vjerom pribavlja, veliko, veliko ime ISUS MOJSIJE ABRAHAM. a sta se sa nevjerom pribavlja, isto ime ali kakvo ono koje ti ga psuju na svakom koraku. do duse psuje se i druga imena ali ipak je vise onih koji ih postuju nego psuju. jer je jako dobro da je vise onih sto nesto postuju nego nepostuju...........
jer da je vise onih sto ne postuju ode sav sistem u k....jer kad se masa digne, rulja neobuzdana, nema vlade i policije koja to moze ustaviti ZNACI TO OVO: KAD SE POJAVI NEVJERA U VLADU.........ali ima ih koji zive pod strahom od terora od svoje vlade....no pazi sad a ta ista vlada donese program ili nesto na osnovu toga sto vjeruje u nesto, a SADAM vise vjeruje sebi nego Georgu.........i opet ti kazem sve na osnovu vjere a ti kako hoces...........i ti proglasi njih lazovima a ja ovdje tebe jer ti kazem vece je ime Abraham pa je najvece MOJSIJE i sva druga a koje je tvoje ime...............nikad niko nece cuti za njega u kini............

POZDRAV TI EGO i ti si samo mali egoista i to ces i ostati neces nicim nadmasiti njih niti mozes ovdje a ni tamo.........
__________________
VELIKI POZDRAV

VOLIMO VAS
Im ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2005., 09:32   #78
NO OVO: JER AKO NE VJERUJES ONO GORE......MORAO BI SE ISPITATI JER KOD TEBE VLADA ONDA LUDOST............A KOD MENE VLADA VJERA PA JE TAKO KAKO JE..........JA SE SPASI SVOJOM VJEROM A TI OSTA TAKAV KAKAV SI SVOJOM NEVJEROM..........I POVJEROVA JA BOGU, A KOME TI? PARAMA NOVCU, NIJE LI TO LUDOST, KAKO CES PARAMA, DANAS JE MARKA, SUTRA EURO U STA VJERUJES VISE ONDA, NI U STA I NIKOG, ALI TI KAZEM OVO: NE MOZES SE RODITI AKO NE VJERUJES NIKOM.............VJERUJES TI VJERUJES VJERUJES VECINI LJUDI I KUD ONI TU I TI ONI UZMU KUNU TI KUNU ONI DINAR TI DINAR ONI PUSKU TI PUSKU TI RATUJ SA NJIMA A JA CU VJEROVATI BOGU.......... SAMO ETO IZ HOBIJA NEGIRAS BOGA.........ALI TI REKOH VEC TAJ CE TI HOBI SUDITI.

DA ZAKLJUCIMO OVO KO NE VJERUJE U BOGA KAD TAD CE ZIVJETI U LUDOSTI SVOJOJ.........A KO VJERUJE U BOGA TAJ CE SPASEN BITI VJEROM..............PA IDE ONO TEBI OSTAJE TVOJA NEVJERA JESTE LUDOST MENI MOJA VJERA U BOGA JESTE ZIVOT.........

pozdravfinal touch DOKAZ DA BOG IMA JESTE VJERA

POZDRAV TI EGO ti si samo mali egoista......a ja Im ja vjernik.
__________________
VELIKI POZDRAV

VOLIMO VAS
Im ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2005., 10:08   #79
Quote:
Im ja kaže:
final touch DOKAZ DA BOG IMA JESTE VJERA

Vjera moze biti samo i jedino dokaz da ima vjernika....i nista vise. A vjernika je oduvijek bilo, vjeruju ljudi u sve i svasta...
__________________
http://www.actionaid.org.uk/

Sponsor a Child Today
kaskader is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2005., 19:30   #80
Quote:
Im ja kaže:
dobro, ali ti on prije isplati nego li zaradis? naravno da ne, nego mu vjerujes, da ces dobiti, pa onda vjerujes u sud, jer ako ne dobijes, da mozes ga suditi, pa vjerujes u police, jer ako sud osudi a on ne htjedne, policija mora sprovesti sudsku odluku i imas lanac vjerovanja u zivotu a ne vjerujes lancu vjerovanja u vjeri. sto je naravno glupost i satansko, znaci ako imas koristi vjerujes ako nemas ne treba.........
Gluplje paralele dugo nisam vidio...
Čak i u poslodavca, koji je materijalno biće, koji daje materijalni vlastoručno potpisani ugovor, koji plaća materijalnim novcem, i za kojeg ima svjedočanstva iz prve ruke da redovito isplačuje, bez rezerve će vjerovati jedino totalna naivčina...

Quote:
fatal eror. zna se gdje je Muhamed pokopan sahranjen a on njih potvrdjuje.
no dobro. nije vazno koliko je istine ili ne, vazno mi je ovo: da oni kazu da BOG ima a pravilla su nesto drugo.
Aha... dakle, važno je da Bog postoji, a govole li istinu, to nije važno... JAAAKO dobra logika... svaka čast!

Quote:
ako neka knjiga ima gresaka i nelogicnosti ona sigurno ne kaze nema BOGA s toga ako se neka pravila ruse recimo oko za oko zub za zub, moli za neprijatelje svoje, znacil to da nema BOGA naravno ne..........
Da, ali znači da nije nužno da ga ima...

Quote:
ali pogledajmo ovu cinjenicu, velika vecina ljudi danas bi vise sijedila kod ISUSA i ima vise povjerenja u njega nego mene i tebe.......stoga on zasluzuje da mu se vise vjeruje nego nama.......
Argument iz autoriteta ili brojnosti ne vrijedi apsolutno ništa...

Quote:
eto ti dokaz i to onako kako moze vjerom jer i ti vjerujes svima a ja samo profetima
Daj se potrudi naučiti Hrvatski... Ništa nisam skužil...

Quote:
jer sta se sa vjerom pribavlja, veliko, veliko ime ISUS MOJSIJE ABRAHAM. a sta se sa nevjerom pribavlja, isto ime ali kakvo ono koje ti ga psuju na svakom koraku. do duse psuje se i druga imena ali ipak je vise onih koji ih postuju nego psuju. jer je jako dobro da je vise onih sto nesto postuju nego nepostuju...........
jer da je vise onih sto ne postuju ode sav sistem u k....jer kad se masa digne, rulja neobuzdana, nema vlade i policije koja to moze ustaviti ZNACI TO OVO: KAD SE POJAVI NEVJERA U VLADU.........ali ima ih koji zive pod strahom od terora od svoje vlade....no pazi sad a ta ista vlada donese program ili nesto na osnovu toga sto vjeruje u nesto, a SADAM vise vjeruje sebi nego Georgu.........i opet ti kazem sve na osnovu vjere a ti kako hoces...........i ti proglasi njih lazovima a ja ovdje tebe jer ti kazem vece je ime Abraham pa je najvece MOJSIJE i sva druga a koje je tvoje ime...............nikad niko nece cuti za njega u kini............
Ovo također ne ću komentirati dok ne prevedeš na Hrvatski...

Quote:
POZDRAV TI EGO i ti si samo mali egoista i to ces i ostati neces nicim nadmasiti njih niti mozes ovdje a ni tamo.........
Jel to ti meni tepaš ?

Možda je tako... a možda ćeš ti ostati samo jedan mali fanatik, koji će protratiti život računajući na nepostojeću nagradu nepostoječeg bića.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:11.