Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2012., 13:11   #1981
kod susjeda je upravo to,rekli su da nije u skladu s posebnim uvjetima,app je mali oko 35 kvadrata,mora vratiti crijep na krov,drvene prozore i vrata određenih dimenzija i boja,glatku fasadu određene boje. ja stvarno ne znam kako ču ja sve to promijeniti na kuči da bi mogla legalizirati jednu spavaču sobu i stepenice. a taman otplatila pvc stolariju,nisam ni razmišljala o tome,mislila sam da če samo sobu gledati i mjeriti. oprostite što gnjavim,ali sam skroz izgubljena u svemu tome.
screppy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 13:31   #1982
Screppy, niš ne gnjaviš, tj. slobodno "gnjavi". No ok, sve jasno sad - kuća ti je očito u okviru zaštićene povijesne cjeline
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 13:53   #1983
hvala još jednom,mislim da mi se više isplati tj.jeftinije mi je da srušim sobu,spavam u dnevnom,a za ptkrovlje stavim drvene skale.
screppy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 13:59   #1984
samo još nešto, dali je susjed mogao legalizirati app od 35 kvadrata kao pomočni objekt,nalazi se u dvorištu. jer znam da je potrošio brdo para na arhitekte,geodete i ostale papire? ja navalila na pomočne zgrade.
screppy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 15:12   #1985
Quote:
screppy kaže: Pogledaj post
hvala još jednom,mislim da mi se više isplati tj.jeftinije mi je da srušim sobu,spavam u dnevnom,a za ptkrovlje stavim drvene skale.
I meni je to palo na pamet. Ali mislim da za to imaš još vremena. Dakle, ako je preskupa legalizacija i izmjene koje će tražiti eventualno (a to detalno ispitaj), nemoj ništa poduzimati. Ako dođe rješenje o rušenju, onda ruši.

Quote:
screppy kaže: Pogledaj post
samo još nešto, dali je susjed mogao legalizirati app od 35 kvadrata kao pomočni objekt,nalazi se u dvorištu. jer znam da je potrošio brdo para na arhitekte,geodete i ostale papire? ja navalila na pomočne zgrade.
Po mome mišljenju ne, jer to po svojoj funkciji nije pomoćna zgrada. Ali Begemotica mi se čini da je dala drukčije mišljenje. Dakle, tako ti varira i od referenta do referenta.

Pretpostavljam, susjed je morao platiti geodeta (cca 4000), arhitekta (cca 2000), komunalni doprinos (ovisi koliki je u vašoj općini), vodni doprinos 7,5 kn/m3 - cca 800 kn (ako je zona B) ili duplo više ako ste na moru ili u Zgb, i naknadu 500 kn.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”

Zadnje uređivanje Gingerina : 30.12.2012. at 15:20.
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 16:47   #1986
sad sam se nešto sjetila,tu moju sobu je mama nadogradila kad je otvarala restoran u prizemlju,to je bila kuhinja. zar joj nije trebala uporabna dozvola za to? ako je,dali meni to šta pomaže?
screppy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 17:58   #1987
Svakako, ali imaš li tu uporabnu?
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 17:59   #1988
Quote:
screppy kaže: Pogledaj post
hvala još jednom,mislim da mi se više isplati tj.jeftinije mi je da srušim sobu,spavam u dnevnom,a za ptkrovlje stavim drvene skale.
Ostavi rušenje za kraj, stigneš rušiti i za godinu dana.
Kako ne znam točne podtake, reći ću ovako općenito:
1. konzervatorska služba je u pravu i stručno i zakonski, dakle treba nastupati sa te osnove, a ne u eventulnim razgovorima pokušati ih uvjeravati da su u krivu i da je OK plastična stolarija (to sra... nije niti za običnu kuću!, ali jeftino je pa ljudi nasjednu).
2. legaliziraš stambeni prostor i sa njima treba razgovarati na taj način, nije isto ako se radi o apartmanu gdje se zarađuje i o sobici koja je nužna za stanovanje tebe i obitelji! U tome smislu nastupi, nemaš love, nisi znala propise, ako ti lokalni konzervatori ne prihvate, piši ministrici, ništa te ne košta, oni samo provode dogovore na državnoj razini i dok ne dođu drugi naputci, ovisiš o dobroj volji lokalnih konzervatora.
3. ako ništa ne uspije, daj stolaru da napravi masku prozor od drveta i obojaj najjeftinijom bojom fasadu na sobici i gotova si, ne bi smjelo koštati previše.
4. ako ništa ne uspije, ruši, mada mislim da ima još opcija, treba pročitati prostorni i urbanistički plan za to području pa vidjeti što se može tu graditi po planu i koliko je ovo što imaš u skladu sa planom. Da nekažem da bi volio znati model i granicu zaštite kulturnog dobra koje te tangira.

U zadnjem postu spominješ neke dozvole, pa to moraš znati prvo , traži, kopaj, ako postoji, onda si na konju i ne trebaš legalizirati. Mada, u razoblju 91. - 2005. nitko te nije pitao za uporabnu ako si išla otvarati bilo što.
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 18:10   #1989
Kaj fali PVC stolariji koja dobro dihta i iznimno podiže energetsku učinkovitost zgrade? Trajna je, s estetskog stanovišta neutralna. Ima alu-drvenih prozora koji su najbolji, ali stravično skupi. A za ovu konzervatorsku potrebu, onak filozofski gledano, trebali bi se koristiti starinski prozori koji uopće ne odgovaraju energetski. Bilo što unaprijeđeno je puko glumatanje.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 18:37   #1990
Quote:
Gingerina kaže: Pogledaj post
Kaj fali PVC stolariji koja dobro dihta i iznimno podiže energetsku učinkovitost zgrade? Trajna je, s estetskog stanovišta neutralna. Ima alu-drvenih prozora koji su najbolji, ali stravično skupi. A za ovu konzervatorsku potrebu, onak filozofski gledano, trebali bi se koristiti starinski prozori koji uopće ne odgovaraju energetski. Bilo što unaprijeđeno je puko glumatanje.
Dihtanje se ne postiže plastikom nego gumenim dihtunzima između krila i dovratnika (1, 2, 3 i više), energetska učinkovitost se postiže debljinom dovratnika i krila i stakla, gdje drveni prozor sa izo staklom sa 3 stakla nema premca (naravno, uz dihtanje između prozora i zida).
O estetici plastike bi se dalo razgovarati, pitaj brižne domaćice zašto im se zamutila plastika izvana nakon 10 godina. Zaboravlja se da plastika ima rok trajanja (produžen dodavanjem UV stabillizatora), a nakon demontaže mora se zbrinuti uz znatno višu cijenu nego npr. za drvo. O kvaliteti plastičnih profila koje uvozimo i iz kojih se kroje prozori dalo bi se raspravljati.
Drvo je OK, posebno ako se radi o višeslojnim lameliranim elementima, a sa novim lakovima proizvođači daju 10 godina jamstva. Drvo + alu je preskupo za ono što se dobiva. Naravno, plastika je najjeftinija, kvalitetno drvo cca 20% skuplje, a drvo+alu 50-70% skuplje. Na žalost, ljudi idu za jeftinim i najčešće imamo plastiku, čija puna cijena će se platiti tek po demontaži za 20-tak godina, a tada će to biti bolno za toga tko će to raditi.
Starinski prozori se mogu napraviti u IZO varijanti, energetski su nešto lošiji u odnosu na standardne iste veličine zbog većeg broja šprljaka, a za glumatanje se slažem, ali to su želje konzerviranih krugova.
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 18:39   #1991
Uvjerio si me
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 18:47   #1992
Quote:
Gingerina kaže: Pogledaj post
Uvjerio si me


Otišli smo off, moram
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 20:45   #1993
sve mi je jasno,obrt je otvaran 95. nebi meni bio problem promijeniti taj jedan prozor i malo fasade,bojim se da bi trebala na cijeloj kući.
screppy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 21:22   #1994
Quote:
screppy kaže: Pogledaj post
sve mi je jasno,obrt je otvaran 95. nebi meni bio problem promijeniti taj jedan prozor i malo fasade,bojim se da bi trebala na cijeloj kući.
Da,malo je čupavo, ali ako imaš neki dokaz o legalitetu osnovne kuće, za koju pretpostavljam da je prije 68, onda te se ne tiče glavni korpus, nego samo nadogradnja.
Ali, utvrdi status papira za kuću, pa papira za nadogradnju, pa onda nastavi dalje.
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 21:37   #1995
osnovna kuća je prije 68 građena,ali su mi rekli da arhitekt cijelu kuću i to nadograđeno mora izmjeriti i da če mi oni u konz. vidjeti i da mi osnovna kuća nije po njihovim propisima i da ni ne predajem ništa dok sve to ne promijenim. dali mene netko zavlači i pokušava zaraditi na meni? što se tiče uporabne,moja mama se ne može sjetiti dali ju je morala imati za otvaranje obrta
screppy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 22:11   #1996
Quote:
screppy kaže: Pogledaj post
osnovna kuća je prije 68 građena,ali su mi rekli da arhitekt cijelu kuću i to nadograđeno mora izmjeriti i da če mi oni u konz. vidjeti i da mi osnovna kuća nije po njihovim propisima i da ni ne predajem ništa dok sve to ne promijenim. dali mene netko zavlači i pokušava zaraditi na meni? što se tiče uporabne,moja mama se ne može sjetiti dali ju je morala imati za otvaranje obrta
Istina je da mora izmjeriti i prikazati cijelu kuću zajedno s dogradnjom. A onda konzervatori možda stvarno potežu problem cijele kuće, iako je legalna
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 22:24   #1997
stvarno glupo pitanje - ali uhvatila me neka paranoja danas
da ne bi bilo da se ta rješenja isto objavljuju na nekim oglasnim pločama, a ne dostavljaju vlasniku-

može li biti da postoji riješenje o rušenju ako nije dostavljeno nikada vlasniku ili stanaru? tj, da je doneseno nešto takvo, a da vlasnici ne bi znali da je nešto pokrenuto, netko bio na terenu, obavijestio ih o postupku ili slično?
vall is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 22:53   #1998
Ma ne, prvo se pokušaju dostaviti na kućnu adresu barem 2 puta.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 23:06   #1999
Tako i kod mene, nikakvo rješenje nisam dobila, ali me malo uhvatila panika - vjerojatno zato što je kuća prije imala građevinsku, a nadograđeno nema. Svejedno zahtjev ću podnijeti u najkraćem mogućem roku, sada jednostavno nije bilo dovoljno novaca za sve.
pikica_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 23:30   #2000
Quote:
pikica_24 kaže: Pogledaj post
Tako i kod mene, nikakvo rješenje nisam dobila, ali me malo uhvatila panika - vjerojatno zato što je kuća prije imala građevinsku, a nadograđeno nema. Svejedno zahtjev ću podnijeti u najkraćem mogućem roku, sada jednostavno nije bilo dovoljno novaca za sve.
Kakva panika , 25000 vlasnika koji imaju rješenje za rušenje nije podnjelo zahtjev za legalizaciju dakle 90% ljudi nema novaca .i išta mislite da će se to rušiti ?????
neće nego će se dati još povoljniji uvjeti i duži rokovi.
Nitko nije sproveo legalizaciju za godinu dana pa nećemo niti mi.
laser is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:13.