Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2016., 14:56   #1
Eurojackpot, listić "storniran"

Pozdrav, uplatila sam listić prošlog petka i pogodila 3 broja.

Danas sam otišla na kiosk Tiska gdje sam ga uplatila, da dignem novac (59kn) i gospođa koja tamo radi kaže da nije dobitan. Znam da nisam blesava, provjeravala sam 4 puta brojeve, znam da je dobitan. Odem u poštu, tamo mi provjeri i kaže da je storniran. Odem na drugi Tiskov kiosk i isto kaže da je storniran.

Zovem u HL na njihov info telefon, vidi i on tamo da je storniran, i kao ide provjeriti kad je storniran, ali ne može naći uplatni broj pa mi nije mogao reći točno vrijeme. Neka šaljem podatke isto kao i original listić poštom njima u Vukovarsku.

Sad mene zanima Vaše mišljenje - jel bi HL zezala radi manje od 60kn, ili je to radnica na Tisku poništila i sebi 15kn u džep? Ili je pak ova danas radnica rekla da je nedobitan pa tih 60kn sebi u džep?

Pročitala sam ovdje na forumu "da nije pametno" njima slati original listića pa bi me zanimalo ako je itko imao iskustva s tim.

Nije meni toliko stalo do 60kn, ali ako sam već dobila nakon ne znam koliko igranja, želim onda tu lovu. Princip je to.

Kome se žaliti i šta raditi?
backstreetgirl3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 15:10   #2
Quote:
backstreetgirl3 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, uplatila sam listić prošlog petka i pogodila 3 broja.

Danas sam otišla na kiosk Tiska gdje sam ga uplatila, da dignem novac (59kn) i gospođa koja tamo radi kaže da nije dobitan. Znam da nisam blesava, provjeravala sam 4 puta brojeve, znam da je dobitan. Odem u poštu, tamo mi provjeri i kaže da je storniran. Odem na drugi Tiskov kiosk i isto kaže da je storniran.

Zovem u HL na njihov info telefon, vidi i on tamo da je storniran, i kao ide provjeriti kad je storniran, ali ne može naći uplatni broj pa mi nije mogao reći točno vrijeme. Neka šaljem podatke isto kao i original listić poštom njima u Vukovarsku.

Sad mene zanima Vaše mišljenje - jel bi HL zezala radi manje od 60kn, ili je to radnica na Tisku poništila i sebi 15kn u džep? Ili je pak ova danas radnica rekla da je nedobitan pa tih 60kn sebi u džep?

Pročitala sam ovdje na forumu "da nije pametno" njima slati original listića pa bi me zanimalo ako je itko imao iskustva s tim.

Nije meni toliko stalo do 60kn, ali ako sam već dobila nakon ne znam koliko igranja, želim onda tu lovu. Princip je to.

Kome se žaliti i šta raditi?
Pokušavam si zamisliti reakciju da dobijem Eurojackot i utvrdi se da je baba na kiosku stornirala listic.
Mislim da bi ju s gustom odlezao
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 15:15   #3
Znam, i ja čega god da se sjetim šta bih joj radila, da je veći dobitak u pitanju, je itekako ilegalno
backstreetgirl3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 17:10   #4
Update:

ponovo sam nazvala u lutriju i ovaj put su mi točno rekli da je listić storniran isti dan kad je uplaćen.

Znam po izgledu tu ženu koja je radila, adresu kioska i vrijeme kada mi je prodala listić.

Zna li itko kome i kako najbolje da se žalim? Nije to do dobitka, to je do principa, to se ne radi.

Radi 15kn se ide kockati sa radnim mjestom? Sigurno joj nije prvi put i treba stat na kraj takvima :P
backstreetgirl3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 17:49   #5
Quote:
backstreetgirl3 kaže: Pogledaj post
Update: Radi 15kn se ide kockati sa radnim mjestom? Sigurno joj nije prvi put i treba stat na kraj takvima :P
Stanes im na kraj igrajuci preko web-a!
Slipfighter is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 19:07   #6
Nisam igrao Jackpot na kiosku nikad pa nisam siguran a možda sam i krivo shvatio - ali ako dobiješ potvrdu uplate, koja je ujedno i račun, ne znam po kojoj pravnoj metodi oni tebi mogu NE isplatiti tvoj dobitak. Ako je storniran, to je njihova interna greška.
__________________
--- WIKI IS YOUR FRIEND ---
mako is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 19:29   #7
Quote:
mako kaže: Pogledaj post
Nisam igrao Jackpot na kiosku nikad pa nisam siguran a možda sam i krivo shvatio - ali ako dobiješ potvrdu uplate, koja je ujedno i račun, ne znam po kojoj pravnoj metodi oni tebi mogu NE isplatiti tvoj dobitak. Ako je storniran, to je njihova interna greška.
Po tome bi onda svaka blagajnica mogla igrati Loto godinama djabe;
uplati si kombinaciju, pa stornira listić.
Ako prođe komba, ona ima račun (kojeg je isprintala netom prije storniravanja), ode po dobitak, a ako ne prođe, hej, stornirana je uplata...
Ne ide to bas tak, stornirana uplata je nepostojeća uplata, mozes imat 69 racuna ak hoces.
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 19:39   #8
Quote:
Moment torzije kaže: Pogledaj post
Po tome bi onda svaka blagajnica mogla igrati Loto godinama djabe;
uplati si kombinaciju, pa stornira listić.
Ako prođe komba, ona ima račun (kojeg je isprintala netom prije storniravanja), ode po dobitak, a ako ne prođe, hej, stornirana je uplata...
Ne ide to bas tak, stornirana uplata je nepostojeća uplata, mozes imat 69 racuna ak hoces.
ne bi li blagajnica trebala imati kod sebe sve listiće koji su stornirani? kako je moguće da je listić storniran,a ostao je kod igrača
odurni_gad is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 19:44   #9
Quote:
backstreetgirl3 kaže: Pogledaj post

Radi 15kn se ide kockati sa radnim mjestom? Sigurno joj nije prvi put i treba stat na kraj takvima :P
baba uopće nije luda. zamisli koliko se listića odigra,a koja je vjerojatnost da dobiješ makar minimalni dobitak. Ako fakat krade 15 kn na listićima koje odmah stornira, to kužim, ali ne kužim zašto je toliko glupa da šutke iz svog džepa ne isplaćuje ove manje dobitke? opet bi joj se masno isplatilo, a ti ne bi ništa posumnjala.
odurni_gad is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 20:01   #10
Quote:
odurni_gad kaže: Pogledaj post
ne bi li blagajnica trebala imati kod sebe sve listiće koji su stornirani? kako je moguće da je listić storniran,a ostao je kod igrača

E ovo je super argument! Nisam se toga, iskreno, ni sjetila!
Provjerit ću jel to točno, čut ću se još jednom sa HL-om, ako ništa drugo, makar da ta baba dobije neku opomenu od šefa!
backstreetgirl3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 20:04   #11
Quote:
odurni_gad kaže: Pogledaj post
baba uopće nije luda. zamisli koliko se listića odigra,a koja je vjerojatnost da dobiješ makar minimalni dobitak. Ako fakat krade 15 kn na listićima koje odmah stornira, to kužim, ali ne kužim zašto je toliko glupa da šutke iz svog džepa ne isplaćuje ove manje dobitke? opet bi joj se masno isplatilo, a ti ne bi ništa posumnjala.
Nije ista prodavacica... Ne radi na jednom kiosku samo jedna osoba.
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 20:04   #12
Quote:
odurni_gad kaže: Pogledaj post
baba uopće nije luda. zamisli koliko se listića odigra,a koja je vjerojatnost da dobiješ makar minimalni dobitak. Ako fakat krade 15 kn na listićima koje odmah stornira, to kužim, ali ne kužim zašto je toliko glupa da šutke iz svog džepa ne isplaćuje ove manje dobitke? opet bi joj se masno isplatilo, a ti ne bi ništa posumnjala.
Naravno Ali, eto, valjda misli da "radi 60kn" neću ići i osobno do Vukovarske, samo da mi daju neku potvrdu ili nešto da mogu poslat njenom šefu, čisto da dobije opasku Al da vidimo ko je luđi :klap::klap:

Mislim, ajde zamisli da joj netko dođe sa većim dobitkom, tipa 10k, šta bi onda bilo?
backstreetgirl3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 20:07   #13
Quote:
somied kaže: Pogledaj post
Nije ista prodavacica... Ne radi na jednom kiosku samo jedna osoba.
Da, ali mi je ta ista koja je bila tad rekla da je listić "nedobitan" dok su mi sve ostale strane rekle da je storniran, zašto bi lagala tako nešta ako nije kriva?
backstreetgirl3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 20:13   #14
samo ti potegni sefa, neka ti ne bude tesko
pa neka onda ona malo objasnjava koliko to listica bude stornirano i zasto

budi sigurna da nisi jedina, ja bih bez pardona trazio od tog sefa da mi isplati moj dobitak
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 20:17   #15
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
samo ti potegni sefa, neka ti ne bude tesko
pa neka onda ona malo objasnjava koliko to listica bude stornirano i zasto

budi sigurna da nisi jedina, ja bih bez pardona trazio od tog sefa da mi isplati moj dobitak
Evo ako ovdje bilo tko zna nekoga u Tisku kome se mogu obratiti za to, i da to mogu riješiti, plaćam pive/kave/što god za taj dobitak
backstreetgirl3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 22:20   #16
mozda i znam
javi mi na pm gdje se to dogodilo
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2016., 00:23   #17
Igram eurojackpot i ovo mi se nikad nije dogodilo čak sam dizao novce 3 tjedna od izvčaenja i sve bilo ok ustvari sam sad prvi put čuo da storniraju listić

Sigurno ste čuli za onaj slučaj u njemačkoj prije par godina kad su poništili izvlačenje jer je ostala jedna kuglica u onim cijevima iz kojih padnu u bubanj
i naravno lik dobio jackpot ali nakon pola sata poništili izvlačenje
nisam siguran ali to je bio neki njihov loto a ne eurojackpot gdje je bila komisija da nisu odmah primjetili da je kuglica zapela i odmah prekinuli izvlačenje

A u srbiji kad je voditeljica rekla drugi broj a ne onaj koji je na kuglici a iduča kuglica je baš taj broj koji je voditeljica prije ˝zabunom˝ rekla

Mislim puno puta sam vratio ulog jednom imao 4+1 ali to je sve sitniš naspram glavne love i da baš nitko u EU ne složi kombinaciju ili zašto samo jedan dobiva mislim ne sječam se da su djelili glavni dobitak

Npr španjolska lutrija ima onaj svoje loto kojeg zovu ˝debeli˝ pa je bilo 20 dobitnika na koje su podjelili glavnu lovu a to samo španjolska igra a koliko igra ljudi u EU malo mi je to napeto i čudno sa obzirom na matematiku
i ovo 3 sata od zadnje uplate ide izvlačenje
Meni bi bilo fora da je izvlačenje kao live kladionica kad tekma krene onda se kladiš na sve moguče u toku igre tak i na izvlačenje
Davorček is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2016., 04:46   #18
U kladionici za stornirane listiće predajete original djelatnici, i iz tog razloga ne vidim da i ovdje bude drugačije(baš da bi se spriječile malverzacije djelatnika).
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2016., 09:39   #19
Zasto uopce si igrala to, vidis da cak i da je listic dobitan ne dobijes novce, a vjerovatnost da dobijes ozbiljne novce je manja nego da te udari grom.

Nisu mi jasni ti koji igraju loto nikako.Trebalo bi intervenciju neku napraviti.
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2016., 09:44   #20
Evo izvadak iz njihovog pravilnika:

Uplatna mjesta i samoposlužni terminali

Igrač može odustati od izvršene uplate (stornirati, poništiti) najkasnije u roku od 5 minuta od trenutka zaprimanja uplate na uplatnom mjestu ili putem samoposlužnog terminala(datuma i vremena zapisanog na potvrdi o uplati), pod uvjetom da nije isteklo vrijeme označeno za početak događaja na potvrdi o uplati.


Dakle, ako je baba samoincijativno stornirala listić, to je kriminalno dijelo samo po sebi i klijent tu nema ništa s tim. Za usporedbu, može tako i djelatnica u banci prebacit novac s vašeg računa negdje bez vašeg znanja a kamoli odobrenja. I zamislite da vam druga djelatnica kaže poslije da nemate sredstava na računu jer se neko iz njihove banke poigrao s računima. Nasreću, ni u banani državi poput naše to ne prolazi samo tako.
__________________
--- WIKI IS YOUR FRIEND ---
mako is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:55.