Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.11.2012., 12:40   #1
"Pravi" muškarac - ALFA

Cesto u postovima naidjem na izraz "alfa muskarac" ili "pravi muskarac". Pa se pitam koje su to odrednice tj. karakteristike koje odredjuju pravog vs. krivog muskarca?
Biti ALFA muskarac je?
Je li to sirovi muzjak, koji ima emociju skoro suptilnu kao zena, ali i gordost i snagu sa pokricem?

Da li je bitnije kakv je on ili kakav utjecaj ima na nas, nase ponasanje, dozivljaj sebe, osjecaj?
ogranicena is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 12:48   #2
meni je asocijacija na alfa muškarca-sirovina. ne znam zašo
ne zanimaju me takvi, ne prolaze kod mene. nula bodova
imam feeling da sam veće muško od nekih ako ne čak i većine muškaraca.
ne bih mogla podnijeti dominaciju s muške strane, nekako sam ja ta koja voli imati sve konce u rukama i o sveme brinuti
Spirituality7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 12:53   #3
Sirovost. Da. Ali zar nije sirovost nekad i pozeljna? U sexu npr? Sirovost (ako je dio "paketa") daje snagu, uvecava dozivljaj. Barem ja to tako dozivljavam.

Muskarac koji ima u sebi dozu sirovosti nije isto sto i onaj koji je 100% sirovina.

Alfa, na osnovu postova koje sam ja citala, ima pozitivan predznak :nezna:
ogranicena is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 13:21   #4
Quote:
ogranicena kaže: Pogledaj post
Cesto u postovima naidjem na izraz "alfa muskarac" ili "pravi muskarac". Pa se pitam koje su to odrednice tj. karakteristike koje odredjuju pravog vs. krivog muskarca?
Biti ALFA muskarac je?
Pravi muškarac je prije svega osoba od integriteta, koja stoji iza svake svoje riječi. Komunicira sa poštovanjem, ali je ekstremno iskren i nije apologetski nastrojen, te se nikad ne ponaša niti komunicira na način kao da je žrtva.
Izuzetno mu je ugodno u vlastitoj koži, odaje manjak nesigurnosti, gospodar je svog života i svog ponašanja. U društvu žena mu je prirodno i ugodno, a u odnosu sa ženama ne obasipa ih bezrezervno pažnjom i naklonošću bez obzira na to što one možda njega tretiraju drugorazredno.
Zna voditi svoj život na način da si ne stvara probleme djetinjarijama, lažima, kašnjenjima te ne traži odobrenje ali ni isprike za svoje postupke. Spontan je, ali i odgovoran, nije ga strah imati mišljenje i izreći ga, i ne živi svoj život da bi zadovoljavao hirove drugih. Naravno da želi naći lijepu, inteligentnu ženu da s njom provodi vrijeme, ali ne mora pod svaku cijenu.
__________________
A tout le monde
Apophis is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 13:36   #5
Pridjev alpha ustvari je prvo slovo alfabeta, a izraz alfa-mužjak označava predvodnika, vođu u životinjskim zajednicama koje su hijerarhijski ustrojene.

U životinjskom svijetu takvi su mužjaci iznimno agresivni i ne trpe bilo kakav neposluh te traže aposolutnu podložnost.

Ljudsko je društvo malo kompliciranije, pa su se i karakteristike beta-mužjaka počele smatrati poželjnim. Zapravo, ljudska je kultura izmiksala karakteristike alfe i bete, pa vođa u ljudskom društvu ipak mora biti i kooperativan. Donekle. Proplamsaji čistih alfi ipak se još uvijek događaju.
Zelenogorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 13:39   #6
Quote:
Apophis kaže: Pogledaj post
Pravi muškarac je prije svega osoba od integriteta, koja stoji iza svake svoje riječi. Komunicira sa poštovanjem, ali je ekstremno iskren i nije apologetski nastrojen, te se nikad ne ponaša niti komunicira na način kao da je žrtva.
Izuzetno mu je ugodno u vlastitoj koži, odaje manjak nesigurnosti, gospodar je svog života i svog ponašanja. U društvu žena mu je prirodno i ugodno, a u odnosu sa ženama ne obasipa ih bezrezervno pažnjom i naklonošću bez obzira na to što one možda njega tretiraju drugorazredno.
Zna voditi svoj život na način da si ne stvara probleme djetinjarijama, lažima, kašnjenjima te ne traži odobrenje ali ni isprike za svoje postupke. Spontan je, ali i odgovoran, nije ga strah imati mišljenje i izreći ga, i ne živi svoj život da bi zadovoljavao hirove drugih. Naravno da želi naći lijepu, inteligentnu ženu da s njom provodi vrijeme, ali ne mora pod svaku cijenu.
Zanimljivo je cuti ovo vidjenje iz muske perspektive

Cak bih se usudila reci da si velikim dijelčom opisao sebe, sto se da zakljuciti iz samopouzdanog nacina pisanja, i manjka komentara na kraju koji, kad bi bio tu, u pravilu je ironican i u stilu "ali takvog nigdje necete naci

Znaci alfa i pravi je isto? S pozitivnim predznakom? Muskarcu je kompliment biti alfa?
ogranicena is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 13:41   #7
Quote:
Zelenogorac kaže: Pogledaj post
Pridjev alpha ustvari je prvo slovo alfabeta, a izraz alfa-mužjak označava predvodnika, vođu u životinjskim zajednicama koje su hijerarhijski ustrojene.

U životinjskom svijetu takvi su mužjaci iznimno agresivni i ne trpe bilo kakav neposluh te traže aposolutnu podložnost.

Ljudsko je društvo malo kompliciranije, pa su se i karakteristike beta-mužjaka počele smatrati poželjnim. Zapravo, ljudska je kultura izmiksala karakteristike alfe i bete, pa vođa u ljudskom društvu ipak mora biti i kooperativan. Donekle. Proplamsaji čistih alfi ipak se još uvijek događaju.
Hoces reci da je alfa muskarac ustvari muzjak koji je sebican, sujetan, samodopadan i ne trpi konkurenciju?
ogranicena is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 13:43   #8
meni pravi muskarac i alfa muskarac nisu isto
alfa je po meni onaj koji uvijek ima odgovor na sve, cak i kad ga se ne pita, misli da zna sve, da je uvijek u pravu, trazi od partnerice da uvijek slusa njega, bla bla bla
sve negativno
pravi muskarac je, uz ono sta je apophis napisao, i muskarac koji je open-minded, znaci spreman je slusati druge, zna prihvatiti savjet, zna priznati kad je pogrijesio
takodjer spreman je oprostiti drugima, skroman je, zna cijeniti ono sta ima, ne shvaca sebe previse ozbiljno, NIKAD ne okolisa i nije ga strah pokusati nesto zbog cega mora izaci iz svoje comfort zone
mora biti svjestan da se uci tijekom cijeloga zivota
a netko je spomenuo sirovost...super, moze, ali samo u krevetu
zašto i kako is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 13:47   #9
Ja volim eto tako malo...touch of alfa Al treba znat granice, lako se sklizne iz te nazovimo pozitivne alfe u hard core neandertalca. To se uglavnom dešava alfa-vonabijima...
YesYesNoProblem is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 13:47   #10
Quote:
YesYesNoProblem kaže: Pogledaj post
Ja volim eto tako malo...touch of alfa Al treba znat granice, lako se sklizne iz te nazovimo pozitivne alfe u hard core neandertalca. To se uglavnom dešava alfa-vonabijima...
Iz sirovog u surovog?
ogranicena is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 13:48   #11
Yeah!
YesYesNoProblem is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 14:00   #12
IMHO, alfa mužjak je onaj koji agresijom potčini one koji mu se suprotstavljaju, a istovremeno ima dozu blagosti i brine se za najslabije u čoporu. Agresija ne mora nužno biti fizički okršaj, može to biti suptilno spuštanje protivnika u očima ostalih u čoporu, na neki način i u nekom obliku. Glavne odluke on donosi i kad ih donese, svi su skloni složiti se s njim. Uglavnom se radi o osobi od autoriteta, dakle autoritet=alfa.
Gorštak is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 14:00   #13
Alfa muskarac je definitivno pozitivna stvar. Muskaracu koji je samopouzdan, aktivan, snazan i pouzdan ne mogu pripisati negativnu konotaciju
Nazalost ima puno onih koji bi zeljeli biti alfa, a to jednostavno nisu i nemaju istinsko razumijevanje oniga sto muskarca cini pravim muskarcem. Cesto smatraju da moraju biti najjaci, uvijek u pravu, ocekuju da im se ne proturjeci, te drze svoje misljenje kao jedino vrijedno ili vazno.
Pravih alfa je jako malo.
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 14:03   #14
Quote:
Gorstak79 kaže: Pogledaj post
IMHO, alfa mužjak je onaj koji agresijom potčini one koji mu se suprotstavljaju, a istovremeno ima dozu blagosti i brine se za najslabije u čoporu. Agresija ne mora nužno biti fizički okršaj, može to biti suptilno spuštanje protivnika u očima ostalih u čoporu, na neki način i u nekom obliku. Glavne odluke on donosi i kad ih donese, svi su skloni složiti se s njim. Uglavnom se radi o osobi od autoriteta, dakle autoritet=alfa.
Ovo mi se jako svidja.

Agresija kao suptilna kategorija? Ovo je zanimljivo razmisljanje.
ogranicena is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 14:19   #15
Muskarac koji ima integritet cvrste stavove i samopuzdanje !
Muskarac koji ne podvija rep na prvu nesuglasicu u vezi nego se bori za osobu koju voli i djeli sa njom i dobro i zlo !
Muskarac koji pokazuje svoju njeznu stranu svojoj dragoj i ne plasi se da se iz lava pretvori u macu da bi pruzio ljubav i njeznost osobi koju voli i do koje mu je stalo !
Muskarac kojem je potrebna mentalna stimulacija u cvrtom partneru a ne samo neko ko ce ga bezrezervno slusati i povladjivati mu!
Muskarac koji se ne plasi zivotnih izazova nego im ulazi optimisticki u kostac !
Muskarac koji na prvo mjesto stavlja voljenu osobu i eventualnu obitelj u koliko je ima i bezrezervno ih voli i stiti !
Muskarac koji je svjestan razlike u spolovima i uziva u svojoj muskoj ulozi !
Kada ga zena pogleda u oci bez i jedne izgovorene rijeci osjeti snagu i podrsku koju joj on pruza !

Zadnje uređivanje just curious : 01.11.2012. at 14:31.
just curious is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 14:20   #16
ja sam muškarac i moram priznati da mi alpha zvuči kao nešto negativno.
Ako je to muškarac koji nameće svoje stavove, ne sluša druge i želi da je njegova zadnja, onda sigurno ne želim biti alpha niti se družiti s alphama
youdontevenknow is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 14:23   #17
Quote:
ogranicena kaže: Pogledaj post
Znaci alfa i pravi je isto? S pozitivnim predznakom?
Da. Problem sa riječi alfa je što ljudi često ne razumiju biologiju, etologiju i psihologiju, pa vežu alfa status samo uz snagu i silu, što je krivo.
Evolucijska teorija kaže opstanak najprilagodljivijih, ne najjačih.
Alfa je osoba visokog ranga i statusa. Stvar je u tome što su mjerila toga evoluirala sa društvenim zajednicama. Ako je pravi muškarac ono što je sada najpoželjnije, on efektivno ima najveću selekciju partnerica. Ako ima poštovanje i žena i drugih muškaraca, on je efektivno alfa mužjak.
Gorštak je načeo neke dijelove toga, ali djelomično. Jer zahvaljujući modernom društvu u nekim svojim nakaradnim sferama, osoba može imati nominalni (dani) autoritet, iako nije alfa. Tako da ne bi rekao da je autoritet = alfa.
Nego iz alfa osobnosti proizlazi prirodni autoritet. Jer je to set osobina kojeg ljudi prirodno slijede, te je u tom setu osobina i niz sposobnosti koje omogućavaju da se to potencira i valorizira if challenged.
__________________
A tout le monde
Apophis is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 14:27   #18
Quote:
Apophis kaže: Pogledaj post
Da. Problem sa riječi alfa je što ljudi često ne razumiju biologiju, etologiju i psihologiju, pa vežu alfa status samo uz snagu i silu, što je krivo.
Evolucijska teorija kaže opstanak najprilagodljivijih, ne najjačih.
Alfa je osoba visokog ranga i statusa. Stvar je u tome što su mjerila toga evoluirala sa društvenim zajednicama. Ako je pravi muškarac ono što je sada najpoželjnije, on efektivno ima najveću selekciju partnerica. Ako ima poštovanje i žena i drugih muškaraca, on je efektivno alfa mužjak.
Gorštak je načeo neke dijelove toga, ali djelomično. Jer zahvaljujući modernom društvu u nekim svojim nakaradnim sferama, osoba može imati nominalni (dani) autoritet, iako nije alfa. Tako da ne bi rekao da je autoritet = alfa.
Nego iz alfa osobnosti proizlazi prirodni autoritet. Jer je to set osobina kojeg ljudi prirodno slijede, te je u tom setu osobina i niz sposobnosti koje omogućavaju da se to potencira i valorizira if challenged.
no no no, you are alfa, not me
Gorštak is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 14:29   #19
ja bi se malo pozabavio terminom alfa
termin je nastao iz potrebe da se na neki nacin etiketira dominantna jedinka u coporu
ako promatramo alfa jedinke u vucijem coporu onda govorimo o alfa muzijaku i alfa zenci
kao paru koji je dominantan u coporu
takodje svaki vuciji copor ima i beta muzijaka i beta zenku
shodno tome ako neko ljudsko drustvo promatramo kao vuciji copor
onda nema alfa muzijaka ili alfa zenki
nego postoji samo alfa muzijak ili alfa zenka
sve drugo su bete
blijede kopije alfi
edi_bosanceros is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 14:34   #20
sirovi muzjak,
ili iz tvoje skupine - pasmine... tvoja glava mi lici na neku pasminu s presjecenim nosom. slon, svinja. nilski konj itd

koji ima emociju skoro suptilnu kao zena
isto sto i sirov . totalno jedna te ista defincija. ali za drugu pasminu. recimo neku pasminu koja se u sumi rjetko primjecuje. sluzi samo za klopu predatorskoj skupi... ovce, gazele, koze, manje ptice

je istina da je covjek svejed pa se moze parit s svima. tako da je sve jedno


gledao na diskoveri., kazu da su se rogovi, i ukrasne krune oko glave razvile na zivotinjama iz samo jednog razloga. da bi se sepurile pred suprotnim spolom.
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:53.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger