Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2007., 14:45   #1
Peći na drva

Koja je sad razlika između peći na drva od cca. 800 kn od onih od 1800 kn?
I kakva je to peć Alfa Zrak I? http://www.konikom.hr/05_pecim.html

Hvala!
__________________
MOJ KOMP: CPU AMD Athlon 64 X2 6000+, Matična : Gigabyte GA-MA770-DS3, sAM2, Mema: 2 X 2GB PC6400 (800MHz), Kingmax, HDD Seagate ST3320620AS, 320 GB 16MB, Grafička : Gigabyte 8800 GTS 320 MB, napajanje: OCZ 600W. + Prijenosno računalo : HP 6735s
Miha© is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 12:24   #2
Velika je razlika. Počevši od kvalitete, izvedbe ložišta jel šamot ili gus, jel ima pečnicu ili je peć samo za grijanje. Razlika je nebo i zemlja.
__________________
Čast svakome, veresija nikome!!!
DENNY is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 12:43   #3
Quote:
DENNY kaže: Pogledaj post
Velika je razlika. Počevši od kvalitete, izvedbe ložišta jel šamot ili gus, jel ima pečnicu ili je peć samo za grijanje. Razlika je nebo i zemlja.
ma mislim ove samo za grijanje.....Koliko su lošije od ovih skupljih?
__________________
MOJ KOMP: CPU AMD Athlon 64 X2 6000+, Matična : Gigabyte GA-MA770-DS3, sAM2, Mema: 2 X 2GB PC6400 (800MHz), Kingmax, HDD Seagate ST3320620AS, 320 GB 16MB, Grafička : Gigabyte 8800 GTS 320 MB, napajanje: OCZ 600W. + Prijenosno računalo : HP 6735s
Miha© is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 20:20   #4
Nije da je ova koju si ti naveo loša nego je stvar same kvalitete i od čega je (gus ili šamot).
Ista ova "tvoja" je ona plamenova ispod kolliko sam vidio dimenzije su iste ali plamenova ima skoro duplo veću snagu ili ogrijevnu moć ili kako se to već zove.
Plamenova je sigurno gusnata dok je ova jeftinija šamotna 100%.
To ti je velika razlika pogotovo glede trajnosti i glede grijanja. I ako malo bolje pogledaš razlika je i u gornjoj tabli koja isijava toplinu i grije sam prostor, vidjet ćeš da je plamenova tabla veća zato i je snaga veća.
Mi smo prije imali grijanje na drva i oduvijek smo koristili plamenove peći tip caloreks ili kaloreks. imamo jednu stariji tip stara je 9 godina ko nova je .
Zato ako želiš kvalitetu i trajnost uzmi plamen ,jest da je skuplja ali opravdava cijenu.
Ni ova zrak I nije loša grijat će te a sad koliko dugo zavisi od nje ali i od tebe samog odnosno onog tko će je koristiti tako da ni sa njom nećeš pogriješit .

Samo je bitno s koliko se novaca raspolaže što je čak 1. uvijet kod kupnje.
__________________
Čast svakome, veresija nikome!!!
DENNY is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 00:03   #5
Quote:
DENNY kaže: Pogledaj post
Nije da je ova koju si ti naveo loša nego je stvar same kvalitete i od čega je (gus ili šamot).
Ista ova "tvoja" je ona plamenova ispod kolliko sam vidio dimenzije su iste ali plamenova ima skoro duplo veću snagu ili ogrijevnu moć ili kako se to već zove.
Plamenova je sigurno gusnata dok je ova jeftinija šamotna 100%.
To ti je velika razlika pogotovo glede trajnosti i glede grijanja. I ako malo bolje pogledaš razlika je i u gornjoj tabli koja isijava toplinu i grije sam prostor, vidjet ćeš da je plamenova tabla veća zato i je snaga veća.
Mi smo prije imali grijanje na drva i oduvijek smo koristili plamenove peći tip caloreks ili kaloreks. imamo jednu stariji tip stara je 9 godina ko nova je .
Zato ako želiš kvalitetu i trajnost uzmi plamen ,jest da je skuplja ali opravdava cijenu.
Ni ova zrak I nije loša grijat će te a sad koliko dugo zavisi od nje ali i od tebe samog odnosno onog tko će je koristiti tako da ni sa njom nećeš pogriješit .

Samo je bitno s koliko se novaca raspolaže što je čak 1. uvijet kod kupnje.
Tnx.
__________________
MOJ KOMP: CPU AMD Athlon 64 X2 6000+, Matična : Gigabyte GA-MA770-DS3, sAM2, Mema: 2 X 2GB PC6400 (800MHz), Kingmax, HDD Seagate ST3320620AS, 320 GB 16MB, Grafička : Gigabyte 8800 GTS 320 MB, napajanje: OCZ 600W. + Prijenosno računalo : HP 6735s
Miha© is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 08:49   #6
Quote:
mihael1990 kaže: Pogledaj post
Koja je sad razlika između peći na drva od cca. 800 kn od onih od 1800 kn?
I kakva je to peć Alfa Zrak I? http://www.konikom.hr/05_pecim.html

Hvala!
malo kasnim, ali možda još nije kupljeno. slike koje sam ja vidjela na tvojoj stranici prikazuju jednu peć na drva a druga je plinska. razlika jasna.
bez obzira što jedna traži drvo, a druga plin, uz svaku peć imaš jačinu u W, bez obzira što to malo vuče na struju, 1 W je predviđen za zagrijavanje 10 kubnih metara zraka (ako je protorija standardne visine to je cca 4 m kvadratna). to je vrlo bitni podatak kod kupovanja peći.

da li je peč tučana (gusana) ili lim pa unutra obložen i premazan šamotom važno je onda ako imaš neku posebnu želju o brzini zagrijavanja prostora i dužini zadržavanja topline.
tučane peći brže zagriju prostor ali se peć i prije "ohladi"
peći koje su izunutra obložene šamotom, sporije zagriju prostor, ali se zagrijani šamot i sporije hladi. kod takovih peći, međutim, moraš računati na to da će kad tad (nakon nekoliko godina korištenja) šamot trebati malo pokrpati, nanovo zamazati. nije to neki posao, ali je angažman.

plamenove peći su vrlo dobra kvaliteta, samo pazi da li po W odgovara prostoru koji kaniš zagrijavati.
__________________
dear Lord,everyday in every way teach me to tend to my own business and to keep my big mouth shut...
especially when I don't know what I'm talking about
chateauxdeif is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 13:05   #7
Grijanje na drva

Kupnja peći na drva

razmišljam o kupnji peći na drva, za prostor veličine nekih 70 kvadrata. naravno, željela bih povoljniju cijenu, ali mi je prioritet da može što duže "držati vatru". naime, obaveze me razvuku pa nisam u mogućnosti prosjediti cijeli dan kući i ložiti. imala sam neku malu, više kao štednjak, i izludilo me - mogla je držati maksimalno dva sata, pa naloži opet ili se gasi.

po mogućnosti bih i da ne zauzima mnogo prostora. dajte mi savjet, koje i kakve su najbolje

Zadnje uređivanje fermina-daza : 08.03.2015. at 20:04. Reason: promjena naslova teme
Cvrcak i Mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 13:09   #8
Quote:
Cvrčak i Mrav kaže: Pogledaj post
razmišljam o kupnji peći na drva, za prostor veličine nekih 70 kvadrata. naravno, željela bih povoljniju cijenu, ali mi je prioritet da može što duže "držati vatru". naime, obaveze me razvuku pa nisam u mogućnosti prosjediti cijeli dan kući i ložiti. imala sam neku malu, više kao štednjak, i izludilo me - mogla je držati maksimalno dva sata, pa naloži opet ili se gasi.

po mogućnosti bih i da ne zauzima mnogo prostora. dajte mi savjet, koje i kakve su najbolje
mislim da bi kod tog slučaja bila najbolja kalijeva peć...
Palos is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 09:57   #9
može slikica? vidila sam neke peći, na "Plamenovoj" stranici, ali ne kužim koja bi duže držala vatricu, pa da se ne zaletim u neki delux model i iskeširam lovu za nešto, ako ima i povoljnija varijanta da udovolji mojim zahtjevima
hvala
Cvrcak i Mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 11:58   #10
Quote:
Cvrčak i Mrav kaže: Pogledaj post
razmišljam o kupnji peći na drva, za prostor veličine nekih 70 kvadrata. naravno, željela bih povoljniju cijenu, ali mi je prioritet da može što duže "držati vatru". naime, obaveze me razvuku pa nisam u mogućnosti prosjediti cijeli dan kući i ložiti. imala sam neku malu, više kao štednjak, i izludilo me - mogla je držati maksimalno dva sata, pa naloži opet ili se gasi.

po mogućnosti bih i da ne zauzima mnogo prostora. dajte mi savjet, koje i kakve su najbolje
Mislim da nećeš naći peć koju možeš naložiti,pa da ti vatra drži 5-6-7 sati.Ja imam super peć na drva Helios-Banovići iz BiH,ona je 8kw i sa njom grijem negdje oko 60 m2 otvorenog prostora i još oko 30 m2 poluotvorenog prostora,ali GRIJEM.Njene dimenzije su š-52 cm d-65 cm v-100 cm,s tim da kada stavim jedan veliki komad drveta recimo 30-35 cm dužine i promjera negdje 25-30 cm,što je relativno veliki komad drveta,onda mi drži vatru negdje oko max 4 sata.Ja sam super zadovoljan sa njom,grije fantastično,gdje god da dođem a da ima samo grijanje na plin-centralno mi se smrznemo.Imamo i mi centralno na plin ali ga uopće nepalimo,nemoš se ti ugrijati kao na drva,a i ode ga nemoguće puno.Još nisam rekao da se isto ugrije i kupaona i još jedna se soba onako umlači na nekih 19 stupnjeva jer trenutno u njoj nije nitko.Ja mogu reći slobodno da ugrijem mojih 110 m2 s tom peći,negdje je malo toplije a negdje je malo hladnije,to je grijanje na drva.Što se loženja tiče ja sam kod kuće pa mi nije problem naložiti-ubaciti svakih sat vremena komadić drveta,ali kad idem negdje na par sati onda roknem onaku komadinu i sve u redu.Jedina mogućnost je da možda ozidate kaljevu peć,ja sam razmišljao da nabavim jednu međutim ja sam trebao peć od bar 180-200 kaljeva,jer jadan kalj grije jedan kubik zraka a ne kvadrat zraka.Svi stari majstori kažu da treba kupiti staru polovnu peć jer nove nisu tako dobre.Kada sam ja tražio nisam mogao naći tako veliku peć a da su svi kaljevi bili ispravni,jer neki su okrnjiti neki su pukli itd.A nova je jako skupa i još negrije kao stara-polovna peć.Ako te zanima možeš pogledati pod HELIOS-Banovići kamini,moj je Estetik od 8kw,ja sam svoj kupio prošle godine i platio oko 4000 kuna,tako se i danas vrti cijena,jadino ako ga netko ima na nekoj akcija pa bude i jeftinije.Za sada toliko od mene idem da nahajcam vatricu.I još nešto,u nekim trg.centrima ima za kupiti povoljno neki kao peć-kamini iz recimo Makedonije,moram reći da je to bacanje novaca jer su dosta loše,imaju tanak lim i onda tijekom grijanja zna iskočiti kao đomba-kvrga na gornjoj ploči od peći,a to je jako opasno i na kraju jako loš materijal za takvu peć.To je moje mišljenje a i iskustva nekih mojih poznanika koji se sada kaju jer su išli na jeftinije,pa eto ga sad imaju i nemaju.I na kraju mislim da sa Plamen-Požega nemožeš pogriješiti jer su isto super peći na drva.
pero1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 09:18   #11
Jutro svima! Ne znam da li je dobar podforum, ali imam jedno pitanje: radi se o kući površine 150 kvadrata (105 kvadrata grijem sada a 45 je dograđeno). Trenutno imamo centralno grijanje na etažni štednjak. Zanima me koju peć na kruta goriva uzmem, koje jačine? Je li bolja peć od gusa ili kotlovnog lima 4mm. Što je po vašem mišljenju najisplativija investicija? Hvala svima na prijedlozima i sugestijama!
__________________
Ja ženu slušam al radim po svom :D
kkranjc7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 13:32   #12
moja mama ima glas amity. izuzetno je zadovoljna. prije je imala neki običan štednjak na drva u koju je trebala malo-malo ubacivati da se vatra ne bi ugasila. sada ubaci jedno veliko debelo drvo (npr. kad ode raditi ili navečer kad ide spavati) i nakon 6-7 sati zna biti žara. kaže da se preporodila. ima veliki otvor za drva tako da mogu ići velike cjepanice.
peć nema onu rešetku i posudu za pepeo i ona se dugo premišljala upravo zbog toga. ali u principu to kod ove peći nije ni potrebno. čisti se svakih 3-4 dana.
__________________
Mis enteroscas estallan del entusiasmo!
castanea is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 19:47   #13
Thumbs up

Quote:
castanea kaže: Pogledaj post
moja mama ima glas amity. izuzetno je zadovoljna. prije je imala neki običan štednjak na drva u koju je trebala malo-malo ubacivati da se vatra ne bi ugasila. sada ubaci jedno veliko debelo drvo (npr. kad ode raditi ili navečer kad ide spavati) i nakon 6-7 sati zna biti žara. kaže da se preporodila. ima veliki otvor za drva tako da mogu ići velike cjepanice.
peć nema onu rešetku i posudu za pepeo i ona se dugo premišljala upravo zbog toga. ali u principu to kod ove peći nije ni potrebno. čisti se svakih 3-4 dana.
S takvom sam ja ložio kuću, cca 80m2 i mogu konstatirati da je peć odlićna, dvije sezone sam grijao na nju, jedini nedostatak loženja peći je nejednaka raspodjela temp u prostorijama kuće. Npr pokraj peći bilo je preko 30stupnjC,
a u najdaljim prostorijama oko 20-22 i zato sam napravio centralno i to naravno na drva.

Moj glas za Amity
lovro2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 11:36   #14
plamen

imam franklina od 10 kw i same pohvale zasada. grije lijepa je ne dimi
__________________
...drva drva drva drva...
kiko1833 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 13:55   #15
Evo mene zanima dal preporucujete Plamen ili Gorenje ? Moja baka je imala prije Plamen pec na drva ( platila nekih 1000kn ) i jako je slabo grijala, tesko se palila + za par mjeseci je izgorio onaj lim sa strane s:...
Pa sad ne znam sto da kupim..
Dal je moguce kupiti kvalitetnu pecnicu za 1000kn ? Ako ne, sto biste mi preporucili za iznos do 2000kn ?
Pec bi sluzila za grijanje, kuhanje i trebala bi imati pećnicu...
Hvala unaprijed !
xraven13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 15:40   #16
Exclamation Peć PLAMEN 850 GLAS

Dali je ko kupio novu peć a da nije zadovoljan!
Ja sam je uzeo u ktc-u za gotovinu 4000 kuna sad je 4390 kuna.Kad sam je naložio nije htijela vući dim,kad je otvoriš zadimi kao lokomotiva Zvali smo servis kažu da je do dimljaka, zovnem plamen požega oni isto tvrde.Mislim da ona ne vrijedi ni 2000 kuna.
branko.sisak is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 13:01   #17
Quote:
branko.sisak kaže: Pogledaj post
Dali je ko kupio novu peć a da nije zadovoljan!
Ja sam je uzeo u ktc-u za gotovinu 4000 kuna sad je 4390 kuna.Kad sam je naložio nije htijela vući dim,kad je otvoriš zadimi kao lokomotiva Zvali smo servis kažu da je do dimljaka, zovnem plamen požega oni isto tvrde.Mislim da ona ne vrijedi ni 2000 kuna.

Problem je u dimnjaku.
Peć može slabije grijati ,ali ne smije dimiti.
Provjeri dimnjak,najprije očisti,kakav je priključak peć-dimnjak,ima li kakve rupe u dimnjaku,koliko je visok iznad krova,ima li kapu.........

Cijene peći su katastrofa,realno to ne vrijedi ništa,hrpa metala.
Mali Daba is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 22:00   #18
Nije problem u dimljaku! problem je u peći. ja sam novu peć unutra prepravljao rezao ploču do pečnice dva dana rezao i probavao i osposobio je da može peći. Morat ću slikat detaljno pa postavit da se vidi,jer kod nove nejde dim od ložiša ispod pećnice nego odmah prema dimljaku,pa kad se peće kruh odozdo se neispeće ali sam uspio riješit i sad je 100% ispravna!
branko.sisak is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 03:01   #19
ja trvdim da je problem u gazdi a ne u peci ili u dimnjaku
deri valdez is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 16:38   #20
[QUOTE=deri valdez;30802894]ja trvdim da je problem u gazdi a ne u peci ili u dimnjaku[/QU Možda imaš nekoga ili sam radiš za PLAMEN ?! Ali kupi je ženi pa se onda javi

Zadnje uređivanje branko.sisak : 30.12.2010. at 16:46.
branko.sisak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:26.