Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2015., 10:14   #7061
Quote:
Jenny TimeLord kaže: Pogledaj post
He he, naravno da ne prolaze. MTB pedale i cipele na specki? Moram uzeti nešt' za smirenje. Ako iz nekoh čudnog i nevjerojatnog razloga morate hodati više od 3 i pol koraka prije/poslije vožnje, radije se izujte.

Bijele pedale su ipak samo pitanje modne neosvještenosti, ali sve što nosi prefix/sufix MTB nema što tražiti na specki i ultimativno je zlo.
slazem se
hodanje je opcenito precijenjeno, a tijekom voznje i nepotrebno. implicira udaljavanje od bicikla i samim tim rizik od otudjenja.
onda imas sa tiroxom problem.
tmbz is offline  
Old 18.03.2015., 11:01   #7062
Quote:
ikunda kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Poceo sam si polako slagati popis opreme za novi bicikli, pa me zanima dali je bolje ici na kombinaciju ovih cipela:https://www.bike24.com/1.php?content...0,245|||||||||
sa ovim pedalama https://www.bike24.com/1.php?content...0,245|||||||||

ili ovo dvoje:

https://www.bike24.com/1.php?content...0,245|||||||||

https://www.bike24.com/1.php?content...0,245|||||||||

Ili da jednostavno od tog svega uzmem najeftinije komade i gotovo.
Moja preporuka ti je prva kombinacija iz dva razloga:
1. lakše ćeš hodati u tim cipelama
2. pedale koje si linkao su daleko najbolji izbor što se Shimano SPD pedala tiče (po mom mišljenju). Imam te pedale i noviji XT model (m780) i ove su u boljem stanju nakon dužeg perioda upotrebe od višestruko skupljih XT-ejki.

U raspravu o MTB ili cestovni SPD na specki se neću uvlačiti, osobno mislim da je MTB SPD bolji izbor upravo zbog hodanja i lakšeg kombiniranja sa drugim biciklima (moje dnevne potrebe jer koristim više bike-ova za svakodnevno commutanje koje uključuje i stepenice na 3. kat).
Ako želiš prenositi više snage, kupi tvrđe cipele... (Moja filozofija )
nino_zg is offline  
Old 18.03.2015., 11:15   #7063
Quote:
tmbz kaže: Pogledaj post
slazem se
hodanje je opcenito precijenjeno, a tijekom voznje i nepotrebno. implicira udaljavanje od bicikla i samim tim rizik od otudjenja.
onda imas sa tiroxom problem.
a što kad udjes u neku birtiju da ti natoce vodu u bidon, a kelnerica netom oprala pod??
LO1969VE is offline  
Old 18.03.2015., 11:27   #7064
Quote:
LO1969VE kaže: Pogledaj post
a što kad udjes u neku birtiju da ti natoce vodu u bidon, a kelnerica netom oprala pod??
Onda se iz biciklista trenutno transformiras u baletana.
ikunda is offline  
Old 18.03.2015., 11:30   #7065
Quote:
LO1969VE kaže: Pogledaj post
a što kad udjes u neku birtiju da ti natoce vodu u bidon, a kelnerica netom oprala pod??
hehehe sidi papuce imaju neku minijaturnu gumenu peticu po kojoj se da zacupkivat
al znas kaj, prevec se jamra i fama dela oko cestovnih papuca, pa zene u civilstvu napikavaju po petama, a to je ziher teze.
pa se ne zale i dopisuju po forumima kak budu u birtiju usle bidon dotakat
tmbz is offline  
Old 18.03.2015., 15:02   #7066
Za one koji misle ulaziti u birtije jer trekking s flatovima. S cestovnim biciklom se eventualno sjeda na terasu, s tim da se isti naslanja nadohvat ruke. Ako ti uvjeti nisu zadovoljeni, šuti i vozi dalje. I nema tu "što ako" i sličnih šbbkbb pizdarija.
__________________
Rule #72 // Legs speak louder than words.
Jenny TimeLord is offline  
Old 21.03.2015., 11:29   #7067
Pozdrav zanima me može ki mi ko rec kakve su karakteristike ove bicikle i jel se isplati uzimat za 2500 kn??
http://www.bicikla.com/bicikli/akcij...ProductID/2399
Dvuskovic is offline  
Old 24.03.2015., 22:46   #7068
pozdrav! da li bi netko bio voljan rec mi misljenje o biciklu na linku, ovo bi mi bio prvi cestovni bike, cijena u kunama je 3500, snizen je sa 5700, cisto me zanima da li je bajk u redu http://www.bikester.se/serious-valpa...ey-367810.html
ubu is offline  
Old 25.03.2015., 08:37   #7069
ja ga ne bi kupio zbog svega, a bome ni cijena nije extra
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Old 25.03.2015., 13:47   #7070
Quote:
hazzarder kaže: Pogledaj post
ja ga ne bi kupio zbog svega, a bome ni cijena nije extra
hvala ti na savjetu, razmislit cu, iako mislim da cu tesko nac nesto bolje za ovu cifru
ubu is offline  
Old 25.03.2015., 14:40   #7071
Ako ćeš nakon nabavke razmišljati da si trebao uzeti nešto bolje i da ga trebaš apgrejdati, onda si uštedi lovu i kupi nešto za 1000 eura. A ako ćeš sjesti na njega i uživati, uzimaj, pogotovo ako ga kupuješ u trgovini gdje ga možeš isprobati. Potrošnji dijelovi za 8-brzinske sustave su smiješno jeftini u odnosu na 11 brzina. Računaj i na dodatnu opremu, eventualno odjeću itd...
'Zoki' is offline  
Old 25.03.2015., 15:14   #7072
E to je najveći problem. Bicikl je solidan i ispunjavat će osnovne potrebe. Aliiiii, ako ga kupiš, onda se pomiri s time da nema previše smisla ulagat neke pare u njega.

Ako ti je pak biciklizam strast i imaš u planu dosta voziti, ja bi ipak još malo ušparao i kupio nešto bolje.
Ako su pare problem uvijek se može naći nešto povoljno polovno.
Haneke is offline  
Old 25.03.2015., 15:26   #7073
početna SCOTT specka je 4600 kuna
- 10% na keš.
- ako je nema na skladištu ide 15% popusta za gotovinu kao prednarudžba.

e sad. ne mora uzeti scotta (znam cijenu jer trgovina u kojoj radim ima zastupništvo), ali za cca 4 keke bi definitivno rađe uzeo neki brend bicikl poput speca, cannondale i slično nego ovo sa linka.
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Old 27.03.2015., 18:44   #7074
Još malo plastike

Kineska "Aeronova" (AliExpress)




__________________
facebook.com/crnihr
crn is offline  
Old 27.03.2015., 20:43   #7075
Quote:
crn kaže: Pogledaj post
Još malo plastike

Kineska "Aeronova" (AliExpress)
hylix ?
takav slican sam ja gledal dok sam si plasticnjaka slagal al me bila frka da bum ga potrgal.
ovakvog sam gledal
tmbz is offline  
Old 28.03.2015., 08:01   #7076
Quote:
crn kaže: Pogledaj post
Još malo plastike

Kineska "Aeronova" (AliExpress)
I kakav je osjećaj u odnosu na Al ?
"fosil" is offline  
Old 28.03.2015., 12:13   #7077
Quote:
tmbz kaže: Pogledaj post
hylix ?
takav slican sam ja gledal dok sam si plasticnjaka slagal al me bila frka da bum ga potrgal.
ovakvog sam gledal
Nije 'Hylix' ali to je u biti to, Kineska 'kopija' 3T Aeronove... samo na AliExpressu je duplo jefitinija od ovoga što si ti linkao.
Quote:
"fosil" kaže: Pogledaj post
I kakav je osjećaj u odnosu na Al ?
Puno bolje amortizira cestu a opet je dovoljno krut da imaš osjećaj sigurnosti. U početku sam bio oprezan jer je jako lagan i djeluje krhko ali u vožnji je sve čvrsto i brzo prestaneš razmišljati o materijalu i samo gaziš
__________________
facebook.com/crnihr
crn is offline  
Old 28.03.2015., 18:14   #7078
Quote:
crn kaže: Pogledaj post
Nije 'Hylix' ali to je u biti to, Kineska 'kopija' 3T Aeronove... samo na AliExpressu je duplo jefitinija od ovoga što si ti linkao.
kul, to je onda stvarno super cijena.
ja sam po e-bayu trazil, na aliexpresu nis nemrem nac. prevec je svega tamo
tmbz is offline  
Old 29.03.2015., 11:59   #7079
Kak je Mali Maleni napisao, da pitam i ovdje:

Nešto si razmišljam o povratku na specijalku (mene to svaki put ulovi kad ih vidim u dućanu ), ali moja količina vremena i novaca me ohladi od dosta cijena.
Ono što sam vidio je BTWIN za 3000 kuna u Dechatlonu, pa me zanima vrijedi li to kog vraga odnosno vrijedi li te novce. Da odmah budemo na čisto - glavno svakodnevno prometalo bi i dalje ostao Cube, a ovo bi bilo čisto rekreativno (nikakve nadogradnje ne bi išle, osim možda pedala). Dakle, za popodnevne i vikend rute od sat, sat i pol.
__________________
Pretpostavka je majka svih zajeba.
8T8 is offline  
Old 29.03.2015., 12:37   #7080
Samo malo višlje na ovoj stranici imaš slično pitanje i odgovore na njega 1., 2. i 3.
__________________
"Ljudi cijeli život traže mir, spokoj, sreću i zdravlje, a mogu jednostavno kupiti bicikl." I.T.
ossasa is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:09.