Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2008., 01:11   #201
Quote:
ZTS kaže: Pogledaj post
Tarot? Da se razumijemo, tarotom nemoze pravilno upravljati osoba koja za to nije sposobna. Dakle, netko tko se sjetio ic na forum uciti o tarotu.

Pravi pravcati tarot nema veze sa ovim danasnjim komercijalnim, laznim naravno.

Tarotom zapravo upravlja osoba koja ga i radi. Ne mislim na njenu sposobnost upravljanja zivotom osobe kojoj cita karte, nego osoba koja ga radi mora imati bar male "nadprosjecne" sposobnosti da zna ocitati karte, shvatiti pravo znacenje i povezati sve skupa u logicnu cjelinu, i pritom se "povezati" (nemojte krivo shvatiti) na um osobe kojoj ga cita. Smijesno zvuci ali ovo sto gledamo na televiziji ili zovemo na telefone koji kostaju 300 kn po minuti su gluposti!

Pravog tarota je bilo jos oko 1900, ali pocetkom WWF nestaje...

BTW, u tome nema nikakvoga zla, to su nadprosjecne sposobnosti, kao citanje misli, vidljiva buducnost, itd. To sve postoji. Tko ne vjeruje neka mu je.
A koji je to bio Tarot oko 1900? Zlatna Zora, via Felkin, tada još nije bila izradila Tarot, a raniji špilovi su postojali i pre koliko znam...zašto onda baš 1900. godina?
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 01:14   #202
Quote:
porš kaže: Pogledaj post
bok, e ovak zanima me:

koji je dobar tarot deck za potpunog početnika?

jel se uz bilo koji deck dobi i nekakav priručnik za pojašnjenje karata ?

koje knjige (za početnika u tarotu ) preporučate?
Marseljski nije loš za početnike, ali je po m,eni Rider-Waite Tarot špil najbolji za nekog ko tek počinje sa Tarotom. BOTA šril je takođe dobar, ali ga je poželjno prolaziti skupa sa BOTA lekcijama. Bez toga mislim da je Rider- Waite bolji.
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 01:17   #203
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Neće ni pokucati jer nemaju veze sa Crowley Thoth tarotom.

Koristim ga i ja nekih 15-tak godina i eto, usprkos zlogukim predviđanjima još uvijek sam tu
Naravno. Tarot ima veze sa "Bićima", ali to se odnosi na male karte koje imaju veze sa 72 Anđela dekana zodijaka.
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 09:22   #204
Quote:
Frater HPK kaže: Pogledaj post
Marseljski nije loš za početnike, ali je po m,eni Rider-Waite Tarot špil najbolji za nekog ko tek počinje sa Tarotom. BOTA šril je takođe dobar, ali ga je poželjno prolaziti skupa sa BOTA lekcijama. Bez toga mislim da je Rider- Waite bolji.
definitivno smatrama da je rider-waite najbolji jer je vrlo slikovit i samo ako se dobro zagledaš u sliku skužiš šta znači, dakle nemoraš piljiti uz knjigu, i naravno, obavezno uz taj špil uzeti i knjigu rider-waita jer uvijek je najbolje uzeti komplet a ne svako posebno, može se naći vrlo povoljno karte +knjiga oko 250,00kn
nensi1301 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 14:45   #205
šta je sve potrebno da bi neko mogao sam napraviti karte?
ja_sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 16:49   #206
Quote:
ja_sanja kaže: Pogledaj post
šta je sve potrebno da bi neko mogao sam napraviti karte?
Pa za jedan kvalitetan špil karata, u grubo, trebalo bi najmanje 15-tak godina iskustva u radu sa tarotom i simbolima, dobre umjetničke sposobnosti i sposobnost kvaltietnih vizija.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 21:44   #207
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Pa za jedan kvalitetan špil karata, u grubo, trebalo bi najmanje 15-tak godina iskustva u radu sa tarotom i simbolima, dobre umjetničke sposobnosti i sposobnost kvaltietnih vizija.
dobro, dakle fali mi trinaestak godina iskustva.

imaš kakvih preporuka sem toga?
ja_sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 22:09   #208
Quote:
ja_sanja kaže: Pogledaj post
dobro, dakle fali mi trinaestak godina iskustva.

imaš kakvih preporuka sem toga?
Ništa više.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 14:54   #209
Quote:
ja_sanja kaže: Pogledaj post
šta je sve potrebno da bi neko mogao sam napraviti karte?
malo tvrđeg papira,olovka ili neke bojice,dobra volja i puuuuno mašte s predhodnim poznavanjem tarota i čemu on služi.....kako će izgledati,koliko će ih biti,šta će značiti.....tvoja slobodna volja i mašta.....sretno
nensi1301 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 03:47   #210
ljudi, mislim da se mora raditi sa vlastitim, drugačije ne ide.
Q[kjuː] is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 15:14   #211
-u tarotu,prilikom gatanja,koji su mehanizmi zaštite od negativnih utjecaja?
-...interesira me još par stvarčica,ak ima kaki znalac,može i na p.p?
žacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2008., 19:16   #212
Meni je godinama tarot služio kao mala svakodnevna meditacija. Najviše sam se služila knjigom Maria Montana: "Tarot - Spiegel des Lebens" - "Tarot - ogledalo života" koja prilično zadire u simbole i može fino služiti kao pripomoć pri, ajmoreć, samospoznaji. Koristila sam i "Das Tarot - Handbuch" Hanje Banzhafa s citatima Junga, između ostalog. Knjiga A. E. Waita koja ide uz njegove karte nije mi se svidjela jer me više asocira na priprosto gatanje. Otkako sam gledala u karte za druge totalno sam se udaljila od tarota. To mi nekako povlači pitanje prenošenja tuđe energije na sebe, osim što mislim da svrha tarota nikako nije u proricanju sudbine. Jel neko zna dal se kod nas mogu nabaviti tarot-karte koje je oslikao Salvador Dali? I dal ima neka zahtjevnija knjiga u kompletu s kartama (ako izuzmemo Crowleya)?
__________________
Los laberintos que crea el tiempo, se desvanecen.
contra rationem is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2008., 19:31   #213
VI. Die Liebenden

Die Liebenden sind das erste Überwinden der Dualität auf dem Weg, den Narr geht, die erste Vereinigung, das erste Verschmelzen... In dieser direkten Konfrontation der Dualität Mann - Frau scheint ein erstes Erkennen einer höheren Einheit und Göttlichkeit möglich, angedeutet durch den Engel. Liebe ist die erste Erfahrung, die die Trennung von göttlichen Ursprung aufhebt...
Adam kann nicht direkt in die Augen des Engel schauen, er kann seine göttliche Natur nicht ohne Umweg erkennen, er kann sie nur in den Augen von Eva reflektiert sehen.

Ljubavnici su prvo nadilaženje dualiteta na putu kojim ide luda, prvo sjedinjenje, prvo stapanje... U tom direktnom suočavanju dualiteta muškarac - žena, spoznaja višeg jedinstva i božanskoga čini se mogućom, naznačena anđelom. Ljubav je prvo iskustvo koje nadilazi razdvajanje od božanskog izvora... Adam ne može pogledati direktno u oči anđela, ne može svoju božansku prirodu spoznati nego zaobilaznim putem, može ju vidjeti tek reflektiranu u očima Eve...
__________________
Los laberintos que crea el tiempo, se desvanecen.
contra rationem is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2008., 20:25   #214
Quote:
contra rationem kaže: Pogledaj post
Jel neko zna dal se kod nas mogu nabaviti tarot-karte koje je oslikao Salvador Dali? I dal ima neka zahtjevnija knjiga u kompletu s kartama (ako izuzmemo Crowleya)?
Dalijev špil sam svojedobno nabavila u Ljubljani, i kasnije primijetila u Tkalčićevoj, iako mi je tamo vlasnik rekao da ga nerado naručuje jer je skup. Najbolji način je svakako Amazon.

Quote:
To mi nekako povlači pitanje prenošenja tuđe energije na sebe, osim što mislim da svrha tarota nikako nije u proricanju sudbine.
Quote:
žacko -u tarotu,prilikom gatanja,koji su mehanizmi zaštite od negativnih utjecaja?
-...interesira me još par stvarčica,ak ima kaki znalac,može i na p.p?
zanimljivo je da se na ovu temu održao svojedobno simpozij na Berkleyu, u stvari općenito je bilo riječi o problemima s kojima se suočavaju ekstrasensi.
svi bez iznimke su se izjasnili da imaju iskustvo problema sa tuđim energijama, pa se ponekad danima ne mogu riješiti npr. bijesa ili sličnih emocija koje su pokupili od drugih.
problem tuđih energija čak se manje manifestira prilikom seanse "gatanja" jer čovjek se na neki način pripremi za dolazak klijenta. ekstrasens je već samim tim što je ekstrasens, izložen svemu i svačemu i može pokupiti smeće čak i u tramvaju.
postoje sistemi zaštite u magijskoj praksi, kao što je na primjer izvođenje rituala pentagrama.
najbolji mehanizam zaštite je po mom mišljenju izdizanje iznad mundanog, svjetovnog sloja pitanja. postže se recimo meditacijom, tratakom (buljenjem u svijeću), paljenjem aghni vatre, i šamanolikom postupcima koji izbacuju klijenta (i tarotistu) iz uobičajenog svakodnevnog stanja svijesti. tome može poslužiti i posebno osmišljen ambijent, muzika (sa bubnjevima) itd. te usredotočivanjem na istinsko biće klijenta. (ne dakle na njegov/njen pojavni vanjski lik)
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2008., 11:20   #215
Pomoc

Sa Tarotom sam se amo rec 'upoznala' u mladjim ;-) danima, tad nije bilo ni kompjutera itd. nego priajteljica nabavila neku knjigu pa smo nekako dosli i do karata, a i znanje o astrologiji bilo je iz casopisa Astro magazin...
Onda je to sve nekako proslo, a sad se ja zelim tome vratiti ali sa nekim amo nazvat zrelijim stavom...
Znaci kao nekog pocetnika, mozete me savjetovat gdje da krenem?
Citala sam sto pisete o kratama, recimo netko je spomenuo staroengleski spil.. gdje bi to mogla nabaviti?
Takodjer vidim da kad se stekne vise iskustva Crowleya. I to bi zeljela nabavit..kasnije.
Na stranici Algoritma, nasla sam mnoge knjige, doduse 90% ih nije moguce naruciti tj pise nije raspoloživo al nekako trebala bi i pomoc koja knjiga bi bila dobra za pocetak..
Pretpostavljam da sve to mogu nabavit u ZG, pa se nadam da cu i otic jer bi htjela prelistat i pogledat sve te spilove pa da vidim koji ce me intuitivno privuc...
Unaprijed hvala na pomoci.
__________________
mali bubnjar
LelaSt is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 02:23   #216
Quote:
mandragora kaže: Pogledaj post
svi bez iznimke su se izjasnili da imaju iskustvo problema sa tuđim energijama, pa se ponekad danima ne mogu riješiti npr. bijesa ili sličnih emocija koje su pokupili od drugih.
problem tuđih energija čak se manje manifestira prilikom seanse "gatanja" jer čovjek se na neki način pripremi za dolazak klijenta. ekstrasens je već samim tim što je ekstrasens, izložen svemu i svačemu i može pokupiti smeće čak i u tramvaju.
Pa upravo je tako. Postoje ljudi koji na neki način "pobiru" tuđa stanja, sa ili bez Tarota i onda se lagano gube u njima, tj. smanjena im je kontrola. Ali, upravo iz tog razloga i nije "predviđeno" da se bilo tko bavi Tarotom ili čime sličnim, osobito ne netko tko ne može na neki način postaviti granice između sebe i drugoga, a da se istovremeno uživi u tog drugoga. Treba imati tu neku sposobnost, a uz nju i veliku dozu vlastite psihičke snage i stabilnosti.

Ili gledati samo sebi u karte.
Lovecat is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 17:17   #217
Pa da li to onda znači da ako se to naša potsvijest reflektira u kartama,da mi sami zapravo dajemo sebi odgovore,a ne ono što če se zbilja dogoditi?To onda nije realnost ,nego na neki način naše želje?!
lapalomma is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 17:31   #218
Quote:
lapalomma kaže: Pogledaj post
Pa da li to onda znači da ako se to naša potsvijest reflektira u kartama,da mi sami zapravo dajemo sebi odgovore,a ne ono što če se zbilja dogoditi?To onda nije realnost ,nego na neki način naše želje?!
Ne. tarot tako ne funkcioniše. Ceo jedan sistem principa vodi naše ruke dok delimo karte i otvaramo. Zato i postoje prizivi pre itvaranja, posvećivanja karata pre toga i sve ostalo.
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 17:43   #219
Baš sam se pitala,zatp što sam bila koji puta nazvala na telef.(znam-to su muljatori)ali,puno stvari koje su mi rekle,stvarno su se i dogodile.Doduše,možda sa nekim malim zajeb.,poput:bit če poziv od neke žene vezano za posao,i bio je,ali ne od te iste za koju sam ja pitala.A i određivanje vremenskog perioda im baš ne ide od ruke,ali zato su sve rekle(njih 4,da ne bi bilo zabune),iste stvari za koje sam i sama pretpostavljala da je tako.Pa sam zato i mislila,da to možda mi sami ne iniciramo u otvaranju?
lapalomma is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 20:55   #220
Quote:
lapalomma kaže: Pogledaj post
Pa da li to onda znači da ako se to naša potsvijest reflektira u kartama,da mi sami zapravo dajemo sebi odgovore,a ne ono što če se zbilja dogoditi?To onda nije realnost ,nego na neki način naše želje?!
Pa kaj u tome ima loše? U nama se i kriju odgovori, samo ih trebamo potražiti. Uostalom, ne mislim da je bit u proricanju budućnosti, već u otkrivanju realnosti.
__________________
Los laberintos que crea el tiempo, se desvanecen.
contra rationem is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:55.