Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.06.2014., 10:41   #1001
da vrucine su veci problem nego zima po meni jer oni ako odu nahranjeni i ako temp. nisu -15 oni prezive bez problema ove zime su mi prezivili i puzici koji su se tek bili izlegli prije zime a bili su ko velicine zrna papra ....iako je i zima bila slaba
vexvex is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 12:08   #1002
istina je što je napisao g. vexvex. svi mi od dotične gosp. smo prevareni koji smo išli preko nje. sad biti gubitnik nije lako. mučimo se naći svoje tržište.
puž mata is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 15:42   #1003
ma trziste se nade a valjda ona i isplati ako joj se isporuci taj dio neznam jer jos nisam nista isporucivo jer da sam isporucivao nebi imao za reprodukciju i tako se vrtim u krug non stop mene zanima samo dali postoji neko ko je uspio imati barem pola od onog sta je ona pricala a to je kao 1-1,2 kg po m2 ogradenog prostora u mrezama
vexvex is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 19:51   #1004
jedan je forumas nedavno napisao da ima ugovor s almom ali da si je vec nasao drugo trziste u Italiji... Zasto i vi drugi ne potrazite isto? mislim pretezito na vas koji uzgajate vinogradnjake? posavjetujte se s covjekom valjda mozemo pomoci jedni drugima... Koliko znam na glasu je prica kako je trziste puzevima u europi nezasitno i da je potraznja u vecem porastu nego proizvodnja, tako da vjerovatno ne gubi nista s tim ako vam kaze kome ih prodaje....
A i ak nije tajna zanima me po koliko ste placali reproduktore kod alme i te cuvene elaborate???
HelixA is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 20:18   #1005
za 5000 m2 sam platio oko 30000 kn puzeve oko 25000 kn mrezu elaborat 5000 kn i smjeme su bile enormne cijene ko da sam sadio zlato a ne perko i blitvu
vexvex is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 20:20   #1006
Quote:
vexvex kaže: Pogledaj post
za 5000 m2 sam platio oko 30000 kn puzeve oko 25000 kn mrezu elaborat 5000 kn i smjeme su bile enormne cijene ko da sam sadio zlato a ne perko i blitvu
tih 30 000 kn puzeva...koliko komada je tu bilo...jel se sjecate ili bar cijene po komadu ?
HelixA is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 21:15   #1007
neznam bilo je oko 2-3 kn kom ... nije uopce u tome problem viidm svi pricaju kao treba radit ovo ono... ljudi pa ja nisam jos naso nikog ko od ovog zaraduje eto kad mi se javi ta osoba onda mozda i prihvatim pricu ali da sam znao nebi ni pomisljo uci u ovo nazalost .... sa 120 na 60 puzara u 4 godine pa daj mi recite da bas niko od njih nije radio ? to je smjesno s tim da svake godine dode novih 10-15 ljudi znaci da novi ne ulaze bilo bi 00000000000 puzara u rep . hrvatskoj treba puno veca ulaganja nazalost u ogradenom prostoru di su kontrolirani uvjeti di regulirate vlagu hranjivost tla prihranu temp. i sl ............ ovako se moze uzgojit ali ni priblizno onom o cemu oni pricaju eto ja jos cekam da nadem nekog ko od tog zaraduje i nisam jos nikog naso ja bi bio zadovoljan da svake godine dobijem i pola onog sta bi trebao dobijat
vexvex is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2014., 09:00   #1008
po mojem elaboratu je kila:
perko 196 kn.
blitva - 166 kn
suncokret - 139 kn
djetelina - 144 kn...

a poznanik mi nudi perko po 8kn/kg

pa tko je tu lud??
JA!!! jel sam se dala namagarčit!!!!

samo, Internet ima ipak svoje čari - a to je brzo širenje informacija!!!
tonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2014., 11:11   #1009
8 kn ??????????? ja sam kupovao po 50 -60 kn perko ali nije bio ko njezin tanki je i pun dlacica pa ga nisu htjeli jesti ... tonka daj mi reci kako ide tvoja proizvodnja i s kime ti to poslujes rekla si da si nasla nekog?....
vexvex is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2014., 11:20   #1010
za sada ide dobro. u polja u kojima su prezimili puzeki raste neka šugava trava (samonikla). Problem je sto je puzevi nece jesti.
Zato sam zahvalna osobi koja mi je nabavila perko po 8 kn!!
Ovaj vikend ga sijemo u ta polja.. dovoljno je jeftin da ga mogu pobacati i nadati se da ce nesto izrasti.
Imamo posadeno sa strane puno suncokreta koje cemo od ovog vikenda poceti bacati u polja.

Imamo hrpu malih puzeva. Iz nekog razloga nismo vidjeli velike puzeve u ocekivanom broju. Ima ih puno, ali sam mislila da ce ih biti vise.

Kad se bavis puzarstvom, pa makar i dvije godine, kao mi, uleti ti neka ponuda od konzumenata istih.

Imamo ugovor s Almom. Prve godine je kontakt bilo ok, ali se s istom konkretno nismo čuli godinu dana.
Planiramo se na proljece prosiriti na jos dva polja.
tonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2014., 12:18   #1011
Quote:
tonka kaže: Pogledaj post
po mojem elaboratu je kila:
perko 196 kn.
blitva - 166 kn
suncokret - 139 kn
djetelina - 144 kn...

a poznanik mi nudi perko po 8kn/kg

pa tko je tu lud??
JA!!! jel sam se dala namagarčit!!!!

samo, Internet ima ipak svoje čari - a to je brzo širenje informacija!!!

Ok mene je više zanimala cijena puža reproduktora po komadu... usporedbe radi
HelixA is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2014., 12:21   #1012
Quote:
tonka kaže: Pogledaj post
za sada ide dobro. u polja u kojima su prezimili puzeki raste neka šugava trava (samonikla). Problem je sto je puzevi nece jesti.
Zato sam zahvalna osobi koja mi je nabavila perko po 8 kn!!
Ovaj vikend ga sijemo u ta polja.. dovoljno je jeftin da ga mogu pobacati i nadati se da ce nesto izrasti.
Imamo posadeno sa strane puno suncokreta koje cemo od ovog vikenda poceti bacati u polja.

Imamo hrpu malih puzeva. Iz nekog razloga nismo vidjeli velike puzeve u ocekivanom broju. Ima ih puno, ali sam mislila da ce ih biti vise.

Kad se bavis puzarstvom, pa makar i dvije godine, kao mi, uleti ti neka ponuda od konzumenata istih.

Imamo ugovor s Almom. Prve godine je kontakt bilo ok, ali se s istom konkretno nismo čuli godinu dana.
Planiramo se na proljece prosiriti na jos dva polja.

Zasto se planirate prosiriti? jel vam to rekla doticna il imate neki drugi razlog? koja je logika?
HelixA is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2014., 12:24   #1013
Quote:
HelixA kaže: Pogledaj post
Ok mene je više zanimala cijena puža reproduktora po komadu... usporedbe radi
Cijena reproduktora po komadu je 1,75 +PDV ,znam jer sam ja platio tu cijenu prije 2-3 mjeseca
knez 01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2014., 00:26   #1014
Quote:
knez 01 kaže: Pogledaj post
Cijena reproduktora po komadu je 1,75 +PDV ,znam jer sam ja platio tu cijenu prije 2-3 mjeseca
daj se saberi. piši u ministarstvo za dozvolu branja (u siječnju naravno)matičnog stada i upotpuni ono kaj ti bu pokrepalo. traži na forumu upute. platiš 70 kn biljega i pošalješ zamolbu i eto. slaboda. kaj nisi videl puža u prirodi. kad već radiš uzgoj vinogranjaka. budi snalažljiv. preko 50 posto ti ode. nije jednostavno uspjeti u tome. alma samo mulja. puno novaca nam otima.
puž mata is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2014., 05:54   #1015
Quote:
VOLVO 940GL kaže: Pogledaj post
pozdrav snješka12.
To što si pisala o tom linku, prvo da ti kažem ako češ gajiti puževe u Hrvatskoj onda gledaj i propise i savjete ovdje, ako pak češ farmu imati u srbiji tada slobodno tamo skupljaš informacije. To kažem zato jer je Helicikultira, odnosno gđa Alma Cvjetković sve lijepo objasnila u skripti. Želim pohvaliti gđu Almu na divnim savjetima. Ako se pak tko odlući za pokretanje farme i želi otkup zagarantiran, nek se od početka drži suradnje s njom i uspjet će. Neka nitko ne očekuje previše, mislim na prinos, ali uspjeh neće izostati. Slijediti njene savjete to je najbolje i pokrenuti farmu. Pokrene li netko farmu bez ugovora o otkupu to je kao da bacio novace. Svatko želi raditi i zaraditi. Zato se treba dobro pripremiti i raditi.
Quote:
diabolica kaže: Pogledaj post
Ovo sam izvadio iz jednog Alminog intervjua za jedne novine:
"Treba kooperant da bude strpljiv, da radi, savjesno da radi. Nije mukotrpno, nije svakodnevno nego kažem savjesno', rekla je Alma. Posebno su ponosni na mnogobrojne jedinstvene proizvode kojima ovu zaboravljenu namirnicu pomalo vraćaju u domaće kuhinje."
Quote:
tonka kaže: Pogledaj post
ljudi, istina je da Alma zaraduje na nama.
Skripta, elaborat, pocetni kapital.

JA i supprug smo bili i sad smo svjesni toga.

Ali?!?!?!? ima ljudi koji od taga zive. Ima ljudi kojima je to dodatna zarada.
Briga me kaj cu puniti Almin novcanik.
Mene zanima kako od svoje male farme napraviti profitabilni posao
tko ne riskira - ne profitira.
Quote:
diabolica kaže: Pogledaj post
Ma naravno Tonka, nisu svi za rad, a pogotovo za poljoprivredu, tu nema cile mile, sad bi ja ovako ili onako, Ako se dobro organiziraš, možeš u tome i uživati, a organizacija nam je lošija strana nacije.
Quote:
tonka kaže: Pogledaj post
stampedo!!!!!!!

a gle, Alma i Hana su u pocetku neizbjezne. Ugovor se s Almom potpisuje na 5 god. Po meni ok, dok ne naucis sve o odrzavanju farme, mogucoj prodaji nekoj trecoj osobi i sl.
Ako nista drugo, barem znas da za pocetak nemas problema s prodajom... i da se u potpunosti mozes posvetiti samo unapredenju svoje farme i ucenju o istom.
Quote:
VOLVO 940GL kaže: Pogledaj post
nemoj samo o almi i hani govoriti loše. budi otvoren kad češ gradit farmu ili se skloni s foruma.
nećeš nikome pomoći s ovakvim razmišljanjem.
Quote:
tonka kaže: Pogledaj post
Ovakvi negativni postovi nisu od koristi...
Znas kako je Lupko u "Bambiju" rekao.."ak nemas kaj pametno za rec, onda bolje suti "
Quote:
puž mata kaže: Pogledaj post
istina je što je napisao g. vexvex. svi mi od dotične gosp. smo prevareni koji smo išli preko nje. sad biti gubitnik nije lako. mučimo se naći svoje tržište.
Mata, zašto obeshrabrujes ljude i pises negativne postove?... Ja mislim da se ti nisi dosta trudio i nisi mislio pozitivno... Ili nisi radio po elaboratu... Nisi se dobro organizirao... Ili si sjeme kupovao negdje drugdje, a ne po ugovoru...

Tko zna sto si zbrljao, a sada ti Alma kriva iako je ona divna osoba i daje krasne savjete....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2014., 19:47   #1016
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Mata, zašto obeshrabrujes ljude i pises negativne postove?... Ja mislim da se ti nisi dosta trudio i nisi mislio pozitivno... Ili nisi radio po elaboratu... Nisi se dobro organizirao... Ili si sjeme kupovao negdje drugdje, a ne po ugovoru...

Tko zna sto si zbrljao, a sada ti Alma kriva iako je ona divna osoba i daje krasne savjete....
Garofeeder!
Sudeći po svemu napisanom ti imaš definitivno uspješnu farmu...Jel tajna gdje je farma, da li se može doći pogledati? čisto radi međusobnog informiranja i konzultiranja. Da vidi netko od ovih zajebanih pužara gdje je fulao a gdje si ti isao pravo. tek tad ovi tvoji komentari mogu drzati vodu, u protivnom ljudi mogu protumaciti da iza tog tvog posta stoji ni manje ni vise nego doticna A.C.
HelixA is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2014., 18:26   #1017
Quote:
HelixA kaže: Pogledaj post
Garofeeder!
u protivnom ljudi mogu protumaciti da iza tog tvog posta stoji ni manje ni vise nego doticna A.C.
a negdje je skrivena... ali ne znamo gdje...
tonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2014., 20:30   #1018
Quote:
HelixA kaže: Pogledaj post
Garofeeder!
Sudeći po svemu napisanom ti imaš definitivno uspješnu farmu...Jel tajna gdje je farma, da li se može doći pogledati? čisto radi međusobnog informiranja i konzultiranja. Da vidi netko od ovih zajebanih pužara gdje je fulao a gdje si ti isao pravo. tek tad ovi tvoji komentari mogu drzati vodu, u protivnom ljudi mogu protumaciti da iza tog tvog posta stoji ni manje ni vise nego doticna A.C.
Relativno si nov na forumu, vjerojatno nisi primjetio da najmanje dvije godine ponavljam ko budala da je rijec o lopini koja se reinkarnira poput feniksa i svaki puta uvuce novi krug naivaca u svoj lanac srece, koji ona zove uzgoj puzeva... Svaki puta ista shema s lopovskim ugovorima gdje naivci namamljeni slatkorjecivoscu koja stvara slike kao iz Kule Strazare kupuju debelo precjenjenu opremu, sjeme i puzeve (da ne zaboravim slavne elaborate ) nakon cega firma propada a otkupa nema...

Quote:
tonka kaže: Pogledaj post
a negdje je skrivena... ali ne znamo gdje...
Nema moje farme puzeva, lovu znam uloziti na bolji nacin nego ju dati Liscu i Macku, pa makar me i Bambi osobno na to nagovarao ...

Slijedeci savjet: Razmisliti kako sanirati stetu... Nastavkom proizvodnje i prodajom puzeva na trznici? Ili nagovaranjem novih naivaca da se uvale u pricu pa im prodati makar oplodnjake?
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2014., 21:43   #1019
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Relativno si nov na forumu, vjerojatno nisi primjetio da najmanje dvije godine ponavljam ko budala da je rijec o lopini koja se reinkarnira poput feniksa i svaki puta uvuce novi krug naivaca u svoj lanac srece, koji ona zove uzgoj puzeva... Svaki puta ista shema s lopovskim ugovorima gdje naivci namamljeni slatkorjecivoscu koja stvara slike kao iz Kule Strazare kupuju debelo precjenjenu opremu, sjeme i puzeve (da ne zaboravim slavne elaborate ) nakon cega firma propada a otkupa nema...



Nema moje farme puzeva, lovu znam uloziti na bolji nacin nego ju dati Liscu i Macku, pa makar me i Bambi osobno na to nagovarao ...

Slijedeci savjet: Razmisliti kako sanirati stetu... Nastavkom proizvodnje i prodajom puzeva na trznici? Ili nagovaranjem novih naivaca da se uvale u pricu pa im prodati makar oplodnjake?

ok da nov sam tu na forumu...tek sam u ovom postu skuzio poantu tvoje price....i da...istina je da se to tako vrti...ljudi su nasanjkani...ali nemogu shvatiti kako od toliko pužara baaaaššš nema nikoga tko je uspio proizvesti bar nešto puževa, bez da se vrti u krug...zar baš nitko??? Mi imamo isto farmu ali ne po alminoj tehnologiji već po Cherascu. i ide...nije lako ali ide... nije alma jedino tržište...netko je bio rekao kako su se sami angažirali i našli tržište izvan RH. Znači to nije problem...problem je masovno propadanje...A nemoguće je sad baš da su svi ti pužari bili ljenčine pa da niš nisu radili...problem leži drugdje...ali gdje???
HelixA is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2014., 21:43   #1020
No farmeri, kako vam se puževi i usjevi nose s ovim vremenom? imali tko da se pohvali?
HelixA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:37.