Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2008., 01:47   #21
meni prođe nakon kupanja u moru i sunčanja. Zato sam probao namazati sa soli za kupanje iz dm-a i dobro pomaže, ali uvijek se vrati za par dana.
A čini se da ga i gastritis potiče : http://www.tegobe.com/casopisi/vase_...ermatitis.html
peter871 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 13:00   #22
zanima me dali je neko probao jericho šampon od crnog blata? i dali djeluje sta?
a.i.c. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 16:54   #23
dragi moji seborejaši.....
Ja svoju seboreju držim pod kontrolom na slijedeći način:
Lice:
1.koristim isključivo medicinsko-dermatološku kozmetiku.
2.dva-tri puta perem lice posebnim emulzijama-sapunima ili pjenama
3.dnevna krema je hidrantnog sadržaja
4.noćna krema-hranjiva

Pošto je seboreja bolest žljezda lojnica.....jako je važno da se lice stalno čisti od masnoće i hidratizira.

Kosa:

Durcay-šampon sa cinkom,kad je vlasište iritirano,a u dnevnoj upotrebi Durcay šampon za svaki dan,za osjetljivo vlasište,nikako šaponi iz dučana.

Također,mrate znati da je svaka koža drugačija,pa bez obzira na istu dijagnozu,svima ne odgovara ono što ovde preporučujemo.
Na žalost,treba istraživati i pokušavati naći neki svoj recept za ublažavanje ovih simptoma.
More i sunce pomažu kod seboreje,ali isto tako isušuju kožu,pa treba stalno paziti i njegovati kožu.
ptica-trkacica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 00:04   #24
Ima li koji dermatolog koji lijeci UZROK dermatitisa a ne POSLJEDICU koju on stvara?

Mislim, otici kod dermatologa i vratiti se sa hrpom kremi nije rijesenje. Da odmah kazem - novac nije problem. Ali mislim da za ucinkovitu borbu protiv seboreje treba promijeniti kompletno prehranu, neke navike, pojacati vitamine i slicno. Ima li koji dermatolog koji problemu pristupa sa te strane a ne prodavanjem skupih kremica?
Unborn is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 14:21   #25
Quote:
Unborn kaže: Pogledaj post
Ima li koji dermatolog koji lijeci UZROK dermatitisa a ne POSLJEDICU koju on stvara?

Mislim, otici kod dermatologa i vratiti se sa hrpom kremi nije rijesenje. Da odmah kazem - novac nije problem. Ali mislim da za ucinkovitu borbu protiv seboreje treba promijeniti kompletno prehranu, neke navike, pojacati vitamine i slicno. Ima li koji dermatolog koji problemu pristupa sa te strane a ne prodavanjem skupih kremica?
Bok, to su ti sve nagadanja..znam privatnu derm. ustanovu, koju Avene sponzorira, i ona samo prepisuje Avene proizvode, ja sam pio cajeve, otisao na alternativu...caj je grozan...knjiga je od austrijske autorice, travarica Maria Treben...a knjiga ne znam tocan naziv...ali se u naslovu spominje ..iz Bozje ljekarne...kompliciran je recept dosta, oduzima vremena, novca...litru i pol treba piti..ja sam pio od kraja lipnja do kraja rujna..bolje je, ali treba duze piti, ali nazalost sada nema zelene ljuske od oraha...
I meni je to malo sve cudno, ali eto otisao i ja u alter sekcije... Ne vjerujem im osobno... pa kupi knjigu na Trgu bana J. J. u knjizari...i pronades u sadrzaju o ljuskanju, psorijazi, crvenilu, seboreji... Uzrok je nepoznat, posljedice je nemoguce rijesiti...ja imam blazi oblik seboreicnog dermitisa..ipak je gnjavaza...
niki1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 10:53   #26
bok svima
ja bih kupila hipp šampon i unutra stavila od eteričnih ulja rimsk kmilicu,almarosu,čajevac i plod divlje ruže.moje pitanje upućeno svima,a pogotovo phytu,u 1 taj šampon koliko točno kapi čega da stavim?i di da kupim te najmanje bočice s tim et.uljima?i da ,imam 2 kruga koja me posebno jako svrbe i perutaju se na zatiljki,što da stavim na njih?
lolly1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 14:59   #27
Molim forumaše da stalno imaju na umu kako je ovo podforum prirodna kozmetika te da o dermatološkim tretmanima mogu raspravljati na drugim podforumima (njega lica, njega kose).

Što se tiče dr. temta i katrana trebate znati da je katran kancerogen te da se u zemljama EU njegova upotreba napušta.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 22:03   #28
moze jedno pitanje?
jel taj crni sampon dr tempt crne boje ili se samo tako zove?
pitam da mi ne bi potamnio kosu (plavusa) kao sto mi je oronazol potamnio nakon par pranja davnih dana kad sam ga koristila
Annnete is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 00:38   #29
Quote:
annne kaže: Pogledaj post
moze jedno pitanje?
jel taj crni sampon dr tempt crne boje ili se samo tako zove?
pitam da mi ne bi potamnio kosu (plavusa) kao sto mi je oronazol potamnio nakon par pranja davnih dana kad sam ga koristila
meni je kosa svijetlo smeđa a koristila sam neko vrijeme crni sampon i nije mi uopste potamnilo kosu...da, crne je boje
a.i.c. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 12:52   #30
seboreja

Umivati se hladnom Janom ujutro, POSTATI VEGAN, najvise tri male kasike lanenog ulja dnevno masnoce (po svim osnovama), navece oprati lice blagim losionom (avene) i namazati plavom Nivea kremom da se upije preko noci. Nikada ne dozvoliti da na lice dospije voda iz cesme, puna hlora, uvijek samo Jana (ili neka druga voda sa najmanje hlora).To je sve. Ali morate se pridrzavati ovih stvari. To znaci odricanje od mesa, torti, kolaca. Ali tako je to obicno, ili jedno ili drugo. Zelite li cisto lice ili zamjenu za to..slasni zalogaj. Pozdrav od onoga ko se zauvijek rijesio seboroicnog sranja. Visoka je cijena popularnosti
robert34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2009., 13:56   #31
Quote:
tomtheersdfd kaže: Pogledaj post
pa ne znam bas....ja muku mucim sa seborejom vec nekih 9 godina i bas mi je jako izrazena.( celo,oko nosa,obrazi,vrat... ma koma i to je ful jako crveno i ljuska se). Vidim da je kod vas to slabije izrazeno,da je bar i meni tako Probao sam sve i svasta no bez pravog ucinka.Znam da sam koristio i betrion ali dermatolog mi je rekao da ga mazem 5 dana i primjetio sam da se u tih 5 dana znacajno smanjilo ljuskanje koze i crvenilo tak da ipak ima nekog ucinka na seboreju. Najradje bih taj Betrion koristio na dulje staze pa jel netko zna dal ima kakvih posljedica ako se koristi dulje....glavno da nema kortikosteroide jel tako
slican problem.
ali rjesenje nije najbolje uvjek traziti kod lijecnika. jer ce oni uvjek davati privremeni, trenutni lijek koji ce nesto odgoditi ali uzrokovati nesto puno gore.
npr tablete koje su trebale ugasiti moju saborneju u uputama napominju da mogu izazvati anemiju, anoreksiju, anksioznost, poticu epilepsiju itd sve najgore.


Quote:
robert34 kaže: Pogledaj post
Umivati se hladnom Janom ujutro, POSTATI VEGAN, ... Ali morate se pridrzavati ovih stvari. To znaci odricanje od mesa, torti, kolaca. Ali tako je to obicno, ili jedno ili drugo. Zelite li cisto lice ili zamjenu za to..slasni zalogaj.
upravo tako!

ja sam otisao kod zene koja se bavi reikijem, aroma terapijama i opcenito alternativnom medicinom, tj tek sam zapoceo lijecenje kod nje.

ugl, prvo kroz sta moram proci jest proces detoksikacije tjela od otrova. sto znaci izbjegavanje:
.mesa
.przene hrane
.mlijeka i jaja
.bjelog secera
.slatkisa
.alkohola
.cigareta
.zacinjene hrane
tu je i kura, caj od korjena cicka 2x na dan.

lijecenje od koznih bolesti se najvise treba prakticirati iznutra a ono je mnogo teze ukoliko se unose ove stvari koje su prepune toksina. to je kao da nista ni ne poduzimate.

Zadnje uređivanje chiril : 12.04.2009. at 14:09.
chiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 15:46   #32
...nisam imala preteske probleme, al meni je pomogel Desquaman - medicinski sampon (pyrithion-zink)- koristila ga sam jednom tjedno. + Hauschkin losion od neema - svakak probajte, a i procitala sam malo postove prije - ljudi reklamiraju hauschkine preparate - probajte, evo ocito da pomazu.

...i rijesila se prhuti i ono najbitnije iritiranog vlasista, sam kaj mi kosa i dalje pojacano opada - jel to normalno sad u proljece? ...ili nenormalno
schnuckelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 17:08   #33
Seboreični dermatitis na vlasištu

Imao sam užasni s. dermatitis na vlasištu, ljuske su mi bile ogromne i s njima su mi opadali pramenovi kose. I pomaže mi Crni šampon dr. Tempta, kupuje se u ljekarnama za oko mislim 70 kn. Stvarno pomaže!!!, vjerujte. Prilično smrdi ali nakon sušenja kose taj miris nestane....probajte ga, ni je nisam vjerovao da će mi pomoći ali prezadovoljan sam sad. Koristim ga već 6 mjeseci i stanje je znatno, znatno bolje, skoro da je sve prošlo (ne sumnjam da će uskoro i proći!). Probajte!
Pozdrav svima
oktavian is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 01:29   #34
A meni taj crni šampon uopće nije pomogao.
thune is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 11:45   #35
Probajte sa ovim receptom za šampon

U šamponsku bazu (npr. urtekram) pomiješa se iscrpak slame zobi (suban).
3 jušne žlice slame zobi kuhajte 5 min u 250 ml provrele vode, procijedite i 30 ml dodajte u šampon uz 10 ml ploda divlje ruže te 20 kapi rimske kamilice.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 10:20   #36
Imam problema s kožom već godinama i trebam pomoć. Krenulo je s peruti, svrabom i crvenilom na vlasištu. Doktorica mi je preporučila Oronazol šampon i stvarno je pomagalo. Ali čini mi se da je on dosta agresivan i da ga se ne može koristiti na duže staze. Da li sam u pravu? Uglavnom nakon nekog vremena mi se vratilo. Kroz neko vrijeme mi se pojavilo crvenilo i ljuštenje na licu pored nosa (ispod podočnjaka), pa onda na obrvama i zatim na tjemenu kod čela, odnosno sa strane čela. Paralelno s tim i crvenilo na srednjem dijelu prsa (to me tolko ne dira jer se ne vidi). Ne znam kako, ali znam da sam u jednom trenutku došao do toga da sam svaki drugi dan prao kosu zbog svraba, a i jako se mastila. Tada sam otišao na pregled vlasišta u ljekarnu (oni zapravo promoviraju Rougjieve proizvode). I tu mi je čovjek rekao da se masti jer se prečesto pere i da perem samo dva puta tjedno Rougjievom čistećom pjenom. Te mi je još dao neki preparat Rougjiev s čime bi mazao nakon pranja. Rekao je da ovi šamponi tipa Oranozol nisu baš dobri za kožu. (ne znam kolko je tu istine). Nakon što sam prešao na pranje samo 2 puta tjedno, masnoća se brzo regulirala i sad već par godina nemam s tim problema. Također kada bi mazao s tim preparatima (dosta su skupi) i perut bi se regulirala. On je rekao da nema tu pomoći da je to doživotno, da imam takvu kožu i da postoji bolji i lošiji periodi. Najgore je proljeće i jesen jel su promjene u temperaturi.
Za seboreu na licu nisam ništa koristio, osim malo nivea kreme svaki dan da mi se ljuskice tolko ne vide odnosno da koža nije presuha. Ali imam jako crvenilo sa strane.
Sada kosu perem s Roughjivom pjenom i ona mi se čini dobra jer nije agresivna (bar tako mislim). S tim da ne mogu reći da je potpuno učinkovita što se tiče peruti. Ima boljih i lošijih razdoblja. Vidim da neki preporučaju Dr. Temt šampon, jel on agresivan, kakve sastojke ima u sebi? Da li se on može koristiti cijelo vrijeme, a da nije štetan za vlasište? Čak si razmišljam da ponovo počnem koristiti Oronazol jer je pomagao, ali ne znam kolko dugo se njega može koristiti.
Što bi mi preporučili za seboreu na licu? Zanimaju me gotove kreme koje se mogu koristiti duže vremena, a da nemaju kontraindikacije. Što vam je pomoglo od krema?
Tomislav H is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 19:17   #37
Uffff...zadnji post (Tomislav) i baš ono što sam tražio. Ja upravo došao sa pregleda vlasišta iz jedne ljekarne od tete koja također promovira te Rougj-eve proizvode. Ja sam također dobio tu čisteću pjenu i neki losion za nanošenje odmah poslije pranja. Također sam dobio i kapsule namjenjene koži i vlasištu.


Sve ovo što si naveo stoji (dobra i lošija razdoblja, masnoća...). Ja ću krenut s tim tretmanom od danas i sad mi je drago što je bar neko spomenuo svoja iskustva s tim proizvodima.

Što se tiče tretmana lica...ne smiju se koristiti nikakvi klasični aftershave preparati...znači samo bezalkoholni balzami. Kao što sam i rekao ja sam dobio i neke kapsule za kožu i vlasište (zovu se CAPS i isto su Rougj-eve). Isto tako žena mi je preporučila i jedan sapun kojeg trenutno nije bilo u ljekarni a zove se "Sap no sap" . To bi trebalo djelovati na ova sranja što se po licu javljaju...
prljavi_Heri is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2010., 23:02   #38
imam i ja takvih problema... crvenilo i svrab na čelu, uz vlasište, u nos (flekice). na početku se zacrveni i a onda počne ljuštiti. trenutno koristim šampon vichy za perut jer mi se pojavi na mjestima u kosi, ne klasična perut već isto kao na čelu. ljeti bude bolje, a zimi strava. prošle zime sam išla kod kožnog privatno jer sam se zbilja prestrašila. rekao mi je da koristima bepanten kremu ako mi bude pomagala jer rjetkima pomaže. koristila sam je i bilo je ok, al se i do danas toga nisam rješila. meni je to povezano sa stresom.
u trenutku kad sam nanervirana, čelo plane. koristila sam oronazol šampon, fluacet gel (il tako nešto), belosalic, svašta... ništa dugotrajno i sve je na hormonskoj bazi. trenutno koristim belogent kremu i čini mi se ok. ako ne perem kosu 4 dana, lice poludi, nakon šta je operem kroz dan se povuče. sve u svemu, nisam se rješila toga nikako. doktor mi je reka da svaka promjena djeluje na to: godišnje doba, vrime, menstrualni ciklus, stres. svašta je nabroja. čak sam koristila i rougj ili tako nešto preparate. stajali me bogatstvo,a ništa od toga. nekome pomaže gospina trava. šta vi savjetujete?
__________________
Nema tih para koje ja ne mogu potrošit!!!
svrakica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 14:44   #39
i ja imam tih problema,al samo s tjemenom i kosom. kosa mi se jako masti, perem je svako 2 dana, a ako se malo jace iznerviram pocne mi se isti dan mastiti od dijela kraj usiju i onaj dio od cela, pa cijelo tjeme i osjecam svrbez, dok su mi vrhovi kose suhi..ono, klasika..u zadnje sam vidjela kada susim kosu fenom da mi ispada perut..
to mi je vec tako godinama, probala sam od vichy-ja, urtekram sampona, ducre itd. i nikakvih pomaka..

koza na licu je ok s tim da imam t-zonu, masnu kozu i u zadnje vrijeme mi se cini da se vise masti..i tu bi probala s nekom drugom kremom rijesiti bar malo to mascenje.sada koristim ritual's losion za lice..

pokusala bih opet rijesiti problem s kosom jer sam odustala vec duze vrijeme,al samo sa prirodnom kozmetikom, mozda s nekim uljima + samponi na biljnoj bazi ili neke ampule za kosu? Ima li tko kakav savjet oko toga? Sto se tice etericnih ulja sam totalni pocetnik..
hvala, pozdrav
demetra24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 22:53   #40
Ja imam problem prvenstveno na vlasištu, unutar ušnih školjki a što se tiče lica situacija nije tako strašna. Nakon dugogodišnje borbe i uporabe svega i svačega, nakon tisuća i tisuća utrošenih kuna, donekle sam došla na više nego podnošljivu situaciju. Evo kako: mlada cura u ljekarni mi je doslovno šapnula koji šampon i losion da si nabavim iz Srbije. Šampon se zove EleMenta, na prirodnoj je bazi a prati ga i odgovarajući losion. Kosa mi je padala, vlasište svrbilo, peklo od rana koje sam izazvala češkanjem, kore koje bi vadila iz kose bile su sve veće. Povuci potegni - nabavila sam šampon i losion za smiješnu cifru i već sam 6 mjeseci cca nova žena.
Što se tiče ušiju, svrbež je bio nepodnošljiv do bola, nekoliko sam puta izazvala takve upale uha da sam, naravno završila na antibioticima. Kako sam veliki pobornik mednih proizvoda a u DM-u sam naišla na Olival mast od propolisa (cca 20 kn ) krenula sam s time. Uši me više ne svrbe. Pa mi je logika rekla da probam i s licem. Kožu operem s Holyplant sapunom za intimnu njegu ( smiješno ali stvaaaarno funkcionira ) i onda namažem mast od propolisa. Ljudi moji, lice mi je kao bebina guza.
bedastamica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:26.