Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2013., 22:41   #21
"FSA says will hit Lebanon in response to Hezbollah fire"
Sirijski pobunjenici prijete da će uzvratiti napadom na Hezbollah ukoliko potonji u roku od 48 h ne prestanu granatirat' sirijski teritorij.
Quote:
FedererFan kaže: Pogledaj post
Da nema Hezbollaha odavno bi nestao i Libanon, Izrael bi sav taj teritorij sebi pripojio...
Da nema Hezbollaha, odavno Sirija ne bi bila 35. IRI provincija.
Zanimljiva je ta vijest iz ayatollah komiteta, spominju libanonsku novinsku agenciju a Libanonci niti riječi o tome.
Provjeriš li ti išta prije nego pejstaš ayatollah vijesti ?

Zadnje uređivanje rezon@tor : 01.03.2013. at 15:53. Reason: spajanje
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 01:01   #22
Jasno je da si brojne teme na ovom pdf-u pretvorila u hrpu smeća, oglasnu ploču i agitpropovsko djelovanje, istina je da uništavaš normalnu forumašku komunikaciju, no suzdrži se barem od laganja:

http://www.naharnet.com/stories/en/70325

Dakle, Libanonci itekako navode to što je napisao i Presstv...
flumen-day is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 01:47   #23
Quote:
flumen-day kaže: Pogledaj post
Dakle, Libanonci itekako navode to što je napisao i Presstv...
PressTV Ayatollah komitet: "National News Agency".
U tvome linku takodjer spominju: "The state-run National News Agency..."

Al nikako da navedete direktni link.
Nema.
Kad nadješ link, javi se. U medjuvremenu, po običaju, pucanj u prazno.
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 12:12   #24
Hajde, otvoreno reci, "branim neobranjivo"....

Par upisa ranije navela si slijedeće, citiram:

Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
...Zanimljiva je ta vijest iz ayatollah komiteta, spominju libanonsku novinsku agenciju a Libanonci niti riječi o tome.
Provjeriš li ti išta prije nego pejstaš ayatollah vijesti ?
Tada sam ti pružio libanonski link, libanonskog medijskog servisa Naharnet i dokazao da Libanonci itekako imaju što reći o tome!

Usput, medijski servis Naharnet je jedan od respektabilnijih i kvalitetnijih u arapskom svijetu, nezavisan je i pruža informacije koje su kredibilne, tim više što u redakciji istog rade osobe iz svih libanonskih vjerskih frakcija...

Kada si ovdje potučena do nogu, sada tražiš "izravni link"... Kakav izravni link? Dobila si izravni libanonski link i što bi još?

Što misliš, kada bi netko, a da imalo ima volje čitati milijune tvojih linkova koje ovdje ispuštaš, rekao, čekaj malo, pa to je Večernji list... Neeee, ja to neću, ja hoću izravni link...

Nema problema, postoje telefonske linije izravno prema Hezbollahu koji je i razotkrio konkretnog špijuna, a možeš nazvati i informirati se kod Vrhovnog vojnog suda Libanona po istom pitanju, a koji je protiv istoga već podigao kaznenu prijavu...

Dakle, prije nego što se počneš zamotavati u dimne zavjese samoobmane, pročitaj malo svoj opus unazad, pa onda probaj objektivno prosuditi tko to "puca u prazno"...

Da li stvarno misliš da ćeš laganjem i manipulacijama postići bilo što? Nećeš, no sebi ćeš zadovoljstvo vjerojatno priuštiti... O, čudnih li ljudi...
flumen-day is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 18:15   #25
"Hezbollah je opasnost za Libanon", libanonski MP.
http://www.dailystar.com.lb/News/Pol...#axzz2LYeBVRkU

"Ako se dokaže sudjelovanje Hezbollaha u Burgasu (Bugarska), to će samo biti dokaz više da Hezbollah nije pokret otpora. Već "milicija" koja sprovodi sirijsku i iransku politiku."

Sirijska politika ne postoji, kreira se u Teheranu. Ukratko, postoji samo ayatollah politika.
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 19:04   #26
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
"Hezbollah je opasnost za Libanon", libanonski MP.
http://www.dailystar.com.lb/News/Pol...#axzz2LYeBVRkU

"Ako se dokaže sudjelovanje Hezbollaha u Burgasu (Bugarska), to će samo biti dokaz više da Hezbollah nije pokret otpora. Već "milicija" koja sprovodi sirijsku i iransku politiku."

Sirijska politika ne postoji, kreira se u Teheranu. Ukratko, postoji samo ayatollah politika.
Ako šiijiti preuzmu i Irak, imat ćemo od Teherana do Damaska držćavu kojom upravlja ajatolah.

Izraelu ona neće biti prijetnja jer istu čuva SAD, ali Turska i Saudijska Arabija bi se mogle naći u velikim problemima
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 20:46   #27
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ako šiijiti preuzmu i Irak, imat ćemo od Teherana do Damaska držćavu kojom upravlja ajatolah.

Izraelu ona neće biti prijetnja jer istu čuva SAD, ali Turska i Saudijska Arabija bi se mogle naći u velikim problemima

PA šiiti su zahvaljujući NATO invaziji Iraka i preuzeli vlast u Iraku. I sve se više priklanjaju Iranu.
E moj prika, razmrsiti politiku Zapada na Bliskom Istoku nije lako. Jedino što znam da su rezultati te politike tamo sve gori i pogubniji.
Ringo10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2013., 03:41   #28
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ako šiijiti preuzmu i Irak, imat ćemo od Teherana do Damaska državu kojom upravlja ajatolah.
Iraq je već u rukama shijita.

Osobno, preferiram shijite.
Za razliku od sunita, nemaju fanatike i kamikaze koji se raznose po tržnicama i trgovima. Kad financiraju pokoji atentat van IRI granica (preko Hezbollaha) u pitanju su operativci, ne vjerski fanatici.
Problem je, nažalost, teheranski ayatollah (kako ovaj, tako budući). A kojemu se politika svodi na: Amerika, imperijalisti, cionisti, unutarnji neprijatelji. Pa van granica rovari gdje god stigne, a doma trpa u zatvor koga stigne.
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2013., 14:04   #29
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
Iraq je već u rukama shijita.

Osobno, preferiram shijite.
Za razliku od sunita, nemaju fanatike i kamikaze koji se raznose po tržnicama i trgovima. Kad financiraju pokoji atentat van IRI granica (preko Hezbollaha) u pitanju su operativci, ne vjerski fanatici.
Problem je, nažalost, teheranski ayatollah (kako ovaj, tako budući). A kojemu se politika svodi na: Amerika, imperijalisti, cionisti, unutarnji neprijatelji. Pa van granica rovari gdje god stigne, a doma trpa u zatvor koga stigne.
Pa naravno da su bolji siti od sunita, siti su normalni muslimani, sunitski ekstremisti gotovo svakodnevno se raznose u Iraku i ubijaju nevine civile, tako rade i u Pakistanu, doduse ne cesto kao u Iraku. Al-Kaida po Americi najveca teroristicka organizacija, je također sunitska, SA najveci sponzor Al-Kaide....

Ali da te pitam Argentina i Iran su potpisali sporazum da se ispita jos jednom onaj teroristicki napad iz 1994. godine. Po tebi je to 100% izveo Hezbollah nema dvojbe, uz konzultacije sa Iranom, kao i za ono u Bugarskoj.
Recimo da jesu ali ako su oni to izveli zasto sada Argentinci opet otvaraju taj slucaj?
FedererFan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 16:36   #30
Quote:
FedererFan kaže: Pogledaj post
Ali da te pitam Argentina i Iran su potpisali sporazum da se ispita jos jednom onaj teroristicki napad iz 1994. godine. Po tebi je to 100% izveo Hezbollah nema dvojbe, uz konzultacije sa Iranom, kao i za ono u Bugarskoj.
Recimo da jesu ali ako su oni to izveli zasto sada Argentinci opet otvaraju taj slucaj?
Sporazum Argentina - IRI je otvorio puno pitanja.
Mnogi vjeruju da Kirchnerica sada pokušava prebacit' odgovornost na Gaddafija (mrtav), ili na Assada (dinastija pri kraju). Ako čitaš španjolski, ovdje.

Kad sam spomenula IRI operativce, refererirala sam se na drugo. Npr. Shapour Bakhtiar (Pariz), Myconos (Berlin).
Al kako tu ulazimo u iransku temu, off topic, ne bih dalje ovdje. Da ne bi bilo kaznenih 35.
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 15:58   #31
Malo mi je dosta spajanja poruka s jednom rečenicom i poveznicom.

Molim, uputite se u pravila podforuma.
Ovo nije oglasna ploča za poveznice nego forum, mjesto za razmjenu mišljenja.
rezon@tor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 15:24   #32
Gospođo antilles sta kazete na ovo? Ja se kladim da ste navijali za ove(jer su oni protiv Hezbollaha a znam da vi mrzite sve sta ima veze sa Iranom)

Iznenađenje u Libanonu - zapovjednici naoružanih sunita u Tripoliju pobunili se protiv Haririja i salafitskih šeika: "Dosta nam je, odbijamo se boriti protiv naše šijitske i alawitske braće"

http://www.advance.hr/ad/im/aktnews/..._6006_2903.jpg

Prema aktualnim informacijama, u libanonskom gradu Tripoli (populacija oko 500,000) - koji je već dugo vrijeme prožet sektaškim nasiljem - na pomolu je možda izuzetno važan zaokret. Naime, zapovjednici oružanih skupina koje kontroliraju prostor sunitske četvrti Bab al-Tabanneh, održali su - na iznenađenje mnogih - sastanak pod nazivom "Narodni komiteti Tripolija" te na istome dali proglas koji je usredotočen protiv stranke "Budućnost" - koju predvodi saudijsko-libanonski milijarder Saad Hariri - i lokalnih salafističkih vođa.

Godinama su bili naoružavani i financirani kako bi "pod kontrolom" držali susjednu gradsku četvrt Jabal Mohsen, u kojoj žive alawiti. Podsjetimo, između dvije gradske četvrti izbijali su žestoki oružani sukobi koji su uvelike bili potaknuti aktualnim događanjima u susjednoj Siriji.

"Odbijamo da narod Tripolija plaća cijenu zbog političke nestabilnosti koja je vezana uz strane projekte", stoji u proglasu oružanih sunitskih zapovjednika, no također ističu kako se ovaj proglas odnosi samo na njihovu skupinu, ne i na cijelu sektu. Ipak, ovakav istup iznenadio je mnoge.

Traže da kontrolu preuzmu državne i sigurnosne snage. "Dosta nam je", rekao je jedan od zapovjednika, Ziad al-Awlaki. "Odbijamo da nas više izrabljuju političari. Od danas nadalje odbijamo se boriti protiv svoje šijitske i alawitske braće", rekao je te naglasio kako je ovaj proglas rezultat gotovo dva mjeseca sastanaka i razgovora.

Salafitski šejici i političari iz stranke "Budućnost" - pro-saudijske struje u Libanonu - su u panici, ističu kako ovakve odluke idu na ruku samo "sirijskom režimu i njihovim saveznicima u Libanonu" te upozoravaju protiv stvaranja podjela među sunitima. No, zapovjednici koji su u javnost izašli sa svojim proglasom napominju kako su ih šeici i političari pokrali, a grad doveli na rub ekonomskog i socijalnog kolapsa.
FedererFan is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 14.03.2013., 08:06   #33
Quote:
FedererFan kaže: Pogledaj post
Gospođo antilles sta kazete na ovo? Ja se kladim da ste navijali za ove(jer su oni protiv Hezbollaha a znam da vi mrzite sve sta ima veze sa Iranom)
[B]Iznenađenje u Libanonu -
Prvo, Iran/ci i Islamska republka Iran (IRI) nisu sinonimi, velika razilika.

Drugo.
Kad pejstaš, navedi izvor (ne muljaj, k'o s onim citatom "prošle sedmice" bosnian.irib.ir !).
A ako 'oćeš znat šta se dešava u Libanonu, preporučam ti libanonske novine, eng. ili francuska verzija (za Libanonce koji žive vani, a brojni su).
Pa kad se informiraš nećeš pejstat nesuvislosti koje, vjerojatno, niti ne razumiješ.

Toliko.
Dalje ne bih riskirala karton.
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 13:07   #34
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
Prvo, Iran/ci i Islamska republka Iran (IRI) nisu sinonimi, velika razilika.

Drugo.
Kad pejstaš, navedi izvor (ne muljaj, k'o s onim citatom "prošle sedmice" bosnian.irib.ir !).
A ako 'oćeš znat šta se dešava u Libanonu, preporučam ti libanonske novine, eng. ili francuska verzija (za Libanonce koji žive vani, a brojni su).
Pa kad se informiraš nećeš pejstat nesuvislosti koje, vjerojatno, niti ne razumiješ.

Toliko.
Dalje ne bih riskirala karton.
O Iranu i irancima nebi jer svatko od nas ima drugacije misljenje na tu temu, po meni je onaj sah Reza Pahlavi bio diktator za tebe mozda nije itd, ali bolje ne o tome, neka svatko ima svoje misljenje i neka na tome ostane...
OK, mozes mi poslati linkove o tim libanonskim novinama na koje si mislila, zanima me sva misljenja ne samo neka. Ovo je sa advance.hr.
Neka bude engleska verzija, jer francuski nemam pojma! Za francuski bih trebao ici na google translate ali to nista tocno ne prevodi!!
FedererFan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 13:30   #35
kakvog je stava kršćanska zajednica po pitanju rata u siriji?...dali nekoga podržavaju? simpatiziraju? ili su neutralni? ili ima više struja?
markozzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 13:53   #36
Quote:
markozzz kaže: Pogledaj post
kakvog je stava kršćanska zajednica po pitanju rata u siriji?...dali nekoga podržavaju? simpatiziraju? ili su neutralni? ili ima više struja?
Sirija je sekularna drzava, a ti pobunjenici zele stvoriti sunitsku islamsku drzavu.
Sve vjerske manjine su na strani Assada. Da Assad padne, nebi volio da sam šija, alavit, krscanin...

U Libanonu Hezbollah i njegov krscanski saveznik general Michael Aoun podrzavaju sirijsku vladu, suniti mu se protive.
FedererFan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 14:11   #37
Quote:
FedererFan kaže: Pogledaj post
Sirija je sekularna drzava, a ti pobunjenici zele stvoriti sunitsku islamsku drzavu.
Sve vjerske manjine su na strani Assada. Da Assad padne, nebi volio da sam šija, alavit, krscanin...

U Libanonu Hezbollah i njegov krscanski saveznik general Michael Aoun podrzavaju sirijsku vladu, suniti mu se protive.
za siriju znam koga kršćani podržavaju..o tome često ima u Glasu koncila...

koji je interes libanonskih kršćana da podržavaju Asada?
markozzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 15:08   #38
Quote:
markozzz kaže: Pogledaj post
za siriju znam koga kršćani podržavaju..o tome često ima u Glasu koncila...

koji je interes libanonskih kršćana da podržavaju Asada?
U Libanoni ima previse krscana: maroniti, pravoslavci, armenski pravoslavci, armenski katolici, rimokatolici, protestanti, sirijski pravoslavci, ima ih jos tko zna sve koji su tako da je tesko odgovoriti na ovo pitanje.

Maronitska crkva, je najveca i politicki najaktivnija i najutjecajnija u Libanonu od libanonskih kršćana, druga po velicini je Grčka pravoslavna crkva itd...

Prema libanonskom ustavu mjesto premijera određeno je za sunita, predsjednik mora biti kršćanin maronit, dok je pozicija predsjednika parlamenta rezervirana za šiita muslimanske vjeroispovijesti.

Tamo je previse razlicitih vrsta krscana da nemogu ti tocno odgovoriti, neki sigurno podupiru Assada, kao general Michael Aoun neki ne.....
FedererFan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 11:12   #39
Quote:
FedererFan kaže: Pogledaj post
U Libanoni ima previse krscana: maroniti, pravoslavci, armenski pravoslavci, armenski katolici, rimokatolici, protestanti, sirijski pravoslavci, ima ih jos tko zna sve koji su tako da je tesko odgovoriti na ovo pitanje.

Maronitska crkva, je najveca i politicki najaktivnija i najutjecajnija u Libanonu od libanonskih kršćana, druga po velicini je Grčka pravoslavna crkva itd...

Prema libanonskom ustavu mjesto premijera određeno je za sunita, predsjednik mora biti kršćanin maronit, dok je pozicija predsjednika parlamenta rezervirana za šiita muslimanske vjeroispovijesti.

Tamo je previse razlicitih vrsta krscana da nemogu ti tocno odgovoriti, neki sigurno podupiru Assada, kao general Michael Aoun neki ne.....
znam to sve oko ustroja i ustava i kršćanskih crkava...mislio sam na većinsku maronitsku zajednicu...ali iz odgovora je očito da je to raspršeno na svim stranama i da je teško utvrditi
markozzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 14:02   #40
Quote:
markozzz kaže: Pogledaj post
znam to sve oko ustroja i ustava i kršćanskih crkava...mislio sam na većinsku maronitsku zajednicu...ali iz odgovora je očito da je to raspršeno na svim stranama i da je teško utvrditi
Podijeljeni, inače, jedno vrijeme su bili uz Siriju, pa uz Izrael, teško je reći...

No oni su jači nego se misli, osim na jugu Libanona, gdje su posve slomljeni, ali i ostatku zemlje, drže sve što su i prije 1990.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:16.