Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2016., 13:42   #21
Wink

Quote:
Ivchy26 kaže: Pogledaj post
A kako razlikovati intuiciju i strah od nečeg novog?
a ne možeš pogriješiti.
da ili ne, nešto je.
samo ako si sklon sebe kuditi pa ti se nešto čini " sudbinskim dokazom tvoje vrijednosti"..
onda si na mukama.

i to prođe
__________________
to nisam ja
bijelatama is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 16:58   #22
Quote:
Ivchy26 kaže: Pogledaj post
A kako razlikovati intuiciju i strah od nečeg novog?
ovo se i ja često pitam, ako i imam neku intuiciju ili neki unutarnji glas koji mi nešto govori, nikad nisam sto posto sigurna, vidim ja da pišete da večina vas ima intuiciju,ali mene često zbunjuje, rijetko kad sam u nešto sto posto sigurna, mislim ako mi nešto ukazuje na nešto zašto onda nisam sigurna u taj glas koji mi ukazuje na nešto, zašto mu ne vjerujem

mene intuicija često zbunjuje pa je u posljednje vrijeme ni ne slušam
jelich is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 11:36   #23
Quote:
bijelatama kaže: Pogledaj post
intuicija ilitiga moj zdravi razum, naglasak je na - m o j !
točno!
iz nesigurnosti, i ne vjerovanja u sebe, poslušala sam razum, ali drugih ljudi, da upišem faks koji me uopće ne zanima, a koji mi je za moj posao bitan, i jako dobro dođe. sve u meni je vrištalo ne, da ne želim, da sam umorna od izbora svega samo u svrhu osiguravanja egzistencije i spašavanja života. Uplatila sam 4 mjesečnu plaću za tuđu želju, tuđi razum, i bacila novac kroz prozor, novac kojim sam mogla si platiti operaciju koja mi je trebala, plus iscrpila se psihički i fizički tjerajući se na faks, jurnjavu poslje posla, učenje po noći, za nešto što mi se gadi.
Onda je ostala mržnja i zamjeranje prema sebi jer bacam novce, jer nisam mogla naštrebati i biti odrasla i razumna kao drugi oko mene.
Divota

Možda je bolje i ne poduzimati dok ne osjetiš u sebi da te to nešto bar malo zanima, unatoć strahu. bar malo.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 01:31   #24
Quote:
jelich kaže: Pogledaj post

mene intuicija često zbunjuje pa je u posljednje vrijeme ni ne slušam
Hoce to kada previse ukljucis razum, a ponekad ti se jednostavno za neke stvari mozda cini da su ispale drukcije, ali to nije konacno vec se nakon nekog vremena situacija razvije s istim ishodom samo mozda na drugi nacin. Nisam sigurna jesam li ovo dobro objasnila...
__________________
Assumption is the mother of all f***ups! ~ All that I'm after is a life full of laughter ~
Daphne Doo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 16:16   #25
Quote:
Daphne Doo kaže: Pogledaj post
Hoce to kada previse ukljucis razum, a ponekad ti se jednostavno za neke stvari mozda cini da su ispale drukcije, ali to nije konacno vec se nakon nekog vremena situacija razvije s istim ishodom samo mozda na drugi nacin. Nisam sigurna jesam li ovo dobro objasnila...
misliš kada previše razmišljaš ? možda i to, sad kad bolje razmislim intuicija u poćetku i postoji ali ja je uvijek ušutkavam, kao da nikom nevjerujem, sve moram sto puta ispitivati, analizirati i onda na kraju ipak bude kako je rekla intuicija
jelich is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 17:04   #26
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Bok i tebi
Intuicija. Osobno nikad nije pogriješila, samo što ju ja nisam uvijek slušala.
Da. I sinkroniciteti. Zabavni su ako ih ne shvaćaš previše ozbiljno.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 19:40   #27
Wink

Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
točno!
iz nesigurnosti, i ne vjerovanja u sebe, poslušala sam razum, ali drugih ljudi, da upišem faks koji me uopće ne zanima, a koji mi je za moj posao bitan, i jako dobro dođe. sve u meni je vrištalo ne, da ne želim, da sam umorna od izbora svega samo u svrhu osiguravanja egzistencije i spašavanja života. Uplatila sam 4 mjesečnu plaću za tuđu želju, tuđi razum, i bacila novac kroz prozor, novac kojim sam mogla si platiti operaciju koja mi je trebala, plus iscrpila se psihički i fizički tjerajući se na faks, jurnjavu poslje posla, učenje po noći, za nešto što mi se gadi.
Onda je ostala mržnja i zamjeranje prema sebi jer bacam novce, jer nisam mogla naštrebati i biti odrasla i razumna kao drugi oko mene.
Divota

Možda je bolje i ne poduzimati dok ne osjetiš u sebi da te to nešto bar malo zanima, unatoć strahu. bar malo.
draga Kymatyca, baš čitam divnu knjigu o neophodnosti ljubavi prema sebi.
nema druge nego obaziranje na to što drugi misle da ti trebaš raditi i biti spakirat, zavezat i staviti u arhivu
kad tad ćemo to morati pretumbati i postati sebi najbolji prijatelji.
__________________
to nisam ja
bijelatama is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 19:43   #28
Knjiga je od Anite Moorjani, Ponovno rođena.
__________________
to nisam ja
bijelatama is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 23:58   #29
Kako razlikovati intuiciju od paranoje? Ako o određenoj situaciji koja se dogodila,imam sumnje i slike u glavi kao i osjećaj nemira u trbuhu. Kao da osjećam,nešto mi govori da postoji još nešto u vezi tog "problema" koji mi je sakriven,zatajen od te i te osobe. E sad s obzirom da sam mudrovala o toj situaciji sa raznim pitanjima u glavi,sad stvarno ne znam kako to prepoznati.
tirkizno is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 08:03   #30
Quote:
bijelatama kaže: Pogledaj post
Knjiga je od Anite Moorjani, Ponovno rođena.
pročitala, predivna knjiga:

da, treba naučiti sebi vjerovati, obzirom da sam napravila neke velike greške, bojim se vjerovati sebi, pa uvjek pitam i druge za mišljenje, i onda imam još veči kaos u glavi.
Ali da, treba smiriti taj kaos, stvoriti u sebi mir, i oslušnuti sebe.
Par puta sam zamjenila intuiciju sa strahom, pa sam napravila neke odluke bjega iz nečeg, od nečeg a izgledalo mi je kao da radim eto promjenu. Nije lako. treba upoznati sebe.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2016., 19:25   #31
Strah je Ego, jer strah je emocija ,za razliku od Intuicije, koja je visa ljudska sposobnost i nije obojana emocijom
Svjetlosni is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 21:26   #32
Evo dižem opet temu....

Zanima me unutrašnji glas tj intuicija kod ljudi.

Kako da ste postavite prema nekome kog niste upoznali, neznate ništa o njemu osim da vas prati čudan osjećaj kad ste u prisustvu te osobe?
Ivchy26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 22:12   #33
Quote:
Ivchy26 kaže: Pogledaj post
Evo dižem opet temu....

Zanima me unutrašnji glas tj intuicija kod ljudi.

Kako da ste postavite prema nekome kog niste upoznali, neznate ništa o njemu osim da vas prati čudan osjećaj kad ste u prisustvu te osobe?
Bila bih oprezna, ali bi toj osobi ipak dala šansu da se vidi je li problem u njoj ili u meni.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 10:24   #34
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Bila bih oprezna, ali bi toj osobi ipak dala šansu da se vidi je li problem u njoj ili u meni.
Kad stojim do te osobe imam čudan osjećaj. Niti dobar, niti loš. Nekako neutralan. to mi se dosad nije još dogodilo...
Ivchy26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 11:39   #35
Unutrašnji glas i slučajnosti koje to nisu

Postoji li intuicija, da...ali neki ju ne osjećaju. Zašto jer ju zapravo cijelo vrijeme koriste. Tko ju osjeća ? Ljudi koji razmišljaju na glas odnosno verbalno. Emocionalno inteligentni i stabilni ljudi zapravo cijelo vrijeme razmišljaju intuitivno. Nekad slušam intuiciju nekad ne. Uvijek se pokajem kad ju ne slušam. S druge strane intuicija u smislu moram uplatiti loto jer ću sigurno dobiti u to ne vjerujem makar sam ju često znao osjetiti.
qwertz90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 11:40   #36
Unutrašnji glas i slučajnosti koje to nisu

Quote:
Ivchy26 kaže: Pogledaj post
Evo dižem opet temu....



Zanima me unutrašnji glas tj intuicija kod ljudi.



Kako da ste postavite prema nekome kog niste upoznali, neznate ništa o njemu osim da vas prati čudan osjećaj kad ste u prisustvu te osobe?


Kakav čudan osjećaj. Priznam da osjećam negativu i pozitivu kod ljudi. Makneš se od te osobe.
qwertz90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 19:16   #37
US Army kaze da ima. Ja bi to nazvao instinkt. Ulupali su pravo love u istrazivanje toga. Nekada ono i pogrijesi jer je to predosjecaj, a buducnost kazu mijenja se, kazu da se moze promjeniti.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:41.