Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2017., 14:30   #1201
Onda je to to. Danas je vec bolje, to se susi i povlaci. Bolje jede, temp.nema.
Tnx, postedila si nas odlaska pedici
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 17:01   #1202
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Onda je to to. Danas je vec bolje, to se susi i povlaci. Bolje jede, temp.nema.
Tnx, postedila si nas odlaska pedici
aj, drago mi je.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 20:17   #1203
Evo da nas prijavim.. Malac skoro 4 godine, prvi mjehurić dobio u četvrtak navečer, pa krenulo u petak kasnije popodne. Danas u nedjelju ih ima dosta, i dalje izbijaju (noge i ruke za sad ih najmanje, po tome znam da nam ih još slijedi)
Temperatura 37,5 preko dana jučer i danas. Sinoć malo iznad 38 pred spavanje, dala sam mu Panadol, danas mu neću ako bude isto tako

Plus, krenuo mu curiti nos i lagano kašlje. Znači prehlada se još nakačila

A ja sam 11 dana do termina s drugom bebom Sad samo gledam kad će prestati izbijati i jedva čekam da se krenu sušiti, da barem bude taj dio s novima gotov dok rodim.
Uopće nemam osjećaj da su blagdani ili da mogu svaki čas roditi, od te gnjavaže s kozama

Čitala sam malo temu unatrag i zbedirala se kad sam vidjela da je nekima po 7 dana bilo novih kozica
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 20:35   #1204
Mozda ih ni ne dobije po rukama i nogama. Ja sam cekala i cekala da buknu maloj ljetos isto tako kako kazu 3 i 4. dan najgore, al sva sreca nije buknulo, bilo ih je po trupu i glavi i mozda pokoja na nogama i rukama. Brzo je proslo. Nadam se da ce tako i vama.
__________________
Škorpija okružena Blizancima. Drugo dijete bit će Škorpija.
Atrama is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 21:29   #1205
On ima dosta po ledima i trbuhu, ramena i vrat, vidim da mu na licu krecu jer ima mrljice.
Na nogama ima mozda 3, a na rukama 2 kozice

Tuzno mi ga vidjeti s tim kozicama po licu. Nama rekli da tu ne smije hipermangan?
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 22:40   #1206
Za to ne znam, ja sam joj tapkala sa hipermanganom one koje nisu bile blizu ociju. Ako stvarno je smije, onda mozda probati sa zobi. Netko je tu vec pisao da nisu koristili hipermangan nego zob za kupke.
__________________
Škorpija okružena Blizancima. Drugo dijete bit će Škorpija.
Atrama is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 02:18   #1207
Joj snow :/ kud baš u blagdansko vrijeme, ali proći će to


Hipermangan ne na područje očiju, nama je pedijatrica preporučila neki Adermi sprej za isušivanje. Odličan je. Malo skup cca90kn, ali nama je vrijedio. Pazite se jedino visoke temperature. Mala je doslovno znala u roku od pola sata da joj temp skoči s 37 na 40
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 10:24   #1208
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
On ima dosta po ledima i trbuhu, ramena i vrat, vidim da mu na licu krecu jer ima mrljice.
Na nogama ima mozda 3, a na rukama 2 kozice

Tuzno mi ga vidjeti s tim kozicama po licu. Nama rekli da tu ne smije hipermangan?
ja ih nisam po faci s hipermanganom, ali sam imala onu neku kremu iz apoteke (u setu sa sprejem) pa sam im kapitalce namazala - kremu na stapic za usi i tapkala po tome.
oboje su najvise kozica imali bas po licu i to su bile bas ogromne, bilo me frka da ce ostati puni oziljaka, tim vise sto se ona recimo krvnicki grebala.
njemu nije ostala ni tockica, ona ima dvije malecke rupice, ali ne kuze se vise skoro uopce (odradili su to prije godinu i pol)
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 10:35   #1209
Bili jučer kod pedice, kaže jače kozice i jača i dulja reakcija na bolest :jej: Rekla pedica da slobodno koristimo hipermangan i 3 puta dnevno

Ima ih puno jako crvenih i velikih, ono baš da se previše oko njih crvene. Imali smo i taj Lexoderm sprej i kremu, ali on je poludio dok smo sve to nanijeli na njega, pa smo kupili Pruriced. I čini mi se da mu od toga bolje.
Temp je imao od subote do...utorka negdje. Još ima par kozica koje se nisu osušile, a u čet navečer izbila prva. Baš se oduljilo skroz.
Najviše ih ima po leđima, a ima i dosta na licu. Najmanje na rukama i po kosi.

Već je lud gore na katu kod nas i što ne smije kod bake i djeda.

A nije meni problem što su blagdani, nego što sam danas 39tt
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 17:59   #1210
Pitanje...klinavc 4,5 god...danas je treci dan kozica...ima ih cca 30 kom, jako su sitne, ne svrbe gotovo uopce, na 3 su vec krastice. Temp nije imao. Ne kuzim da li imami srece da ovako lako prolaze ili tek slijedi erupcija? Jer nista znacajno se ne dogadja.Hvala!
mladenka:)) is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 18:02   #1211
Quote:
mladenka:)) kaže: Pogledaj post
Pitanje...klinavc 4,5 god...danas je treci dan kozica...ima ih cca 30 kom, jako su sitne, ne svrbe gotovo uopce, na 3 su vec krastice. Temp nije imao. Ne kuzim da li imami srece da ovako lako prolaze ili tek slijedi erupcija? Jer nista znacajno se ne dogadja.Hvala!
Oko 4. -og dana kulminira. Ali niti moji jisu imali remp niti ih je svrbjelo. Trajalo cca 7 dana.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 18:34   #1212
Quote:
Cepin40 kaže: Pogledaj post
Oko 4. -og dana kulminira. Ali niti moji jisu imali remp niti ih je svrbjelo. Trajalo cca 7 dana.
Hvala! Onda ne ocekujem neke velike promjene.
mladenka:)) is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 17:56   #1213
varičele kod veće dijece

Pozdrav,dali ima netko s iskustvom varičela kod veće dijece (15,17) godina?
Naime mlađe dijete je upravo dobilo varičele danas mu dijagnosticirano,starije ima virozu i malaksalost još nema osipa...Dečki su pa me zanimaju iskustva ako tko može podjeliti,mada znam da je to u principu sve individualno kod svakog i nema pravila.
jelenkost is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 10:05   #1214
Evo da podijelim iskustva svoih momaka.Velika temperatura u oba ne spusta se ispod 37,5 prva 3dana od osipa.Osip intenzivan,svrbi,kasalj u obojice.Danas peti dan mislim da mladjem prolazi.Tem.jutros nema ali malaksalost velika,slabo je i jeo ove dane.Stariji se ne zali na svrab mada ima vise od mladjeg.Kod njega je veliko znojenje kod.tem.i da mu je hladno uvijek.Temperaturu jos ima.Nadam se da je najgore proslo.Imam osjecaj da veca djeca tezi simptomi po mojima barem .
jelenkost is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 22:21   #1215
Pozdrav! Ima li netko iskustva ili saznanja o vodenim kozicama kod novorođenčeta? Koliko je to opasno?
Dakle, imam curicu od 3 godine koja ide u vrtić i danas smo saznali da su se pojavile koze u grupi, ona ih još nije dobila. A istovremeno sam ja u 35+3tt, ali preboljela sam ih još u djetinjstvu. Sad me brine to što uskoro trebam roditi a curka će ih vjerojatno dobiti u vrtiću ako već i nije pa samo trebaju izbiti. Bojim se da bi ih i beba mogla dobiti kad se rodi jer nemamo još previše vremena do kraja.
__________________
... all you need is love ...
MayaG is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 08:32   #1216
Quote:
MayaG kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Ima li netko iskustva ili saznanja o vodenim kozicama kod novorođenčeta? Koliko je to opasno?
Dakle, imam curicu od 3 godine koja ide u vrtić i danas smo saznali da su se pojavile koze u grupi, ona ih još nije dobila. A istovremeno sam ja u 35+3tt, ali preboljela sam ih još u djetinjstvu. Sad me brine to što uskoro trebam roditi a curka će ih vjerojatno dobiti u vrtiću ako već i nije pa samo trebaju izbiti. Bojim se da bi ih i beba mogla dobiti kad se rodi jer nemamo još previše vremena do kraja.
Prvo, ako su se i pojavile kozice u grupi to je još jako daleko od toga da će ti se dijete sigurno zaraziti. Mojima su se u grupi godinama pojavljivale epidemije kozica i nikad ih nisu pobrali. Pričam o zbrojeno 10 godina sto su oboje išli u vrtic i školu a da nisu dobili kozice.

Drugo jako male bebe, koliko sam čitala, imaju majčin imunitet još neko vrijeme nakon rođenja i ako i dobiju kozice tijek bolesti je izrazito blag no također ne dobiju vlastiti imunitet i mogu opet oboljeti od kozica.
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 07:24   #1217
Pitanje... kozice danas treci dan, temp skoro pa i nema, jutros ju probudilo povracanje. Popije vode i za 20 mins svu povrati i tako vec sat i pol. Sporija je neg inace, al i jabi bila da povracam. Temp blaga i dalje.
Jel netko od vasih povracao za vrijeme kozica bez da je bilo povezano s komplikacijama?
Da znam jel da trcim u bolnicu ili ne moram...
__________________
kućanica wannabe
kukuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 13:23   #1218
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Prvo, ako su se i pojavile kozice u grupi to je još jako daleko od toga da će ti se dijete sigurno zaraziti. Mojima su se u grupi godinama pojavljivale epidemije kozica i nikad ih nisu pobrali. Pričam o zbrojeno 10 godina sto su oboje išli u vrtic i školu a da nisu dobili kozice.

Drugo jako male bebe, koliko sam čitala, imaju majčin imunitet još neko vrijeme nakon rođenja i ako i dobiju kozice tijek bolesti je izrazito blag no također ne dobiju vlastiti imunitet i mogu opet oboljeti od kozica.
Jasno mi je da nije sigurno da će se zaraziti. Ali mislim da je veća vjerojatnost da hoće nego da neće. Stvarno želim biti u krivu ovaj put

Ovo drugo me malo umirilo, tnx, pogotovo jer sam baš svuda naišla na to da je dosta opasno ako se zarazi novorođenče do 15 dana starosti. To je kao najrizičnije razdoblje. Zato i pitam ovdje, jer sam mislila da možda netko ima takvih iskustava, a u ponedjeljak mogu gnjaviti i pedijatra s tim svojim paranojama.

Nadam se da ćemo ih ipak uspijeti izbijeći barem taj prvi mjesec kad dođemo iz bolnice.
__________________
... all you need is love ...
MayaG is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 13:26   #1219
Quote:
kukuc kaže: Pogledaj post
Pitanje... kozice danas treci dan, temp skoro pa i nema, jutros ju probudilo povracanje. Popije vode i za 20 mins svu povrati i tako vec sat i pol. Sporija je neg inace, al i jabi bila da povracam. Temp blaga i dalje.
Jel netko od vasih povracao za vrijeme kozica bez da je bilo povezano s komplikacijama?
Da znam jel da trcim u bolnicu ili ne moram...
nisu povracali ali stariji je bio na rubu jedno 2-3 dana dok su mu najjace izbijale.
bilo mu je jako mucno i nije mogao nista u usta staviti.
temp je imao samo jedno popodne i to neku malu, oko 37,3-37,4.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 14:59   #1220
Quote:
MayaG kaže: Pogledaj post
...

Ovo drugo me malo umirilo, tnx, pogotovo jer sam baš svuda naišla na to da je dosta opasno ako se zarazi novorođenče do 15 dana starosti. To je kao najrizičnije razdoblje. Zato i pitam ovdje, jer sam mislila da možda netko ima takvih iskustava, a u ponedjeljak mogu gnjaviti i pedijatra s tim svojim paranojama.

Nadam se da ćemo ih ipak uspijeti izbijeći barem taj prvi mjesec kad dođemo iz bolnice.
Svakako pitaj pedijatra jer oni ipak znaju puno vise. Zabrinulo me sto si pisala sam išla malo gledati - koliko sam shvatila jako su opasne ako osip izbije do 15-og dana života a to su slučajevi kad se majka kao trudnica pred porod zarazila kozicama i beba se zarazila još u maternici. Računaj da si ti nakon poroda još 3 dana u bolnici i da je period inkubacije 2-3 tjedna tako da čak i da se zarazi prvi dan kad dodjes iz rodilišta trebalo bi proći tih kritičnih 15 dana do izbijanja osipa. I tvoja beba bi trebala imati bar nešto tvog imuniteta u početku. Ali pričaj s pedijatrom.
proab is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:01.