Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2017., 16:51   #21
Božje kćerke

Quote:
Flying hotel kaže: Pogledaj post
Jesu imali spolne odnose prema bibliji samo neposlušni nebeski nazovimo ih anđeli premda ih se ne zove tako nego sinovi Božiji uzimali su kčerke Adamove
A što su radile Božje kćerke (Kćeri Božije) za to vrijeme?
Jesu li one uzimale Evine sinove za seks?
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 18:31   #22
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
A što su radile Božje kćerke (Kćeri Božije) za to vrijeme?
Jesu li one uzimale Evine sinove za seks?
To mi je nepoznato.
Flying hotel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 20:09   #23
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Bog je maknuo vraga od sebe i poslao ga nama da nas muči i upropaštava.

Jer bolje da ispaštaju ljudi ni krivi ni dužni, nego da dosađuje Bogu
Mislim...mislim...da bi se i Bog nasmijao na ove riječi.


Za temu : nemojte se trovati lošim horrorcima i holivudskim smećem. Živimo u Hrvatskoj, to je dovoljan izazov i daje dozu egzistencijalnog straha.

Za za ubijanje nekakvih rogatih, zubatih, dlakavih sa kopitima?
Za strah u nama ?

1.Psalam 23 i Psalam 56 i 118

2.https://youtu.be/7UYFcyXuVkI

3."Ne boj se, jer ja sam s tobom; ne obaziri se plaho, jer ja sam Bog tvoj. Ja te krijepim i pomažem ti, podupirem te pobjedničkom desnicom."
Izaija 41,10

4."Jer nije nam Bog dao duha bojažljivosti, nego snage, ljubavi i razbora." Druga poslanica Timoteju 1,7

5."Odvaži se i budi hrabar? Ne boj se i ne strahuj, jer kuda god pođeš, s tobom je Jahve, Bog tvoj." Jošua 1,9

6" Bog mi je svjetlost i spasenje: koga da se bojim? Jahve je štit života moga: pred kime da strepim?"
Psalmi 27,1

7. "Bog tvoj, u sredini je tvojoj, silni spasitelj! On će se radovati tebi pun veselja, obnovit će ti svoju ljubav, kliktat će nad tobom radosno."
Sefanija 3;17
8."Ne bojte se." Isus Krist

Itd.itd.

Na zemlji ima svega gadnog i ružnog, demonskog ali ne treba se baviti takvim stvarima.
Budi dobar čovjek prema sebi i drugima, misli pozitivno, ne radi drugima zlo, gledaj na život sa one duhovite strane, budi ličanin (okej to nejde kod svakoga ili oženi ličanku.
Pametno proučavaj vjeru i duhovnost, moli se ako si vjernik, ispovijedaj se i pričesti. Ne zamaraj se sa stvarima koje ne možeš promijeniti i oprosti svakome tko ti je učinio nešto nažao. Ne vezuj se za stvari. Tako ćeš postati slobodan. Ne gledaj razne holivudske koljačine i krvavice, koje snimaju svakakvi bedaki kako bi pokupili lovu.
Meni je mama znala reći kada sam priznala kao dijete da se bojim groblja i mrtvaca : ne boj se zla od mrtvoga čovjeka već od živog.

Zadnje uređivanje pozitivax : 11.09.2017. at 20:29.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 00:31   #24
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post

Mislim...mislim...

Na zemlji ima svega gadnog i ružnog, demonskog ali ne treba se baviti takvim stvarima.
Budi dobar čovjek prema sebi i drugima, misli pozitivno, ne radi drugima zlo, gledaj na život sa one duhovite strane, budi ličanin (okej to nejde kod svakoga ili oženi ličanku.
Pametno proučavaj vjeru i duhovnost, moli se ako si vjernik, ispovijedaj se i pričesti. Ne zamaraj se sa stvarima koje ne možeš promijeniti i oprosti svakome tko ti je učinio nešto nažao. Ne vezuj se za stvari. Tako ćeš postati slobodan. Ne gledaj razne holivudske koljačine i krvavice, koje snimaju svakakvi bedaki kako bi pokupili lovu.
Meni je mama znala reći kada sam priznala kao dijete da se bojim groblja i mrtvaca : ne boj se zla od mrtvoga čovjeka već od živog.
Mislim... mislim... čemu ličanin a ne kordunaš, znaš zahtjevniji je od ličanina, s duhovne strane.

Oprosti svima i ne vezuj se za stvari?, da, opraštam im kad mi govore krvavice su naj kobasice, znam da nisu svjesni šta znači jesti životinjsku krv.

Također i meni su starci pričali neboj se groblja tamo mrtvi samo spavaju, ee zato kad je razred markirao raspodjelili se di će ko na koju stranu, ja rekoh ajmo na Mirogoj, al ombre bojkotirali mi ideju straha si radi, kukavice usred bijela dana.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 14:59   #25
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Na zemlji ima svega gadnog i ružnog, demonskog ali ne treba se baviti takvim stvarima.
Budi dobar čovjek prema sebi i drugima, misli pozitivno, ne radi drugima zlo, gledaj na život sa one duhovite strane, budi ličanin (okej to nejde kod svakoga ili oženi ličanku.
Pametno proučavaj vjeru i duhovnost, moli se ako si vjernik, ispovijedaj se i pričesti. Ne zamaraj se sa stvarima koje ne možeš promijeniti i oprosti svakome tko ti je učinio nešto nažao. Ne vezuj se za stvari. Tako ćeš postati slobodan. Ne gledaj razne holivudske koljačine i krvavice, koje snimaju svakakvi bedaki kako bi pokupili lovu.
Meni je mama znala reći kada sam priznala kao dijete da se bojim groblja i mrtvaca : ne boj se zla od mrtvoga čovjeka već od živog.
Lijepe su to poruke, ali zlo te svejedno pogodi.
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 15:01   #26
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
A što su radile Božje kćerke (Kćeri Božije) za to vrijeme?
Jesu li one uzimale Evine sinove za seks?
Je li Bog uopće imao kćeri?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 17:30   #27
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Je li Bog uopće imao kćeri?
Ako je imao sinove, zašto ne i kćeri?
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 09:54   #28
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Lijepe su to poruke, ali zlo te svejedno pogodi.
Ne pogodi te uvijek zlo već život. A sad jel sve to zlo... ovisi o stajalištu i čovjeku. Ovisi što se može od toga naučiti i kako to na kraju ishendlati.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 22:20   #29
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Ne pogodi te uvijek zlo već život. A sad jel sve to zlo... ovisi o stajalištu i čovjeku. Ovisi što se može od toga naučiti i kako to na kraju ishendlati.
Da, koji je razlog zašto ljudi nikako da, što kažeš, ishendlaju...
Odgovor na to pitanje nađeš u 2.Timoteju 3:5
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 13:45   #30
Ako je imao sinove, zašto ne i kćeri? A draži su mu sinovi...Jedna od najdražih njegovih pjesama je ona Rodija se sin...
mahher is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 13:47   #31
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Ako je imao sinove, zašto ne i kćeri?
A draži su mu sinovi, oduvijek...
mahher is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 13:49   #32
Pa zašto dobri Bog više ne sredi tog Đavla??
mahher is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 17:28   #33
Quote:
mahher kaže: Pogledaj post
Pa zašto dobri Bog više ne sredi tog Đavla??
Termin je zakazan
__________________
Back To The 80's Synthwave And Retro Electro Music Mix.......................
Evoluciju ne mogu dokazati,
niti će ikada, gravitaciju ne mogu dokazati niti će ikada i ko zna šta još
Flying hotel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 18:34   #34
Quote:
mahher kaže: Pogledaj post
Pa zašto dobri Bog više ne sredi tog Đavla??
Jer Bog ispunjava sve želje ljudima.

Ljudska osnovna želja je da dobiju pare i seks sada i odmah, zato i postoji vrag
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 19:08   #35
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
A što su radile Božje kćerke (Kćeri Božije) za to vrijeme?
Jesu li one uzimale Evine sinove za seks?
pitanje je legitimno. i mene to zanima, pa ako može neki bibličar da odgovori. hvala.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 19:09   #36
Quote:
mahher kaže: Pogledaj post
A draži su mu sinovi, oduvijek...
Zašto tako misliš?!
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 19:38   #37
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
pitanje je legitimno. i mene to zanima, pa ako može neki bibličar da odgovori. hvala.
Mihael, Gabrijel, Lucifer (ujedajući Vrag) -- imena muških anđela, a anđeli su se uvijek pokazivali u obliku muškaraca. Nema žena među anđelima po Bilbiji.... (isto vrijedi i za Kuran)

Biblija je ženoprezireći spis. Bog po pravilu ženama otvara utrobe da bi rodile sina. Čak i za očeve piše da "rodiše sina". Na stotine je takvih "slavnih" sinova po Bilbiji, a imena kćerki samo dvije tri.
Stoga je uvreda reći za Jahvu da je imao kćerke. Kao i za Allaha.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 19:44   #38
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Mihael, Gabrijel, Lucifer (ujedajući Vrag) -- imena muških anđela, a anđeli su se uvijek pokazivali u obliku muškaraca. Nema žena među anđelima po Bilbiji.... (isto vrijedi i za Kuran)
Po mojim saznanjima, ako sampažljivo čitao kuran, anđeli nemaju spol, kao ni bog.

Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Biblija je ženoprezireći spis. Bog po pravilu ženama otvara utrobe da bi rodile sina. Čak i za očeve piše da "rodiše sina". Na stotine je takvih "slavnih" sinova po Bilbiji, a imena kćerki samo dvije tri.
ovo je utemeljeno i ne mora se posebno dokazivati. slažem se sa tobom.

Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Stoga je uvreda reći za Jahvu da je imao kćerke. Kao i za Allaha.
ako sam ja dobro shvatio kuran, "allah" je samo arapska riječ koja označava boga (stvoritelja, prauzroka). i slažem se da je po kur'anu uvredljivo bogu pripisivati kćeri, kao i sinove.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 20:25   #39
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
Po mojim saznanjima, ako sampažljivo čitao kuran, anđeli nemaju spol, kao ni bog.
Nisi pažljivo čitao. Ovi anđeli iz Biblije koje sam imenom muškim preuzeti su u Kuran.

Jibrael(Gabriel)
Mikael(Michael): Responsible for directing the rain and winds according to the will of Allah (SWT).

Israfeel: Responsible for blowing the trumpet that will signal the ‘End of Time’ on this earth.

Azrael: Also known as malak al-maut(Judeo-Christian, Azrael), is the angel of death. He is responsible for parting the soul from the body. He is only referred to as malak al-maut in the Quran, which means the angel of death.

Malik: The main guardian of hell.

Munkar and Nakeer:Stern angels who question humans upon death regarding their beliefs.

Haroot and Maroot:Two angels who came to earth and taught men some ‘black magic’ such as breaking up family and marriage as a test.

Kirama Katibeen:These two angels sit on every person’s right and left shoulder to record his/her good and bad.
Quote:
ako sam ja dobro shvatio kuran, "allah" je samo arapska riječ koja označava boga (stvoritelja, prauzroka).
Zapravo svaka religija ima svoj opis Boga, tj. što je to univerzum, kako je nastao i što hoće od nas i na koji precizno način. Bog katolika se razlikuje od Boga islama.

Quote:
i slažem se da je po kur'anu uvredljivo bogu pripisivati kćeri, kao i sinove.
Što su onda ti kuranski muški anđeli? Božje kreature?
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 00:18   #40
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Nisi pažljivo čitao. Ovi anđeli iz Biblije koje sam imenom muškim preuzeti su u Kuran.
trudim se da čitam pažljivo. To jesu muška imena, i to spada u kulturu određenog jezika. i bog se predstavlja muškim imenom. Međutim, po islamskom nauku, anđeli nemaju spol i ne raznožavaju se (kao i bog). to je istina.

Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Zapravo svaka religija ima svoj opis Boga, tj. što je to univerzum, kako je nastao i što hoće od nas i na koji precizno način. Bog katolika se razlikuje od Boga islama.
slažem se da današnje katoličanstvo opisuje boga različito od islama. ali bog, ako ga ima, nužno bi, u konačnici, morao biti jedan.

Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Što su onda ti kuranski muški anđeli? Božje kreature?
da, anđeli su kreature, kao i sve drugo, ali opet kažem da oni nemaju spol. Islam tako naučava.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:58.