Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2017., 17:39   #21
zanima me ova teorija. jel to jedan za jedan ili se vrati više? ako je jedan za jedan, ne isplati mi se jer dođem na isto kao i kad ne dam tringeld.
ako se višestruko vrati, onda bih možda probala i s većim iznosima, ali kako znate da do tog novca ne bi došli i da niste dali tringeld?
fuj is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 17:41   #22
višestruko više... naravno!
vrlo jednostavno, svakom koga vidiš daj 10 kuna i pošalji taj popis na 20 adresa... prepiši ostale adrese i kad tvoja adresa dođe na vr... ne, čekaj to nije to... sori.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 17:45   #23
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
višestruko više... naravno!
vrlo jednostavno, svakom koga vidiš daj 10 kuna i pošalji taj popis na 20 adresa... prepiši ostale adrese i kad tvoja adresa dođe na vr... ne, čekaj to nije to... sori.

Dajem ako je uslužni djelatnik vrlo ljubazan. So lejm ali padam na izvoli, hvala, molim ko kruška.
Ay Carmela is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 17:49   #24
a biste li davali i da vam se ne vrati x puta više?
fuj is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 17:57   #25
Quote:
fuj kaže: Pogledaj post
a biste li davali i da vam se ne vrati x puta više?
Osmijeh vrijedi toliko.
Ay Carmela is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 17:57   #26
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post

Ja sam mislila da ću ja jedina bit škrta ako to napišem. (ovo što je aleksa pisala) Nema šanse da ostavljam do sljedećeg okruglog broja ako smo popili dva kapučina za 16 kn. onda ću rađe otić u fensi kafić gdje kapučino već sam po sebi košta 10 kn pa će na sebi imat nacrtanu palmicu i keksić od cimeta i lijep interijer kafića i ne znam šta još.
u restoranima puštam ako je bilo wow i fino, ne računam postotke nego onako odokativno koliko mi se pušta.
frizerki sam zadnji put pustila samo zato jer je račun za pranje, šišanje, feniranje, ravnanje, slaganje frizure bio toliko nizak da to nisam očekivala pa sam joj pustila okruglo 100 kn.
nije ni meni jasno kako se baš za konobare i frizerke utabalo to pravilo o puštanju manče, a za druge poslove keramičari, vodoinstalateri, krovopokrivači, limari, šalteruše, ... zašto oni ništa ne dobivaju?
To su ionako sve žmukljari, ko i poštari, zakaj nitko ne tipuje recimo VSS na stručnom osposobljavanju koji nemaju za kruh? Radnice Tiska i Konzuma na minimalcu koji se ne mogu ni popišat i još im skidaju od plaće neizbježni manjak itd.? Zaštitari u objektima jer te čuvaju? Radnice u proizvodnji odjeće, prodavačice u trgovini odjećom isto sve mizerne plaće. Nego poštari, doktori, frizerke... najmanje su ugroženi.

Konobari sam gledaju kako te pokrasti. Na moru naručiš kavu sa šlagom, ak vide nisi lokalni, odmah na račun ide kakao sa šlagom 3-4kn više, ak ne gledaš platiš, ak gledaš, opet nikom ništa, nema besplatne cuge u znak isprike i da se vidi da je to slučajno, to im je modus operandi. Za novu godinu pijan u jednom bircu, ženska mi vratila 30kn premalo, misli da sam pijan pa ne kužim, ali nisam ništa rekao, mislim si eto ti kad si govno, vratit će ti se negdje u životu.. majstori većinom fušeri i žmukljari, sam gledaju gdje pokrast, uvalit stari materijal, doktori samo preko veze i ispod stola, čast izuzecima, a to su ovi vrhunski doktori koji su dovoljno uspješni, da čak i rade svoj posao iskreno, ciganjenje za uputnice i sl. A frizerke neću komentirat, pola njih je polupismeno, a 4i pol minute šišanja želi naplatit više nego cijenu sata istovara šlepera.

Ispada da je kod nas isplativije biti frizerka ili konobar.

Ostavljam samo ako je netko pristojan i imam dojam da je skroman i da će mu dobro doći, inače ne.

Zadnje uređivanje aaaaaaaa : 22.09.2017. at 18:24.
aaaaaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 18:12   #27
Ostavim manču kad jedem dobru hranu i kad je usluga kvalitetna, kad je sve čisto, kad se osjećam ugodno, a ne da mi muhe lete oko tanjura, a konobar glumi snježnog kralja.
Kad pijem kavu obično ne ostavim ali u zadnje vrijeme sam nešto šire ruke jer sam stalno u nekoj žurbi pa ne čekam konobare nego im dođem na šank i zamolim brzinsku kavu, pa oni to ljubazno naprave i ja im ostavim manču.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 18:15   #28
Quote:
aaaaaaaa kaže: Pogledaj post
majstori većinom fušeri i žmukljari, sam gledaju gdje pokrast, uvalit stari materijal
Gradila sam nedavno i imala posla s dosta majstora. Ne ostavljam im manču ali ovog zadnjeg koji mi je radio nekoliko većih poslova nagradim isplatom točno u danu kad dogovorimo i platim cugu.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 18:22   #29
Mrzim to, ide mi na živce, smatram nepoštenim davati novac nekome tko radi svoj posao i dobiva plaću za to ali nekad ostavim konobarima i dostavljačima pizze.

Frizerkama nikad. Ne znam zašto bih, platim im cijenu usluge i bok. Nikad nisam ni čula za ostavljanje napojnice frizerkama dok to nisam ovdje pročitala. Svašta se izmišlja.
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 18:23   #30
Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Gradila sam nedavno i imala posla s dosta majstora. Ne ostavljam im manču ali ovog zadnjeg koji mi je radio nekoliko većih poslova nagradim isplatom točno u danu kad dogovorimo i platim cugu.
Ak nisi uzela godišnji da ih nadzireš, to ti ni ne znaš kako je posao obavljen. A sama činjenica da ak ne želiš da te pokradu da moraš organizirat nekog da ih nadgleda govori sve..

99% njih nema transparentne cijene nego im cijena procjena koliko se može nekog zajebat. A pogledaj im vlasničke oblike, 99% ih više ne radi na obrt nego na j.d.o.o. za 10kn, pokupe od 10 klijenata lovu, firma ode u stečaj i to je to, nemaš se od čega namiriti. Više vjerujem ovima na crno što rade, nego takvima.
aaaaaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 18:29   #31
ja dostavu hrane najviše volim karticom plaćat baš zato da mi ne kopaju tamo i traže sitniše za vraćat, onda ja moram reć ok ok, dobro je. ovako tutnem karticu, skinu mi točno toliko novaca i hvala, đenja.
pa nije moj problem ako konobar ili kuhar ili dostavljač ima plaću 3000, pa mu zato moram ostavljat par kuna?!
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 18:40   #32
Quote:
aaaaaaaa kaže: Pogledaj post
Ak nisi uzela godišnji da ih nadzireš, to ti ni ne znaš kako je posao obavljen. A sama činjenica da ak ne želiš da te pokradu da moraš organizirat nekog da ih nadgleda govori sve..

99% njih nema transparentne cijene nego im cijena procjena koliko se može nekog zajebat. A pogledaj im vlasničke oblike, 99% ih više ne radi na obrt nego na j.d.o.o. za 10kn, pokupe od 10 klijenata lovu, firma ode u stečaj i to je to, nemaš se od čega namiriti. Više vjerujem ovima na crno što rade, nego takvima.
Znam jako dobro kako je posao obavljen.
Kod takvih stvari se traži nekoliko ponuda i onda se odlučiš za najbolju, prije toga ide raspitivanje o preporukama i disanje za vratom.
A za ovo j.d.o.o. obrt ili d.o.o. me baš briga.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 18:42   #33
Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Znam jako dobro kako je posao obavljen.
Kod takvih stvari se traži nekoliko ponuda i onda se odlučiš za najbolju, prije toga ide raspitivanje o preporukama i disanje za vratom.
A za ovo j.d.o.o. obrt ili d.o.o. me baš briga.
ma ti si najpametnija..
aaaaaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 19:00   #34
Nisam zapravo mislila na konobare i frizere.
Nedavno sam bila na pumpi i mada obično točim sama, istrčao je neki dečko na kišu i ponudio da natoči. Trebala sam napumpat gume i pitala sam ga di je pumpa za zrak, uputio me i ponudio se da provjeri tlak, i na kraju je sve kotače napumpao.
Pitala sam ga jel treba što platit to i rekao je da ovisi o mojim dobroj volji. Dala sam mu 20 kn. Ne znam koliko je očekivao, možda ništa, ali se razveselio.

Trebao mi je vodoinstalater hitno, u određeni sat, i pojavio se u minutu i napravio sve i pospremio za sobom. Zaokružila sam mu račun.

Što se tiče cirkulacije novca, imam dojam ako ne paziš na svaku kunu, ako ti nije bed nagraditi nekog jer misliš da zaslužuje, i tebi dolaze pare u život.
To ne znači da sam rastrošna, nego da se ne bojim da ću zbog 5 danih kuna propasti.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 20:01   #35
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
Nisam zapravo mislila na konobare i frizere.
Nedavno sam bila na pumpi i mada obično točim sama, istrčao je neki dečko na kišu i ponudio da natoči.
Možda se bojao za život.

Quote:
Što se tiče cirkulacije novca, imam dojam ako ne paziš na svaku kunu, ako ti nije bed nagraditi nekog jer misliš da zaslužuje, i tebi dolaze pare u život.
To ne znači da sam rastrošna, nego da se ne bojim da ću zbog 5 danih kuna propasti.
Da, što više trošiš, to ti više novca pada s neba.
Idem sutra kupiti auto i stan!
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 20:02   #36
naravno, dajem kad sam zadovoljna uslugom kao izraz moje zahvalnosti... sama sam konobarila (gdje mi je sefica u sred sezone u DE ostavljala kao baksu iduci dan maximum 1€, sto je totalno nerealno, inace je minimum 10€) i smatram to ok, to ide kao nesto malo ekstra konobaru a ne firmi... ili sta ja znam, kad odem kod frizera uvijek ostavim 10-20 kn, jednostavno kad sam zadovoljna uslugom

ali neke stvari kao prije kad se penzija djelila na ruke od postara pa svaki penzioner tutne postaru po 10 kn, zaboravi... stric mi je postar, u tih par dana si je svaki mjesec zaradio duplu placu tako (a nije da im je placa mala)...
__________________
Ehre die Alten, verspotte sie nie. Sie waren wie du und du wirst wie sie.
ruzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 20:37   #37
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Možda se bojao za život.


Da, što više trošiš, to ti više novca pada s neba.
Idem sutra kupiti auto i stan!
Forum, tko ga ne bi volio
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 20:37   #38
ma ostavim, uvijek. a račune zaokružim ili oko 10% zaokružim. naučila sam se tako doma, i s muškarcima.
Orak is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 21:33   #39
Orak, kuzim sto si rekla, od koga si ucila, no ovaj dio s muskarcima bi se mogao khm, drugacije protumaciti.

Sto se tice napojnica ( odvratne li rijeci isusboze) ovisi od drustva do drustva. U Japanu se smatra uvredom i ako kojim slucajem se zateknete tamo nemojte ostavljati napoj... baksis, sitnis i krupnis ljudima. Cete da ih uvredite.

U Ameriki jebojojpasmater je u nekim zemljurinama joj, tip cak i zakonski propisan ( restorani i rupe koje zovu restoranima), a potpuno je ocekivano i to imaju upisano u masine da das tip. Najmanji je 10%, pa 15 pa tako redom. Znaci moras dati. Mislim, mozes i preskociti, ali onda se jako, jako lose gleda na tebe.
Trebam li napomenuti da mrzim te obavezne tipove? Ne trebam.

Ovo u Hrvatskoj je mis-mas tradicionalnog cascenja ( postara recimo) i zaokruzivanja racuna vise nego li neki dogovoreni tip od 10% ili kojeg li vec kurca palca. Vise je to sitnis koji se ostavi na stolu.
Kad se daje velika manca e to je vec druga prica, daje se u pravilu da se nadmece s drugima za stolom, da se pokaze tko je baja a tko raja i tako. Uglavnovm folklor opet i svugdje.

Ovo davanje 'od oka i situacije' 20 kn kao sto je napravila Pjescana je opet individualna stvar i stvar toplih osjecaja.

Mislim da mi se primjer Japana najvise svidja, oni tip gledaju kao ponizavajucu milostinju. I mi i Amerikanci smo dvije krajnosti. Jebes obe, svaka je neugodna na svoj nacin.
Luneta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 21:56   #40
Ostavljam i to gotovo uvijek. Frizeru ostavim bar 10 kuna, kao i kozmetičarki. Danas sam ostavila maserki. Ne bi mi bio problem ostaviti niti blagajnicama, ali one nesmiju zadržavati višak, pa zato ne ostavljam.

Naravno, da sam nezadovoljna uslugom ne bi ostavila ni lipe. Itko ko je ikada radio posao u kojem se može dobiti tringlt zna kolko to veseli.
Imam osjećaj da vi što ne dajete nikada niste radili takav posao.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:52.