Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2006., 10:30   #1
VIP potrošio 12 milijuna kuna na rebranding

Dakle, VIP ima novi logo koji ga je koštao 12 000 000kn!
LOGO i nije nešto! Crna riječ "vip" s nekim lijepim hipijevkim čvrčkarijama! Valjda u tu cijenu ide i redizaj omota, paketa i sl. gluposti...
Dakle, VIP ima para...
aboriđin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2006., 10:35   #2
kao što sam već napisala u drugom topicu -> i više od 12 mil kn...
urednica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2006., 10:37   #3
I, što je tu neobično?
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2006., 10:39   #4
pa ništa...
urednica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2006., 10:54   #5
Quote:
Vojky kaže:
I, što je tu neobično?
Neobično je to što bi im ja sve obavio za 1 000kn!
Ne čini vam se da je više od milion i pol € za taj posao malo previše?
aboriđin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2006., 11:09   #6
Quote:
aboriđin kaže:
Neobično je to što bi im ja sve obavio za 1 000kn!
Imaš lošu poslovnu strategiju. Ljudi generalno ne cijene stvari koje dobiju za sitnu lovu.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2006., 11:18   #7
Quote:
Vojky kaže:
Imaš lošu poslovnu strategiju. Ljudi generalno ne cijene stvari koje dobiju za sitnu lovu.
Da povučem paralelu s gospodarstvom u RH i privatnicima! Dakle, ljudi (obični radnici - tzv. "živa sila", koja samo želi da živi i radi) rade svakakve poslove kod privatnika za 2500kn, što znači da ih privatnici (gazde) zapravo ne cijene? A ako ti kao radnička klasa ne želiš raditi - odi si po radnu knjigu - ima drugih koji će raditi! Dakle, budući da je tako u 88% firmi, znači da se ni mi u društvu međusobno ne cijenimo?
aboriđin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2006., 12:51   #8
Quote:
aboriđin kaže:
Da povučem paralelu s gospodarstvom u RH i privatnicima! Dakle, ljudi (obični radnici - tzv. "živa sila", koja samo želi da živi i radi) rade svakakve poslove kod privatnika za 2500kn, što znači da ih privatnici (gazde) zapravo ne cijene? A ako ti kao radnička klasa ne želiš raditi - odi si po radnu knjigu - ima drugih koji će raditi! Dakle, budući da je tako u 88% firmi, znači da se ni mi u društvu međusobno ne cijenimo?
U pravu si 100%. Ako izuzmemo par djelatnosti tipa tekstila gdje je i radnik koji radi za 2000 kn skup, jer Kinez radi povoljnije, hrvatski poslodavci velikim dijelom ne cijene svoje radnike. Njemački gazda će obično sasvim drugačije govoriti o svojim radnicima nego domaći.

Naravno, ima izuzetaka, ali kod nas se još uvijek radnik od strane poslodavca smatra troškom, a ne onim koji stvara vrijednost.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2006., 12:56   #9
Vip ima katastrofalan marketing (mislim da im to radi Grey), tak da je svota ulupana na logo pretjerana. Bivsi logo jest bio za mijenjat, ali kompletna strategija im je u kurcu. Moze li mi itko rec koja bi bila ciljana skupina Vip korisnika, na primjer?
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2006., 13:01   #10
Quote:
abori?in kaže:
Neobično je to što bi im ja sve obavio za 1 000kn!
Ne čini vam se da je više od milion i pol ? za taj posao malo previše?
Kolao je netom svojedobno prijedlog drustva dizajnera o odredjivanju cijena za razne dizajnerske poslove. Cijene su bile razlicite za istu uslugu ovisno o tome za koju firmu se radi, sto je i logicno, jer iskoristivost jednog logotipa je vrlo razlicita za neki mali obrt i za spomenuti Vip.
Afirmirani dizajneri zveknu i sesteroznamenkaste (cesce ipak peteroznamenkaste) cifre za logo, dok masa klinaca slican posao odradi za par sto kuna. Ti klinci, bivajuci jeftini, zajebu i sebe i svoje kolege.
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2006., 13:12   #11
Quote:
Silajn kaže:
Vip ima katastrofalan marketing (mislim da im to radi Grey), tak da je svota ulupana na logo pretjerana. Bivsi logo jest bio za mijenjat, ali kompletna strategija im je u kurcu. Moze li mi itko rec koja bi bila ciljana skupina Vip korisnika, na primjer?
Nema je. U pitanju je globalna marketinška strategija, tj. logo i kampanja se rade bez dodira s lokalnim tržištem, načinom razmišljanja i običajima. Po meni, to je dosta loše. No, što se tiče cijene - velika firma, velika dobit, veliki iznos...

Ciljana skupina su vjerojatno pripadnici makedonske manjine, ja bi da sam Makedonac bio vrlo ponosan što mi tako velika i uspješna firma koristi znakove bliske nacionanom znamenju, k'o da se sada Microsoft odjene u kockice...

http://upload.wikimedia.org/wikipedi...flag_large.png
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2006., 13:26   #12
Quote:
aboriđin kaže:
Dakle, VIP ima novi logo koji ga je koštao 12 000 000kn!
Ako je u to uključeno i mijenjanje svih znakova VIPa u rvatskoj, možda i nije tako strašno, koliko činjenica da je novi logo meni užasan. Ali, dobro, ne biram operatora na osnovu loga, nego drugih stvari, a trenutno su sva tri operatera loša pa ostajem na VIPu. Baš me zanima hoće li me sad iti jedan operater kontaktirat i pitat me da nabrojim što je sve kod njih loše
bbsan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2006., 15:31   #13
ja samo znam da je Vip imao najviše korisnika mobitela. A i te brojke su mi nategnute jer su većina na prepaidu pa koliko je stvarnih korisnika to je pitanje.

Ovaj redizajn im je došao da im reklame ne budu monotone, a totalno mi je bezveze.
obiwan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2006., 15:46   #14
meni nije jasno zašto su oni dali tolike pare za dizajn koji je možda trenutno u trendu ali će za pola godine bit smeće...
__________________
n/a
paučko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2006., 18:43   #15
Ja pretpostavljam da je u tih 12 milja ukljucena i izmjena starog loga novim,jer ako naplacuju 12 mil. za izradu loga,e to je....ne znam sta da kazem.Inace ciljana skupina su pretpostavljam bili maldji mozda 15,16- 35,40 godina...Smatram da su stariji neskoloniji promjenama,i da ako su prije uzeli nekog operatera,nece ga sad ici mijenjati radi novog dizajna i tih gluposti...Ali mladi su fleksibilni,moderni i zele bit u trendu,a sve te dizajn stvarcice iz novog branda su itekako moderne,pa sam siguran da ce to mnoge privuci...
Meni se osobno svidja brand novi,ali mozda je to zato sto ja spadam u dobnu skupinu njihovih ciljanih korisnika,ali sam istodobno svjestan da ce taj brand zastariti za kojih po godine,godinu i onda ode 12 mil. u vitar.Ako ih isplate i zarade,svaka im cast...al cisto sumnjam...
__________________
Everything is how you make it...
money=buy=fun=joy=sex
And everything leads to sex...
no_frx is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2006., 19:27   #16
Quote:
Vojky kaže:
Naravno, ima izuzetaka, ali kod nas se još uvijek radnik od strane poslodavca smatra troškom, a ne onim koji stvara vrijednost.

U pravu si. Sjecam se kod Fizulica je prodajna sila - komercijalisti koji su "producirali", donosili novac u kompaniju, bili tretirani kao hrpa blentavaca kojima eto mora da-im-jebem-majku isplatiti proviziju.

S druge strane, one glupacice kaj su radile u nabavi (brand manageri ili tak nekaj) su bile tretirane kao kraljice. Mislim ono, kad mi fifica koja nema pojma niti o prodaji, niti o logistici niti o bilo kojem aspektu maloprodaje i veleprodaje dodje prodavat pamet...Ali tako je to. Zato je terenska komercijala ukinuta kao "najskuplji nacin organiziranja prodaje." Fifice u uredima su ostale. Tko zna, valjda Fizulicu imponira da mu koke sjede u uredu. Kaj je najbolje, one su imale bolje place od prodaje...To je upravo nakaradni sistem poslovanja. Da ti administratori imaju vece pinke od onih koji ti nose nofce.
XeiX is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2006., 10:24   #17
Quote:
XeiX kaže:
U pravu si. Sjecam se kod Fizulica je prodajna sila - komercijalisti koji su "producirali", donosili novac u kompaniju, bili tretirani kao hrpa blentavaca kojima eto mora da-im-jebem-majku isplatiti proviziju.
Malo je offtopic, no znam ja tako slučaj kada je dodirektor otišao kod glavnog s prijedlogom da svatko tko samostalno donese posal u firmu (ono imaš rodijaka u drugoj firmi, dogovoriš posal i javiš svojima) dobije 10% zarade od tog posla, ali je odbijen s obrazloženjem što da ako netko donese milijunski posao, trebalo bi mu isplatit par sto tisuća...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2006., 17:15   #18
Vpjky, ovo je legendarno!
XeiX is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2006., 20:46   #19
Quote:
aboriđin kaže:
Neobično je to što bi im ja sve obavio za 1 000kn!
Ne čini vam se da je više od milion i pol € za taj posao malo previše?
super... jel ti, dijete drago, znash sto sve treba da bi se napravio kvalitetan logo?
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2006., 22:47   #20
Uloženi novac je itekako opravdan, ako uzmete u obzir činjenicu da je brand i marketing najvažnija stvar u poslovanju tvrtke. Zamislite samo koliko jedan T-Com ulaže u branding - u odnosu na njih VIP je običan piknik.

Nova kampanja je odlična i promišljena, ishod mora dati rezultate. I to nema veze sa ukusima.

Inače, dizajn logoa i kampanje su najskuplje stvari u koje tvrtke mogu investirati.
__________________
Velika je vjerojatnost da će se odgovor na neko bitno pitanje nalaziti izvan okvira našeg razmišljanja.
Jango Fett is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:33.