Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2004., 08:08   #1
poslovi plan

Bok društvo.
Imam ideju za biznis, ustvari nekoliko ideja i dosta često ste spominjali kako treba razraditi poslovni plan za projekt. Pa me zanima jel imate kakve smjernice kako ga napraviti kako razraditi detalje te vidjeti da li cijela stvar ima smisla?
__________________
Jel Kedžo ispo?
-haf- is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2004., 09:29   #2
Nedavno sam vidjela u knjižarama knjigu "Poslovni plan poduzetnika" (sa CDom za jedno 200 kuna) u kojoj je na primjerima (otvaranje obiteljskog gospodarstva za uzgoj ovaca, otvaranje pekare, i sl.) pokazano kako se razrađuje poslovni plan od ideje do realizacije, a izdalo ju je (mislim) Misnistarstvo gospodarstva RH.
Calvin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 12:13   #3
imam ja negdje popis točaka, pronaći ću....
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 12:15   #4
INVESTICIJSKI PROJEKT (Poslovni plan)
Uvod – sažetak
1. Podaci o investitoru i investiciji
1.1. Podaci o investitoru
1.2. Podaci o investiciji
1.3. Ostali podaci o investitoru
2. Analiza tržišta
2.1. Procjena ponude i konkurencije
2.2. Tržište prodaje ili pružanja usluga
2.3. Tržište nabave
2.4. Marketing
3. Struktura i dinamika zaposlenih
3.1. Analiza potrebnih kadrova
3.2. Proračun godišnjih bruto plaća
4. Tehnički elementi ulaganja
4.1. Opis tehničko-tehnološkog procesa
4.2. Utrošak sirovina, materijala, energenata
4.3. Tehnička struktura ulaganja
4.4. Karakteristike građevinskog objekta
5. Lokacija
6. Zaštita čovjekove okoline
7. Dinamika realizacije ulaganja
8. Ekonomsko financijska analiza
8.1. Ulaganje u osnovna sredstva
8.2. Ulaganja u obrtna sredstva
8.3. Struktura ulaganja u osnovna i obrtna sredstva
8.4. Izvori financiranja i kreditni uvjeti
8.4.1. Izvori financiranja
8.4.2. Obračun kreditnih obveza
8.5. Proračun amortizacije
8.6. Proračun troškova i kalkulacija cijena
8.7. Projekcija računa dobiti i gubitka
8.8. Financijski tok
8.9. Ekonomski tok
8.10. Projekcija bilance
9. Ekonomsko-tržišna ocjena
9.1. Statička ocjena efikasnosti
9.2. Dinamička ocjena projekta
9.2.1. Metoda razdoblja povrata invest. ulaganja
9.2.2. Metoda neto sadašnje vrijednosti
9.2.3. Metoda relativne sadašnje vrijednosti
9.2.4. Metoda interne stope rentabilnosti
10. Analiza osjetljivosti
11. Zaključna ocjena projekta
12. Prilozi
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 12:42   #5
thanx svima koji su postali....
__________________
Jel Kedžo ispo?
-haf- is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2004., 19:55   #6
hm da savjeti imaju smisla, al mislim da je jedna stvar vrlo različita, ta je - specifičnost našeg tržišta ili se to ukratko u globalu kaže "balkanski mentalitet"

poznato je da su stranci često furali svoje menagere u Hrv i da se ljudi nisu snašli jer nisu imali blage veze o tome kako se posao u Hr radi

e sad načelno slično kao njihovo ne snalaženje unutar Hr se tebi može dogoditi na dvije razine:

1.) kao i njima, ako ćeš se pripremati po tom stranim šablonama koje su napravljene za stabilne sustave gdje sve štima

a drugo puno važnije

2.) unutar te neke branše s čim bi se već bavio


dakle moj prijedlog bi ti svakako bio sve to pročitati i uzeti u obzir, ali onda kad se odlučiš za to nešto to detaljno posnimati kod konrkurencije i vidjeti na kojim specifičnostima se posao bazira (to mogu često biti poznanstva iz nekog giganta di su ljudi radili, a ponekad je i kvaliteta:-) itd itd)

važno ti je vidjeti jel se u tome s čim se ideš baviti događaju neke odgode plaćanja i vidjeti o kojim je odgodama riječ i onda to projicirati na cijenu kapitala itd itd

ukratko ti se sve bazira na tim specifičnostima...što više specifičnosti to veća šansa za uspjeh + naravno rad, a najveća "specifičnost" je da imaš love tad je još lakše

a ako pod "poslovni plan" misliš na neki poslvni plan koji ćeš prezentirati banci ok, al napravi i neki realno-pesimistični(jer na žalost je takvo okruženje) za sebe i naravno budi spreman izgubiti tu lovu s kojom ulaziš, a i hipoteke itd ako ulaziš u kredu
zvrk is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2006., 00:08   #7
RESURSI O POSLOVNOM PLANU

Pronašao sam informacije o poslovnom planu na sljedećoj adresi:http://www.portalalfa.com/time/management/index.html pod linkom Planiranje.
Sve najbolje
uspjeh is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 12:44   #8
Poslovni plan - novac za otvaranje posla

Pozdrav ljudi

Trenutno sam u situaciji da mi treba cca 50 000 € za započeti posao, a da bi mi banka odobrila kredit, potreban mi je također i poslovni plan.

Kome se obratiti i kakve su cijene?
.keskin. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 13:20   #9
http://www.poslovni-plan.hr/
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 17:54   #10
Ima još netko?

Poslovni-plan.hr mobitel nije dostupan?
.keskin. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 23:02   #11
kakva stranica takav i plan
garant neki kamatar poslovno planira
pozz.
__________________
zelim bolje! jel to previse?!
za promijenu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 08:17   #12
odi naekonomski faks u zg (možda možeš i u ri) i tam se raspitaj
to ti profaći uvale studošima a oni poberu lovu
inače nije ti problem imaš predloške na netu za skinut
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 12:30   #13
Imas u Rijeci u Starom Gradu (Trg Sv. Barbare) neki poduzetnicki centar gdje ti naprave taj plan besplatno
syrius1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 13:21   #14
Da si najneiskusniji u pisanju poslovnog plana, daleko najbolje rijesenje je da ga pises sam, a ne da ti ga netko drugi pise.

Ti si covjek sa vizijom biznisa i ti bi trebao znati kako uvjeriti ljude da ti daju novac, a ne zaposliti covjeka da ti napise plan. Kako ces ga braniti pred mogucim investitorima, ako ti je plan napisao netko treci??

Sjedi i pisi, to je najbolje rjesenje...
centerfield is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 16:48   #15
Gdje da tražim neki predložak, na našem jeziku, znam engleski ali kako ću sa nekim ekonomskim terminima itd.

Voljan sam ga i sam pisati, samo da znam kako bi to trebalo orpilike izgledati...
.keskin. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 17:34   #16
Quote:
.keskin. kaže: Pogledaj post
Voljan sam ga i sam pisati, samo da znam kako bi to trebalo orpilike izgledati...
Zaboravi na komplicirane ekonomske termine. S time ces samo odbit potencijalnog investitora. Ako covjeku ne mozes u par minuta objasniti kako mislis stvarat lovu, zaboravi da ce ti investitor dati novac, pogotovo tako velik.

Ukratko bi to bilo ovako:
1. Tko si i sta prodajes? (sto krace moguce)

2. Kako mislis svojim rjesenjem obogatiti trziste, mozda otvoriti novo,... itd (tu mozes razvezati)

3. Protok novca (realna ocekivanja, tromjesecna, godisnja, za 3-5 godina), prihodi, rashodi, bilance stanja.... itd. tablice i grafikoni uglavnom...

4. Menadzment (tko stoji iza posla?? ti sam, tvoja ekipa... rezime tvoj i njihov... slobodno mozes napisati da nekog nemas u timu kojeg bi trebao imati... nije neki veliki nedostatak nemati direktora prodaje, ako jos nije ni proizvodnja krenula )

Ako ides banci po novac, onda je najbitniji dio vezan uz protok novca... ako ides investitoru, onda je bitnije da ga svojom vizijom uvjeris u isplativost posla.... nece mu biti toliko bitno brojka vise manje, iako se potrudi da i taj dio bude ok...

...eto... imas nekaj za pocetak...
centerfield is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 22:34   #17
zvao sam u Erste i ugovorio dejt sa njima u ponedjeljak...

pa kad to obavim vidit ću kako od tog trenutka na dalje...

a kad bi barem našao investitora...
.keskin. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 22:59   #18
Literatura za napraviti poslovni plan

Jel mi moze neko preporucit neku knjigu po kojoj bih mogao napravit business plan? Ili neki link....u svakom slucaju sve sta bi pomoglo!!!
 
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 12:08   #19
sta i tebi treba poslovni plan? ja sam ga na ekonomiji prezentirao prosli tjedan
VU-MARIO is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 16:46   #20
Usluge sastavljanja poslovnog plana

Tko to radi, molim nekog mi preporučite da je ok, korektan, susretljiv...da mi može sastaviti dobar poslovni plan na temelju mojih ideja i planova.

Trebat će jer banka traži i nebi htio doć tamo sa nekom komedijom.

Danke dojčland
.keskin. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:26.