Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2007., 12:40   #81
Quote:
ribica0603 kaže: Pogledaj post
a da se vi lagano prestanete prepucavat oko tih stvari?!

jedina istina je ovovatko ima pravo na strah...ja se isto bojim zubara,a to je posao koji obavljam svakodnevno...
cinjenica je da strah od zubara proilazi iz neznanja i neupucenosti...
rijetki su stomatolozi koji si daju truda objasniti pacijentu sto ce se raditi i to im pokazivati u ogledalu...svaka faza se pacijentu moze objasniti i unaprijed ga upozoriti sto ce se dogadjati..

tako se barem malo moze pacijentu olaksati ono sto ga slijedi....

a s druge strane,ova prica o sparanju na anesteziji ne znam koliko drzi vodu...
istina je da socijalni stomatolozi malo nevoljko daju inekciju zato sto im je to dodatni trosak,a ne mogu ga naplatit...

ja kao privatnik naplatim anesteziju 50kn pa tko hoce moze dobiti i 5 ako ga volja..(sad malo karikiram )

prema tome,nema smisla da se prepucavate oko bedastoca...
Istina je. Vrlo se glupo prepucavati okolo takvih stvari, ali ja sam samo rekla svoje ono što je provjereno. I nisam rekla da to rade svi zubari. Ne volim generalizirati niti u kojem slučaju.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 12:41   #82
Quote:
Chain kaže: Pogledaj post
jel ti to argumentirani odgovor???? Sad kad sam te postavio pred zid, ti mi vracas na nacin da sam prepotentan?
Prasence...ja imam argumente a ti komplekse. Kad ces imat sta pametno za rec javi se...moze i na pm.
Ja fala Bogu nemam komplekse, ako ti patiš od toga....ja ću ti drage volje pomoći.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 12:45   #83
lazes da je provjereno....stani iza toga sta si rekla i argumentiraj!!!! Argumentiraj da te doktori potkradaju zbog jedne kune!
Tvrdim da lazes i da neutemeljeno optuzujues pojedince za nezakonite radnje. Pozivam te na otvorenu i argumentiranu raspravu!
Chain is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 12:50   #84
Quote:
Piggy kaže: Pogledaj post
Ne bih ja to rekla. Kad razrijede lidokain jer na njemu maksimalno škrtare....onda je to
gdje si u ovoj izjavi izdvojila pojedince??? ili si se sjetila izvlacit iz situacije u koju sma te ja uvuko na nacin da tek sad govoris da to ipak nisu svi....
ajmo piggy....ARGUMENTI!
Chain is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 22:25   #85
piggy odakle ti toliko volje da pišeš gluposti?

stomatolozi štede na lidokainu ...jeli ovo ti nas zajebaješ ili ti nisi dobra u glavi...

nemoj se bez potrebe prosipati, živi život i no sikiriki...
brato is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 07:24   #86
ne..
icindr13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 10:16   #87
uglavnom....
ja upravo imam psihičku pripremu jer u 13:30 idem vaditi zub

popravka zuba se ne bojim, ni brušenja ma ničega...ali sad me toliko strah te inekcije i ak ne bude djelovala i kad zamislim ona velika kliješta i da će biti u mojim ustima

mene strah
__________________
i stvarno ne treba mi netko kao ti
mala0077 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 10:52   #88
meni bilo okej kod vađenja..jedino šta je krvi bilo jako puno..nije mi ništa boljelo..ja sam samo gledala u onu svjetiljku pa niš nisam vidla...jednino me malo na kraju zaboljelo jel je živac bio jak i nije se dao van..sve u svemu, nema te šta strah biti..tak ništa nećeš osjetiti osim pritiska..
__________________
Athletes Row, Everyone Else Just Plays Games
Balkanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 11:38   #89
Quote:
Chain kaže: Pogledaj post
i da se razmemo oko jos jedne JAKO bitne stvari....
Naime ja razumijem da postoje ljudi kojima mozda anestezija ne prima....ali ovo ide za 99 posto ostalih....
Kada primite anesteziju...tone znaci da ne osjecate vise APSOLUTNO nista...ne osjecate bol ali se osjeti PRITISAK!!!! Dakle moze se osjetiti doslovno fizicki pritisakna zub...alinema boli...probajte sami sebi bilo koji zdravi zub uustima potisnuti okomito prema korijenu...osjetit cete pritisak....ali ne bol!
isto je i sa anestezijom....osjet pritiska je u skladu s intenzitetom sile koju stomatolog vrsi na zub...bilo da ga vadi....pritisce...bilo sta. Nastojte razlikovati ta dva osjeta!
A zasto sam ja osjetio (i to jebacki osjetio) vadjenje zivca pod anestezijom ?
sylar86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 11:47   #90
Quote:
Balkanka kaže: Pogledaj post
ja sam prije 5 godina morala liječiti zub. moje zubarke nije bilo, bila je zamjena i veeelika gužva..a ja sam došla 5 do 12..dala mi je lijek...lijek nije primio...ja sam se derala da mi ništa nije utrnulo...na živo mi živac brusili..a ja vikala... trebalo mi je godina dana da odem...
Ma ja mislim da anestezija ne prima kad ti busi po zivcu. Ista stvar samnom, uvijek se osjeti.
sylar86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 12:41   #91
Quote:
sylar86 kaže: Pogledaj post
Ma ja mislim da anestezija ne prima kad ti busi po zivcu. Ista stvar samnom, uvijek se osjeti.
meni nije primila jer je frikuša išla brusit zub nakon 5 min..
__________________
Athletes Row, Everyone Else Just Plays Games
Balkanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 13:40   #92
Quote:
sylar86 kaže: Pogledaj post
A zasto sam ja osjetio (i to jebacki osjetio) vadjenje zivca pod anestezijom ?
a ja sam rekao da se anestezija hvata svima i uvijek?
i kad si vec kod toga, i ja sam imao slicno iskustvo. Nije mi primila anestezija i zena mi je napravila sve do kraja...i urlo sam od bolova. Hebiga stari...desava se.

i uostalom...cak i kad anestezija primi....a u velikoj vecini slucajeva primi...svejedno pacijenti osjecaju bol kada se iglicom "dode do kraja", tj. ukoliko se desi da iglica pobjegne kroz otvor na vrhu korijena.
Nemojte ljudi anesteziju dozivljavat ko apsolutno djelotvornu i cudotvornu stvar...
Chain is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 13:55   #93
neka te ne bude strah..(ok jedino ako si u istoj ordinaciji di i ja bio,i ako ti je zubar over 30g? loool )
to kaj sam ja imao odvratno bolno iskustvo, to ne znaci da moras i ti...

ps. sutra ja idem opet kod mesara..
NO FEAR!!
icindr13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 15:24   #94
preživjela!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

btw, zubar je jako mlad i na kraju nije vadio nego pokušat će ga izliječiti!

i rekao je da imam lijepe zubiće....i simpa je


nema straha više !!!!!!!!!!!!
__________________
i stvarno ne treba mi netko kao ti
mala0077 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 15:27   #95
Thumbs up

eto vidis.....

nisu svi krvoloci ko ovaj moj fosilni uzorak od zubara...
icindr13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 15:35   #96
Quote:
Chain kaže: Pogledaj post
a ja sam rekao da se anestezija hvata svima i uvijek?
i kad si vec kod toga, i ja sam imao slicno iskustvo. Nije mi primila anestezija i zena mi je napravila sve do kraja...i urlo sam od bolova. Hebiga stari...desava se.

i uostalom...cak i kad anestezija primi....a u velikoj vecini slucajeva primi...svejedno pacijenti osjecaju bol kada se iglicom "dode do kraja", tj. ukoliko se desi da iglica pobjegne kroz otvor na vrhu korijena.
Nemojte ljudi anesteziju dozivljavat ko apsolutno djelotvornu i cudotvornu stvar...
Ma nisi me shvatio, upravo to govorim sta i ti, da anestezija nije apsolotno djelotvorna i cudotvorna stvar.
sylar86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 10:40   #97
BOJIM se,moram na operaciju zuba!

Imam mrtvu osmicu gore sa malim upalnim procesom koji se vidi na snimci, . ne boli me.Zub je zubarica otvorila jer je posumnjala da je mrtav, izbušila ga da vidi imam li osjet boli, (koji nemam) sada čekam operaciju kod kirurga ali nije samo to nego i korjen petice, isto gore lijevo koji se ne vidi izvana.Naručena sam za mjesec dana, oralni kirurg u Rijeci, na Sušaku) to želi rješiti jednim udarcem a ja... uuuuuumirem od straha!
Help!
nutellica2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 10:57   #98
I meni su već vadili zube. Ne moraš se toga bojati. Trebaš razumijeti da će ti jedino na taj način biti bolje. Ako to ne prođeš, mogu se dogoditi svakakve komplikacije, pa gledaj na uklanjanje zuba kao na izliječenje.
Uvjeri se u istinu da si došla zubaru da te on izliječi, i da nikad nitko nije stradao kod zubara. Malo boli, ali to je sve!
Želim ti uspješno izliječenje!
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 10:58   #99
A čuj, da si nick promijenila u npr. "jabučica" možda svega ovoga ne bi bilo.

Nastranu šalu na stranu - frendu su čupali zub kliještima koji je tijekom procesa puknuo pa su ga onda morali na operaciju da izvade taj puknuti komad. Kaže da ništa nije osjetio tijekom svega toga jerbo su ga ubili s nekom anestezijom, bio je posve van stroja nekih 2 sata. Dakle, zahtijevaj taku neku jaku anesteziju i sve će biti okej.
el Duderino is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 11:04   #100
čega se bojiš ?

razmisli malo !

pogledaj samo koliko teških invalida ima, nemoćnih, a ti se bojiš operacije zuba
u svom strahu razmisli malo o takvim ljudima i što bi oni dali da se mogu mijenjati s tobom
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:45.