Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2007., 10:33   #101
Quote:
eritrea kaže: Pogledaj post

Najvise me iznenadila (i sokirala) informacija da nikako ne koristim sampon za djecu "no more tears" (mislim da je od johnsona) jer u sebi sadrzi sastav koji se koristi u lokalnim anestezijama i zbog njega "nema suza" kod bebe.
Na Jonsonove proizvode imam alergijsku reakciju i ja, pa ih djeci ne bih niti dala.
Meni je najbolju bubschen. I oni mi ga najviše vole.
__________________
tko spava, nije budan
flekica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 10:35   #102
dobro, ja sam frik za prirodnu kozmetiku pa ja ne bih koristila ništa od te uobičajene komercijalne bebi kozmetike (nivea, johnson..ne znam što sve ima...), osim eventualno babylove koja nema sintetskih boja i mirisa ni mineralnih ulja
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 11:08   #103
Što se tiče sredstava za čišćenje, moram priznat da sam probala ranije stvari od "Golden-a" a nedavno i Amway, i da nisam bila nešto oduševljena.

Ruku na srce, svjesna sam zagađivanja i inih problema..ali sam očito preveć egocentrična jer mi je lakše našricat sanitarije sa Cilitom, Sanitarom ili MrMusculom, i onda preć samo lagano spužvicom, nego žuljat ko bedak dok koristim prirodna sredstva.

Kažem..možda nisam naišla na neko koje bi adekvatno zamjenilo ovo što sad koristim..i da nađem zašto ne. Ali trenutno nemam niti novaca niti vremena isprobavat raznorazne proizvode prirodnog podrijetla dok ne nađem odgovarajući. (ps..ako netko zna nekaj kaj je jednako dobro a prirodno, bilježim se sa štovanjem za pp).


Što se odjeće tiče..ja sam junky na omekšivače i mirisnu i mekanu robu. Veliki razlog za korištenje istih je i to što pokušavam peglati samo ono što zaista moram (zbog nedostatka vremena). Tako da piđeme, donji veš, ručnike nikad ne peglam i bez omekšivača su mi grrrrrrrrrrrr..

Za bebu mislim korostit sensitive i naravno duplo ispiranje, a ako vidim da joj smeta onda ću prekinuti.. A do tad po starom
mala tirkizna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 12:07   #104
Quote:
flekica35 kaže: Pogledaj post
Na Jonsonove proizvode imam alergijsku reakciju i ja, pa ih djeci ne bih niti dala.
Meni je najbolju bubschen. I oni mi ga najviše vole.
Mojima isto nije pasao Jonson kada su bili mali. Sada im ne smeta. Ja sam uzela od Nivee i Mustellu.
Oplemljivac stavljam, ali malo manje nego prije i onda jos stavim jedno ispiranje.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 08:53   #105
ja perem dječju odjeću one šarene stvari na 30 a bijele na 90..koristim tekući prašak Woolite ili perwoll i omekšivač obično lenor žuti(summer) ili bijeli(white flowers) i fino miriši odječa!
geronimos winner is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 12:54   #106
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
Ne , koristim najnormalnije deterdjente i nemam uopce griznju savjesti, sto je vise anti ovo anti ono to je veci porez na bedake tak da nis od toga..........tak sam jednom popusila 40 kuna na neki frosh sa mirisom narandje koji "super" cisti kamenac , ...da vidis kad ja uzmem cilit pa kad kamenac vristi cim ga vidi , a tek domestos ..za bebinu odjecu koristim najnormalniji prasak, po potrebi i venis i ukljucim na perilici duplo ispiranje i nakraju sve to zacinim sa Cocolinom sensitiv, ne buni se bebina koza, ne bunim se ni ja
Imam grižnju savjesti. Iz Dalmacije sam i znam kakvo je podmorje izgledalo prije betonizacije obale i prije silnih crnih jama koje nisu napravljene po zanatu pa propuštaju ili se iz čistog nemara ispuštaju u more.
Trave, ljepljive alge, sluz, vlasulje... toga prije nije bilo.
A sad ko voli, nek izvoli.
__________________
tko spava, nije budan
flekica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 18:02   #107
Quote:
geronimos winner kaže: Pogledaj post
ja perem dječju odjeću one šarene stvari na 30 a bijele na 90..koristim tekući prašak Woolite ili perwoll i omekšivač obično lenor žuti(summer) ili bijeli(white flowers) i fino miriši odječa!
I ja koristim tekuci plavi Woolite i super mi je , sareno 30 bijel 90 i koristim omeksivac najnormalniji, prije sam koristila sensitive ali mi oni nemaju mirisa i ne pasu mi. Bebac mi se ne zali na omeksivac tako da ga koristim od prvoga dana rođenja bebulinca i ne odvajam robu. i sve je ok
mi_ama is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 19:22   #108
s obzirom na priče kako bebe prvih nekoliko mjeseci ne treba kupati sa šamponima ni gelovima ni sapunima, već samo čista voda s malo maslinovog ulja (tu i tamo samo guzu s kupkom i kosicu sa šamponom), tako se ja držim priče i da se ne koristi omekšivač, pa sam svu robicu oprala bez omekšivača, uključila još i jače ispiranje, poslije sve dobro ispeglala i robica je i fino mekana i miriši..
mislim da nema potrebe opterećivati mladu osjetljivu kožu, samo radi mirisa oceana i proljetnog povjetarca
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 19:27   #109
Mi od prvih dana koristimo Ariel color i Silan bijeli! Robica super miriši a nikakvih reakcija na koži nema,a već su prošla tri mj.
Ašto se kupanja tiće koristimo od Johnsona top to tow i stvarno je lagan.
__________________
13.09.2007. Roko,Roko!
*Mistique* is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 01:37   #110
Kad sam bila trudna, jako sam se zamarala s ovom temom..kak prati, s čim, koliko, koji detrđent, omekšivač da/ne..........a sad kad sam mama perem kak stignem i miješam robu sve u 16, mijenjam i detrđente i omekšivače i sve je ok s malim
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 11:09   #111
pelene oprane i to: fax i malo Vanish oxi, ornel bijeli za bebice i dodatno ispiranje - na 90 stupnjeva, sada se peru benkice i gegice koje se mogu kuhati ista procedure, nakon toga ide šarena robice i to sa tekućim perwolom, omekšivać i dodatno ispiranje na programu za dječiju odjeću..... (pere malo intenzivnije na 60 stupnjeva) - ako se nešto misli uništiti neka to odmah učini da poslije ne moram razmišljati
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 13:11   #112
Quote:
*Mistique* kaže: Pogledaj post
Mi od prvih dana koristimo Ariel color i Silan bijeli! Robica super miriši a nikakvih reakcija na koži nema,a već su prošla tri mj.
Ašto se kupanja tiće koristimo od Johnsona top to tow i stvarno je lagan.

Potpuno isto radim i ja i sve je ok.
S tim da bebinu odjeću peglam dvostrano.
__________________
Rađam utorkom i četvrtkom...i to samo prekrasnu dječicu.
ixi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 14:22   #113
Quote:
foresst kaže: Pogledaj post
s obzirom na priče kako bebe prvih nekoliko mjeseci ne treba kupati sa šamponima ni gelovima ni sapunima, već samo čista voda s malo maslinovog ulja (tu i tamo samo guzu s kupkom i kosicu sa šamponom), tako se ja držim priče i da se ne koristi omekšivač, pa sam svu robicu oprala bez omekšivača, uključila još i jače ispiranje, poslije sve dobro ispeglala i robica je i fino mekana i miriši..
mislim da nema potrebe opterećivati mladu osjetljivu kožu, samo radi mirisa oceana i proljetnog povjetarca
tako se i ja držim!
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 20:50   #114
ja perem tekućim Persilom sensitive, bez omekšivača.

Obavezno peglam jer mi je od frendice mali dobio osip kad mu jedan jedini put nije ispeglala bodić.
Al mislim da njemu to ni ne bi tak smetalo jer mu je jednom baka obukla nove neoprane i neispeglane štramplice pa mu hvala bogu ništ nije bilo
babe2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 21:58   #115
Quote:
MaLo kaže: Pogledaj post
Kad sam bila trudna, jako sam se zamarala s ovom temom..kak prati, s čim, koliko, koji detrđent, omekšivač da/ne..........a sad kad sam mama perem kak stignem i miješam robu sve u 16, mijenjam i detrđente i omekšivače i sve je ok s malim
Tako je i kod mene
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 17:27   #116
Evo dižem ovu temu iz mrtvih, da vidimo mišljenja trenutnih trudnica i friških mama

čime perete(ćete prati) robicu svoje bebe i da li je mislite odvajati?
ima li smisla kupovati npr. chicco omekšivač i deterđent i ono za dezinfekciju?
dali izbjegavanje svega što može iritirati bebinu kožu potičemo kasnije alergije, jer koža nije naviknuta od rođenja?

ja o deterđentima još nisam razmišljala, evo sad mi je palo na pamet, jer ovaj tjedan mislim preprati bebine stvari....termin se približio

robicu ću odvajati i posebno je prati, o tome sam razmišljala, trenutno živimo sa svekrom i svekrvom i još od MM nećak i nećakinja znaju bit tu(i dobro se šporkati ko i sva djeca) i nekako mi je previše da perem bebinu robicu sa svima...da smo MM i ja sami možda i bi, ali ovako ću ipak odvajati.
__________________
BUBIC
Baš kad odlučim spojiti kraj s krajem, netko pomakne krajeve!
16.12. stigla Iva :)
BUBI* is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 18:01   #117
ja sam sve oprala odvojeno i to s dreftom sensitiv, bez omekšivača..a inače mislim da baš neću odvajati bebin veš od našeg, možda samo na početku, ali budem vidjela kako će taj početak izgledati
Žena vrag is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 18:25   #118
I ja isto koristila Dreft i bijeli Silan omekšivač + dvostruko ispiranje za oprat robicu i super je, mirišljava i mekana, a ubrzo ćemo vidjeti jel bebi paše!
__________________
Everything happens for a reason...
luna_lana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 18:30   #119
Prala sam i perem opet odvojeno...obični prašak i Silan sensitive onaj baš za bebe...badem ja mislim...kad mašina završi,još jednom okrenut na ispiranje i centrifugu....
Taja.st is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 18:33   #120
evo ja neki dan sve oprala, popeglala i spremila za bebača.
sad za prvi put nisam mješala sa našim vešom jer je bila puna mašina njegovog, a kasnije ću vidjeti. mislim da ću u početku odvajati, a kasnije ne.
oprala sam sa persil sensitiv deterđentom (tekući) i bez omekšivaća, ali kad sam peglala to nije bilo kao sa omekšivaćem tako da mislim da ću u buduće samo kupovati neki sensitiv za bebe i stavljat.
Ladybug is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:22.