Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2007., 14:27   #21
Quote:
en@ kaže: Pogledaj post
Da li ga dajete svojim bebama, jel se to daje na preporuku pedijatra ili moram sama kupiti ga u ljekarni i davati bebi? Dosad mi ni pedijatrica u rodilištu ni patronažna nisu rekle da bi ga trebala davati bebi pa me zanimaju vaša iskustva
meni pedica dala tek na drugom pregledu....kada odete slijedeći put na pregled pitaj pedicu....inače to se uzima na recept....pije se od 3-6 kapi....nama naša rekla 3 kapi i mi tako radimo.Dajemo mu nakon kupanjca, a prije spavanjca
"kaya" is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 15:08   #22
dajemo ga ...dobili ga na preporuku pedijatra na pregledu sa 3 tjedna...davali svaki dan 4 kapi ali kako nam se fontanela jako brzo zatvara na drugom pregledu nam smanjila na 3 kapi dnevno...i tako ćemo do 1 rodjendana
svakako bi bilo dobro davati ga bebi jer je to prevencija rahitisa i osteoporoze,ali bi bilo dobro da popričete sa pedijatrom
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 15:10   #23
Ma dat će ti pedica ..bez brige..ali tek nakon što navrši mj dana...
__________________
milo moje
moja volja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 22:24   #24
tek nakon mjesec dana dobiješ..mi pili 4 kapi pa nam pedica smanjila na 2 po ljeti i 4 zimi, pijemo ujutro
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 22:53   #25
Mi veliki "hranimo" svoj D vitamin suncem, a kako bebe ne smiju na sunce, trebalo bi ga davati bebachima!

Ako je beba puno u zatvorenom vishe kapi, a ako je staln vani manje....mi uzimamo 3/4 (kako nam se omakne)
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 00:43   #26
Mi ga papamo 4 kapi na dan od prvog mjeseca rođenja! A kada idemo na sunce onda nije potrebno jer ga dobijemo od sunca! Pitaj si pedijatricu da ti ga preoiše da si ga digneš u ljekarni.
mi_ama is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 09:09   #27
Hvala vam na odgovorima.
Kod pedijatra idemo sljedeći tjedan, pa ćemo ga priupitati. Inače mi jako puno vremena provodimo vani, koristimo ovo bablje ljeto, tako da je bebe dosta na svježem zraku, ali izbjegavamo direktno sunce
en@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 11:01   #28
Quote:
moja volja kaže: Pogledaj post
Ma dat će ti pedica ..bez brige..ali tek nakon što navrši mj dana...

Mi pijemo D3 od 15-og dana života.

en@,napomeni pedici za kapi.Možda je zaboravila.Nama nije radila UZV kukova od tri mjeseca,pa sam se već uplašila.Napomenem joj,i ona sva u čudu kak je to zaboravila.Eto,srećom je sve .Inač bi dobila popizditis na nju.
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 11:31   #29
Mi pijemo D3 još od rodilista.Pedijatar u rodilistu i pedica (nasa) rekli da beba do 1. god. zivota mora piti svaki dan od 3-6 kapi, mi pijemo 4, a nakon 1. god. samo zimi.
Inace, mi ih kupujemo u ljekarni bez recepta.
amiha1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 12:23   #30
nma dala tek pedijatrica nakon 1. prgelda sa mjesec dana...pijemo ga neredovito....
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 14:08   #31
obadvoje klinaca mi je to pilo tj. mala još pije.
Ne sjećam se više kada su počeli piti ali eto mala ima 1,5 godinu i u principu se pije kad nema sunca preko ljeta je bilo zavisi koliko je bila vani ako ne onda 2-3 kapljice po ljeti.
A sada kad je vrijeme lošije tj. zimsko da tako kežem pije 4 kapljice.
Dobije se na recept, ali možete kupiti i bez recepta, mislim da je oko 10 kuna.
Znatizeljni is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 14:24   #32
meni su dali kad sam izlazila iz bonice 7 tableta i rekli da kad ih potrosim odem svom djecijem doktoru i da mi da nove...
tako sam i napravila, i dok. mi reko da mu dadnem svaki 2 dan...
__________________
PRINC 08.08.08...jedan zivot malo je...
"Steh zu allem,was Du liebst..." by Carrey Bradshaw
ATE13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 14:31   #33
tablete? .....
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 16:56   #34
da...ja sam dobila vitamin D u obliku malih tabletica .... koje mu stavim prije dojenja u usta i one se onda istope...
mozda sam se krivo izrazila....sorry =)
__________________
PRINC 08.08.08...jedan zivot malo je...
"Steh zu allem,was Du liebst..." by Carrey Bradshaw
ATE13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 21:30   #35
Meni je patronažna rekla da pedijatri baš ne vole trošiti recepte na vitamin d i nek sami kupimo. Kupili i platili nekih 15-tak kn i još sad ima pola bočice (sa tri mjeseca).
babe2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 21:33   #36
Oko dvije stvari sam zbunjena:
1. Da li ga treba davati uvijek u isto vrijeme - da li se smije dati npr. jednom navečer, pa drugi dan ujutro?
2. Svakih par dana zaboravim mu dati, nekad i dva dana zaredom. Da li to može biti štetno?
babe2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 23:06   #37
ne vidim zašto, ja dam svaki dan u različito vrijeme
maja m is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 23:21   #38
mi ga dobili s 14 dana, rekli nam da ga pije svaki dan u usto vrijeme po 2 kapi.al ćesto zaboravimo dozu..
__________________
Eduardo i Chiara
helior is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 23:24   #39
Ja dajem 4 kapi ujutro, s vodom ustrcam u usta špricom
Mad Babble is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 23:29   #40
Quote:
helior kaže: Pogledaj post
mi ga dobili s 14 dana, rekli nam da ga pije svaki dan u usto vrijeme po 2 kapi.al ćesto zaboravimo dozu..
E to je to, negdje sam čula ili čitala da ga treba davat u isto vrijeme, a ne znam da li je to točno
babe2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:03.