Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2008., 16:19   #61
Quote:
aquarius1981 kaže: Pogledaj post
imam tri čimavice i svima sam im davala D3, bez ikakvih problema sa stolicom i probavom. ne razumijem kako misliš da možeš bez njih. nedostatak vitamina d nije zajebancija

mala od dvije godine je uz vježbe i regularnu terapiju za dugotrajnu ozljedu koljena morala uzimati i D3, te dosta sunčanja da bi se problem riješio.

za postavljačicu topika: probaj davat u snu, na nastavak s dudicom od bočice, ja sam tako uspješno rješavala probleme sa antibioticima
Još jedino to nisam pokušala, a iskreno na tu ideu nisam ni došla. Odličan savjet
 
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 16:30   #62
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
Je, tak smo i mi.
Prvo u dec izdojenog, poslije u adaptirano. Prolazilo je bez problema.
Nisam skuzila neku promjenu na kakici, nit povezanost s grcevima. Ili se vise ne sjecam

Al ak je dijete iskljucivo na sisi (dakle, bocicu nije upoznalo) ne znam kak bih rijesila problem. Mozda postoje kapi drugog proizvodjaca, ugodnijeg okusa?
Moj guta bez problema, onako na suho te 3 kapi, već 4mj, navikao jadničak na to gorko. Doduše napravi zgađenu facu, al proguta, i tako je bilo od 1. dana, vjerojatno zato jer on voli sve papati, samo otvara usta čim im se nešto približi.
Al vi stvarno morate bit maštovite, svaka vam čast.
__________________
jančić naš mali, kad je bio SKROZ mali
miniamala :)
minjamat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 18:03   #63
ako se dijete svaki dan sunca 10-15 minuta, kapi mu nisu potrijebne. tako je meni rekao moj ortoped. ili suncanje ili kapi.

inace ja svojoj bebi kapi stavim u mlakom caju od komoraca i sve je u redu.
dersu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 18:21   #64
Quote:
dersu kaže: Pogledaj post
ako se dijete svaki dan sunca 10-15 minuta, kapi mu nisu potrijebne. tako je meni rekao moj ortoped. ili suncanje ili kapi.


...naravno da je to teško izvedivo kod jesenskih i zimskih beba, ali mislim da onima rođenima u proljeće i ljeto nisu nužne...
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 18:55   #65
Quote:
dersu kaže: Pogledaj post
ako se dijete svaki dan sunca 10-15 minuta, kapi mu nisu potrijebne. tako je meni rekao moj ortoped. ili suncanje ili kapi.
što znači sunča? da je na otvoenom kad je sunčan dan ili baš da je izloženo sunčevim zrakama?

jer, meni su rekli da bebe do 6 mjeseci ne smiju na sunce. onda se ni ne mogu prije toga sunčati.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 19:34   #66
Negdje čitala da je dovoljno na vrlo malu površinu kože (par cm2) samo 10-15 min sunca dnevno kako bi se prikupilo dovoljno d vitamina.
Pitala danas pedicu, kaže da se bez obzira na sunce i ljeto d vitamin daje do godine dana.
Mi ga dajemo u žlici izdojenog mlijeka. Mislim da tako piše i u uputstvu. Ne buni se više. Ko da ga je zavolio.
phuketya is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 20:22   #67
Quote:
monam kaže: Pogledaj post
Imam curicu od 6 mjeseci, na početku uzimanja D3 kapljica sve je bilo u redu, ali zadnja 2 mjeseca nakon što joj dam kapljice obavezno povrati. Pokušala sam prije jela, u sred jela i nakon jela i apsolutno nema razlike. Njoj ništa od tih kapljica ne ostane u organizmu. Pedijatrica kaže budi uporan, ali eto ni nakon dva mjeseca nema razlike. Sada me zanima dali netko zna što joj se može desiti ako će i dalje povraćati kapljice. Svaki savjet je dobro došao.
ok ja uvijek imam prvo pitanje je li mala dojena ili je na adaptiranom mlijeku?
Ako je dojena onda se preporucuje dodatak vitamina d, adaptirano mlijeko vec ima vitamin d i ne preporucuje se dodatak. Neki doktori kazu da proljecna/ljetna djeca ne trebaju dodatni vitamin D dok zimska trebaju. Moji su oboje rodjeni u proljece, sinu nisam nikako davala vitamin D (doktor rekao ne treba, dojen je prva 4 mjeseca kasnije bio na adaptriranom do godine dana) kcerci sam davala dok je dojila 10 mjeseci (na preporuku drugog doktora). Oboje su zdravi i "zilavi" kuc u drvo . Sa uzimanjem vitamina i povracanjem kcerka nije imala problema, ali ovaj koji smo mi koristili je bio slatkast pa ne znam da li to ima kakve veze
__________________
13. 05 stigla moja Lana, bas na termin :)
4294g 53cm
lutkish is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 21:23   #68
Meni je pedijatrica (dakle doktor specijalist za bebe- to kao da naglasim očito) rekla da do 1 god života obavezno (bez preskakanja!!!) svom bebcu svakodnevno dajem 3 kapi vitamina D!
A živimo u Splitu!
U suprotnom se to može jako negativno odrazit na zdravlje kostiju kasnije tijekom života (djetinjstva), i to zna bit jako ozbiljno.
Doslovno mi je tako rečeno. Nije spominjala ni proljetne, ni zimske bebe, ni 5 minuta sunca dnevno. Vitamin D po njoj je imperativ, bez kompromisa!
I sad šta ću? Naravno da ću je poslušat.
__________________
jančić naš mali, kad je bio SKROZ mali
miniamala :)
minjamat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 22:01   #69
Quote:
minjamat kaže: Pogledaj post
Meni je pedijatrica (dakle doktor specijalist za bebe- to kao da naglasim očito) rekla da do 1 god života obavezno (bez preskakanja!!!) svom bebcu svakodnevno dajem 3 kapi vitamina D!
A živimo u Splitu!
Meni pedijatar rekao isto, našpotao me, i ondak još izdeklamiro koliko rahitisa ima u Hrvata, i u Dalmaciji je prosjek navodno veći nego u Europi, a sve zbog toga jer mame ne daju D vitamin jer misle da ne treba...
NikaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2008., 01:19   #70
mi smo svojoj bebi poceli to davati prije dva dana i od onda nema stolice uopce...beba ima 5 i po tjedana, samo dojena i otkad se rodila je svaki svaki dan imala ravno 3 stolice a od tih kapi nijednu....doduse veceras je imala nesto jako sitno i vodenasto, jedva se kuzi da li je to uopce stolica ili mokraca, nesto cudno.... d ali je koja od vas imala takvih problema?
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2008., 07:06   #71
Quote:
lutkish kaže: Pogledaj post
ok ja uvijek imam prvo pitanje je li mala dojena ili je na adaptiranom mlijeku?
Ako je dojena onda se preporucuje dodatak vitamina d, adaptirano mlijeko vec ima vitamin d i ne preporucuje se dodatak. Neki doktori kazu da proljecna/ljetna djeca ne trebaju dodatni vitamin D dok zimska trebaju. Moji su oboje rodjeni u proljece, sinu nisam nikako davala vitamin D (doktor rekao ne treba, dojen je prva 4 mjeseca kasnije bio na adaptriranom do godine dana) kcerci sam davala dok je dojila 10 mjeseci (na preporuku drugog doktora). Oboje su zdravi i "zilavi" kuc u drvo . Sa uzimanjem vitamina i povracanjem kcerka nije imala problema, ali ovaj koji smo mi koristili je bio slatkast pa ne znam da li to ima kakve veze
5 mjeseci sam je samo dojila, zadnji mjesec smo počeli sa dohranom ali je i na prsima, kakav je to slatkasti od kojeg proizvođača jer di got sam pitala sve ljekarne imaju samo Plivit D3 koji je oduran. Curke mi daju savjete da stavim u deci soka, ali moja ženskica odbija bilo koju tekućinu osim mog mlijeka, i to malo što joj uspijem dati čaja je na žličicu jer flašica kod nje ne pali.
 
Odgovori s citatom
Old 17.05.2008., 09:07   #72
Probaj vitanin d nakapati na keks ili staviti u kašicu.
tabita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2008., 09:58   #73
Koliko vi kapi dajete svojim bebačima? Meni je pedica rekla 4 a vidim da su neke cure spominjale 3?
Lavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2008., 10:04   #74
Ja sam prije dvije godine u ljekarni kupila Oleovit D3. To su Austrijske uljne kapi s kapaljkom, potpuno neutralnog okusa. Od tada ih koristim već za drugo dijete i prezadovoljna sam. Kupila sam ih tada kad je bila nestašica plivinih. Bile su cca 18 kn ali neznam ako se mogu još naručit.
sakupljac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2008., 10:53   #75
Quote:
Lavica kaže: Pogledaj post
Koliko vi kapi dajete svojim bebačima? Meni je pedica rekla 4 a vidim da su neke cure spominjale 3?
Pedijatar procijeni, valjda i s obzirom na područje di živite. Između 3 i 5.
__________________
jančić naš mali, kad je bio SKROZ mali
miniamala :)
minjamat is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2008., 16:27   #76
Quote:
monam kaže: Pogledaj post
. Svaki savjet je dobro došao.
ja sam joj nakapavala 3 kapi u bocicu s mlijekom koje bi popila bez problema
trendseterica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2008., 23:46   #77
ja svojoj curki kapnem 4 kapi drito u usta prije dojenja. prvih par puta se je malo mrštila, sad na to ni ne trepne
a pedijatrica je rekla da u 7. i 8. mjesecu mogu smanjiti na 2 kapi ili izbaciti skroz ako će mala biti na suncu bar 10-ak min dnevno samo u peleni ili gola (a sigurno hoće, jer živimo na moru i kupat će se)
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 21:20   #78
Meni danas pedijatrica rekla da je fontanela još velika, mislim 3x2 cm pa da povećam kapi s 5 na 7. Ja ću naravno poslušati, ali nije li to malo puno? Koliko se sjećam, a kasnije ću provjeriti, u uputstvima isto piše da ne bi trebalo više od 5 kapi. Je li netko doživio isto?
phuketya is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 21:31   #79
Nama rekla pedica 5, a znalo mi je pobjeci I 6... Valjda se nece nis desiti..
Znam da nam je napomenula da nesmijemo zaboraviti preskociti.. A I to mi se u pocetku desilo par puta..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 23:40   #80
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
Nama rekla pedica 5, a znalo mi je pobjeci I 6...
nama rekla 3, al ja na žličicu uvijek ukapam 4 jer sigurno jedna kap ostane na žličici
i moja jest zajebana beba po svemu, al te vitamine uzme bez beda..nit se mrši nit protestira nit sam naslućivala da imaju neugodan okus dok nisam to tu pročitala
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:50.