Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2008., 12:30   #81
moj dobiva 4 kapi. izdojim mlijeka u bocicu i pomjesam sa kapima. nemamo problema s tim.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 15:27   #82
nama je rečeno da sne kapamo D3 u bočicu jer d te četiri kapi ostanu na stijenci, ali M pije D3 kapi sa takvim guštom da ju je lijepo gledati.... kapamo ih ravno u usta i ona cvijeta.....
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 17:34   #83
Vitamin D je kemijski spoj koji tijelo samo sintetizira ukoliko je izlozeno suncevim zrakama. To ne mora biti podnevno sunce, ne mora biti cak ni vedro, i zracenje pri oblacnom vremenu potice organizam na proizvodnju D vitamina. Dovoljno je da su lice i ruke izlozene 5-15 minuta dnevno da bi proizvodnja podmirila potrebe.
Schwesterica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 15:42   #84
Ja sam koristila kapi protiv grčeva(kolika)sab simplex koje oslobađaju od viška zraka i mjehurića u želudčiću a jako su finog okusa pa sam u njih ukapavala i kapi vit. D3 na žlicu(ide 15 kapi sab simpl.+D3).I sve ok.
__________________
alboom and mia 1 & mia 2 :)
swanmia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 11:59   #85
negdje sam procitala ovako
da skandinavske zemlje preporucuju D kapi jer kod njih je dnevnog svjetla jako malo,a ukoliko se izlaze dijete dnevnoj svjetlosti oko 15 min dnevno da nisu potrebe
ja sam svom malisi dala sve skupa mozda oko 30 tak puta u privih nekoliko mjeseci zivota, a kad sam to procitala nisam vise davala.
cak mi je i pedijartica rekla da ako ga izvodim vani nije potreno osim ako dijete ima problema sa fontelom na glavi s cim su povezani problemi s kostima te se tad preporuca i vise kapi od 3 kapi
sve u svemu zaključih zivim u zemlji s dovoljno sunca pa cemu onda tako malom djetetu davati neku kemiju ako mu nije potrebna
kolt is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 17:54   #86
Quote:
minjamat kaže: Pogledaj post
Moj guta bez problema, onako na suho te 3 kapi, već 4mj, navikao jadničak na to gorko. Doduše napravi zgađenu facu, al proguta, i tako je bilo od 1. dana, vjerojatno zato jer on voli sve papati, samo otvara usta čim im se nešto približi.
Al vi stvarno morate bit maštovite, svaka vam čast.
Same here
Nisam imala nikakvih problema s time
__________________
chart
oštrilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 17:58   #87
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
nama rekla 3, al ja na žličicu uvijek ukapam 4 jer sigurno jedna kap ostane na žličici
To se nama ne može dogoditi, jer iza svakog žličnog obroka ona obavezno uzme žlicu iz moje ruke i liže je dok nije sigurna da je čista
__________________
chart
oštrilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 13:56   #88
Vidim da postoji puno teorija oko D3 kapi. Mislim da su vrlo bitne za malu djecu, rahitis je hadna stvar... Meni je pedica rekla po zimi 4 kapi a po ljeti 3 kapi (i na kopnu i na moru). Ali nisam se savjetovala s njom do kada ih uzimati. Mi imamo 16 mjeseci i još uvijek ih uzimamo... Što su vama rekli doktori?
Curica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 14:19   #89
Quote:
Curica kaže: Pogledaj post
Vidim da postoji puno teorija oko D3 kapi. Mislim da su vrlo bitne za malu djecu, rahitis je hadna stvar... Meni je pedica rekla po zimi 4 kapi a po ljeti 3 kapi (i na kopnu i na moru). Ali nisam se savjetovala s njom do kada ih uzimati. Mi imamo 16 mjeseci i još uvijek ih uzimamo... Što su vama rekli doktori?
Nama je pedica rekla da se kapi daju tijekom prve godine života.
__________________
Rađam utorkom i četvrtkom...i to samo prekrasnu dječicu.
ixi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 16:38   #90
Meni je rekla do prve godine.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 19:10   #91
Ja sam davala do navršene prve godine.
Valerie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 19:14   #92
Quote:
Curica kaže: Pogledaj post
Vidim da postoji puno teorija oko D3 kapi. Mislim da su vrlo bitne za malu djecu, rahitis je hadna stvar... Meni je pedica rekla po zimi 4 kapi a po ljeti 3 kapi (i na kopnu i na moru). Ali nisam se savjetovala s njom do kada ih uzimati. Mi imamo 16 mjeseci i još uvijek ih uzimamo... Što su vama rekli doktori?
Daju se prvu godinu dana i prvu iduću zimu nakon toga.
__________________
...imamo naše najdraže...
zrnce soli is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 19:29   #93
Quote:
ixi kaže: Pogledaj post
Nama je pedica rekla da se kapi daju tijekom prve godine života.
i nama isto.
a sto se tice prihvacanja istih... mrsti se .. ja mu mljackam i animiram da otvori usta i proguta.. i kada sav sretan sa osmjehom otvori usta, a ja mu uvalim zlicicu... ajme.. .. odmah nabaci fuj facu... bas me zanima do kada cu ga moci tako varati .. ako vise necu moci, mjesati cu sa svojim mlijekom
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2008., 22:24   #94
Quote:
aquarius1981 kaže: Pogledaj post
imam tri čimavice i svima sam im davala D3, bez ikakvih problema sa stolicom i probavom. ne razumijem kako misliš da možeš bez njih. nedostatak vitamina d nije zajebancija
potpisujem!
moja mala ima 5mj, pije ih bez problema, ne primjećujem da joj smetaju, okus je takav kakav je. šta se može.
ali d aih neće ja bi sve učinila da ih pije.
__________________
neću potpis
m@m@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 19:09   #95
A što ako se beba ispovrača nakon tih kapi? Da li dati kap d3 vitamina ili ništa? Od kad joj dajem kapi nekako više povrača tako da nemam pojma kada joj dati kapi i da stvarno ostanu u njoj
micikamikic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2008., 12:01   #96
Quote:
micikamikic kaže: Pogledaj post
A što ako se beba ispovrača nakon tih kapi? Da li dati kap d3 vitamina ili ništa? Od kad joj dajem kapi nekako više povrača tako da nemam pojma kada joj dati kapi i da stvarno ostanu u njoj
a možda da probaš recimo kroz sat vremena davat joj kap po kap, 1 kap, pa nakon 20 min drugu i tako dok joj ne daš sve koliko trebaš dati..pomijšane sa par kapi mlijeka.....
__________________
neću potpis
m@m@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2008., 14:45   #97
Quote:
ixi kaže: Pogledaj post
Nakapaj joj u bocu s mlijekom, čajem, sokom... tih 4 kapi se na deci tekućine niti ne osjeti. Nemoj joj davati uz obrok ako povraća.
Nama je liječnica izričito naglasila da ih ne kapamo u bočicu, jer će se kapi zalijepiti za stijenke iste pa ih tako neće uzimati.
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2008., 23:19   #98
ja malo zabušavam s tim, muka mi je od sve te kemijusine...
ali davala u početku itd... sad smo stalno po vani, a da je skrivam od sunca koje je izvor sveg života na Zemlji, i ne pretjerano... (tek toliko, u najgore sate)
__________________
Čuda ne postoje.
Postoji samo ljudsko neznanje.
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 22:54   #99
Quote:
monam kaže: Pogledaj post
Imam curicu od 6 mjeseci, na početku uzimanja D3 kapljica sve je bilo u redu, ali zadnja 2 mjeseca nakon što joj dam kapljice obavezno povrati. Pokušala sam prije jela, u sred jela i nakon jela i apsolutno nema razlike. Njoj ništa od tih kapljica ne ostane u organizmu. Pedijatrica kaže budi uporan, ali eto ni nakon dva mjeseca nema razlike. Sada me zanima dali netko zna što joj se može desiti ako će i dalje povraćati kapljice. Svaki savjet je dobro došao.
postoje i tablete od različitih proizvođača. tabletu možeš smrviti i pomiješati sa tekućinom i daš joj sa žlicom ili sa špricom.
kad dobije zubiće će tako i tako morati prijeći na tablete (kombinacija vitamina D i fourida). barem je ovdje tako.
inače, ako dijete dobiva dovoljno sunca (makar bilo i oblačno), tada su te kapi i suvišne..jer se vitamin D dobiva od sunca.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2009., 16:54   #100
Kako dajete D vitamin?

U Uputstvima piše od 3-5 kapi dnevno... svaka pedijatrica svoje priča, u Petrovoj ga ne preporučaju prije dva mjeseca navršena života, kod socijalnog pedijatra (zamjena našeg pedijatra) kaže ne po suncu i po ljeti.. jer ima u suncu dovoljno D vitamina..., nama rekli da se daje u jutarnjim satima jer je bolja apsorpcija.. uglavnom svatko svoje priča...

Taj D vitamin postao mi SF (zvjezdane staze )

zanima me kako vi dajete d vitamin a da ga beba manje osjeti jer je gorak? i do kada se to treba davati? Što su vam rekli?

probala sam na žličicu razrijeđen s mlijekom, ali i to je gorko i šta ima više mlijeka to ona lakše pljune.
onako direktno iz bočice ne ide jer je d vitamin uljne strukture pa ostane na stijenkama bočice...

Kako ste vi to riješili?
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:51.