Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2017., 14:24   #2261
Quote:
B-118 kaže: Pogledaj post
Zatražio sam ponude za inplatant kod dvije ordinacije, oba su rekla da treba transplatacija čeljusne kosti, oporavak oko 4 mjeseca, zatim ugradnja Nobela Biocare, pa opet oporavak 4 mj., zatim krunica. zbunjuje me što mi je prva ordinacija rekla da bi sve zajedno koštalo 22000-26000kn , kod drugih sve isto, znači materijali i rad isti, a cijena 12000kn.Prvi mi je dao savjet da on osobno nebi to sebi radio, a drugi da je to rutina ali ne može ispod navedene cijene.Da idem i u treću ordinaciju po ponudu?Radi se o jednome zubu koji bi radio.
Ja sam ti napravila CBCT snimku i otišla u 5 ordinacija. 4 su mi rekle isto mišljenje. A cijena im je u granicama od 10 000-14 000 (ovisno i o popustu gotovinom). Iako svi su mi rekli da je oporavak nakon nadogradnje kosti minimalno 6 mj.
surri is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 19:40   #2262
Pozdrav.

Ja bih pitala, što točno znače te garancije koje daju stomatolozi za npr zubne implantate? Recimo na 5 godina - to znači da ako zub ne prihvati dobro implantat ili ako u tih 5 godina ispadne ili nešto, da će u toj ordinaciji zamijeniti besplatno sa novim?

Nije mi uopće jasno s obzirom da oni koji daju daju garanciju samo na onaj vijak koji se ugrađuje? Ako ispadne ili se ošteti ili nešto, onda će i krunica otići - zapravo onda ja moram platiti ponovno i krunicu i tu ugradnju, samo vijak mi oni zamijene besplatno novim, jesam li dobro shvatila?

Znam da neki daju garanciju na krunice ako se samo krunica stavlja, ali na ovu krunicu koja ide gore na implantat, nisam to nigdje vidjela da daju garanciju..
crazy dog lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 14:23   #2263
Quote:
crazy dog lady kaže: Pogledaj post
Pozdrav.

Ja bih pitala, što točno znače te garancije koje daju stomatolozi za npr zubne implantate? Recimo na 5 godina - to znači da ako zub ne prihvati dobro implantat ili ako u tih 5 godina ispadne ili nešto, da će u toj ordinaciji zamijeniti besplatno sa novim?

Nije mi uopće jasno s obzirom da oni koji daju daju garanciju samo na onaj vijak koji se ugrađuje? Ako ispadne ili se ošteti ili nešto, onda će i krunica otići - zapravo onda ja moram platiti ponovno i krunicu i tu ugradnju, samo vijak mi oni zamijene besplatno novim, jesam li dobro shvatila?

Znam da neki daju garanciju na krunice ako se samo krunica stavlja, ali na ovu krunicu koja ide gore na implantat, nisam to nigdje vidjela da daju garanciju..
Garancija se u ordinaciji može dati na krunu - dakle ako dođe do pucanje krune za koje vi niste krivi (niste zagrizli kost, imali traumu i sl). Garancija na implantat samo znači da proizvođač garantira za strukturu implantata i konekcija (ako puknu, pokriva jamstvo). Ev. upala oko implantata i "ispadanje" implantata ne ovisi o proizvođaču nego o organizmu pacijenta (i o ponašanju pacijenta), ako isključimo utjecaj operatera (problemi koji se mogu javiti za vrijeme ili odmah nakon operacije), stoga za to nema garancije
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 17:44   #2264
Pozdrav svima,
pročitah gotovo cijelu temu, popunjavam praznine u ustima, imam ponudu svog stomatologa koja uključuje 2 implatata. Prijatelj isto trenutno radi neki mostić pa sam ga tražio kontakt njegovog zubara da potražim još jednu ponudu i kaže meni prijatelj da njegov zubar ne radi implatate jer smatra da mladi ljudi (kasne dvadesete, jel) će kroz 10 godina "potrgati" kost, odnosno da će taj implatat biti uzrok trošenja kosti konstantnim žvakanjem. Nemojte me držati za riječ da sam točno prenio informaciju, uglavnom ne preporuča implatate nikako.
Ovo prvi put čujem, zanimaju me mišljenja, iskreno meni su implatati najbolja solucija ako ima mjesta i dovoljno kosti jer se ne bruse susjedni zdravi zubi.

Pak, s druge strane gore mi fale 4 i 6 gdje mi je zubarka rekla tamo ne mogu implatati (nije navela razlog) te da tamo može jedino raditi most 3x5x7. Nije me uspjela uvjeriti jer teška srca ću dati zdrave zube, tako da uvjerite me malo vi da krenem Nije mi problem mijenjati krune u budućnosti, nego me muči što se događa sa brušenim zubima koji su zdravi, koliko se narušava njihova trajnost?
-hrco- is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 08:42   #2265
Quote:
-hrco- kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
pročitah gotovo cijelu temu, popunjavam praznine u ustima, imam ponudu svog stomatologa koja uključuje 2 implatata. Prijatelj isto trenutno radi neki mostić pa sam ga tražio kontakt njegovog zubara da potražim još jednu ponudu i kaže meni prijatelj da njegov zubar ne radi implatate jer smatra da mladi ljudi (kasne dvadesete, jel) će kroz 10 godina "potrgati" kost, odnosno da će taj implatat biti uzrok trošenja kosti konstantnim žvakanjem. Nemojte me držati za riječ da sam točno prenio informaciju, uglavnom ne preporuča implatate nikako.
Ovo prvi put čujem, zanimaju me mišljenja, iskreno meni su implatati najbolja solucija ako ima mjesta i dovoljno kosti jer se ne bruse susjedni zdravi zubi.

Pak, s druge strane gore mi fale 4 i 6 gdje mi je zubarka rekla tamo ne mogu implatati (nije navela razlog) te da tamo može jedino raditi most 3x5x7. Nije me uspjela uvjeriti jer teška srca ću dati zdrave zube, tako da uvjerite me malo vi da krenem Nije mi problem mijenjati krune u budućnosti, nego me muči što se događa sa brušenim zubima koji su zdravi, koliko se narušava njihova trajnost?
To što prvi puta čujete je na razini viceva o Muji i Hasi.Taj stomatolog nema u ponudi ugradnju implantata,bilo da ih radi njegova ordinacija,bilo da imaju vanjskog suradnika,oralnog kirurga ili implantologa koji im obavlja taj dio.Da ne izgubi pacijente koji se interesiraju za implantate onda im mora ispričati priča koja je potpuno netočna.Sa jedne strane razumijem da želi zadržati paciijenta
i prodati mu uslugu,ali sa druge strane to radi na neetičan način.Da je rekao da su implantati skupi i da želi pacijentima osigurati dostupniju uslugu,to bi bilo u redu.A ne izmišljati razloge koji su smiješni.

Tamo gdje nema zuba,zubno meso i kost se povlače.U gornjoj čeljusti je taj proces još brži i izraženiji.Ugradnjom implantata,koji glumi korijen zuba,zubna kost se veže sa njega .Time se spriječava povlačenje zubne kosti.Implantat se integrira sa kosti i to je čvrsta fiksna struktura.

Zašto vam ne može ugraditi implantate gore na poziciji 4 i 6 ne znam.Možda postoji opravdan razlog.Moguće da su neki od tih zubi nisu u optimalnom stanju da stoje samostalno pa ih želi vezati u most.Najbolje da potražite još koje mišljenje.Potražite malo na mreži još koju ordinaciju na preporuku.Ima ih dosta koje nude besplatne konzultacije i prvi pregled.Kad radite opsežnije radove koji zahtijevaju značajna financijska sredstva,nemojte se nipošto žuriti.Općenito,zubi i implantati se ne rade za kratkoročno,nego za dugoročno razdoblje i tako shvaćajte tu investiciju u vlastito zdravlje.
Eventualno ako imate dig. ortopan,pošaljite ga sa cd-a u digitalnom obliku na pm. moderatoru na temi Jujiju.On je vrstan stručnjak i dobit ćete neke odgovore .Da li može implantat na 4 i 6 ili zbog čega ne može te da li postoji alternativno riješenje.A onda kontaktirajte i druge ordinacije,kako sam naveo.Važno je da ne žurite i da izaberete za vas optimalno riješenje .
Fantomlat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 08:56   #2266
Tako nekako sam i mislio za implatate, hvala.
Što se tiče 4 i 6, petica se skroz primakla trojci i nema mjesta nikako za implatat, to je jedan od razloga, drugi je vjerojatno nedostatak kosti jer dugo nemam tu četvorku. Ortopan sam radio prije 3 mjeseca i nisam ga tražio naravno Ostali zubi su zdravi i bez plombi, i sama mi je rekla da je šteta tih zubi (mislim na 3,5,7 koje bi trebalo žrtvovati).

Ne žurim stvarno, već tri mjeseca čitam sve i svašta, štedim, ali i dalje nisam pametan. Svakako ću tražiti još jedno mišljenje.
-hrco- is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 09:28   #2267
Iz povijesti dentalnih implantata.

Evo da se vratimo u povijest i izvadimo iz arhive nešto o povijesti dentalnih implantata.
https://www.nobelbiocare.com/interna...-together.html

Na slici sa gornjeg linka je švedski profesor Per-Ingvar Branemark ,osnivač kompanije Branemark ,kasnije Nobel Biocare (desno) sa svojim prvim pacijentom,čije je ime Gösta Larsson (lijevo).Prof. Branemark je otac moderne dentalne implantologije,a Švedska se inače naziva majkom dentalne implantologije.

Prof.Branemark je ugradio je prve dentalne implantate od titana , pacijentu koji sjedi sa njim na slici gore.Gösta Larsson je umro 2006 god. i sa sobom je odnio i implantate koji su mu bili u čeljusti
41godinu.Drugi pacijent ,Sven Johansson ,bio je bezub u starosti blizu 40 godina i njemu je 1967god. prof.Branemark ugradio ukupno 11 implantata.On je 2015god proslavio 48 godina sa svojim inicijalno ugrađenim implantatima.Ne znam da li je još živ jer je bio u dubokoj starosti,oko 90 godina pa bi ove godine proslavio 50 godina života sa dentalnim implantatima.Prof.Branemark,umro je 2014god.
Fantomlat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 09:39   #2268
Quote:
-hrco- kaže: Pogledaj post
Tako nekako sam i mislio za implatate, hvala.
Što se tiče 4 i 6, petica se skroz primakla trojci i nema mjesta nikako za implatat, to je jedan od razloga, drugi je vjerojatno nedostatak kosti jer dugo nemam tu četvorku. Ortopan sam radio prije 3 mjeseca i nisam ga tražio naravno Ostali zubi su zdravi i bez plombi, i sama mi je rekla da je šteta tih zubi (mislim na 3,5,7 koje bi trebalo žrtvovati).

Ne žurim stvarno, već tri mjeseca čitam sve i svašta, štedim, ali i dalje nisam pametan. Svakako ću tražiti još jedno mišljenje.
Mislim da je 5,5mm minimalni prostor potreban za ugradnju implantata.Ja nipošto ne bih dirao zdrave zube.Šteta za ortopan.Primjerak na cd format treba držati kod sebe.Uvijek se može spržiti kopija,a bez toga ne možete dobiti precizniju informaciju.O tome sam puno puta pisao forumašima da paze na dijagnostičke snimke i da si uvijek spreme rezervu jer stomatolozi imaju lošu naviku
da ih spreme kod sebe,a vas liše alternativnog mišljenja.
Probajte napraviti još jedan ortopan i to obvezno uz klasičnu snimku i primjerak na cd formatu.Jer i ako dogovorite besplatne konzultacije,tamo vam neće ništa reći odokativno,nego će vam napraviti ortopan ili cbct snimku,koja je još skuplja i to će vam naplatiti.Inače današnji moderni digitalni rengeni zrače neusporedivo manje od klasičnih pa se ne morate bojati ekstra zračenja u kraćem razdoblju.Glede mišljenja,probajte ih potražiti još nekoliko.
Fantomlat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 11:50   #2269
Naručio sam se upravo kod još jednog zubara za idući tjedan, tamo ću napraviti novi ortopan i onda postaviti ovdje.

Jedna od opcija kod njih je Implant Direct (značajno povoljnije od Nobel Biocare, cca 2500 kn povoljniji), na forumu sam našao zadnji upis od 2014., nisu tada baš bili popularni, ne znam kakvo je stanje sada, ima netko iskustva?
-hrco- is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 16:33   #2270
Quote:
-hrco- kaže: Pogledaj post
Naručio sam se upravo kod još jednog zubara za idući tjedan, tamo ću napraviti novi ortopan i onda postaviti ovdje.

Jedna od opcija kod njih je Implant Direct (značajno povoljnije od Nobel Biocare, cca 2500 kn povoljniji), na forumu sam našao zadnji upis od 2014., nisu tada baš bili popularni, ne znam kakvo je stanje sada, ima netko iskustva?
Svaki implantat je dobar u rukama iskusnog kirurga, tako da iako sami implantati nisu u nekakvom vrhu uz nobel i straumann, biti će ok.
Htio sam vam reći, u situacijama gdje su zubi nagnuti i prostor je djelomično zatvoren, danas ga možete otvoriti s clear alignerima (to nije fiksni aparatić nego plastične prozirne folije koje se praktički ne vide i ne smetaju govoru) - nakon što se zubi bolje pozicioniraju (osim ako nisu ekstremno pomaknuti), možete ugraditi implantat i/ili podići sinus i staviti umjetnu kost kako bi se napravili uvjeti za ugradnju implantata...
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 16:11   #2271
Konkrentno me zanima kolika je nabavna cijena implantata recimo astra tech,miss,straumman sa svime?? Razumim da kirurg naplacuje ugradnju,otisak za krunicu te koliko se odprilike naplacuje ugradnja? Koliko sam skuzio ovdje stomatolozi zarade na nabavi,ugradnji tj dvostruko ako je npr nabavna cijena 500eura sa svime za jedan premium implantat,1000e naplacuje to ispada zarada od 500e po komadu za pola sata posla doslovce po zubu,neka je 4 zuba to je 2000e u roku 2-3 sata posla.
lenox1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 21:59   #2272
Da li neku ulogu igra u kojem se trenutku implantant stavlja,znaci od trenutka kad ostanes bez zuba,da li ima veze da li se odlucis za tjedan,mjesec ili 6 mjeseci?
I dali ima neka velika novcana razlika ako odes u neku polikliniku umjesto kod svog hzzo doktora (ako se da na ovo pitanje uopce odgovorit)
hvala
johny777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 08:05   #2273
Quote:
johny777 kaže: Pogledaj post
Da li neku ulogu igra u kojem se trenutku implantant stavlja,znaci od trenutka kad ostanes bez zuba,da li ima veze da li se odlucis za tjedan,mjesec ili 6 mjeseci?
I dali ima neka velika novcana razlika ako odes u neku polikliniku umjesto kod svog hzzo doktora (ako se da na ovo pitanje uopce odgovorit)
hvala
Implantat je moguće ugraditi paralelno sa vađenjem zuba,ukoliko postoje uvjeti za to.Takva ugradnja se naziva imedijatna ugradnja.Uvjet za takvu ugradnju je da nema većih upalnih procesa oko zuba,cisti itd.Također je važno da je zubna kost očuvana i da može primiti implantat.U tom se slučaju može pristupiti imedijalnoj ugradnji,čime se istodobno smanjuje trauma za pacijenta jer se vađenje zuba i ugradnja implantat obavljaju u istom postupku.

Ukoliko navedeni uvjeti nisu zadovoljeni,obično se pričeka do mjesec dana da se smiri mjesto traume nakon vađenja zuba.Može se ugraditi nakon toga,a može i nakon par mjeseci i par godina,ako postoji dovoljna količina zubne kosti oko mjesta ugradnje.Naime nakon gubitka zuba,okolno koštano tkivo se sa vremenom povlači.Taj je proces znatno brži u gornjoj čeljusti.Ukoliko nema dovoljno zubne kosti,pristupa se nadomjesnoj terapiji ugradnje koštanog transplantata zubne što se naziva augmentiranje, što produljuje terapiju i cijenu koštanja ugradnje.

HZZO ne pokriva ugradnju implantata tako da ne postoji nikakva razlika između HZZO ordinacije i druge,nego se cijena formira isključivo samostalno u skladu sa tržišnim uvjetima.
Fantomlat is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 10:28   #2274
Naručena sam na otvaranje implantata (ugrađeni su prije sedam mjeseci). U gornjoj čeljusti imam tri implantata i privremenu, parcijalnu protezu. Zanima me hoću li i nakon postavljanja gingiva formera pa do konačnog mosta moći koristiti dosadašnju protezu? Mislim s obzirom da će sad abutment viriti iz desni.
Frida77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 18:14   #2275
Quote:
Frida77 kaže: Pogledaj post
Naručena sam na otvaranje implantata (ugrađeni su prije sedam mjeseci). U gornjoj čeljusti imam tri implantata i privremenu, parcijalnu protezu. Zanima me hoću li i nakon postavljanja gingiva formera pa do konačnog mosta moći koristiti dosadašnju protezu? Mislim s obzirom da će sad abutment viriti iz desni.
Teško jer gingiva formeri moraju biti otvoreni i bez opterećenja koje bi na njih radila proteza.Došli ste do zadnje faze ugradnje ,koja će trajati 2-3 tjedna.Za vrijeme nošenja gingiva formera,skidat će ih
i vraćati radi uzimanja otisaka nekoliko puta sve do završnog cementiranja krunice na abutment.Izdržite još to malo jer nakon sve te muke,dolazi vrijeme uživanja u novim zubima.Ono što većinu pacijenata oduševi,a dogodilo se i meni,treba malo vremena da se priviknete na nove zube i jako brzo ih počnete doživljavati kao vlastite biološke.
Fantomlat is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 22:49   #2276
Quote:
Fantomlat kaže: Pogledaj post
Teško jer gingiva formeri moraju biti otvoreni i bez opterećenja koje bi na njih radila proteza.Došli ste do zadnje faze ugradnje ,koja će trajati 2-3 tjedna.Za vrijeme nošenja gingiva formera,skidat će ih
i vraćati radi uzimanja otisaka nekoliko puta sve do završnog cementiranja krunice na abutment.Izdržite još to malo jer nakon sve te muke,dolazi vrijeme uživanja u novim zubima.Ono što većinu pacijenata oduševi,a dogodilo se i meni,treba malo vremena da se priviknete na nove zube i jako brzo ih počnete doživljavati kao vlastite biološke.
Fantomlat, dotukli ste me, iako sam i sama negdje znala da je to defakto nemoguće. Dakle, ne preostaje mi ništa drugo nego kućna izolacija dva tri tjedna? ... A neki provizorij, samo radi estetike, da ne moram ići na godišnji dok budem bezuba?
LukrePop is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 00:50   #2277
Quote:
Fantomlat kaže: Pogledaj post
Teško jer gingiva formeri moraju biti otvoreni i bez opterećenja koje bi na njih radila proteza.Došli ste do zadnje faze ugradnje ,koja će trajati 2-3 tjedna.Za vrijeme nošenja gingiva formera,skidat će ih
i vraćati radi uzimanja otisaka nekoliko puta sve do završnog cementiranja krunice na abutment.Izdržite još to malo jer nakon sve te muke,dolazi vrijeme uživanja u novim zubima.Ono što većinu pacijenata oduševi,a dogodilo se i meni,treba malo vremena da se priviknete na nove zube i jako brzo ih počnete doživljavati kao vlastite biološke.
Znam, tješim se da je novi osmijeh blizu. Strpit ću se još malo. Hvala
Frida77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 09:12   #2278
Quote:
LukrePop kaže: Pogledaj post
Fantomlat, dotukli ste me, iako sam i sama negdje znala da je to defakto nemoguće. Dakle, ne preostaje mi ništa drugo nego kućna izolacija dva tri tjedna? ... A neki provizorij, samo radi estetike, da ne moram ići na godišnji dok budem bezuba?
Teško jer su formeri dosta nezgrapni i širi od zubi.Probajte ih pitati da vam slože kakvu kamuflažu iako znam da će to biti teško.Prošao sam tu situaciju.Manje sam pričao,otvarao usta pod manjim kutem i vjerovatno pričao manje razgovjetno.
Fantomlat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 16:02   #2279
Quote:
Frida77 kaže: Pogledaj post
Naručena sam na otvaranje implantata (ugrađeni su prije sedam mjeseci). U gornjoj čeljusti imam tri implantata i privremenu, parcijalnu protezu. Zanima me hoću li i nakon postavljanja gingiva formera pa do konačnog mosta moći koristiti dosadašnju protezu? Mislim s obzirom da će sad abutment viriti iz desni.
Često se provizorij može prilagoditi gingiva formerima tako da se može nositi, barem za "estetiku", ali sve ovisi o situaciji...ako ne bude moguće, kao što Fantomlat kaže, izdržite - novi zubi će doći vrlo brzo!
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 15:58   #2280
Nedostaje mi više zuba ljevo i desno i gore i dolje pa planiram sanaciju.
Bila sam na jednoj konzultaciji do sad. Preporučuju mostove. Ja im osobno nisam sklona i imam nekoliko pitanja ako netko može odgovoriti.

S obzirom da danas implantate rade skoro svi iskreno neznam tko su to "stručnjaci" ako netko ima preporuku dobro iskustvo nek se javi i poruke. Da li netko ima iskustva sa poliklinikom Bagatin, Dental centar (Amuševa). Dr Štimac... njih sam našla na webu ali neznam kakvi su.

Moje pitanje kako bi odlučila što bi most ili implantat su:

Ako bi išla na opciju "mostova"

1) Koji je neki realni rok trajanja mostova - cirkonske bi radila svakako ako su mostovi u igri? Mislim u idealnim uvjetima, znam da nema garancije i da je svako individua.

2.) Također da li kost ispod mosta gdje nema zuba (gdje su viseći zubi mosta) s vremenom propada dalje - piše da se to dešava. Daljnjim propadanjem kosti bi s vremenom zub na mostu ostao odmaknut od kosti a samim tim pod njega bi se podvlačila hrana a to zbilja nebi željela da se desi. Ako se to desi da li postoji metoda sa kojom se kost može podići do zuba i koža koja se povlaći skupa sa kosti da to opet bude ok? Da ima manje šanse za propadanjem kosti ispod mosta.

Ako bi išla na opciju "implantati"

4) Zanima me da li je netko radio Straumann Roxolid implantate?
surfala problem uske donje kosti pa našla za njih piše da su uži i kraći te samim tim bolji za usku kost kakva je moja u donjoj vilici - a možda i dovoljno kratki za gornje da nemoga ići sinus lift. Piše da brže zarastaju i da su čvršći. Sve to zvući relativno ok pa me zanima da li ih je netko radio i kakva su vaša iskustva sa zarastanjem.

5.) Također sam vidjela da se kod nedostatka kosti navodno može raditi neka augmentaciju nadogradnja i podebljavanje kosti pa me zanima da li je to opcja ukoliko je kost preuska navodno mi donja čeljust nema dovoljno debljine za implantat? Da li s vremenom to može oslabiti i opet implantat postati problem?

Uglavnom znam da je individualno ali kakve su preporuke - most ili implantata - svakako su ponude preko 50.000kn jer ima dosta posla i zuba u igri pa kad već dižem kredit i idem u cijelu priću šta je dugoročno bolje? Pod mostom bi uglavnom bili lječeni zubi ili zubi koji nisu super zdravi pa čuvanje zdravog zuba kod mene nije razlog za implantate. Da li je netko imao komplikacije sa implantatima?
ana77 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:20.