Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2013., 14:29   #221
Meni bijela plomba nikad nije pukla osim jednom zbog aparatića, a amalgamska je ispadala.
Sad imam samo bijele, a i ljepše su mi.
neuspješan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 11:08   #222
Ako sam u zubara preko hzzo-a, naplaćuje li se išta liječenje gangrene i punjenje kanala? Pod uvjetom da stavim crnu plombu, a ne bijelu?

I je li mi zubarica dužna izdati račun ako naplaćuje?
hasrett is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2015., 14:43   #223
meni je zamijena plombe bijelom na 6 danas naplaćena 350 kn.
Baloo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 22:02   #224
Quote:
hasrett kaže: Pogledaj post
Ako sam u zubara preko hzzo-a, naplaćuje li se išta liječenje gangrene i punjenje kanala? Pod uvjetom da stavim crnu plombu, a ne bijelu?

I je li mi zubarica dužna izdati račun ako naplaćuje?
Ne.

Da.

Kasnim pola god ali mozda pomogne i nekom drugom
MajaBuhtla is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2015., 13:54   #225
Sto su bijele plombe 250 kn sada? Ja kad sam stavljala prije bilo je 50 kn
mirna1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2015., 21:49   #226
Quote:
mirna1982 kaže: Pogledaj post
Sto su bijele plombe 250 kn sada? Ja kad sam stavljala prije bilo je 50 kn
Sada su od ocnjaka do ocnjaka bijeli ispuni besplatni, a za sve zube iza ocnjaka se naplacuje od 220-300kn, ovisno o velicini ispuna.
MajaBuhtla is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 14:08   #227
ma ja sve placam, osim ciscenje kamenca, sve placam punu cijenu, i to je to, 200+ kn me dođe bijela plomba, i sve sta god se napravi se plati, mislim da je tako svugdje kod privatnika.
__________________
tiha, mirna, povučena - dok si obučena... :DD
Kiki_Radeoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 20:22   #228
pitanje

ako sam preko hzzo

i popravljam očnjak ili sjekutić...

stavlja li se bijela plomba ili kaj već i jel se to plaća? tj jel ja plaćam?

i ako mi to radi i daje anesteziju (a moja ne radi bez toga) jel moram to plaćati ili je to plaćeno?
Tomgold is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 20:45   #229
Stavlja se bijela plomba, s anestezijom ili bez, ne placas nista

Poslano sa mog GT-I9300 koristeći Tapatalk
MajaBuhtla is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 21:38   #230
Quote:
MajaBuhtla kaže: Pogledaj post
Stavlja se bijela plomba, s anestezijom ili bez, ne placas nista

Poslano sa mog GT-I9300 koristeći Tapatalk
ok,hvala

a što se tiče neke druge vrste,čitao sam da ima neke visokoestetske ili kako se već zovu...

zaniima je jel mora postojatii opcija da zubar ima tu plombu....jer u slučaju ovih drugih zubi,meni moja zubarica veli da nema ovih crnih i da stavlja samo bijelu (zbog 250kn)...

nadam se da je shvaćeno što sam mislio reći...
Tomgold is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 15:08   #231
Besplatno? Hmm, prvi pregled bi morao biti besplatan.. da ti "pregledaju" stanje svih zuba i da odrede daljnji rad. Jel?
Nešo5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 20:49   #232
nista nije besplatno, to kaj si dosao na kontrolu itd sve to financiraju preko hzzo. Meni su poklonili za par zuba bijele plombe, rekla mi je da kod mene malo bilo tj na caklini pa mi nije naplatila. Najbolje bi bilo da pitas svojeg zubara tj najbolje ti bude odgovorio jer nije kod svih isto. Nađi dobrog, ljubaznog zubara kojem nije cilj zarađivati nego pomoci ljudima. Moja zubarica je par puta govorila da treba cistiti sa koncem, primjetila da mi je posjednji zub sa strane dobio rupu, nakon sto mi je to zakrpala rekla mi je da nek malo zatvorim usta pa cetkam.
Ono sto zelim reci, super je imati zubara koji te informira a i obavjesti sto treba. Da nije kao da si mu samo broj kartona.

Poslano sa mog Asus Zenfone 2 (ze551ml)
3metraiznadneba is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 15:41   #233
Imam pitanje vezano uz cijenu “bijele” plombe kod stomatologa u domu zdravlja. Dakle, imam osnovno i dopunsko osiguranje, a bijelu plombu (na zubima iza trojke) moram platiti 217 kn.

Kod nekih privatnika mogu proći jeftinije.

Ne razumijem. Ako HZZO snosi ukupan iznos troška za amalgamske plombe, zar ne bi bilo logično da snosi bar dio troška za bijele plombe?
Royal Red is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 15:37   #234
Danas mi je stomatologica rekla da se anestezija naplacuje osim ako nije u pitanju vadenje?? Na kraju zahvata je rekla sestri, ma nemoj Saronge nis naplatit. Inace je poznata po muljanjima svakakvim... Dal itko ima info o ovome? Hvala

Sent from my 5010X using Tapatalk
Saronge is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 13:25   #235
Meni je moja stomatologinja rekla da se bijela plomba na prednjim zubima nadoplaćuje 100 kn, koliko je to točno i ako nije kako joj na pristojan način dati do znanja da je u krivu?

Smotana sam se opalila šalicom u prednji zub koji je malo izbočen i okrhnula ga

Zadnje uređivanje ElsaStarfire : 15.03.2017. at 13:40.
ElsaStarfire is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 00:23   #236
radio sam bijelu plombu na 6ici i to mi je naplaceno, ok, ali mi je zubar naplatio i anesteziju 65kn , sta nije da to ide na teret hzzo-a? a i šta nisu cijene tih anestezija bile 10-15kn
7day is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 08:41   #237
Naplaćuje li se lokalna anestezija?
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 09:02   #238
Nikad nisam platio anesteziju u zadnjih 10 godina, idem kod privatnika preko HZZO-a.
-hrco- is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 19:16   #239
Jutros sam bio kod privatnog zubara (Bosna i Hercegovina) i rekao mi je da je svaka prva anestezija besplatna kod njega, a da je svaka dopuna anestezije 5 maraka, što je pravo jeftino zaista.

Vjerujem da je i kod vas u Hrvatskoj slično kod nekih privatnika, mada znam da ima i onih koji papreno naplate i anesteziju.
Winston Smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2019., 09:10   #240
Dobar dan,

Ako netko zna odgovore na pitanja bila bih veoma zahvalna.

Naručila sam se na čiščenje kamenca kod svog HZZO zubara (koji je ujedno i privatnik) i dođem tamo i kaže mi sestra da ne rade čišćenje kamenca bez pjeskarenja?
Na računu pjeskarenje piše 2x250kn, što znači da sam platila pjeskarenje 500kn.
Čišćenje kamenca je pisalo na računu 0kn, tj kao preko HZZO-a.
E sad, meni se to čini blago rečeno ilegalno, ucjenjivat osiguranika koji ionako izdvaja iz plaće za tu uslugu, da ne može dobitii uslugu koju mu država garantira, bez da iskešira još pjeskarenje.
Ako je tu na forumu neki zubar koji radi preko HZZO, jel mi može reći jel se ovo smije raditi? Što je sa siromašnijim ljudima? Otkud im 500kn za pjeskarenje? Ma otkud i meni 500kn za pjeskarenje, skoro sam u nesvjest pala -.- I drugo, kad sam već platila to pjeskarenje, jel moguća ta cijena 500kn? Zašto 2x250kn? Kaj svi naplaćuju pjeskarenje po čeljusti ili? Ispada da je to najskuplji privatnik, jer po internetu svugdje vidim pjeskarenje od cca 250kn.

Drugo, postoji li neki pravilnik o reguliranju cijena bijele plombe? Taj isti zubar naplaćuje 400kn plombu što mi se čini bolesno (i to je bez anestezije).

I da, također cjenik ne postoji na internetu niti u ordinaciji. Negdje sam pročitala da bi cjenik trebao biti jasno vidljiv. Jel to istina?
blondie? is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:20.