Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2012., 21:28   #201
Taj ritalin zaboravi. Ljudi se pokušavaju staviti u "kutije". Tvoj tempo je tvoj i ADHD je moguće problem za društvo, no ne i tebe i stoga ne žrtvuj svoje zdravlje zbog ekonomskog statusa države ili društvenim normi. Ti si sposobna prilagoditi život sebi i živjeti i aktivno sudjelovati bez poteškoća. Ja imam ADHD i ne uzimam ta sranja. U osnovoj sam se tukao sa svima i rasplakao svakog učitelja i zapalio pola geografskih karti, unatoč godinama se glupiram ko zadnje dijete, ali sad idem na medicinu (suck on that) sve stvari na kreativan način prilagodim sebi. Između učenja sam išao van trčati, vježbati ili štogod, derati se, vrištati.

Bitno je i ne razmišljati o tome. Znaš one ljude koji su jako glupi, neinteligentni, tupi i usporeni? Oni bi po takvom trebali dobiti dijagnozu "retardacije", ali jebiga, ne mogu jer su taj pojam već zauzeli ovi pravi mentalno retardirani, osnosno zaostali, narušene inteligencije. xD Hoću reć da je "hiperaktivnost" osobina, a ne poremećaj. Neki ljudi su zli i to bi trebalo biti štetno za društvo.. ali je nažalost korisno.

Zaboravi Ritalin i budi hardkor!
Geek-nigga is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2012., 07:06   #202
Bok,

Imam jedan problem s kojim nemam iskustva pa ako bi mi netko mogao pomoci, bila bih zahvalna... asistent sam u nastavi uceniku 4. razreda koji ima adhd i mali je od pocetka bezobrazan prema meni i pruza mi otpor pa me zanima ako postoji kakav nacin da mu se priblizim? pokusala sam sve sto mi je palo na pamet ali nisam uspjela u potpunosti... nekad su mu dani super i onda nema problema ali cesci su dani kad je lose volje i tad je bezobrazan prema svima, tuce drugu djecu, ometa pod satom... meni kaze da mu ne trebam, da moze sam, ako nesto kazem, kaze mi da sutim i da me ne zeli slusat, kad povisim ton, pocne mi se beljit... to traje manje od mjesec dana pa mu mozda treba jos malo vremena da se privikne s obzirom da sam citala da se ta djeca teze prilagodavaju... svake godine dobije novog asistenta i prosle godine nije bilo problema s njim... ne znam sto da napravim jer su mi vec predlozili da se prebacim kod drugog djeteta i da ce on dobiti drugog asistenta ali ne znam da li da to napravim s obzirom da mislim da ce to bit jos gore... na mene se koliko-toliko priviknuo i nije da ne komunicira sa mnom ali kad mu je dan los, onda radi sve po svom i ne zeli slusat... razgovarala sam s njegovom mamom koja me zamolila za strpljenje jer je i doma nemoguc... mozda ulazi u pubertet pa je zato takav a i ne znam kakva je tocno situacija kod kuce... u ponedjeljak moram reci odluku tako da ce bilo kakav savjet dobro doci! Hvala!
13anchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2012., 09:51   #203
Koja je točno tvoja uloga kao asistenta u nastavi? Koji su tvoji zadaci?
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2012., 12:51   #204
Zadatak mi je pomagati mu pod satom da se ukljuci u nastavu, da prati nastavu bez da stalno prica, poticati ga da prepise ono sto pise na ploci, razgovarati s njim o problemima koje radi (tuce druge ucenike, radi nered u razredu pod odmorom)... znam da sam mu ja stranac ali ne da mi da mu se priblizim onako kako bih htjela... ovisi o danu kakav mu je... kad je dobre volje, nemam problema s njim a kad mu je los dan, ne mogu doprijet do njega, bjezi od mene, ne da mi da ga dotaknem, mrsti se, belji, ne zeli razgovarat... zato mi treba neki savjet kako doprijeti do njega kad su mu losi dani...
13anchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2012., 13:02   #205
Evo, ne znam, nisam stručnjak, ali mislim da bi bilo dobro primijeniti neki "suradnički" pristup, umjesto nekog hijerarhijskog. Onako, da shvati da mu ti trebaš pomoći, a ne nadzirati ga, zapovijedati mu (dok on "sluša") i sl. E sad, kako to postići, bojim se da ne znam pa to prepuštam stručnijima od sebe.
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 10:15   #206
Quote:
13anchy kaže: Pogledaj post
Zadatak mi je pomagati mu pod satom da se ukljuci u nastavu, da prati nastavu bez da stalno prica, poticati ga da prepise ono sto pise na ploci, razgovarati s njim o problemima koje radi (tuce druge ucenike, radi nered u razredu pod odmorom)... znam da sam mu ja stranac ali ne da mi da mu se priblizim onako kako bih htjela... ovisi o danu kakav mu je... kad je dobre volje, nemam problema s njim a kad mu je los dan, ne mogu doprijet do njega, bjezi od mene, ne da mi da ga dotaknem, mrsti se, belji, ne zeli razgovarat... zato mi treba neki savjet kako doprijeti do njega kad su mu losi dani...
Je li uz ADHD pridružen i PUP?
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 02:02   #207
Quote:
~Scarlet~ kaže: Pogledaj post
Je li uz ADHD pridružen i PUP?
Nije, nemam ga...
inace, mali je jako inteligentan tako da moze sve... jedino sto je sporiji kod prepisivanja s ploce i rjesavanja zadataka i tu ga moram poticati ali on se oglusi na to... zadatke iz mat je poceo rjesavati tako da ih pise u istom redu i tako ih zbraja umjesto da potpisuje brojeve ali ni tu me ne slusa... sve radi po svom i uporan je u tome sto naumi...
Imas kakav savjet?
13anchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 17:21   #208
Quote:
13anchy kaže: Pogledaj post
Nije, nemam ga...
inace, mali je jako inteligentan tako da moze sve... jedino sto je sporiji kod prepisivanja s ploce i rjesavanja zadataka i tu ga moram poticati ali on se oglusi na to... zadatke iz mat je poceo rjesavati tako da ih pise u istom redu i tako ih zbraja umjesto da potpisuje brojeve ali ni tu me ne slusa... sve radi po svom i uporan je u tome sto naumi...
Imas kakav savjet?
Pokušaj stvoriti s njim neki prijateljski odnos van škole. Odvedi ga na neko mjesto koje bi mu bilo važno (kino, koncert...) i onda poslije s njime razgovaraj. Objasni mu svoju ulogu i svoje obveze ali i njegove. Također mu naglasi da si mu prijatelj i da može imati u tebe povjerenja.
Mada meni po opisu ipak izgleda da je tu u igri i neki poremećaj u ponašanju, ali dobro... očito ništa verificirano.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 15:12   #209
Kako održati koncentraciju? Kako usporiti navalu misli? Često zaboravim u trenu nešto što mi se kaže. Ponašam se kao vjeverica iz Ice age crtića. Imam velike probleme zbog toga na faksu i u društvu. Padam ispite zbog glupih grešaka, ne dam ljudima da dovrše rečenicu do kraja, živciram doma svoje jer ne znam mirno zatvoriti vrata, ni polako napraviti sendvič itd. Svaki put kad udjem u kuhinju počne orkestar. Da i ne pričam o nespretnosti. Ponekad se sam sebi čudim kako ostanem živ. Svjestan sam svega, ali ne mogu se usporiti. To me ubija i padam u depresiju zbog toga. Neki savjet?

Zadnje uređivanje i124q : 07.12.2012. at 15:39.
i124q is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2013., 20:20   #210
Evo novog svjetla:

Russell Barkley explains ADHD
__________________
worldbridger is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 09:56   #211
I od 2013. pa do skoro 2018. niti jedan post! Dakle, da li je u tih 5 godina ADHD i/ili ADD nestao, postao manje popularan, prestao biti "hype" ili je sve rečeno?
dankec is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 10:22   #212
Quote:
dankec kaže: Pogledaj post
I od 2013. pa do skoro 2018. niti jedan post! Dakle, da li je u tih 5 godina ADHD i/ili ADD nestao, postao manje popularan, prestao biti "hype" ili je sve rečeno?
Ne, samo se ljudi manje izvlače na to.

Stvarni problem je i dalje prisutan.

https://adhdconferencecroatia.com/
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2018., 06:06   #213
ADHD-Medikamenti

Šta koristite? Iskustva, preporuke, itd.
Kako doći do Aderala na našim prostorima i da li je legalno?
Pretpostavljam da vas ima koji ste probali neki od medikamenata za ADHD/ADD pa me također zanimaju i vaša iskustva i naravno kako ste došli do njih, distribucija uopšteno.


Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk
Deussex Machina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2018., 16:07   #214
Probao sam Concertu 18mg. Bacio pare u vjetar.
Jedino što sam osjetio je da sam bio više napaljen, što baš i nije korisno za ADHD retarde.
eformyeye is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2018., 22:27   #215
Quote:
eformyeye kaže: Pogledaj post
Probao sam Concertu 18mg. Bacio pare u vjetar.
Jedino što sam osjetio je da sam bio više napaljen, što baš i nije korisno za ADHD retarde.
Zanimljivo. Ajmo još neko, nije valjda da tako malo ADHD osoba boravi ovdje. Čovjeku treba pomoć.

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk
Deussex Machina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2018., 22:29   #216
Kako si dosao do recepta?
just Maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2018., 12:57   #217
Quote:
just Maja kaže: Pogledaj post
Kako si dosao do recepta?
Išao psihijatru, rješavao testove, dobio potvrdu da imam ADHD, tražio da mi napiše lijek, psihijatar je poslao nešto doktoru i on mi je napisao recept.
eformyeye is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2019., 23:23   #218
Quote:
Deussex Machina kaže: Pogledaj post
Šta koristite? Iskustva, preporuke, itd.
Kako doći do Aderala na našim prostorima i da li je legalno?
Pretpostavljam da vas ima koji ste probali neki od medikamenata za ADHD/ADD pa me također zanimaju i vaša iskustva i naravno kako ste došli do njih, distribucija uopšteno.


Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk
Nije legalno nigdje osim u SAD-u. Adderall = speed
Zašto misliš da imaš ADHD?
Annonymous is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2019., 00:57   #219
Quote:
Annonymous kaže: Pogledaj post
Nije legalno nigdje osim u SAD-u. Adderall = speed
Zašto misliš da imaš ADHD?
Zato što se komplet uklapam u profil osobe s ADHD-om. Onako stereotipično čak.

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk
Deussex Machina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2019., 08:33   #220
Quote:
Deussex Machina kaže: Pogledaj post
Šta koristite? Iskustva, preporuke, itd.
Kako doći do Aderala na našim prostorima i da li je legalno?
Pretpostavljam da vas ima koji ste probali neki od medikamenata za ADHD/ADD pa me također zanimaju i vaša iskustva i naravno kako ste došli do njih, distribucija uopšteno.


Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk
Moje dijete je koristilo Concertu kratko vrijeme jer su nuspojave bile teške pa mu je doktor vrlo brzo ukinuo. Mi smo dobili od psihijatra koji je preporučio taj lijek radi bolje koncentracije i umirenja. Iz mog iskustva nije dobro za nekoga tko ima faze depresije.
kolinda12 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:18.