Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2007., 14:06   #101
Pozdrav svima! Eto i ja uložila neku lovicu u PBZ-ove fondove, nije da je imam na pretek, ostalo nešto od kredita pa dok ne zatreba zna se gdje je. Uložila nešto sitno u trećem mjesecu, a većinom sam uložila u petom mjesecu i onda poslije šizila kad sam vidjela da sam uložila na 210, a poslije došlo na 204 , ali ipak me dragi skulirao i sad ne gledam svako malo stanje u fondu nego se samo molim da prođe min. godinu dana prije nego mi lova zatreba. Vjerujem da će situacija biti ljepša kad prođe god.dana!
fiva7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 14:19   #102
Quote:
sven_107 kaže: Pogledaj post
MA VRAGA!

uletio sa 20 somova u PBZ eq kad je bio 223 a pogledaj ga sad
Mislim da nikako sad ne trebaš povuć lovu. Igrom slučaja si uletio na najvećoj razini. Ja sam grešku napravio sa HPB Globalom, kupio po najskupljoj cijeni, a kasnije izašao nakon učestalog pada s gubitkom. Da sam čekao i izašao prije nekih mjesec dana,čak bi bio u plusu. Sreća da sam u svim ostalima u plusu.
cromaidenfreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 13:50   #103
mislim dA danas nitko nije u plusu
__________________
you'll shoot your eye out,kid!
la-di-da is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 13:22   #104
Quote:
la-di-da kaže: Pogledaj post
mislim dA danas nitko nije u plusu


nažalost istina
sven_107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 18:28   #105
Da li se sad isplati uci u fondove sad kad je niza cijena PBZ Equiti 195,74 kn, a PBZ -Global 175,63kn???
Macher is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2007., 20:20   #106
Quote:
Macher kaže: Pogledaj post
Da li se sad isplati uci u fondove sad kad je niza cijena PBZ Equiti 195,74 kn, a PBZ -Global 175,63kn???
NE.
Bolje bi ti bilo da ostaviš lovu u cash-u i pričekaš prolječe i kad je na najvišem nivou onda uletiš, kao neki od nas!!!!

Unaprijed se ispričavam na šali
vladimir1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2007., 22:02   #107
Ova ti je dobra!

P.S. da imam viška casha uletjela bi ali to je samo moje naklapanje!
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 17:21   #108
Quote:
Macher kaže: Pogledaj post
Da li se sad isplati uci u fondove sad kad je niza cijena PBZ Equiti 195,74 kn, a PBZ -Global 175,63kn???
Što te privuklo da razmišljaš o PBZ fondovima?
nulakuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 08:13   #109
Quote:
nulakuna kaže: Pogledaj post
Što te privuklo da razmišljaš o PBZ fondovima?
Negdje sam vec prije procitao o stupnju sigurnosti vezano za PBZ fondove u nekom pozitivnom smislu,pa se raspitujem, cesljam forume i trazim informacije prije ulaganja!!!

Imas neki savjet za drugi fond ???
Macher is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 08:15   #110
Quote:
vladimir1 kaže: Pogledaj post
NE.
Bolje bi ti bilo da ostaviš lovu u cash-u i pričekaš prolječe i kad je na najvišem nivou onda uletiš, kao neki od nas!!!!

Unaprijed se ispričavam na šali
Jednostavno cekam jos da vidim da li ce doci do korekcije trzista kapitala, pa mozda bude i jos povoljnija cijena!!!
Macher is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 10:46   #111
Quote:
Macher kaže: Pogledaj post
Negdje sam vec prije procitao o stupnju sigurnosti vezano za PBZ fondove u nekom pozitivnom smislu,pa se raspitujem, cesljam forume i trazim informacije prije ulaganja!!!

Imas neki savjet za drugi fond ???
Ako misliš općenito o stupnju sigurnosti, da će ti bezuvjetno izvršiti nalog za isplatu, isti su kao i svi ostali. A ako misliš prema portfelju, da su bolji fond od drugih, onda znaš puno više od mene. Zato što ja portfelj smatram najvažnijom stvari kod fondova, a o PBZ fondovima neznam mnogo pa sam zato pitao.
nulakuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 10:54   #112
PBZ fondovi su sigurniji od vecine ostalih.. uvijek velik udio kesha, dobar portfelj.. sad su pali ali imaju hrpu love da se nakupuju kvalitetnih dionica na ovom diskontu..
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 21:15   #113
Quote:
neobanned kaže: Pogledaj post
PBZ fondovi su sigurniji od vecine ostalih.. uvijek velik udio kesha, dobar portfelj.. sad su pali ali imaju hrpu love da se nakupuju kvalitetnih dionica na ovom diskontu..


je ali ipak kad ovakve korekcije dođu puno je bolje imati lovu u dionicama nego u inv. fondovima
sven_107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 13:23   #114
Quote:
cromaidenfreak kaže: Pogledaj post
Mislim da nikako sad ne trebaš povuć lovu. Igrom slučaja si uletio na najvećoj razini. Ja sam grešku napravio sa HPB Globalom, kupio po najskupljoj cijeni, a kasnije izašao nakon učestalog pada s gubitkom. Da sam čekao i izašao prije nekih mjesec dana,čak bi bio u plusu. Sreća da sam u svim ostalima u plusu.
eh tješi se da nisi sam. I ja sam uletio u njega na 223. sada sam u debelom minusu. I lova je tu negdje...
__________________
Kako oblikovati potpise?
Eagle30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 08:33   #115
ovi fondovi me izluđuju polako.
Najradije bi se sada
__________________
Kako oblikovati potpise?
Eagle30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2008., 09:56   #116
PBZ fondovi, pushiona

Quote:
Macher kaže: Pogledaj post
Negdje sam vec prije procitao o stupnju sigurnosti vezano za PBZ fondove u nekom pozitivnom smislu,pa se raspitujem, cesljam forume i trazim informacije prije ulaganja!!!

Imas neki savjet za drugi fond ???
Totalna pusiona, ulazem vec 2 godine i sad sam izasao iz fonda.Pri izlasku iz fonda racunajte na to da ce vam obracunati cijenu po slijedecem radnom danu, tako da u principu blefirate...jos ako ne izracunate prave vrijednosti i ako vam u fondu ne ostane nista, platit ce te i izlaznu naknadu....
Eto, dvije godine zaradio sam 3% od ulozenog novca i kad zbrojim inflaciju od 4% godisnje nisam zaradio NISTA.
Eto, tresla se brda rodio se mis..
sasomange is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 15:19   #117
a u kojem si to fondu bio ako nije tajna ?

Zadnje uređivanje Edgar : 09.03.2008. at 16:07.
sven_107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 20:04   #118
Da nismo izvukli dobar dio novca za IPO HT u 9, sad bi u ovim fondovima grcali u minusu.Pa ti čekaj zeleno razdoblje...
stellesel is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 22:31   #119
VIZIJA

Evo gledam njihov prospekat. Generali se udružiše sa PBZ fondovima. Mogu se odabrati Equity, I-Stock, Global i Bond.
Daju opciju ulaganja 50% i 70% u odabrani fond, a razlika ide za zajamčeni prinos.
Imaju i one klasične opcije u nedajBože slučaju smrti, ranijeg isključivanja, rentno isplaćivanje po isteku roka ili u komadu...
Zapravo, stvar sliči paketima koje imaju i neka druga osiguranja s drugim fondovima.
Kako vi drage fondašice i fondaši gledate na taj oblik "odricanja"?

To bi trebalo biti stvarno dugoročno ulaganje - čini mi se logičnije za te oblike nego za "čisto" fondovsko ulaganje.

Ako sam negdje previdio temu, neka me MOD slobodno prebaci
__________________
Nekad banana-država, a danas država u banani...! (Siniša Malus)
Pripadnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 18:41   #120
Quote:
Eagle30 kaže: Pogledaj post
ovi fondovi me izluđuju polako.
Najradije bi se sada

Dakle, nitko nam nije kriv ..Kakve su vaše prognoze za našu lovu u narenih par godina?
Mira K is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:31.